PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 130 hp 2007 transit'ten böyle bi sesi nası çıkarabilirm ? =)

BATAK-RC
18-12-2010, 20:52
Selam Bende 130 beygir 310 tork önden çekerli transit var. bu videodaki transit'in sesi çok iyi çıkıyo :cool: böyle bi ses çıkarmak için hangi modifiyeleri yapmak lazım ?
birde chiptuning uygulaması 130 beygirden 156 beygire çıkarıyomuş :surucu: ama aklıma takılan bu motor ömrünü kısaltırmı motor parçalarının çabuk yıpranmasına neden olurmu ?:beuj: şimdiden teşekkür ederim :)

video
http://www.youtube.com/watch?v=36vdrH2d6z4&feature=related

Ufuk
18-12-2010, 21:24
Bu araçta düz boru var..Ayırca hava filtresi de ortada :)dizel araçlarda açık filtre pek iyi olmuyor kutu içiler daha iyi ..
156 ile sınırlı kalmaz istenirse o 170 de olur.1-2 sitedeki ilanlara bakmak ile olmaz bu işi yapıcak kişide çok önemlidir.Bence ömür kısaltması map ile ilgili epey sıkı bir map isterseniz ve aracı zorlarsanız stock turbonun bunu kaldırması çok zor olur..Ama 2.5 Turbo dıesel'in dayanıklılığı iyidir.Çünkü map işlemi zaten turbo basınıc arttırmak ve 1-2 birşeylerinden artması ile oluyor artan basınç tabiki turboyuda yorar..
En iyisi turbonun daha uygunu ile değişmesi(performansa yönelik)
Remap
Kutu içi
Düz boru ile en iyi performans sağlanır..
Ancak şuda varki transitin şanızman oranları çok kötü 1. vites o kadar çabuk bitiyor ki genelde 2 de kalkıyorlar..Şanzıman sağlam ama oranlar kötü..

BATAK-RC
18-12-2010, 21:32
aracın çekişi şuanda çok güzel hatta geçen gün 1.4 dizel 206'yı 0-100' de geçmişti :D açık hava filtresi takıcaktım ama zaten havayı turbo çektiği için hiçbir işine yaramaz demişlerdi. araç 2.2 duratork chip ve düz boru taksak tahmini güç ne kadar artar bide yakıt sarfiyatı ne kadar değişir ? :)

Ufuk
18-12-2010, 21:36
aracın çekişi şuanda çok güzel hatta geçen gün 1.4 dizel 206'yı 0-100' de geçmişti :D açık hava filtresi takıcaktım ama zaten havayı turbo çektiği için hiçbir işine yaramaz demişlerdi. araç 2.2 duratork chip ve düz boru taksak tahmini güç ne kadar artar bide yakıt sarfiyatı ne kadar değişir ? :)

Dediğim gibi chıp'e bağlı..
Chıp benim bildiğim takılmaz.Benim bildiğim box takılır.
Chıp araç ECU'sunun yeniden programlanmasıdır..

BATAK-RC
18-12-2010, 21:48
vites konusunda çok haklısınız çok çabuk bitiyo özelliklede 1'e hiç gerek yok :)
şimdi iyi bir usta bulup öncelikle düz boru takmam iyi olur sanırım.
araba pek az yakmadığı için birazda yakıtı düşünüyorum. zaten öncelikli isteğim ses çıkarabilmek :) ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim

akucukdogan
18-12-2010, 21:52
Benim merak ettiğim konu 200 HP transit yapılan düz boru kutu içi hava filtresi ve biraz agresif bi re-map ile ne kadar yürür :)

BATAK-RC
18-12-2010, 21:59
valla hiç bişey yapmadan bile 174'lük caravelle yiyo onlar :D

Dou
18-12-2010, 21:59
Benim merak ettiğim konu 200 HP transit yapılan düz boru kutu içi hava filtresi ve biraz agresif bi re-map ile ne kadar yürür :)

İlk virajda yan yatacak kadar :)

Ufuk
18-12-2010, 22:00

Jumbo'lar atarlı makineler :)
3.2 litre olmaları avantaj..
Şanzıman bu arabaları çok çok engelleiyor..Gerçekten çok pis gidebilecek makineleri var...
Şanzıman yerine daha güzel birşeyler yapılsa Sadece chıp ile 55 hp falan alınır..270 hp olur.Hatta chıp güzel olursa 300 bile çıkabilir..
Transit racingler var sport van deniyor sanırım..Onlarda journey kasası üzerine kurulu..

bilalMW
18-12-2010, 22:02
3.2 lt makine connette sığarmı? meraktan soruyorum? :)

Ufuk
18-12-2010, 22:08
3.2 lt makine connette sığarmı? meraktan soruyorum? :)

Şasinin içinden bazı yerler kesilirse uyar..Vw lupoya v12 sığıyor..Connecte 3.2 neden sığmasın?

ruudvan
18-12-2010, 22:16
düz boru yapma boşuna turbo araba back pressure a pek ihtiyaç duymaz.

berkay_aydin
18-12-2010, 22:16
Chip ile abartmazsanız yakıt kullanımı düşer ancak hava filtresi+düz boru yakıtı arttırır.. Ses alınan parçalarla birlikte + chip 160hp gibi birşey çıkabilir :)

BATAK-RC
18-12-2010, 22:17
düz boru yapma boşuna turbo araba back pressure a pek ihtiyaç duymaz.

böyle bi ses için ne gerekli peki ?:beuj:

BATAK-RC
18-12-2010, 22:26
Chip ile abartmazsanız yakıt kullanımı düşer ancak hava filtresi+düz boru yakıtı arttırır.. Ses alınan parçalarla birlikte + chip 160hp gibi birşey çıkabilir :)

160 hp benim için gayet tatmin edici :) zaten powerbox'ta abartmaya hiç niyetim yok niyetim güzel bi ses ve gereğince güç artışı :) biraz viraj kabiliyeti olsa kullanımı çok zevkli bir araç :)

berkay_aydin
18-12-2010, 22:47
Benim chipten kastım remap'ti :) Takılıp çıkartılan şeyler güvenilir gelmiyor :D :D

Edit: coil filan yokmu transit için :D acaip etkili olur :D

BATAK-RC
18-12-2010, 22:59
araba ***** babamın olunca geri dönüşü kolay şeyler yapmak lazım :D powerbox iyidir :D
yabancı sitelerde gördüm coil yapmışlar yere yapışıyo :D arkada makas var coil yapmak pek kolay olmasa gerek :D

hddsheriff
18-12-2010, 23:34
adamın diğer videolarına da bakın iyi yürüyor transit :D

aliergun
19-12-2010, 00:21
powerbox mazot pompası katili. Arabamda şuan chip var. Powerbox taktığım zamanda kaputu açınca çok net bir şekilde mazot kokusunu duyuyorum. arkadaşımın standart arabasında da denedik. Durum aynı şekilde.

Chip çok daha sağlıklı

ruudvan
19-12-2010, 01:03
araba ***** babamın olunca geri dönüşü kolay şeyler yapmak lazım :D powerbox iyidir :D
yabancı sitelerde gördüm coil yapmışlar yere yapışıyo :D arkada makas var coil yapmak pek kolay olmasa gerek :D

bıde box mı daha cabuk gerı doner chıpmı dersen onada chıp derım.

böyle bi ses için ne gerekli peki ?:beuj:

borunun boyu kısaldıkca daha fazla ses cıkar.he demıyorum sana egzos borunu ortadan ıkıye kes dıe .bosuna duz boru yapma dıorum gereksız.

Tayfun-E30
19-12-2010, 01:33
arkadaşım 18 yaşındasın, bişeyler yapmak modifiye etmek istiyosun, gelgörki altındaki ticari bir araç bu araçların motoru yük taşısın diye yapılmış oranlarıda ona göre suspansiyon sistemleri viraj yapsın diye değil yüke vurulsun diye...

bence arabanın aksesuarına yönel, trafik canavarı olma altındaki araba tahminimce bir ekmek teknesi kimse binek araç olarak transit almaz neticede, ekmek teknenizin modifiye edicem diye ciğerini alma onunla bununla yarıştırma...

bilalMW
19-12-2010, 02:03
Şasinin içinden bazı yerler kesilirse uyar..Vw lupoya v12 sığıyor..Connecte 3.2 neden sığmasın?

VR6 + VR6 :)

fantazi olucak ama 3.2lt dizeli connette yerleştirip rwd yapmak çok fena olurdu bi an canım çekti. :o

psikolojikdeli
19-12-2010, 02:07
1993 ten 2004 yılına kadar transit kullandım (0 km alınmıştı t-15 turbosuz) adam gibi şöförlüğü araç park etmeyi vs. onunla öğrendim diyebilirim hiç bir zaman ticari amaç için kullanılmadı ailenin çocuklarıyla beraber büyüyen bir bireydi diyebilirim, sonuca gelirsem transit iyidir hoştur ama spor bir araç değildir arkasını boşaltıp gt40 motoru koycağınıda sanmıyorum yolladığın videonun altında bir yorum var benim ilk dikkatimi çeken şeydi, tekrar bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın hevesini kırmak vs değil hiçbirimzin amacı, sadece mantıklı bir şekilde yol göstermek kendine yavaş yavaş bütçe ayırmaya başlarsan ve birikim yaparsan gerçekten üzerinde oynayabileceğin bir araç alabilirsin saygılarımla

Semii
19-12-2010, 03:02
arkadaşım 18 yaşındasın, bişeyler yapmak modifiye etmek istiyosun, gelgörki altındaki ticari bir araç bu araçların motoru yük taşısın diye yapılmış oranlarıda ona göre suspansiyon sistemleri viraj yapsın diye değil yüke vurulsun diye...

bence arabanın aksesuarına yönel, trafik canavarı olma altındaki araba tahminimce bir ekmek teknesi kimse binek araç olarak transit almaz neticede, ekmek teknenizin modifiye edicem diye ciğerini alma onunla bununla yarıştırma...

+1000000 :icon_tup:

Ufuk
19-12-2010, 08:45
VR6 + VR6 :)

fantazi olucak ama 3.2lt dizeli connette yerleştirip rwd yapmak çok fena olurdu bi an canım çekti. :o

Aslında swap işlemleri ile ilgili tüv türk falan sorun çıkarmasa yapılır...Ama rwd olayı için RS'inkini kullamak gerek.

BATAK-RC
19-12-2010, 09:12
hepinizin cevapları gerçekten hem çok doğru çok mantıklı hemde çok samimi hepinize teşekkür ederim Allah razı olsun

Y.Emre
19-12-2010, 09:21
Aslında swap işlemleri ile ilgili tüv türk falan sorun çıkarmasa yapılır...Ama rwd olayı için RS'inkini kullamak gerek.

swapta aslında pekte sorun çıkmıyor. babam gilin işyerinde (devlet dairesi) 2swap motorlu transit var :)

birisi benzinden dizele swaplandı diğerinden emin olmamakla birlikte kia motoru vardı sanırım

Günkut
19-12-2010, 09:36
İlk virajda yan yatacak kadar :)
ahuehhae :D:D

Ufuk
19-12-2010, 09:36
swapta aslında pekte sorun çıkmıyor. babam gilin işyerinde (devlet dairesi) 2swap motorlu transit var :)

birisi benzinden dizele swaplandı diğerinden emin olmamakla birlikte kia motoru vardı sanırım

Yok benim dediğim hani hacim büyüyerek swaplama..Hani forumda bir ara konusu çıkmıştı.Hacim olarak(yada güç olaraktı yanlış hatırlamıyorsam) %25'inden güçlü motor koyamıyordunuz..Koymanız için epey uğraşılıyordu.Motor kodu değişiyordu ve EMG oluyordu(baş harfleri:emniyet genel müdürlüğü) Miniks abilerim açıklamışlardı.Çünkü connect 1.8 en güçlüsü 115 hp.3.2 litre 200 hp motor hem hacim olarak hemde güç olarak büyük.Onun için özel işlemler ve paralar gerekiordu

burada; http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=65129

clioGT
19-12-2010, 09:40
ah şu motordan alabilsem bir tane keşke:)