PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : anfi hakkında

fosil
18-12-2010, 15:52
forumda birçok konu açılmış anfiler hakkında hepsini okudum, bugün neredeyse 2 saat öncesine kadar birçok yerde anfi araştırdım kafam karmançorman oldu,
xetec 7372 anaünite
kicker 30 cm bass
2 takım mid
hangi anfi sorun çıkarmaz tavsiyeleriniz varmı?
m acoustic i tavsiye eden çok oldu yardımcı olabilecek olan var mı yol gösterebilirmisiniz?

kv661
20-12-2010, 21:53
ana ünitede genellikle Pioneer,Spny JVC vs vs alırlar ancak sendeki sanırsam double din. Double din piyasasına henüz dahil olamadık :D

Ancak 6 kanal 1 anfi sana yeterde artar. Xetec ya da JBL 6 kanal anileri araştırabilirsin.

Edit: öyle cok yer gezmenin kafanı karıstırma dısında bir faydası olmaz. İlk defa bu işe giriyorsan ya da çok bilgi sahibi değilsen forumda bu işi icra eden arkadaşların dükkanına gitmen bence senin için daha iyi olur derim

ruudvan
21-12-2010, 03:23
forumda birçok konu açılmış anfiler hakkında hepsini okudum, bugün neredeyse 2 saat öncesine kadar birçok yerde anfi araştırdım kafam karmançorman oldu,
xetec 7372 anaünite
kicker 30 cm bass
2 takım mid
hangi anfi sorun çıkarmaz tavsiyeleriniz varmı?
m acoustic i tavsiye eden çok oldu yardımcı olabilecek olan var mı yol gösterebilirmisiniz?

kardeşim önce kendini bi tanıtırmısın.
ikinci olarak hangi amfi sorun cıkartmaz denmesi yerine hangi amfi benim için saglıklı olur desen daha iyi olur.ben 2 senedir 5 kanal amfi kullanıyorum digiline gayette güzel gidio.ama sen amfi alırsın düny aparaya basarsın voltajı bangır bangır gezersın amfı kaldırmaz perte çıkar .ya amfinle alıcagın hoparlorunu tam beslemıceksın yada alıcagın hoparlorlerın amfının son cıkıs gucunden az watt harcıcak.

devil_berk22
21-12-2010, 14:00
öncelikle 30cm basım var ne anfi alayım diye birşey olmaz elinizdeki cihazların rms değerlerini belirtmeniz gerekiyor ve cebinizdeki paraya göre tavsiye edilir anfi ben tüm tesisatımı kickerdan yana hazırlamıştım dilerseniz size bu işte uzman ve fiyat olarak uygun olarak k.çekmecede kaan elektroniği önerebilirim ö.mesaj atarsanız telefonunu yollayabilirim

yusufaltintepe
21-12-2010, 14:20
Sarı çizmeli mehmet ağa olmuş valla :)

sub ve compların rms değerleri ve bütçeni yazmazsan hiç bir tavsiye senin için sağlıklı olmaz

fosil
21-12-2010, 17:56
kardeşim önce kendini bi tanıtırmısın.
ikinci olarak hangi amfi sorun cıkartmaz denmesi yerine hangi amfi benim için saglıklı olur desen daha iyi olur.ben 2 senedir 5 kanal amfi kullanıyorum digiline gayette güzel gidio.ama sen amfi alırsın düny aparaya basarsın voltajı bangır bangır gezersın amfı kaldırmaz perte çıkar .ya amfinle alıcagın hoparlorunu tam beslemıceksın yada alıcagın hoparlorlerın amfının son cıkıs gucunden az watt harcıcak.

kusura bakma forumda yeniyim nasıl giriş yapılır bilmiyordum.
fatih ben, yeni katıldım aranıza...

fosil
21-12-2010, 17:57
öncelikle 30cm basım var ne anfi alayım diye birşey olmaz elinizdeki cihazların rms değerlerini belirtmeniz gerekiyor ve cebinizdeki paraya göre tavsiye edilir anfi ben tüm tesisatımı kickerdan yana hazırlamıştım dilerseniz size bu işte uzman ve fiyat olarak uygun olarak k.çekmecede kaan elektroniği önerebilirim ö.mesaj atarsanız telefonunu yollayabilirim

rms değerlerini bilecek kadar geröekten uzman olmadığımdan yazmadım ilk iş eve gidince bulmak olacak o zaman yazacağım inşallah :)

fosil
21-12-2010, 17:58
Sarı çizmeli mehmet ağa olmuş valla :)

sub ve compların rms değerleri ve bütçeni yazmazsan hiç bir tavsiye senin için sağlıklı olmaz

sarı çizmelimi bilmiyorum ama yazdığım gibi gerçekten bilmediğimden yazmadım.

fosil
21-12-2010, 20:59
arkadaşlar tekrar kusura bakmayın utanarak yazıyorum inanın ,
ana ünite söylemiştim ama yeniden yazayım xetec dtm-7372
kicker ın bilgilerini netten buldum şöyle ki;
Max (RMS) Output Power
200Watt
Nominal (RMS) Output Power
100Watt
midbass lar ise epoch marka kalitesini bilmiyorum hediye geldi 2 çift 50 rms yazıyor kutusunun üzerinde şimdi anfi önerileriniz nelerdir?

fosil
21-12-2010, 21:02
ana ünitede genellikle Pioneer,Spny JVC vs vs alırlar ancak sendeki sanırsam double din. Double din piyasasına henüz dahil olamadık :D

Ancak 6 kanal 1 anfi sana yeterde artar. Xetec ya da JBL 6 kanal anileri araştırabilirsin.

Edit: öyle cok yer gezmenin kafanı karıstırma dısında bir faydası olmaz. İlk defa bu işe giriyorsan ya da çok bilgi sahibi değilsen forumda bu işi icra eden arkadaşların dükkanına gitmen bence senin için daha iyi olur derim

evet ana ünite biraz janjanlı :) inşallah herkese nasip olur..
gerçekten çok gezmek iyi olmadı xetec i araştırdım tavsiye eden gerçekten çok fazla birde ünite de aynı marka olduğu için sıcak geldi, m acoustic marka anfiyi tavsiye eden oldu epeyce kicker getiriyormuş ne derece doğru bilmem burdan sizlerinde yardımıyla karar vereceğim inşallah..

ruudvan
21-12-2010, 23:38
kusura bakma forumda yeniyim nasıl giriş yapılır bilmiyordum.
fatih ben, yeni katıldım aranıza...

fatih kardeşim.sohbetin altında üyelerimize bi konu açıyorsun aynı braya actıgın gıbı kendını tanıtıosun.
2ncısı bu ısler aceleye gelmez.once araban sedan mı hatcback mı mevcu sıstemı kapılardamı pandizottamı.sen nasıl bıse dusunuosun
butcen ne onları teker teker yazki bişeyler fikirler ortaya cıksın.

fosil
22-12-2010, 09:45
fatih kardeşim.sohbetin altında üyelerimize bi konu açıyorsun aynı braya actıgın gıbı kendını tanıtıosun.
2ncısı bu ısler aceleye gelmez.once araban sedan mı hatcback mı mevcu sıstemı kapılardamı pandizottamı.sen nasıl bıse dusunuosun
butcen ne onları teker teker yazki bişeyler fikirler ortaya cıksın.

arabam hatchback, şuan mevcut bi sistem yok, araca taktırmadım anfi arayışım bu sebebten anfiyi de alıp öyle taktıracağım araca hepsini, anfiye 200 300 lira ayırabilirim. ben midleri kapılara sub bagaja diye düşündüm..

nakayama
22-12-2010, 09:49
Msj atmıştım istersen elimde audison SRX5 var :)

kv661
22-12-2010, 20:17
arabam hatchback, şuan mevcut bi sistem yok, araca taktırmadım anfi arayışım bu sebebten anfiyi de alıp öyle taktıracağım araca hepsini, anfiye 200 300 lira ayırabilirim. ben midleri kapılara sub bagaja diye düşündüm..

arkadaşım dediğim gibi ağır bi sistem girmiceksen 6 kanal yeter de artar sana

Edit: Söylediğim anfi forumda birisi satıyor.
http://www.techturkey.com/forum/elektronik-parcalar/69024-anfi-bass-component.html bakabilirsin

fosil
22-12-2010, 21:29
arkadaşım dediğim gibi ağır bi sistem girmiceksen 6 kanal yeter de artar sana

Edit: Söylediğim anfi forumda birisi satıyor.
http://www.techturkey.com/forum/elektronik-parcalar/69024-anfi-bass-component.html bakabilirsin

saol ben gideyim 6 kanal bir anfi bakınayım

ruudvan
22-12-2010, 23:17
saol ben gideyim 6 kanal bir anfi bakınayım

bak sole acıklıyım sana mfılerı bır mono amfı tek kanal guclu cıkıs yanı sub ıcın kullanılır
ıkı stereo amfı dusuk watt cıkıslı mıdler beslemek ıcın
5 kanal amfı hem mono hemde sterodur 1 kanalı yuksek cıkıslı 4 kanalı dusuk cıkıslı yanı 2 mıd takımı 1 de sub baglıyabılırsın.
5kanal amfıler ozellıklerı degısıklık gosterırı bırının 4kanalıda saglam mıdler ıcındır bass kanalı mono kanalı dusuktur bazıdına hepsı gucludur bazısında hepsı dusuktur.
sana 5 kanal amfı yeterlı olur eger tek amfıde ısı bıtırıcem dersen ama ıkı amfı tercıh ederım sıkıntı deıl dersen 2 kanal yada 4 kanalk stereo amfı alıp mıdlerını mono amfı alıp sub unu besleyebılırsın.

fosil
23-12-2010, 07:59
bak sole acıklıyım sana mfılerı bır mono amfı tek kanal guclu cıkıs yanı sub ıcın kullanılır
ıkı stereo amfı dusuk watt cıkıslı mıdler beslemek ıcın
5 kanal amfı hem mono hemde sterodur 1 kanalı yuksek cıkıslı 4 kanalı dusuk cıkıslı yanı 2 mıd takımı 1 de sub baglıyabılırsın.
5kanal amfıler ozellıklerı degısıklık gosterırı bırının 4kanalıda saglam mıdler ıcındır bass kanalı mono kanalı dusuktur bazıdına hepsı gucludur bazısında hepsı dusuktur.
sana 5 kanal amfı yeterlı olur eger tek amfıde ısı bıtırıcem dersen ama ıkı amfı tercıh ederım sıkıntı deıl dersen 2 kanal yada 4 kanalk stereo amfı alıp mıdlerını mono amfı alıp sub unu besleyebılırsın.

uzun vadeli ve sağlıklı kullanım için iki anfi daha mantıklı geliyor teşekkür ederim

HkN
25-12-2010, 16:42
Mrhaba fatih.

Peki bütçe ne kadar ? M Acustic için kaç para istiyorlar ?

bencede 5 yada 6 kanallı amfi işini görür ama ileride yetmez değiştiririm dersen eğer 2 amfi mantıklı geliyor. Yada 4 kanalı alırsın ileride eklemek istersen mono amfiyi ayrıca alırısın.

Alacağın kaliteli markalı bir amfi hem 1 takım midi kaldırır hem bagajdaki Sub u

fosil
26-12-2010, 09:35
Mrhaba fatih.

Peki bütçe ne kadar ? M Acustic için kaç para istiyorlar ?

bencede 5 yada 6 kanallı amfi işini görür ama ileride yetmez değiştiririm dersen eğer 2 amfi mantıklı geliyor. Yada 4 kanalı alırsın ileride eklemek istersen mono amfiyi ayrıca alırısın.

Alacağın kaliteli markalı bir amfi hem 1 takım midi kaldırır hem bagajdaki Sub u

amfi yi tek düşündüğümde 200 300 lira ayıracaktım, şimdi ayrı düşünüyorum o sebeple biraz daha artacak sanırım ayırmam gereken para,
m acoustic için 250 demişlerdi sanırım ve herkes tavsiye ediyor ben hiç duymamıştım o markayı, ayırmam gereken parayı arttırıp iki amfiye gideceğim sanırım ..

HkN
26-12-2010, 20:28
bahsettiğim gibi istersen tek amfi al 4 kanallı. Bu şimdilik işini görür. İleride ikinci amfiyide alırsın :)

M Acustic iyi bir marka ama öyle abartmamak lazım :)