PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çatı yangınının nedeni elektrik kontağı

Time-R
15-12-2010, 10:43
Arkadaslar TCDD'nin resmi websitesinde bu sekilde haberde yayinlamislar, paylasmak istedim son durumu. :(

"10.12.2010İBB İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ RAPORUNDA, HAYDARPAŞA GARI’NIN ÇATI YANGINININ NEDENİ

ELEKTRİK KONTAĞI…

ÇATI ONARIMI TCDD, İTÜ, İBB VE KTVKK İLE İŞBİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE YAPILACAK,

ENKAZ TEMİZLENDİ, GEÇİCİ ÇATI NIN YAPIMINA PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLANILIYOR.

Haydarpaşa Gar binasında 28 Kasım 2010 tarihinde meydana gelen çatı yangını konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda, yangın nedeni elektrik tesisatında meydana gelen kısa devre olarak belirlendi. Hatırlanacağı üzere, TCDD Teftiş Kurulu da çatı yangınının elektrik tesisatından kaynaklanabileceğini gündeme getirmişti.

Yangın sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi ile işbirliğine gidilerek, çatının aslına uygun bir şekilde yeniden yapımı için İTÜ’den 7 kişilik öğretim üyesi görevlendirildi.

Kuruluşumuz tarafından yangın sonrasında başlanan enkaz kaldırma ve genel temizlik çalışmaları tamamlanmış olup, kış şartları göz önünde bulundurularak, binanın olası hava şartlarından zarar görmemesi yönünde geçici çatının yapımı için 8 Aralık 2010’da ihale yapıldı. İnşaa çalışmalarına ise 13 Aralık 2010 Pazartesi günü başlanacak ve 20 gün içerisinde tamamlanacak. Geçici çatı için 5 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’dan (KTVKK) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Başkanlığı’ndan (KUDEB) izin alınmıştır.

Diğer taraftan, yanan çatıda hasar görerek kullanılamaz halde olan malzemeler, tek tek fotoğraflanarak İstanbul Teknik Üniversitesi görevlilerince arşiv oluşturulacak.

Sonuç itibariyle; Haydarpaşa Gar binasının yeniden onarımı için başta Kuruluşumuz olmak üzere KTVKK ile İTÜ Mimarlık Fakültesi ile işbirliği çerçevesinde aşağıdaki işlemler yapılacaktır:

. Öncelikle rölöve, restitüsyon ve restorasyon proje ve raporlarının hazırlanması.

. Binanın yapısal ve dış kabuk kapsamında raporlarının hazırlanması, (mimari, malzeme.

yapı elemanı, taşıyıcı sistem ve statik hesapları)

. Binanın giriş holü ve dış çevresine yönelik “çekim merkezi” alternatif projelerin

Geliştirilmesi.

. Uygulamalara yönelik proje ihale dosyaları ve idari şartnamelerin hazırlanması.

. Binanın dış cephe aydınlatılmasının yeniden yapılması.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

-ER-
15-12-2010, 11:17
Böyle bi yalan yok yani allahın çatısında bildiğim ziftleme çalışması mı ne varmış pürmüzle çalışıyolardı die biliyorum bi kekonun teki yaktı bence.
Türkiyede iş güvenliği ve can güvenliğine önem verilse ne böyle binalarımız yanar nede inşaatlardan düşenler olur.
Örtbas ediliyor,eş dost inşaat a.ş.

Dragger
15-12-2010, 11:20
Bir de utanmadan istanbul kültür baskenti isimli videolarda haydarpasayı gösteriyorlar.

TRde neyin cezası varki? Tarihi eser bu zarar verene cok ciddi cezalar yaptırımlar uygulanması lazım...

Ama ucuz isci calıstırmak ugruna, dogrudüzgün Türkçe bile konusamayan adamları getirip calıstırıyorlar.

Time-R
15-12-2010, 11:25
Bir de utanmadan istanbul kültür baskenti isimli videolarda haydarpasayı gösteriyorlar.

TRde neyin cezası varki? Tarihi eser bu zarar verene cok ciddi cezalar yaptırımlar uygulanması lazım...

Ama ucuz isci calıstırmak ugruna, dogrudüzgün Türkçe bile konusamayan adamları getirip calıstırıyorlar.

Istanbul hic boyle kultur dolu bir yil gormedi.... al sana kultur, al sana tarihi eser...

bu videoda yeni yayinlanmaya basladi gibi, gecen bende gordum tvde?

Utku
15-12-2010, 12:27
Bi yalan anca böyle göstere göstere söylenebilir :)

Sh4rk
15-12-2010, 14:07
kulluyen yalan yandı bıttı kul oldu ıste kurcalanmasın dıye sebebe bakın ya

Shekil
15-12-2010, 14:15
yalan bunlar bu işte baska bisey var hemende elektirik kontağı die yayınladılar..