PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ebay uk yardım

THUNDER
07-12-2010, 08:50
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200550475635&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

Ebay dan alışveriş yapan bir sürü arkadaş olduğunu biliyorum. Bana yardım edebilirsiniz diye düşündüm. Linkini verdiğim spoiler bana bayağ hesaplı geldi hatta tüm ebay araştırmamda en hesaplısı. İngiletere de olmasıda nakliye bakımından avantajdır diye düşündüm. Ebay a üye oldum adamla yazışıyorum adam bana yardım edecek fakat kardan tipiden burnumuzu dışarı çıkaramıyoruz nakliye firmalarıda çalışmıyor diyor. Hava şartları adamları sanırım inceden felç etmiş durumda. İngiltereden bu büyüklükte malzeme getiren oldumu hiç ? Birde gümrüğünde falan değilim bu malzeme bana lazım. Ödencekse gümrükte öderiz. Uçaklamı normal posta ilemi nasıl getirtirsek başımız en az ağrır ?? Yardım lütfen

KVB
07-12-2010, 09:12
Kule gergisi falan getiren arkadaşlarım oldu, sorunsuz gümrüksüz geldi diye biliyorum.

Sorup bilgi vereyim tekrar.

THUNDER
07-12-2010, 09:20
Kule gergisi falan getiren arkadaşlarım oldu, sorunsuz gümrüksüz geldi diye biliyorum.

Sorup bilgi vereyim tekrar.

Sevinirim bekliyorum.

cembasmaci
07-12-2010, 09:39
Hocam merhaba,

Bu parcayı Turkiye'ye sokmanız mumkun degil. Gordugum kadarıyla parca kullanılmıs.

Turkiye'ye 2.el otomotiv parcasi ithalati yasak. Eger parca sıfır olsaydı urun bedeli + shipping

150 Eur altında olacagından sorun olmazdı ama dediğim gibi istediginiz ürün 2.el oldugundan gumruk muayanesinde farkedilir ve cekemezsiniz...

THUNDER
07-12-2010, 10:08
Hocam merhaba,

Bu parcayı Turkiye'ye sokmanız mumkun degil. Gordugum kadarıyla parca kullanılmıs.

Turkiye'ye 2.el otomotiv parcasi ithalati yasak. Eger parca sıfır olsaydı urun bedeli + shipping

150 Eur altında olacagından sorun olmazdı ama dediğim gibi istediginiz ürün 2.el oldugundan gumruk muayanesinde farkedilir ve cekemezsiniz...

Peki ben bunu kendim için getiriyorum. Ticari bir olay söz konusu olmadığında kişi ihtiyaç üzerine getirdiği zamanda bu geçerlimi. Gümrük de farkedilmesi önemli değil benim için neyse vergisi ödenecek haracımız onuda ödesek genede olmazmı :confused:

Greentiger01
07-12-2010, 10:10
Satıcıyla konuş sıfır gibi paketlesin hiçbirsorun olmaz, Ben neler getirdim hiçbir sorun olmaz

SONE-R
07-12-2010, 10:11
kanka 2.el ürün girişi yasak.. ben araya tanıdık sokup 2.el ecu'yü almıştım.. tanıdık bulursan alabilirsin...

SONE-R
07-12-2010, 10:12
Satıcıyla konuş sıfır gibi paketlesin hiçbirsorun olmaz, Ben neler getirdim hiçbir sorun olmaz

pakedi de açıyorlar.. ankaradaki gümrük memurları cin gibi olmuş.. gözlerinden hiçbir şey kaçmıyor.. ;)

Greentiger01
07-12-2010, 10:15
pakedi de açıyorlar.. ankaradaki gümrük memurları cin gibi olmuş.. gözlerinden hiçbir şey kaçmıyor.. ;)
Ankaranın namını duydum ama daha önce yurtdışından alışveriş yapmayan biri yaaprsa sorun çıkacağını sanmam, En kötü ihtimal satıcıyla konusup spoileri silip temizlese sıfır gibi o kadarda anlamazlar sanırım
edit: Spoiler 2. el gibide durmuyor

cembasmaci
07-12-2010, 10:16
Valla gumruk kanunu mevzuatına bakmak lazım. Bir acık var mı diye...

Ticari olup olmaması kanunu etkilemiyor. Zaten gumruk memuru gelen parcayı ticari görürse gumruk vergisi + kdv alıyorlar affetmeden. Aynı sekilde urun ticari gorulduyse ve posta yolu yerine DHL/UPS/FEDEX tercih ettiysen onlar da konsimento masrafı alıyorlar. Parcanın fiyatı 2 ye 3 e katlanıyor.

Eski arac toplayanlar (ozellikle amerikan restorasyonu yapanlar) var ise siteden ki bence vardır. Onlarla gorus istersen nasıl sokuyorlar 2.el parcalari yurda.

THUNDER
07-12-2010, 10:18
kanka 2.el ürün girişi yasak.. ben araya tanıdık sokup 2.el ecu'yü almıştım.. tanıdık bulursan alabilirsin...

Peki kankacım senin o tanıdığı bizde sokabilirmiyiz bir yerlere devam ediyormu o şansımız yada bi tanışsak falan

Onuralp
Şans işi gümrüğe giredebilir, girmeyedebilir. Girerse ve ikinci el olduğunu anlarlarsa geçmiş olsun. Ama arkadaşların dediği gibi sıfır gibi paketlesinler veya 3-5 daha verin pasta yapılsın öyle gelsin en azından sıfır olduğuna inandırın. Bir de bu tarz büyük paketler Ankara'da gümrüğe takılır.

cembasmaci

Her paket tek tek acılıyor ve icerigi kontrol ediliyor.

Greentiger01
07-12-2010, 10:23
Ben olsam, en mantıklısı şansını dene derim takılırsada eğer payball çıktısıyla gidip alırsın haa baktın 2.el muamelesi görüyor bırak orda kalsın. %90 takılmaz diyorum ben

SONE-R
07-12-2010, 10:24
Peki kankacım senin o tanıdığı bizde sokabilirmiyiz bir yerlere devam ediyormu o şansımız yada bi tanışsak falan

maalesef sokamayız.. ben utana sıkıla rica etmiştim. bir daha yüzüm tutmaz adama karşı.. ingilteredeki satan çocuğa bir sorsana bunu sıfır ürün gibi faturalayabilir mi?

Spawn
07-12-2010, 10:35
yazdım , sildim pm olarak gönderiyorum . hassas konu ...

G R Unique
07-12-2010, 10:43
ben daha önce ikinci el ürün çok aldım ve evime kadar geldi hiçbir sıkıntı yaşamadım.. sıfır gibi paketli de değildi, gayet belliydi bazılarının ikinci el olduğu. hiç bir sorun çıkmadı şimdiye kadar, kocaman kutudan ufak paketlere kadar rahatlıkla aldım. bir sorun yaşayacağını sanmıyorum o yüzden..

diyelim ki parça senin yurtdışında kullandın akraban sana gönderiyo TR ye almayacaklar mı? ya da tanıdığın hediye gönderdi kim almıyomuş TR ye. ikinci el alınmıyo diye bir zorunluluk yok bunlarda. ama ikinci el sandık motor alacaksan işte o zaman sıkıntı var.

THUNDER
07-12-2010, 11:08
Şimdi gümrük işi yapan bir arkadaşla görüştüm kullanılmış otomobil parçalarının girmesi her ne olursa olsun yasakmış. Sebepte bu işi yurt dışından yapan merdiven altı kaçak ithalatçılarmış. Geçen yıldız sanayide dolaşırken Honda çıkması satan bir yerde S2000 anteni arıyorum adamlar paketlerden sıfır çamurlukları çıkartıyorlardı. Bu adamlar ne yolla nasıl sokuyorlar bilmiyorum ama bunun gibi kurnazlar yüzünden bizlerde cezasını çekiyoruz sanırım. Anlaşılan bu iş tam bir şans oyunu. Bir piyango oynucaz başarırsak mutluluk inanılmaz olur. Kaybedersekte sıkışmış paramız varmış bir yerimize deriz. :) Bu gümrük mevzuatını bir türlü anlamış değilim birileri 5000 liralık parçayı adresine tek kuruş gümrük ödemeden getirirken ki o arkadaş o motoru bitirip takacakta bizde görecez ;) biz 40 poundluk bir şey için düşünüp duruyoruz. Bende de öyle bir şans vardırki sormayın bırakın burda gümrüğe takılmayı mal kargoda daha buraya gelmeden bile kaybolabilir oderece yani :)

Greentiger01
07-12-2010, 11:18
Şimdi gümrük işi yapan bir arkadaşla görüştüm kullanılmış otomobil parçalarının girmesi her ne olursa olsun yasakmış. Sebepte bu işi yurt dışından yapan merdiven altı kaçak ithalatçılarmış. Geçen yıldız sanayide dolaşırken Honda çıkması satan bir yerde S2000 anteni arıyorum adamlar paketlerden sıfır çamurlukları çıkartıyorlardı. Bu adamlar ne yolla nasıl sokuyorlar bilmiyorum ama bunun gibi kurnazlar yüzünden bizlerde cezasını çekiyoruz sanırım. Anlaşılan bu iş tam bir şans oyunu. Bir piyango oynucaz başarırsak mutluluk inanılmaz olur. Kaybedersekte sıkışmış paramız varmış bir yerimize deriz. :) Bu gümrük mevzuatını bir türlü anlamış değilim birileri 5000 liralık parçayı adresine tek kuruş gümrük ödemeden getirirken ki o arkadaş o motoru bitirip takacakta bizde görecez ;) biz 40 poundluk bir şey için düşünüp duruyoruz. Bende de öyle bir şans vardırki sormayın bırakın burda gümrüğe takılmayı mal kargoda daha buraya gelmeden bile kaybolabilir oderece yani :)
Abi hiçbir sıkıntı olmaz sen payballa alışverişini yap satıcı kargolasın sadece bekle gelene kadarda unut ptt yi arayıp vay şte kargom vardı gelecekti yapma Sadece bekle Ebay işi sabır işidir birgün bakıyosunki kapına kadar gelmiş, Hea birde unutmadan bu Ebayden alışverş yapmak tam bir hastalık fazla kaptırmayın kendinizi :D

Low-Rider
07-12-2010, 11:22
ben anlamıyorum bu işi

millet kadran ıvır zıvır vs biton 2.el parça alıyor yurtışından geliyor geçiyor gümrükten

SONE-R
07-12-2010, 11:23
bence de şansını dene ne de olsa az bir tutarı var. memura biraz ajitasyon yaparsın, "arabamın spoilerı kırıldı orjinali çok pahalı ben de ydşından aldım, 2.el ürün getirmenin yasak olduğunu bilmiyordum, yoksa almazdım" dersin.. şansını dene bakalım panpa... :D

THUNDER
07-12-2010, 11:27
bence de şansını dene ne de olsa az bir tutarı var. memura biraz ajitasyon yaparsın, "arabamın spoilerı kırıldı orjinali çok pahalı ben de ydşından aldım, 2.el ürün getirmenin yasak olduğunu bilmiyordum, yoksa almazdım" dersin.. şansını dene bakalım panpa... :D

:D Soner ajitasyon için başkasını götürmek lazım. Orda ters ters konuşur beni zıplatır. Bir spoiler için memura darptan yatarım bile ben :) Kazımı götürürüz. he he

Greentiger01
07-12-2010, 11:27
ben anlamıyorum bu işi

millet kadran ıvır zıvır vs biton 2.el parça alıyor yurtışından geliyor geçiyor gümrükten
Tek sorun Ankarada gibi gözüküyor

oguzhan999
07-12-2010, 12:27
hiçbir sıkıntı olmaz.

chiefkadir
07-12-2010, 12:34
Önce itb de hata yaptık ama Öküz gibi headersı soktuk :D

Gönderen sıfır gibi paketlesin ve faturalasın gümrüğe takılmaz ups ile evine kadar gelir

SONE-R
07-12-2010, 12:34
hiçbir sıkıntı olmaz.

nasıl eminsin bu kadar? sıkıntı çıkarsa arkadaşın masraflarını karşılayacak mısın? :) ;)