PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camlardaki Çizikler için Yardım

MUY37
08-12-2010, 11:45
'74 Camaromun özellikle Kapı camlarında aşırı derecede çizikler var. 36 yılın verdiği yıpranma özellkile surucu tarafında dışarıyı göremicek hale getirmiş camı. Bunun için amatör bir ürün varmıdır yok ise bu cizikler için nereye gitmem gerekir. ( camların fotoğraflarını akşam eve gidince çekip koyucam )

Camlardaki çizikler koyduğum resimdekinden daha yoğun halde...

http://i.ehow.com/images/a05/7i/fo/fix-scratches-auto-glass-200X200.jpg

SULTANOGLU
08-12-2010, 11:49
bendede bir hayvanoğlu hayvanın yağtığı deriin bir çzin var ben alıştım pek takmıyorum kafaya umarım bir yöntem vardır bunların göderilmesi için

Sefa_vts
08-12-2010, 11:53
3m in cam polish malzemeleri var en iyisi 3m cam konusunda.. uygulama yaptırmak lazım camlara ince zımparası vs var.. Onu bulman zor çünkü uçak camlarında kullandıkları zımparalar gibi.. kağıttan ince.. değişik bişi.. direk farkediyor anlarsın zaten..

atahan
08-12-2010, 12:06
banada bu tarz bi ürün gerek bnmde silecek süpürgesi çizdi camı:S

Sierra Rs
08-12-2010, 12:08
benimde sol kapı camı ile ön camda cizik var bu konu benimde işime yarar,umarım doğru ürünü bulabiliriz.

SOMEONESPECIAL
08-12-2010, 12:16
Ben bu konuyu detaylıca araştırmıştım...
Camı değiştirmekten başka alternatif yok gibi :(

OnurD.
08-12-2010, 12:51
Ben sırf bu çiziklerden dolayı ön camı orjinaliyle değiştirdim. çiziklerden gece araba kullanamıyordum. Aman carclass droglass tarzı yerlere dikkat, biyerlere bir zarar vermeden takamıyorlar camı. Başında durmak şart.

serqan23
08-12-2010, 13:41
benımde far camımda surtme dolayısıyla cızıkler oldu. kaportacıma gıttım zımparaladık falan dedı ama cızıkler duruyo hala :S nasıl temızleyebılırım onları ??

ruudvan
08-12-2010, 14:17
cam için çatlakları tamir eden yerler var bi dolgu malzemesiyle yapıyorlar sanırım cam için polishler var ama leke alır parlatır su kaydırır ama o cızıklerı gıdermesı cok zor bnce servıslere sormak lazım camcılara sormak lazım tamir için gerçi az para istemiyorlar ama hayırlısı.

MUY37
08-12-2010, 14:20
cam için çatlakları tamir eden yerler var bi dolgu malzemesiyle yapıyorlar sanırım cam için polishler var ama leke alır parlatır su kaydırır ama o cızıklerı gıdermesı cok zor bnce servıslere sormak lazım camcılara sormak lazım tamir için gerçi az para istemiyorlar ama hayırlısı.

Klasik araçlar için camlar çok pahallıymış olmadı yeniden döktürücez cam , eğer elimdekileri değerlendirebilirsem benim için daha iyi olucak o yüzden açtım konuyu.

M U R A T
08-12-2010, 14:21
elmas parlatmada kullanılan toz bir malzeme var adını unuttum çok derin çizikleri tamamen yok etmesede hatrı sayılır derecede düzeltiyorda nerden bulunur bilmem..

Dragger
08-12-2010, 14:26
Saatcilerde cam ciziklerini giderdikleri bir malzeme vardı, o da belki faydalı olabilir cok derin cizikler degilse.

CcRider
08-12-2010, 14:29
Ankarada genelde hazır cam oluyor olmasada kalıp varsa döküyorlar büyük ihtimallede vardır.

SOMEONESPECIAL
08-12-2010, 14:33
Klasik araçlar için camlar çok pahallıymış olmadı yeniden döktürücez cam , eğer elimdekileri değerlendirebilirsem benim için daha iyi olucak o yüzden açtım konuyu.

Hiç boşuna uğraşma yeniden döktür camları.
Bahsedilenlerin hepsi camı yeni gibi yapmayacaktır.
INTEGRA yan arka camlarındaki çizikler için çok uğraştım
olmadı olmadı.

Kurtköy taraflarında cam fabrikası olması lazım.
Camı söküp kalıp alıyorlar döküyorlar. Öyle de fahiş rakamlar yok

Ufuk
08-12-2010, 20:07
Şu konudada benzer sorun üzerinde durulmuş ;
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=65454