PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Kaputuna Ses İzalasyonu Hk.

BRETE
23-12-2010, 12:40
Arkadaşlar motor kaputuna yanmaz malzemeden ses izalasyonu yapmak istiyorum daha önce yapan varmı faydasını gördünüzmü ve bunu hangi malzeme ile yapştırmam lazım sağlam atmıcak bir yapıştırıcı öneri ve düşüncelerinizi paylaşırmısınız?

BRETE
23-12-2010, 17:48
yokmu bilen eden kimse arkadaşlar

BRETE
24-12-2010, 08:58
hala bilen yok varda yazmıyomu :D

Maxi
24-12-2010, 09:09
yok demekki
yani bu da bir seçenek sayılabilir sanırım " y o k "
kimse uğraşmamış demekki :)

M.A.D
24-12-2010, 09:35
kaputa izolasyon yapınca ne olacakki ses dışarı çıksın sana bi zararı yok, ancak içeri kısma pedalların arkasına doğru ses izolasyonu olabilir, bir de motor sesinin içeri çok girmesinin sebebi, kaput altından araç içine kabloların geçtiği deliklerdeki sekmanlar kaybolmuş olabilir, oraya silikon yapılabilir, bkz. benim araçta kablo delikleri boştu çok ses alıyordu, silikon yaptım olay kesildi, motor sesi gram yok araçta, ki araba 93 model olmasına rağmen :)

basar13
24-12-2010, 09:51
normal izolasyon malzemesi en alt katmana ustunede isiya dayanikli isi engelliyen malzeme kullanirsan olur. Iceriye ses daha az motor sesi vs gelir yardimci olur. Ne kadar azalir bilinmez ama azalir. Bence yapmaya deger.

Motorun ustundeki ust plastik kapaga yaparsan dahada iyi olur Bmw lerde kalin izolasyon var cikarinca ses cok farkediyor.

0M42
24-12-2010, 11:43
Merhaba konuyu açan arkadaşın affına sığınarak bende bir şey sormak istiyorum.

Şu izolasyon olayını bende merak ediyorum benim aracım 79 model opel ***** izolasyon denilen bir şey yok ve motor sesini felaket içeriye alıyor elimden geldiğince aracın içine giren gerek motor sesi gerek yol sesini azaltmak istiyorum hangi kısımlara izolasyon malzemesi koymam gerekiyor ? Benim düşüncem ön göğüsü komple aşağıya alıp ön camın hemen altından başlayarak arka koltuğun altına kadar komple izolasyon malzemesi sermek bu yeterince etkili olurmu ? İzolasyon malzemelerininde bir sürü çeşiti varmış iş görenide var hiç bir işe yaramayanıda önerilecek bir izolasyon halısı varmıdır acaba ?

BRETE
24-12-2010, 21:51
arkadşlar ben malzemeyi buldum yanmaz ısıya dayanıklı güzel bir malzeme benim aracımda landirenzo marka tüp var bu marka biraz sesli çalışıyor amacım enjektörlerin sesini kesmek o ses kaputtan çok yankı yapıyor bundan dolayı izalasyon yapıcam

ayrıca bu konu ile ilgili yazmak isteyen arkadaşlar varsa istediklerini yazabilirler konuma yazdılar çizdiler diye dert etmem burada birşeyler paylaşılıyorsa sıkıntı yoktur...