PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SBL 306 vs. EMG gsi vs. SVU gsi

APO
11-12-2010, 08:40
öncelikle şunu söyliyim videolar evvelkiler gibi güzel çıkmadı ama idare edin...iyi kötü yorumlar için şimdiden teşekkürler...basma devirleri benim için biraz alt kaldı ama 2 gsi olunca onlara uydum :D
ortalıkta yürüyen gsi pek yok ama bu EMG ve SVU gerçekten güzel yürüyen araçlar Allah kaza bela vermesin...

EMG : filtre, chip, headers (egzoz sadece son sus. iptal, gerisi komple standart)
SVU: emme manifoldu, filtre, chip, egzoz
SBL: fitre, egzoz, chip
Techturkey.com Post 71

SBL:2 kişi

EMG:1 kişi+koltuklar sökük (Emre nin hatrı sayılır bir ağırlığı var)

SVU:1 kişi

SBL vs. SVU

http://www.streetfire.net/video/sbl-306-gti-vs-svu-gsi_2096390.htm
http://www.streetfire.net/video/sbl-306-vs-svu-gsi_2096401.htm

EMG vs. SVU

http://www.streetfire.net/video/emg-gsi-vs-svu-gsi_2096397.htm

SBL vs. EMG vs. SVU (sağdaki EMG soldaki SVU)

http://www.streetfire.net/video/sbl-306-gti-vs-emg-gsi-vs-svu-gsi_2096399.htm
http://www.streetfire.net/video/sbl-306-gti-vs-emg-gsi-vs-svu-gsi_2096400.htm
http://www.streetfire.net/video/sbl-306-gti-vs-svu-gsi-vs-emg-gsi_2096396.htm

SBL vs TT cooper (cooper tek kişi) ööylesine....cooper typerlada denedi sahipleri yazar sonuçları

http://www.streetfire.net/video/sbl-306-gti-tt-cooper-s_2096395.htm

SBL vs TYPER buda öylesine bi vtec sesi duymak için...

http://www.streetfire.net/video/sbl-306-gti-vs-ue-typer_2096398.htm

serqan23
11-12-2010, 08:46
masallah araclaraa

erh
11-12-2010, 08:54
hiçbişey belli olmuyor sonuc nedir??

ocean0636
11-12-2010, 08:55
Korku filmi gibi olmuş, çok karanlk hiç bişey anlaşılmıyo :) MaşAllah, araçlara..

bugra_0101
11-12-2010, 08:59
apo bizim top speed videosu nerde :)

aslında durum çok karışık :) arabalar birbirine çok yakın

svu & emg kafa çıkartıyo emg önde

svu & sbl top speed te 4-5 boy civarı svu önde

PPR engineering
11-12-2010, 08:59
Araçlara maşALLAH cok güzel denemeler olmuş emre 130 kilo zaten tek basınayken 2 kişi gazlayan adam..birde zamanında nzj gsi vardı :)

bugra_0101
11-12-2010, 09:01
Araçlara maşALLAH cok güzel denemeler olmuş emre 130 kilo zaten tek basınayken 2 kişi gazlayan adam..birde zamanında nzj gsi vardı :)

emre 140 kilo :D eskidendi 130 kilo hali :D

PPR engineering
11-12-2010, 09:03
emre 140 kilo :D eskidendi 130 kilo hali :D

oha emre beni gecmiş ben 132 vay a.k ne yedin emre :D

Arabanı hızlandırıcağına kendini zayıflat:Kaan :D:D hahaha

APO
11-12-2010, 09:13
apo bizim top speed videosu nerde :)

aslında durum çok karışık :) arabalar birbirine çok yakın

svu & emg kafa çıkartıyo emg önde

svu & sbl top speed te 4-5 boy civarı svu önde

birincisi söylediğin video 2.video ama bi sorun olabilir tekrar yüklerim sıkıntı yok...

durumu şöyle izah ediyim: araçların basma anındaki timing uyuşmazlığı güçler birbirine yakın olduğu için çok fark yapıyo...
EMG SVU dan önde diyosun ama ben EMG ile topspeede yakın temiz bi deneme yaptım kafa burun aynı hatta indiğimizde sonucu sordun bende Emreye sordum kafa kafaya abi dedi...:) bu durumda ben senden 4-5 boy yemiş olamam ha ama şöyle bir durum var 1 denemede devrini ayarlayamazsın 5 boy geri düşersin ona itirazım yok ama böyle karışık bi sonuç olmaz...
ilk videoda kafa kafaya gidiyoruz ...bunuda düşünmen lazım...ayrıca 3lü bastığımızda sen geride kaldın mesela bir denemede, diğerinde ise öne çıktın 1-2 boy önüme araba çıkınca gaz kestim arkandan devam ettim 4 boy oldu ..:D yani bunlar net sonucu ortaya çıkarmada yanıltıcı oluyor...

netice itibariyle SVU çok güzel gidiyor maşallah :icon_tup:

PPR engineering
11-12-2010, 09:16
birincisi söylediğin video 2.video ama bi sorun olabilir tekrar yüklerim sıkıntı yok...

durumu şöyle izah ediyim: araçların basma anındaki timing uyuşmazlığı güçler birbirine yakın olduğu için çok fark yapıyo...
EMG SVU dan önde diyosun ama ben EMG ile topspeede yakın temiz bi deneme yaptım kafa burun aynı hatta indiğimizde sonucu sordun bende Emreye sordum kafa kafaya abi dedi...:) bu durumda ben senden 4-5 boy yemiş olamam ha ama şöyle bir durum var 1 denemede devrini ayarlayamazsın 5 boy geri düşersin ona itirazım yok ama böyle karışık bi sonuç olmaz...
ilk videoda kafa kafaya gidiyoruz ...bunuda düşünmen lazım...ayrıca 3lü bastığımızda sen geride kaldın mesela bir denemede, diğerinde ise öne çıktın 1-2 boy önüme araba çıkınca gaz kestim arkandan devam ettim 4 boy oldu ..:D yani bunlar net sonucu ortaya çıkarmada yanıltıcı oluyor...

siz kaç devir ceviriyorsunuz cipten sonra birde suv gsi ın sürücüsüde emre kadar hatrı sayılır kilolardamı??

bugra_0101
11-12-2010, 09:18

abi aslında asıl netice hepimiz aynı gidiyoruz diyebiliriz en sağlıklısı emg ile benim denemem oldu her seferinde 5 te yarım veya çeyrek boy önde :) çok güzel bi akşamdı daha nice denemeler yaparız zaten :) o 3 lü denemede de emg önüme girsin diye gaz kestim onu da belirtiyim :D
bi daha ki denemeleri 2 li yapmak lazım cam carda arkadan aynı anda bassın :D

bugra_0101
11-12-2010, 09:19
siz kaç devir ceviriyorsunuz cipten sonra birde suv gsi ın sürücüsüde emre kadar hatrı sayılır kilolardamı??

benim kilom şu an 98 filan arabamda da sökük bir yer yok :)

redlinemst
11-12-2010, 09:20
Ciğer team :D SBL Emg Svu üçününde Maşallahı var kazasız belasız

APO
11-12-2010, 09:20

ben çipten sonra çevirdiğim devri değiştirmedim hatta o gecede söyledim aslında arabanın en iyi devrini bulmak adına deneme yapmak lazım yani ben çipten verim alıyomuyum tam manasıyla emin değilim ama bunu çözerim ...;)
SVU daki arkadaş ağırlığını söylemişti sanırım 90 kg civarıydı ama ben o kadar kilolu görmedim arkadaşı ..:D:D

APO
11-12-2010, 09:22
abi aslında asıl netice hepimiz aynı gidiyoruz diyebiliriz en sağlıklısı emg ile benim denemem oldu her seferinde 5 te yarım veya çeyrek boy önde :) çok güzel bi akşamdı daha nice denemeler yaparız zaten :) o 3 lü denemede de emg önüme girsin diye gaz kestim onu da belirtiyim :D
bi daha ki denemeleri 2 li yapmak lazım cam carda arkadan aynı anda bassın :D

kesinlikle her kelimesine katılıyorum haklısın kardeşim...:icon_tup:

bugra_0101
11-12-2010, 09:22
ben çipten sonra çevirdiğim devri değiştirmedim hatta o gecede söyledim aslında arabanın en iyi devrini bulmak adına deneme yapmak lazım yani ben çipten verim alıyomuyum tam manasıyla emin değilim ama bunu çözerim ...;)
SVU daki arkadaş ağırlığını söylemişti sanırım 90 kg civarıydı ama ben o kadar kilolu görmedim arkadaşı ..:D:D

devir olayını harbiden çözmek lazım yeni sezona formda çıkmak lazım :)
abi valla gelip yanında tartılcam ama Allah söletiyo :D 90 kg olsam keşke

APO
11-12-2010, 09:23
benim kilom şu an 98 filan arabamda da sökük bir yer yok :)

ön sis farı söküktü vicdansız yalan söyleme :D:D

bugra_0101
11-12-2010, 09:23
kesinlikle her kelimesine katılıyorum haklısın kardeşim...:icon_tup:

eyvallah abi :) ama şu bir gerçek ki sbl GTİ bence 306 ların içinde durumu en iyi olanı şuan bunuda emre nin daha önce yaptığı denemelerden yola çıkarak sölüyorum

bugra_0101
11-12-2010, 09:24
ön sis farı söküktü vicdansız yalan söyleme :D:D

o emre nin ki abi :D benim kinin herşeyi tam :D

APO
11-12-2010, 09:25
devir olayını harbiden çözmek lazım yeni sezona formda çıkmak lazım :)
abi valla gelip yanında tartılcam ama Allah söletiyo :D 90 kg olsam keşke

yoo vücudn şekilli hani..kilo eşit olarak dağılmış.. göbek olarak değil yani ..:D

bugra_0101
11-12-2010, 09:26
o akşam öle gelmiş abi sana :) ben sana bir foto atıyım gündüz çekilmiş :D 2 salon 3 oda 5 balkon var bende :D

APO
11-12-2010, 09:26
o emre nin ki abi :D benim kinin herşeyi tam :D

he ewet öyleydi dimi.. pardon ...:beuj:

APO
11-12-2010, 09:27
o akşam öle gelmiş abi sana :) ben sana bir foto atıyım gündüz çekilmiş :D 2 salon 3 oda 5 balkon var bende :D

1+1 stüdyoya dön en az 3 boy öne çıkarsın :D:D

necoone
11-12-2010, 09:28
Maşallah çok keyifli denemeler olmuş .

bugra_0101
11-12-2010, 09:28
he ewet öyleydi dimi.. pardon ...:beuj:

aynen öle abi :D

1+1 stüdyoya dön en az 3 boy öne çıkarsın :D:D

aynen aynen :D

PPR engineering
11-12-2010, 09:30

kilo dert ya :D valla 132 kiloyum tek denediğim de yanımdaki arabalar hep 50 kg civarı sonra hep kafa kafaya gitik oluyo:D zayıflamak lazım..90 olsam yin e hadi diycemm..kesinlikle en ii devri bulmak için deneme yapmak lazım...wide band la bakmak lazım yazılımlar cok farklı yazılımlar cıkabiliyo atıyorum pistonlu egz li arabanın yazılımını koyunca stock bi araca olduğundan geri düşüyo bunlar cidden önemli..

bugra_0101
11-12-2010, 09:31
kilo dert ya :D valla 132 kiloyum tek denediğim de yanımdaki arabalar hep 50 kg civarı sonra hep kafa kafaya gitik oluyo:D zayıflamak lazım..90 olsam yin e hadi diycemm..kesinlikle en ii devri bulmak için deneme yapmak lazım...wide band la bakmak lazım yazılımlar cok farklı yazılımlar cıkabiliyo atıyorum pistonlu egz li arabanın yazılımını koyunca stock bi araca olduğundan geri düşüyo bunlar cidden önemli..

kesinlikle :) en güzeli dyno verisini de alıp deneye deneye uygun devirleri bulmak :)

APO
11-12-2010, 09:36
kesinlikle :) en güzeli dyno verisini de alıp deneye deneye uygun devirleri bulmak :)

mesela sana şunu söyliim sende arabayı tam hakkıyla kullanamıyosun ...yani sanırım tam devrin belli değil bi iyi gidiyo bi kötü gibi ...bence SVU nun daha gideri var yani ayrıca topspeedde 250 görüyomuşsunuz ben 240 görüyorum en fazla...;)
birde denemede ayarladığın devir senin içinde bence alt kalıyo biraz daha yüksek basman lazım bence yanlış anlama bilmişlik yapmıyorum tecrübemi paylaşıyorum...:)

bugra_0101
11-12-2010, 09:38
mesela sana şunu söyliim sende arabayı tam hakkıyla kullanamıyosun ...yani sanırım tam devrin belli değil bi iyi gidiyo bi kötü gibi ...bence SVU nun daha gideri var yani ayrıca topspeedde 250 görüyomuşsunuz ben 240 görüyorum en fazla...;)
birde denemede ayarladığın devir senin içinde bence alt kalıyo biraz daha yüksek basman lazım bence yanlış anlama bilmişlik yapmıyorum tecrübemi paylaşıyorum...:)

yok abi yanlış anlamam :) ben aslında svu ya daha tam adepte olamadım diye bilirim bu svu uyla ya 2 nci yada 3 ü rolling yapışım :) araba 2 ay filan sanayide yatınca alalı zaten 3 ay oldu adepte olamadım daha tam
emre yıllardır gsi kullanıyo onun pilotojı bana göre daha iyi

APO
11-12-2010, 09:40
yok abi yanlış anlamam :) ben aslında svu ya daha tam adepte olamadım diye bilirim bu svu uyla ya 2 nci yada 3 ü rolling yapışım :) araba 2 ay filan sanayide yatınca alalı zaten 3 ay oldu adepte olamadım daha tam
emre yıllardır gsi kullanıyo onun pilotojı bana göre daha iyi

aynen deneye deneye en iyi devirleri bulmak lazım..;)
yine bi ara CİĞER TEAM olarak çıkar bakarız...:D SBL EMG SVU :icon_tup:

Eyup Duygun
11-12-2010, 09:42
Maşallah bütün araclara,Emrecim kardesim :):) konusalım senınle yahuu

bugra_0101
11-12-2010, 09:45
Maşallah bütün araclara,Emrecim kardesim :):) konusalım senınle yahuu

sen şu benim yazılımı çöz :D

TS 306
11-12-2010, 09:53
Araçların hepsine maşallah sağlıklı makinalar. Bir dahaki denemenize bende katılmak isterim..

APO
11-12-2010, 09:56
Araçların hepsine maşallah sağlıklı makinalar. Bir dahaki denemenize bende katılmak isterim..

Gel Akın gel alalım şu GSİ ları aramıza :D:D

pepecura
11-12-2010, 10:00
maşallah araçlara..

sbl f7r ile denerken ciplimiydi? sadece fıltre egzozlumuydu? merak ettım

saygılar

APO
11-12-2010, 10:12
maşallah araçlara..

sbl f7r ile denerken ciplimiydi? sadece fıltre egzozlumuydu? merak ettım

saygılar

f7r ile deneme yaptık sayamıyorum... ben kavacık yoluna izlemeye çıkmıştım eren yanıma yanaştı 3 dedi tm kırmadım bastım ama benim için çok ölü bi devirde bastık... meganı hafife aldım yalan yok ama araba 10 numara yürüyo...yine geride kalmadım ...ama dediğim gibi meganeın böyle yürüdüğünü bilmiyodum ben...daha ciddi bi deneme yaparız bi ara ama benim şikayetim beni geçmek isteyen çok aşağılara çekiyo ben gebere gebere basıyorum e kimseye itirazda etmiyoruz deniyoruz...yani kendi devrimde bastığımız zamanda sonucu görmek lazım bence ;)
yanlış anlaşılmasın megane a lafım yok zaten videolarındanda belli süper gidiyo...:icon_tup: bu arada çip yoktu o zaman ...

Alicanrs
11-12-2010, 10:14
maşallah araçlara ulan tombul kilo ver biraz :D:D:D svu'da maşallah güzel yürüo ... APo abi rollerin adamı oldun he :D:D her gece her gece maşallah aracına :)

APO
11-12-2010, 10:19
maşallah araçlara ulan tombul kilo ver biraz :D:D:D svu'da maşallah güzel yürüo ... APo abi rollerin adamı oldun he :D:D her gece her gece maşallah aracına :)

eyvallah Alican sağol...her çıkışımda sezon kapanışı olur heralde diyorum havalarda bozuyor...ama mübarek havalarda güzel gidince dediğin gibi roll. adamı olduk çıktık...:D

TS 306
11-12-2010, 10:20
Gel Akın gel alalım şu GSİ ları aramıza :D:D

:) o akşamda gelicektim biliyosun ama yağmur yağdı yağacak derken saat geçti

-batu-
11-12-2010, 10:21
EMG taksi çıkması olmasına rağmen güzel gitmiş. Maşallah araçlara :)

APO
11-12-2010, 10:23
:) o akşamda gelicektim biliyosun ama yağmur yağdı yağacak derken saat geçti

aynen valla telefon edince sen baya umutlanmıştım ama kısmet bi dahakine..;) saat 2 de 20 derece sıcaklık vardı saat 4 de fırtına ile uyandım öyle garip bi hava vardı o gün..:)

TC_VTEC
11-12-2010, 10:23
masallah araclara.kazasız belasız

pepecura
11-12-2010, 10:26
f7r ile deneme yaptık sayamıyorum... ben kavacık yoluna izlemeye çıkmıştım eren yanıma yanaştı 3 dedi tm kırmadım bastım ama benim için çok ölü bi devirde bastık... meganı hafife aldım yalan yok ama araba 10 numara yürüyo...yine geride kalmadım ...ama dediğim gibi meganeın böyle yürüdüğünü bilmiyodum ben...daha ciddi bi deneme yaparız bi ara ama benim şikayetim beni geçmek isteyen çok aşağılara çekiyo ben gebere gebere basıyorum e kimseye itirazda etmiyoruz deniyoruz...yani kendi devrimde bastığımız zamanda sonucu görmek lazım bence ;)
yanlış anlaşılmasın megane a lafım yok zaten videolarındanda belli süper gidiyo...:icon_tup: bu arada çip yoktu o zaman ...

cipten sonra fark olmuştur illaki.. gectın gecıldın mevzusu degıl abi yanlış anlama.megan şaka makınesı cıktı o bi gercek maşallah cok ıyı yuruyor.tekrar bi denersiniz. focosu almadan once eren bana sbl yı aldırıyodu cok baskı yaptılar :)ondan merak edıyorum yururunu

tekrar maşallah :)

TS 306
11-12-2010, 10:27
aynen valla telefon edince sen baya umutlanmıştım ama kısmet bi dahakine..;) saat 2 de 20 derece sıcaklık vardı saat 4 de fırtına ile uyandım öyle garip bi hava vardı o gün..:)

Aynen abi bidahakine ;)

APO
11-12-2010, 10:37
cipten sonra fark olmuştur illaki.. gectın gecıldın mevzusu degıl abi yanlış anlama.megan şaka makınesı cıktı o bi gercek maşallah cok ıyı yuruyor.tekrar bi denersiniz. focosu almadan once eren bana sbl yı aldırıyodu cok baskı yaptılar :)ondan merak edıyorum yururunu

tekrar maşallah :)

bu SBL ninde ne çok taliplisi varmış ben aldıktan sonra bi dünya kişi ulaştı bana ben alıcaktım filan diye...nasip kısmet işte ....yürürünü boşverde 2010 yılında 99 peugeot sorunsuz bi şekilde 1 haftada 3 kere rolle çıkıp dönüyosa başarılıdır ...tek kuruş masraf etmedim arabaya çok şükür evveliyatı temiz olduğu için...yani kaçırdın otur ağla şimdi ..:D:D şaka kardeşim ...Allah cümlemize kazasız binmek nasip etsin hepsi bu...;)

pepecura
11-12-2010, 11:17
bu SBL ninde ne çok taliplisi varmış ben aldıktan sonra bi dünya kişi ulaştı bana ben alıcaktım filan diye...nasip kısmet işte ....yürürünü boşverde 2010 yılında 99 peugeot sorunsuz bi şekilde 1 haftada 3 kere rolle çıkıp dönüyosa başarılıdır ...tek kuruş masraf etmedim arabaya çok şükür evveliyatı temiz olduğu için...yani kaçırdın otur ağla şimdi ..:D:D şaka kardeşim ...Allah cümlemize kazasız binmek nasip etsin hepsi bu...;)

abı aracın temız oldugunu tr de 1 2 bılemedın 3 oldugunu bılıyorum :icon_tup:

zevkler ve renkler abı mesela sıyah olsaydı kacırmazdım :D kırmızı ya bravodan sonra tovbelıyım buda senin şansın :D

neyse abi kazasız belasız surusler boyboby roller dılerım :icon_tup:

APO
11-12-2010, 11:21
abı aracın temız oldugunu tr de 1 2 bılemedın 3 oldugunu bılıyorum :icon_tup:

zevkler ve renkler abı mesela sıyah olsaydı kacırmazdım :D kırmızı ya bravodan sonra tovbelıyım buda senin şansın :D

neyse abi kazasız belasız surusler boyboby roller dılerım :icon_tup:

eyvallah kardeşim...daha iyileri senin olur inşallah...:heyoo:

M///maniac
11-12-2010, 11:24
apo abi yazılım ne yaptın yani marka olarak

Kaa scirocco
11-12-2010, 11:28
maşallahhh abii arabalarda ne war speccler ne?

APO
11-12-2010, 11:30
apo abi yazılım ne yaptın yani marka olarak

marka filan yok yaa ..ööyle sıradan birine yazdırdık işte..:D

M///maniac
11-12-2010, 11:32
marka filan yok yaa ..ööyle sıradan birine yazdırdık işte..:D

asıl onlar is görüo iimki marka bisi yaptrmamıssın custom forever:D

APO
11-12-2010, 11:33
maşallahhh abii arabalarda ne war speccler ne?

EMG : çip, filtre
SVU : emme manifoldu lexmaull, beyin, filtre (ayarsızmış sanırım)
SBL: çip ,filtre,eksoz
benim bildiğim bu farklı bi durum varsa arkadaşlar düzeltsin...;)

bugra_0101
11-12-2010, 11:46
EMG : çip, filtre
SVU : emme manifoldu lexmaull, beyin, filtre (ayarsızmış sanırım)
SBL: çip ,filtre,eksoz
benim bildiğim bu farklı bi durum varsa arkadaşlar düzeltsin...;)
abi bende beyin yok :) beyin olsa durum çok farklı olurdu :D ama bak Allah söletiyo 90 kg ,beyin :D devam abi devam :D

Harunde
11-12-2010, 12:06
üç aracada ayrı ayrı maşallahh
üçüde çok sevdiğim arabalar sonuç gayet normal olmuş zevkli denemeler allah nazardan saklasın...

UĞUR_GSI
11-12-2010, 12:08
bütün araclara maşallah diyorum gsı kullanıcısı olarak gsıyları gormek cok guzel ya ama bısey dıkkatımı cektı
emre senın arabanın yururu tartısılmaz cok guzel svuda guzel yuruyor gercekten ama bısey var
svu lex chıp fıltre ve dynosu 172 hp lerde
emg chıp fıltre
ve sen yarım boya yakın ondesın ozaman senın dyno gucun sadece chıp fıltreyle 172 + yanı buna gore daha cok olmalı dımı ve lexin ozaman bı katkısı yok yanımı dıyelım iki aracta temız ama bu dynolarda bı yanlıslık var dıyorum ben kendı gorusumdur yanlıs anlamayın elestırmek babında degıl sadece anlamak ıstıyorum ondan yazıyorum
tekrar butun araclara masallah

bugra_0101
11-12-2010, 12:10
bütün araclara maşallah diyorum gsı kullanıcısı olarak gsıyları gormek cok guzel ya ama bısey dıkkatımı cektı
emre senın arabanın yururu tartısılmaz cok guzel svuda guzel yuruyor gercekten ama bısey var
emg chıp fıltre
ve sen yarım boya yakın ondesın ozaman senın dyno gucun sadece chıp fıltreyle 172 + yanı buna gore daha cok olmalı dımı ve lexin ozaman bı katkısı yok yanımı dıyelım iki aracta temız ama bu dynolarda bı yanlıslık var dıyorum ben kendı gorusumdur yanlıs anlamayın elestırmek babında degıl sadece anlamak ıstıyorum ondan yazıyorum

lexmaul konusunda yorum yapmak zor lex arabayı pek ilerletmiyo bence beyin egzos filtre olursa belki lex in faydasını görcez bence sfi kutu yada powercap daha verimli :)

dynoya aynı gün aynı yerde çıktık yere verdiğimiz galiba 2 beygir svu daha fazla çıkmıştı

EMG
11-12-2010, 12:10
Güzel geceydi hepsi yaşlarına rağmen çok sağlıklı olan arabalar maşallah nazar değmesin.

Benim şanssızlığıma çoğu denemede bazen dip gaz yapınca bazen kompresyona binince arıza ışığı yaktı sanırım o2 sensörüne elveda diyoruz:)

Bende sökük olan sadece arka koltuk ve pandizot ikisi 30 kg yapıyor. Bende 138kiloyum işte yani pek bi avantaj sayılmaz :D

EMG
11-12-2010, 12:16
emg chıp fıltre

lex manifold yüksek sıkıştırma istiyor runner'ları uzun olduğundan yüksek devirde güç istiyor ki verim verebilsin, güzel bi piston egzantrik ve beyin olunca işin içinde lex o zaman kendini gösterir şuan tek +'sı muhteşem sesi :)

dyno da svu benden 2hp 10nm gibi bi farkla yüksek çıktı bende sürücü faktörü ile farkı kapattım :D

Bu arada benim arabamda hala komple stock egzoz var dip not olarak belirtiyim:)

APO
11-12-2010, 12:40
Güzel geceydi hepsi yaşlarına rağmen çok sağlıklı olan arabalar maşallah nazar değmesin.

Benim şanssızlığıma çoğu denemede bazen dip gaz yapınca bazen kompresyona binince arıza ışığı yaktı sanırım o2 sensörüne elveda diyoruz:)

Bende sökük olan sadece arka koltuk ve pandizot ikisi 30 kg yapıyor. Bende 138kiloyum işte yani pek bi avantaj sayılmaz :D

bir ara aslında bizim kuzeni cooper e vercektim unuttum sonra... biz 2 kişi kabalama 150 kg civarıyız...sen 140 desen yine sökme olayıyla beraber benim 40-50 kg gibi bi fazlam var ..roll de 50 kg ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok heralde:Dbi ara 2 ye 2 deneriz..daha temiz olur...;)
ama şuda var EMG nin uzunu baya iyi topspeed dede 306 dan iyi olduğunu düşünüyorum ..dediğim gibi bir ara ağırlıkları eşitleyip deneyelim...ben 2 ye 2 kafa kafaya yürüdüğüm bi araçla 2 ye tek denediğimde 10 boy yedim...:p
sizde eksikleri giderin dışardan bi video çekelim ve GSİ KİNG kim belirleyelim artık :D:D

maşallah EMG ve SVU çok sağlıklı yürüyor...:icon_tup:

EMG
11-12-2010, 12:45
Aynen eksikler giderilip eşit kilo denenir daha güzel olur, senle en son denememizde 5'e erken atiyim bakiyim dedim 6500de attım ama yemedi :D

TarikS
11-12-2010, 15:08
yine egzoz sesim duyulmuyor videoda ya :D

emre bi ara egzoz testi yapalim senle ama bu sefer sen arkadan cekcen hahaha :hahaha:

type-r'la olan videolar gelirse sevinirim, onlar daha kaliteliyse disaridan goruntu olarak tatmin edici olabilir belki, denedikleri icin onlara da Abdullah abi sana da tesekkur ederim

baska gecelerde gorusmek uzeree :D ben ayda 1'den fazla cikmam ama benzin 4 lira oldu zaten, gunluk kullaniyorum arabami, yorar beni :)

by serçe
11-12-2010, 15:24
maşallah araçlara...........

EMG
11-12-2010, 15:26

emre bi ara egzoz testi yapalim senle ama bu sefer sen arkadan cekcen hahaha :hahaha:

type-r'la olan videolar gelirse sevinirim, onlar daha kaliteliyse disaridan goruntu olarak tatmin edici olabilir belki, denedikleri icin onlara da Abdullah abi sana da tesekkur ederim

baska gecelerde gorusmek uzeree :D ben ayda 1'den fazla cikmam ama benzin 4 lira oldu zaten, gunluk kullaniyorum arabami, yorar beni :)

ses çıkmadığından duyulmuyo olabilir hahah :D

PPR engineering
11-12-2010, 15:34

benim bildiğim 2 3 defa denediniz erenle erenin bana deyişi bu ki sizin devirler bir birine cok yakın.yanlışmıyım acaba??

JOCCO
11-12-2010, 16:42
Aynen eksikler giderilip eşit kilo denenir daha güzel olur, senle en son denememizde 5'e erken atiyim bakiyim dedim 6500de attım ama yemedi :D

Ben zamanında kiloyu eşitlemek için bagaj kapağını sökmeye niyetlenmiştim..

APO
11-12-2010, 16:49
benim bildiğim 2 3 defa denediniz erenle erenin bana deyişi bu ki sizin devirler bir birine cok yakın.yanlışmıyım acaba??

hayır kesinlikle devir bana uymuyor..2 defa denedik 3.vites ve alt devir ...ama bu benim devrimde geçerim demek değil sadece denemek lazım diyorum...;)

APO
11-12-2010, 16:55

rica ederim kardeşim ne demek bizde güç sınıflndırması yok herkesle denerizz...:D

KA®ANLIK
11-12-2010, 17:05
EMG de headers yokmu lan emre :D

Specleri bir düzgün yazın, saklamayın arkadaş ya :D:D:D:D:D:D

APO
11-12-2010, 17:11

heee bak bunu iyi söyledin sıkıca sarıp srmalanmış bi headers var....:D unutmuşuz yazmayı Emrede hiç sesini çıkarmıyoo...:D:D

bugra_0101
11-12-2010, 17:12
emanet o headrs ondan yazmamıştır :D

EMG
11-12-2010, 17:15

var kim saklıyo ki:D

specler şöle

EMG : filtre, chip, headers (egzoz sadece son sus. iptal, gerisi komple standart)

bugra_0101
11-12-2010, 17:21
var kim saklıyo ki:D

specler şöle

utan lan ne egzosu 60 lık boru bi headrs çıkışı filan orjinal :D

EMG
11-12-2010, 17:25
utan lan ne egzosu 60 lık boru bi headrs çıkışı filan orjinal :D

niye komple 60lık krom boru ortada 60lık tüp orjinal olarak mı cıkıyo gsi dan sen benden daha iyi bilirsin gerçi:D

bugra_0101
11-12-2010, 17:29
niye komple 60lık krom boru ortada 60lık tüp orjinal olarak mı cıkıyo gsi dan sen benden daha iyi bilirsin gerçi:D

kanka benim ki fabrikadan öle gelmiş :D özel :P yapımm

EREN34
11-12-2010, 20:10
@Apo--Öyle bir anlatmışsın ki sanki ben tek başıma gelmiş sıkmış gitmiş gibi olmuşrum:D :D Megane'ı hafife aldığını hissettim çünkü ilk defa başıma gelmiyor.DRG vti olsun BTH RC olsun yada diğer denediğim başka araçların sahipleri olsun hep MEgane mı? Geçeriz yaa diye bir düşünce var kafalarında:D O akşam 2 yada 3 kere denedik.Geçilmedim demen biraz abartı gibime geliyor çünkü sende biliyorsun ki kavacık'a yakın olan köprü üstünde farkımız barizdi;) Hatta sen en sol ben 2 sağ şeritteydim hızımızda 200 üstü idi.Yolun sonuna yaklaştığımızdan mıdır yakalayamayacağınımı kestirdin bilmiyorum sonra bıraktın zaten.Tamponumdada race motoru ile Burak vardı o esnada.Konuyu görürse yazar illaki.

Velesıl kelam özete gelirsek;
Yerler kuru olduğu sürece istediğin zaman senin istediğin devirde deneriz.Açıkçası o devirler benimde ölü.Senin araç 6 ileri olduğundan devir uymaz belki diyerek seni düşündüğümden azıcık alt bastım.Yoksa o devirlerin üstüne+1000 istiyor benim araba;)

Dediğim gibi yerler kuru olsun deneriz.2ye 2 olur 2 araçtandanda video olur;)

edit:O akşam benle olan tüm denemeleri video'ya çektiniz.İmkan varsa eklermisiniz? Yada msn'den falan yollayın.İzlemek nasip olmadı bana

BoraRS
11-12-2010, 20:36
Eren arabaya çip yaptırdın mı? Nasıl farkı oldu mu?

EREN34
11-12-2010, 20:45
Eren arabaya çip yaptırdın mı? Nasıl farkı oldu mu?

Şu an chipli abi.Bir kere masabaşında yazdık.Yolda log alıp ince ayara giremedik.Böylede kalır artık çünkü yapan arkadaşım askere gidiyor yarın.

Bariz fark var.Before/after şeklinde dyno yapmadığımdan şu kadar fark demek yanlış olur.Daha önce 3 tane daha F7R çipledi(kendisindede vardı sattı) O yüzden kafam rahat biraz

BoraRS
11-12-2010, 20:50
Çok iyi kazasız belasız kullan.

Bu arada şu eski GSI lara hastayım. Eskiden ne favori aletti bunlar. Bende o zaman pederin 190E 2.3 Sportline versiyonu vardı. Otobanda bi GSI ile gazlamıştım o zaman sene 1995 :) Adam beni duman etmişti ve resmen yıkılmıştım spor mersedesimiz var düştüğümüz hallere bak diye. Ben 220 de tıkanırken adam yanımda gaza bas çek yapıp John Benjamin Toschak geçmişti benimle :hehe:

som306
11-12-2010, 22:18
maşallah abicim ama bana sanki bazı devirlerinde erken vites atıyorsun gibi geliyor chip olmasına rağmen yanlışım varsa düzelt?

EREN34
11-12-2010, 22:42
Çok iyi kazasız belasız kullan.

Bu arada şu eski GSI lara hastayım. Eskiden ne favori aletti bunlar. Bende o zaman pederin 190E 2.3 Sportline versiyonu vardı. Otobanda bi GSI ile gazlamıştım o zaman sene 1995 :) Adam beni duman etmişti ve resmen yıkılmıştım spor mersedesimiz var düştüğümüz hallere bak diye. Ben 220 de tıkanırken adam yanımda gaza bas çek yapıp John Benjamin Toschak geçmişti benimle :hehe:

Abi sağolasın:) Bir top speed videosu var aklımda.Birde dyno.Bakalım nasip kısmet.Geçen 245 gördüm ama video çekmek aklıma gelmedi:S

306gti
11-12-2010, 23:48
apo bencede izledigim kadariyla cok erken vites degistiriyosun. masallah bu arada zaten hepsi birbirine denk araclar. sonucta ayni sinif ve 10 senelik arabalar hepsi kiminkinde daha cok emek varsa o gecer.

Selcuk_RoL
12-12-2010, 00:14
maşşallah hepsine

APO
12-12-2010, 00:26
@Apo--Öyle bir anlatmışsın ki sanki ben tek başıma gelmiş sıkmış gitmiş gibi olmuşrum:D :D Megane'ı hafife aldığını hissettim çünkü ilk defa başıma gelmiyor.DRG vti olsun BTH RC olsun yada diğer denediğim başka araçların sahipleri olsun hep MEgane mı? Geçeriz yaa diye bir düşünce var kafalarında:D O akşam 2 yada 3 kere denedik.Geçilmedim demen biraz abartı gibime geliyor çünkü sende biliyorsun ki kavacık'a yakın olan köprü üstünde farkımız barizdi;) Hatta sen en sol ben 2 sağ şeritteydim hızımızda 200 üstü idi.Yolun sonuna yaklaştığımızdan mıdır yakalayamayacağınımı kestirdin bilmiyorum sonra bıraktın zaten.Tamponumdada race motoru ile Burak vardı o esnada.Konuyu görürse yazar illaki.

Velesıl kelam özete gelirsek;
Yerler kuru olduğu sürece istediğin zaman senin istediğin devirde deneriz.Açıkçası o devirler benimde ölü.Senin araç 6 ileri olduğundan devir uymaz belki diyerek seni düşündüğümden azıcık alt bastım.Yoksa o devirlerin üstüne+1000 istiyor benim araba;)

Dediğim gibi yerler kuru olsun deneriz.2ye 2 olur 2 araçtandanda video olur;)

edit:O akşam benle olan tüm denemeleri video'ya çektiniz.İmkan varsa eklermisiniz? Yada msn'den falan yollayın.İzlemek nasip olmadı bana

benim, aracının hakkını vererek yaptığım yoruma karşılık daha ılımlı bir yorum beklerdim senden ama :rolleyes:sen aksine beni tahrik etmek için sanırım yok BARİZ fark, yok YAKALAYAMAYACAĞINI ANLAYINCA gibi kelimeler kullanarak bir yorum yapmışsın...ama bu iddaalarına cevap verip uzatmak istemem mevzuyu...hiçbirinin aksini iddaa etmiyorum;) BARİZ farkı görmemiş olabilirim bundada sıkıntı yok...hava kuru olduğunda kavacık yolu olmamak kaydıyla otobanda sağlıklı bir deneme yapalım...videosunuda buraya koyalım SBL yi geç veya geçme ben seni bu arabayı yürüttüğün için şimdiden tebrik ediyorum...:icon_tup:

denniz9
12-12-2010, 03:18
maşallah araçlara.. kazasız belasız denemeler.

EREN34
12-12-2010, 13:30
benim, aracının hakkını vererek yaptığım yoruma karşılık daha ılımlı bir yorum beklerdim senden ama :rolleyes:sen aksine beni tahrik etmek için sanırım yok BARİZ fark, yok YAKALAYAMAYACAĞINI ANLAYINCA gibi kelimeler kullanarak bir yorum yapmışsın...ama bu iddaalarına cevap verip uzatmak istemem mevzuyu...hiçbirinin aksini iddaa etmiyorum;) BARİZ farkı görmemiş olabilirim bundada sıkıntı yok...hava kuru olduğunda kavacık yolu olmamak kaydıyla otobanda sağlıklı bir deneme yapalım...videosunuda buraya koyalım SBL yi geç veya geçme ben seni bu arabayı yürüttüğün için şimdiden tebrik ediyorum...:icon_tup:

Benim amacım tartışmak yada tahrik etmek değil.Bu şekilde anlaşıldıysam özür dilerim.Daha fazla konuşmak yersiz dediğin gibi müsait bir zamanda dener görürüz;) Bu arada video konusunda ciddiyim.Yanında video çeken arkadaş videoları koyarsa yada koymak istemiyorsa bana özelden linkini atsın en azından ben izleyebileyim

APO
12-12-2010, 13:51
Benim amacım tartışmak yada tahrik etmek değil.Bu şekilde anlaşıldıysam özür dilerim.Daha fazla konuşmak yersiz dediğin gibi müsait bir zamanda dener görürüz;) Bu arada video konusunda ciddiyim.Yanında video çeken arkadaş videoları koyarsa yada koymak istemiyorsa bana özelden linkini atsın en azından ben izleyebileyim

estağfirullah...
her otoban denemelerimizde videoları benim kuzen çeker sonra bana atar...o gün kavacık yoluna gittiğimiz için pek deneme yapmadık zaten.. sadece senle denerken video olduğu için üzerinde durup videoları istemedim...(tekrar açıksözlülükle yazıyorum megane ı küçümsediyim için videonunda bi vtec denemesi gibi değer verilmeyeceği için üzerinde durmadım)bu gece kuzeni hemen aradım senle olan videoları sordum oda üzerinden zaman geçtiği için olsagerek sildiğini söyledi...keşke silmeseydide izleseydik...(bu arada tekrar kontrol edip bana dönecekti varsa veririm videoyu)
megane ile ilgili teknik bilgim olmadığı için yürürüğle ilgili yanlış düşündüm...o geceden sonra o arabayı öğrendim...benim arabamın yürürü belli geçebildiğim veya geçemediğim sınıf araçlar belli...bu durumda megane ın beni geçmesine gocunmam çünkü diğer araçlarla olan videolarında var sonuçta ...megane yürüyor Allah var...ama dediğim gibi güzel bir deneme yapmak lazım ben kendi çapımda iddalıyım geçeceğimi düşünüyorum...:)ama geçilirsemde sorun yok tebrik eder geçerim...

EREN34
12-12-2010, 13:58
estağfirullah...
her otoban denemelerimizde videoları benim kuzen çeker sonra bana atar...o gün kavacık yoluna gittiğimiz için pek deneme yapmadık zaten.. sadece senle denerken video olduğu için üzerinde durup videoları istemedim...(tekrar açıksözlülükle yazıyorum megane ı küçümsediyim için videonunda bi vtec denemesi gibi değer verilmeyeceği için üzerinde durmadım)bu gece kuzeni hemen aradım senle olan videoları sordum oda üzerinden zaman geçtiği için olsagerek sildiğini söyledi...keşke silmeseydide izleseydik...(bu arada tekrar kontrol edip bana dönecekti varsa veririm videoyu)
megane ile ilgili teknik bilgim olmadığı için yürürüğle ilgili yanlış düşündüm...o geceden sonra o arabayı öğrendim...benim arabamın yürürü belli geçebildiğim veya geçemediğim sınıf araçlar belli...bu durumda megane ın beni geçmesine gocunmam çünkü diğer araçlarla olan videolarında var sonuçta ...megane yürüyor Allah var...ama dediğim gibi güzel bir deneme yapmak lazım ben kendi çapımda iddalıyım geçeceğimi düşünüyorum...:)ama geçilirsemde sorun yok tebrik eder geçerim...

Yüzyüze görüştüğümüzde 2 merhabadan öteye geçemedik Ataşehir'de.Forum alanındaki anlaşmazlıklarımızda bu yüzden olsa gerek.Bu akşam hava kuruda olsa beni mazur gör işlerim var çünkü.Onun dışında görüşür deneriz sıkıntı yok;) Hırslı adam değilim geçersen tebrik ederim:) Roll'e çıkan herkes gibi bende geçeceğimi düşünüyorum hakkımızda hayırlısı:)

APO
12-12-2010, 14:01
plakası lazım değil bir vtecle en az 15 kere denedik bu güne kadar... 14 ünde boylar boyu önde oldum birinde erken bastı bende durmadım peşinden sıktım 5.viteste yakaladım ve geçtim...1-2 gün sonra 2 arkadaştan o vtecin beni geçtiğini duydum güldüm geçtim ama insanın hakkının yenmesi zoruna gidiyor...
aynı şekilde yürürü çok iyi denilen bir vtecle denedik defalarca denedik yine geçtim...ama arkadaş vites atamadığını vs. söyledi bende mazereti var diye videosunu koymadım...yine 1-2 gün sonra 1 arkadaştan o vtecin beni geçtiğini duydum ...zaten ondan sonra tüm denemelerimi videoya çekiyorum...
yine gsi ların olduğu gece 1 tanede 306 gti vardı denedik alakasız önde oldum arkadaş video koymamı istemedi koymadım...şimdi bekliyorum birinin çıkıp geçen bi 306 ya geçilmişsin demesini...:D:D
yani bu tip olaylar insanı geriyo bu yüzden senide yanlış anlamış olabilirim kusuruma bakma dostluğumuz baki olsun...:icon_tup:

APO
12-12-2010, 14:06
Yüzyüze görüştüğümüzde 2 merhabadan öteye geçemedik Ataşehir'de.Forum alanındaki anlaşmazlıklarımızda bu yüzden olsa gerek.Bu akşam hava kuruda olsa beni mazur gör işlerim var çünkü.Onun dışında görüşür deneriz sıkıntı yok;) Hırslı adam değilim geçersen tebrik ederim:) Roll'e çıkan herkes gibi bende geçeceğimi düşünüyorum hakkımızda hayırlısı:)

bu akşam filan zaten benim içinde uymaz ...arabanın orta susturucusunu aldırıcam arabayı tuttuğunu söylüyolar(ben inanmıyorum ama bi deniycem)
ayrıca benim evde 1 hanım 2 çocuk var izin almamda zor oluyor ..:D:D

Ufuk
12-12-2010, 18:03
Maşallah araçlara..

kickboxer
12-12-2010, 19:11
plakası lazım değil bir vtecle en az 15 kere denedik bu güne kadar... 14 ünde boylar boyu önde oldum birinde erken bastı bende durmadım peşinden sıktım 5.viteste yakaladım ve geçtim...1-2 gün sonra 2 arkadaştan o vtecin beni geçtiğini duydum güldüm geçtim ama insanın hakkının yenmesi zoruna gidiyor...
aynı şekilde yürürü çok iyi denilen bir vtecle denedik defalarca denedik yine geçtim...ama arkadaş vites atamadığını vs. söyledi bende mazereti var diye videosunu koymadım...yine 1-2 gün sonra 1 arkadaştan o vtecin beni geçtiğini duydum ...zaten ondan sonra tüm denemelerimi videoya çekiyorum...
yine gsi ların olduğu gece 1 tanede 306 gti vardı denedik alakasız önde oldum arkadaş video koymamı istemedi koymadım...şimdi bekliyorum birinin çıkıp geçen bi 306 ya geçilmişsin demesini...:D:D
yani bu tip olaylar insanı geriyo bu yüzden senide yanlış anlamış olabilirim kusuruma bakma dostluğumuz baki olsun...:icon_tup:

ben çok merak ettim bu vteclerin plakalarını ? Birz daha acarmısın abi BOYLAR BOYU geçtiğin vteclerı

EREN34
12-12-2010, 19:46

bu akşam filan zaten benim içinde uymaz ...arabanın orta susturucusunu aldırıcam arabayı tuttuğunu söylüyolar(ben inanmıyorum ama bi deniycem)
ayrıca benim evde 1 hanım 2 çocuk var izin almamda zor oluyor ..:D:D

Camia dediğin gibi aynen.O yüzdendir herhalde bende hassasım bu konularda:S Değildim ama hassas davrandım işte:S

Haftaya ola hayrola:)

bugra_0101
12-12-2010, 21:26

abi ben geçen geçtim seni :D :hahaha::hahaha:

APO
12-12-2010, 22:04
abi ben geçen geçtim seni :D :hahaha::hahaha:

al işte buyur burdan yak :D:D:D
alayınıza isyaannn ..:D:D:hahaha:

APO
12-12-2010, 22:10
maşallah abicim ama bana sanki bazı devirlerinde erken vites atıyorsun gibi geliyor chip olmasına rağmen yanlışım varsa düzelt?

apo bencede izledigim kadariyla cok erken vites degistiriyosun. masallah bu arada zaten hepsi birbirine denk araclar. sonucta ayni sinif ve 10 senelik arabalar hepsi kiminkinde daha cok emek varsa o gecer.

benim vites atma devirlerim başka 306 larda daha önce defalarca denenip tespit edilmiş devirler...ama tabikide arabanın durumuna göre farklılık gösterebilir...bu yüzden en iyi vites atma devirlerini tespit etmek için bi deneme yapmam lazım...haklı olabilirsiniz deniycem..