PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayenede şase no sorunu hk.??

onn_dear
14-12-2010, 10:54
arkadaşlar dün muayenemi yaptırmak üzere TUVTURK istasyonuna gittim.
aracım sorunsuz şekilde geçti yalnız şase numarası ruhsata yanlış yazılmış,
bunun için beni şoförler ve otomobilciler odasına gidip belge almam istendi.
gittik aldık belgeyi tekrar TUV e döndük, muayene onaylandı fakat şimdi de trafiğe gidip ruhsatı değiştirmem gerektiği söylendi.
soru1: Benim yapmadıgım bir yanlış için bir sürü koşturduk, uğraştık, şimdi birde ruhsat değişimi için trafikte mi sürüneceğiz?
suru2: Bunun için ruhsatın 2 yaprağı da yenilenmesi gerekecek, bunun için ücret alırlar mı?
soru3: Benim suçum ne? :D

EREN34
14-12-2010, 10:56
1 ve 3. soruya en nefret ettiğim ama gerçek olan klasik cevabı veriyorum.'' Burası Türkiye''

2. soru için ise evet 2 yaprakta değişecek ve birde bunun için yaklaşık 70 TL ücret ödeyeceksin malesef

hasan çağri
14-12-2010, 10:57
arkadaşlar dün muayenemi yaptırmak üzere TUVTURK istasyonuna gittim.
aracım sorunsuz şekilde geçti yalnız şase numarası ruhsata yanlış yazılmış,
bunun için beni şoförler ve otomobilciler odasına gidip belge almam istendi.
gittik aldık belgeyi tekrar TUV e döndük, muayene onaylandı fakat şimdi de trafiğe gidip ruhsatı değiştirmem gerektiği söylendi.
soru1: Benim yapmadıgım bir yanlış için bir sürü koşturduk, uğraştık, şimdi birde ruhsat değişimi için trafikte mi sürüneceğiz?
suru2: Bunun için ruhsatın 2 yaprağı da yenilenmesi gerekecek, bunun için ücret alırlar mı?
soru3: Benim suçum ne? :D

Aynısı şirket aracında başımıza geldi hemde Antalyada çevirmede bağlanmaktan kurtardık aracı haberimiz dahi yoktu muaynenin bittiğinden...

Tek yapabileceğin ilk ruhsatı yapan adama gidip bir güzel kalay çekmek :) Bizim şirket öyle yapmıştı galeri halletti bütün ruhsat işlerini sonra :D

Day Walker
14-12-2010, 10:58
uğraşmak istemiyosan muameleciye ver

onn_dear
14-12-2010, 11:01
1 ve 3. soruya en nefret ettiğim ama gerçek olan klasik cevabı veriyorum.'' Burası Türkiye''

2. soru için ise evet 2 yaprakta değişecek ve birde bunun için yaklaşık 70 TL ücret ödeyeceksin malesef

ya her şey tamam da başkasının yanlışını ben neden düzeltiyorum?
şoförler odası zaten 10 TL aldı evrak ücreti, TUV istasyonu zaten şehir merkezine 20 km mesafede, 2 defa gittik geldik 80 km. yol yaptık fazladan...
şimdi işi gücü bırakıp bir sürü uğraşacağız boşu boşuna...

onn_dear
14-12-2010, 11:02
uğraşmak istemiyosan muameleciye ver

ruhsata para alırlar mı kesin?

Günkut
14-12-2010, 11:04
alırlar....

Sercan K.
14-12-2010, 11:05
ruhsata para alırlar mı kesin?

ruhsata para ödiceksin de şöförler odasından ne evragı aldın EK-1 mi ?

EREN34
14-12-2010, 11:16
ya her şey tamam da başkasının yanlışını ben neden düzeltiyorum?
şoförler odası zaten 10 TL aldı evrak ücreti, TUV istasyonu zaten şehir merkezine 20 km mesafede, 2 defa gittik geldik 80 km. yol yaptık fazladan...
şimdi işi gücü bırakıp bir sürü uğraşacağız boşu boşuna...

Zaten insanın zoruna gidende o.Başkasının hatasının sana yansıması.Ruhsata kesin ücret alacaklar.Muamelecide hayrına iş yapmaz *****

onn_dear
14-12-2010, 11:23
ruhsata para ödiceksin de şöförler odasından ne evragı aldın EK-1 mi ?

Evet EK-1 belgesi aldım

onn_dear
14-12-2010, 11:25
Zaten insanın zoruna gidende o.Başkasının hatasının sana yansıması.Ruhsata kesin ücret alacaklar.Muamelecide hayrına iş yapmaz *****

ya ne güzel iş ya
adam 16 rakamı yazamayacak kadar aciz ama ruhsat yazma yetkisi verilmiş

2 nüshada değişecek 70 TL mi masrafım olur?

Sercan K.
14-12-2010, 11:28
Evet EK-1 belgesi aldım

istasyonun kapısında dolduruolar da o yüzden sordum oraya kadar gitmeye gerek yoktu :)
evet iki nüshada değişecek ben 90 diye biliyorum ama daha kesin bilgisi olan arkadaşlar yazarlar abicim :)

EREN34
14-12-2010, 11:28
ya ne güzel iş ya
adam 16 rakamı yazamayacak kadar aciz ama ruhsat yazma yetkisi verilmiş

2 nüshada değişecek 70 TL mi masrafım olur?

En son 2 yaprak 67 TLidi.Bu yeni noter sisteminden sonra fiyatların değiştiğini düşünmüyorum.Yeni yılda fiyat artabilir o yüzden bu ay içi yapmanda fayda var

Semii
14-12-2010, 11:37
ruhsat ücreti ödüyosun 1 takım ( 2 sayfa ) 100 120 TL arası bişeydi tam hatırlamıyorum.aynı olay yakın zamanda başıma geldigi için gayet ii biliyorum.

BEmre0075
14-12-2010, 11:39
benmde ruhsata 0 yerine O yazıyormuş ek-1 falan doldurup bi daha girmiştim sonra yeniden ruhsat çıkarttırdım

bg_cano
14-12-2010, 11:39
Bu olay tek senn başına gelen bi olay deil bir çok vatandaş aynı sıkıntıları çekiyor bunun nedeni muayenelerin özelleşmeden önceki karayolların çok süper muayene yapması tek ruhsat gidip işlem hallolduğu için bu sıkıntı bu gune kadar üstü kapalı bi şeklde gelmiş oluyor.Senin de muhtemelen tuv de ilk muayenen dir ondan şimdi karşına çıkmıştır:)

Spawn
14-12-2010, 11:40
trafik ve tescil kağıtları 70+60tl ve 3 iş günü bekleme süresi değil mi arkadaşlar?

onn_dear
14-12-2010, 11:50
benmde ruhsata 0 yerine O yazıyormuş ek-1 falan doldurup bi daha girmiştim sonra yeniden ruhsat çıkarttırdım

ne kadar ödemiştin kardeş hatırlıyor musun?

miniks
14-12-2010, 11:55
Ben benim lagunayı 99 senesinden satışını yaptıgım 2009 senesine kadar hep 1 harfi yanlış olarak kullandım

satışı yaparken ortaya çıktı Allahtan masraflar satışı alana kaldı yoksa mecbur ruhsat degişim ücretini ödüyorsun

işte bir memurun yanlış harfe yada rakama basmasından dolayı olan bir hatanın cezasını biz cekiyoruz

onn_dear
14-12-2010, 12:01
Ben benim lagunayı 99 senesinden satışını yaptıgım 2009 senesine kadar hep 1 harfi yanlış olarak kullandım

satışı yaparken ortaya çıktı Allahtan masraflar satışı alana kaldı yoksa mecbur ruhsat degişim ücretini ödüyorsun

işte bir memurun yanlış harfe yada rakama basmasından dolayı olan bir hatanın cezasını biz cekiyoruz

peki bu hatayı belgeledik sonuçta,
bu atanın bedelini ödememek için neler yapılabilir, yani olay 70-100 lirada değil, sonucta benim hatam yok, kim hata yaptıysa o çeksin cezasını, işi gücü bırakıp trafikte zaman kaybedemem, ya da bu şekilde kullansak gitmesek düzelttirmesek ne olur?
sonucta muayeneden geçtik plakamıza etiket yapıştırıldı.