PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Faturasız ürün değiştirme

bilalMW
19-12-2010, 14:34
Arkadaşıma spor ayakkabı aldık 1 hafta içinde için tekstil malzemesi gibi bişey kendini çıkardı topuktan itibaren fatura kayıp.. Bunu değiştirme şansımız varmıdır?
Kaymakamlığa gidin tüketici haklarına şikayet edin dedilerde ben bide yüksek şuraya danışıyım dedim. :)

S.Özeren
19-12-2010, 14:35
fatura şart diye biliyorum tüketici haklarına fatura ile başvuru yapman gerek

XSi
19-12-2010, 14:41
kanunen fatura veya fişi ibraz etmen gerekli..

kredi kartıyla aldıysanız slibi, yoksa ekstre ile gidin, belki iyi niyet kapsamında bişiler olur..

bilalMW
19-12-2010, 14:42
malesef nakit alındı.

XSi
19-12-2010, 14:45
abicim o zaman halısaha ayakkabısı yapın.. :)

aqustic
19-12-2010, 14:53
Fatura şart arkadaşım.
Ben bir ürün aldıgımda faturaları sakladıgım bi dosya var.Faturayı devamlı onun içine koyarım.
Çünkü aldıgın ve hiç sorun çıkartacagını ummadıgın malın ne zaman patlak vercegi belli olmuyor.

|KaAn|
19-12-2010, 14:56
Büyük bir mağaza ise eğer fatura örneğini isteyebilirsin (tabi ortadaki durumu anlatmadan olursa daha yararlı olur :) )
2009da electroworldten aldığım nokia telefonda pil ömrü ve ısınmada sorun yaşamıştım.faturayı bir türlü bulamadım,almış olduğum yerden fatura istedim. fatura nezdinde alım günü ve saati,fatura no. telefon seri no. dahil birçok açıklayıcı ibarenin yer aldığı kağıt vermişlerdi. o kağıdı almamla beraber telefonu kutusu ile birlikte çıkartıp telefon sorunlu değiştirmek istiyorum dediğimde elimdeki kağıdı 1dk. önce veren kız bunun bir geçerliliği yok aslında fatura orjnali lazım desede iş işten geçmişti onlar için :) tabiki hemen değişm olmadı fakat aldığım günün fiyatı kadar farklı bir ürün alıp çıkmıştım daha sonra :)
Umarım aldığınız yerden fatura örneğini bulabilirsiniz benim gibi,elektronik yada giyim farketmez,önce kendileri çözüm arıyor bulamaz iseler fabrikaya gidip geliyor ürün..

bilalMW
19-12-2010, 15:04
bu mantıklı geldi üstad. :)

Mutu
19-12-2010, 15:07
Mağazanın adını hatırlamıyorum fakat biz arkadaşın kabanını solmalardan ötürü götürdüğümüzde fişsiz fabrikaya göndermişlerdi . Fakat aradan 1 sene geçtiğinden outlet oldu ürün diye ve de elimizde kaça aldığımıza dair fatura olmadığından 30 tl ( o zaman ki sezondışı fiyatı) verebiliriz demişlerdi :D

ocean0636
19-12-2010, 20:04
kredi kartıyla aldıysanız bankadan kaydını cıkartırsınız daha kolay olur.

phantomLord
19-12-2010, 20:15
kardesim bende bu sektördeyim kurumsal bir firmadaan aldıysan fatura ibrz etmen sart cünkü bizlerde gider pusulası yazdırıyoruz devlet babadan sattıgımız ayakkabıyı geri aldık kdvsini geri almak icin.

kurumsallar faturasız değişim yapmıyor zaten yasalar geregince yapılması yasaktır.tükeitici haklarına basvurman hiç birşeyi değştirmez.fakat extre slip felan olsaydı yapmalrı mecbur.cünkü ibraz ettigin birşey var elinde.nakit alımlarda ki tek care senin aldıgın yere rica etmen nasıl bir sistem kullanılıyor bilmiyorum ama sonucta kayıt tutuluyor aldıgın günü hatırlarsan yardımcı olabilceklerini düşünüyorum cünkü ben cok kisiye yardımcı oldum bu konularda.

fatura kopyasını bulmak basit bir iş değil bu arada.hiç bir personel onla ugrasmaz.

Sh4rk
19-12-2010, 21:12
Arkadaşıma spor ayakkabı aldık 1 hafta içinde için tekstil malzemesi gibi bişey kendini çıkardı topuktan itibaren fatura kayıp.. Bunu değiştirme şansımız varmıdır?
Kaymakamlığa gidin tüketici haklarına şikayet edin dedilerde ben bide yüksek şuraya danışıyım dedim. :)

bende twenden gomlek almıstım 3 gun sonra farkettım kol altında defo var.gıttım ıadeye fiş yok kk ıle almıstım slıp bıle yok adamlara cırladım allem ettım kullem ettım ertesı gun degıstırdıler :D