PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye: 1 Hırvatistan: 28

JDM VTİ
22-12-2010, 16:37
Türkiye: 1 Hırvatistan: 28 - Mynet Haber (http://haber.mynet.com/detay/dunya/turkiye-1-hirvatistan-28/547394?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_thumbnail_1)

yorumsuz !

ef186
22-12-2010, 16:42
olmayalim arkadas zaten istenmiyoruz....
Turk lirasini Euro ile degistirmek taraftari degilim en basit ornekle ...

ben Avrupa birligine girilmesi gerek mantigina karsiyim isin ozu ...

imhotep
22-12-2010, 16:43
girenlerin başları goğemi ermiş. al yunanıstan ornegi.

Shadow_Dancer
22-12-2010, 16:44
Kim öper yalova kaymakamını.. Hristiyan lobisi agzımızla kuş tutsak bizi almazlar.

kaldı ki bu birligin sonu hiç hayırlı olmayacak.. ayakta tutan 3 devlet (almanya fransa ingiltere) dışındakilerin birlige hiç bir faydası yok. ne zaman bi almanla ya da ingilizle konuşsam lanet ediyorlar dahil oldukları için.

JDM VTİ
22-12-2010, 16:45
Biz İran ile yakınlaır gibi olup orta doğu'da da söz sahibi olmaya başlayınca nasıl da makaleler yazılmaya başlanmıştı!

AB'ymiş, pehhh... Şahsen İstemiyorum bende;)

SkY
22-12-2010, 16:47
istenmediğimiz bir yere girmek için neden bu kadar taviz verip yırtınıyoruz anlamıyorum...çocuk olmaya gerek yok bu gerçeği görmek için..

Anıl E.
22-12-2010, 16:52
Valla avrupa birligine girmesek daha makbule geçer

Dou
22-12-2010, 17:00
Türkiye'nin AB ye istenmemesinin sebebi dini farklılıklar ya da tarihsel konular değil. Öyleyse bile ilk etkenler bunlar değil.

Ortak tarım politikasından pay almayacağız desek, bu sene gireriz AB ye, o kadar diyeyim. En büyük rakamların oynadığı policy çünkü. O zamanda bir supranational bir güce ne gerek var diye sorarlar tabi bir anlamı kalmaz.

Türkiye'nin tarım konusunda o kadar büyük bir altyapısı var ki, eğer girerse en büyük payı o kapacak çünkü. TR nin üyeliğini en çok istemeyen ülkeler Fransa sanırsam %25, Almanya %15 pay alıyor yanlış hatırlamıyorsam, farkındaysanız en çok karşı çıkan ülkelerden biri Fransa çünkü en çok tarımsal üretimi Fransa yapıyor ve en büyük payı haliyle o kapıyor Avrupada.

Keza nüfustan ötürü Avrupa parlementosunda en çok delegesi olan üye konunuma gelecek çok kısa sürede, eğer üye olursa.

İşte o yüzden istenmemesi normal. Din ırk meselesi de tuzu biberi tabiki, hatta bahanesi.

SONE-R
22-12-2010, 17:03
yaw arkadaş avrupa dediğin kıta zaten bitmiş dibe çökmüş.. genç nüfus yok.. adamlar bize gelir kapısı pazar kaynağı gözüyle bakıyorlar.. boşuna kendimizi avutmayalım. hem onlar bizi almazlar, biz de girmek için çaba göstermeyelim.. türki cumhuriyetlerle birlik yapalım daha iyi.. doğal gaz, petrol her türlü kaynak orada.. avrupa'da ne var? hiç..

DENON
22-12-2010, 17:06
(A)llah(B)elalarını versin
istemiyorum

darkred
22-12-2010, 17:06
Bi yorum yapıcam siyasete giricek o yüzden içimde patlasın :D

cemsultan
22-12-2010, 17:25
Ya yemişim avrupa birliğini, zaten 20 yıla kalmaz dağılırlar, biz girersek korkudan hemen dağılırlar, o yüzden gerek yok, türk cumhuriyetleri ile yapılacak ittifaklar tabi ki faydamıza olacaktır ama bunu yapacak delikanlı devlet,hükümet yani adam gibi adam lazım, o da çok zor. Araplardan zaten kimseye hayır gelmez orası bambaşka bi konu.

DENON
22-12-2010, 17:40
Ya yemişim avrupa birliğini, zaten 20 yıla kalmaz dağılırlar, biz girersek korkudan hemen dağılırlar, o yüzden gerek yok, türk cumhuriyetleri ile yapılacak ittifaklar tabi ki faydamıza olacaktır ama bunu yapacak delikanlı devlet,hükümet yani adam gibi adam lazım, o da çok zor. Araplardan zaten kimseye hayır gelmez orası bambaşka bi konu.
zaten bız araplardan fayda görseydık osmanlı zamanında görürdük ingilizlerle birlikte olup kuyumuzu kazdılar şimdide ülkemızdekı bazı ınsanlar araplarla ittifak yapmamız gerektıgını söylüyor neymiş din kardeşimizmiş osmanlı zamanında hrıstıyan mıydı bunlar?

JDM VTİ
22-12-2010, 17:43
zaten bız araplardan fayda görseydık osmanlı zamanında görürdük ingilizlerle birlikte olup kuyumuzu kazdılar şimdide ülkemızdekı bazı ınsanlar araplarla ittifak yapmamız gerektıgını söylüyor neymiş din kardeşimizmiş osmanlı zamanında hrıstıyan mıydı bunlar?

fakat o zaman kandırılma olaylarını çoktu.

ingilizlerin oyunuda vardı.

ihanet ettiğini sandığımız insanların içinde kandırılmış binlerce kişi vardı.

kime karşı savaştıklarını dahi bilmiyorlardı onlar!

he olanı yok muydu vardı illa ki!

DENON
22-12-2010, 17:57
türk ün türk ten başka dostu yoktur mantıgından yola cıkarak dıyorum kı , türki cumhurıyetlerle kenetlenırsek sırtımız yere gelmez , ermenıstan kım kı kapılarımızı acalım ASALA terörünü unutmayalım ermenı şerefsizlerle dıyalogumuzu geliştiricez derken orta asyadakı kardeşlerimizi küstürürsek işte o zaman bız bıterız

JDM VTİ
22-12-2010, 17:59
türk ün türk ten başka dostu yoktur mantıgından yola cıkarak dıyorum kı , türki cumhurıyetlerle kenetlenırsek sırtımız yere gelmez , ermenıstan kım kı kapılarımızı acalım ASALA terörünü unutmayalım ermenı şerefsizlerle dıyalogumuzu geliştiricez derken orta asyadakı kardeşlerimizi küstürürsek işte o zaman bız bıterız

buna kesinlikle katılıyorum;)

Murat
22-12-2010, 18:55
s...kim onların üyeliğinede birliğinede....

kendimce en gsel yorum bu. içine sıçtılar ülkenin.

devil_berk22
22-12-2010, 19:10
alanda yok zaten birliğe ancak ben alsalar dahi girmek istemiyorum

Sh4rk
22-12-2010, 19:53
bız boyle dusunuyoruz gırmeyelım gerek yok dıye, tepedekı lerde yırtınıo herseyden vazgecıyor bızıde alın dıye

messi
22-12-2010, 20:06
ekonomiden giriyorum konuya.
hükümetin en sevmediğim olayı bu ab meselesi.
oraya girenlerin hangisi ilerledi?
yunanistan ekonomik olarak bitti.
ispanya artık zor toparlar.
almanya ve fransa hiç iyiye gitmiyor.
ister inanın ister inanmayın, biz çoğundan iyiyiz...

SErhat.
22-12-2010, 20:56
Valla hiç olmamasını destekliyorum ben.Açıkçası çok ta meraklı değilim ülkemizin ab denilen saçmalığa girmesine..