PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jant Boyatma için tavsiyeler ?

Gogo
26-12-2010, 18:36
jantlarımı boyatmaya karar verdim, nerede ne kadar zamanda yaptırabilirim ? uygun yaptırabilceğim sizin tanıdığınız insanlar varmı ? yönlendirirseniz sevinirim..

teşekkürler..

SaBRi
26-12-2010, 18:39
hazır konusu açılmışken bişey sorucam

jantı boyattıktan sonra janta taş gelince boyayı atıyo dediler

boyacıdan kaynaklanan bi olay mı hepsinde oluyomu ??

Göki,ZD
26-12-2010, 18:42
Hangi yakadasın ?

Göztepe Oto Sanayi, girişten 100 mt sonra sağda Gençler RotBalans var(fiyat bilmiyorum), Bostancı Oto Sanayide ise Mert Tuning'in yeni yerinin sağ çaprazında(jeep'cinin yanında boyacı var 4 jant boyut fark etmiyor) 200 tl ye boyuyor, boyatan arkadaşlar var gayet iyi 1 günde teslim ediyor..
+ Dudullu Tavukçu yolunda Kumlama+boya yapan yer var, sitede boyatan arkadaşlar var, fiyatları 350 tl gibi rakamdı yanlış hatırlamıyorsam..

PimPCaR
26-12-2010, 20:14
Sonradan boyanan jant eskisi kadar dayanıklı olmuyor. taş vb şeylere karşı direnci malesef zayıf oluyor. ama dikkatli bakılırsa bir sorun olmaz kanaatindeyim.

*MERT
26-12-2010, 20:26
ya bende dusundum gercı pahalıda degıulmıs jantta cok ufak bı yamulma var boyama ısı falan fıstık aksayıp duruyo cokta keyıf kacırıyo. gri aracım ne renk jant gıder sızce? beyaz gıbı dusundum ama yoksa aynı rengındemı boyatsam yıne..

focus musty35
26-12-2010, 20:34
ben bugun jant aldım yenı kotuydu boyası kendım boyucam 400 kum zımpara sonra 400 800 zımpara gectım yarın boya yaptırıp boyatıcem kendınde yapabılırsın

*MERT
26-12-2010, 20:41
oylede Annem beledıyede encumen encumen toplandıgı ıcın her an gerekıyor arac yedek tenekem v.s olmadıgıı ıcın genıs vaktım yok :) annem takoza aldıgımı gorurse babama soler babamda bana soyler :D:D ve ben o jantları zımpara atılmıs bı sekılde takarım arabanın ustune sonu kotu bıter..:D

Talih.b16
26-12-2010, 20:53
jant boyama işini cok arastırdık.bi malzeme var ismini tam bilmiyorum ona sokup cıkartıyosunuz bi cozelti yani.sonra statık toz boya astar atıyosunuz beyaz enteresan bi iş.sonra jant boyasıyla boyadıgınız zaman hatta fırın olursa super olur orjınal oluyo jantlarız fabrika cıkısı gibi atma kapma catlama vs yapmaz biraz malıyetlı olabılır bize baya bi uyguna geliyo tanıdık seklıne.ama replıca vs vb boyamaya degermı onu bilmem ama sonuc mukemmel oluyor..yani asıl jant boyama bole oluyor

Schumi
26-12-2010, 23:20
@Talih.b16

Biraz daha detay verebilirmisin.

16EC813
26-12-2010, 23:25
jant boyama işini cok arastırdık.bi malzeme var ismini tam bilmiyorum ona sokup cıkartıyosunuz bi cozelti yani.sonra statık toz boya astar atıyosunuz beyaz enteresan bi iş.sonra jant boyasıyla boyadıgınız zaman hatta fırın olursa super olur orjınal oluyo jantlarız fabrika cıkısı gibi atma kapma catlama vs yapmaz biraz malıyetlı olabılır bize baya bi uyguna geliyo tanıdık seklıne.ama replıca vs vb boyamaya degermı onu bilmem ama sonuc mukemmel oluyor..yani asıl jant boyama bole oluyor

bu işi bursada mı yapıyolar ? bursada nerde yapıyolar ?

gökan
26-12-2010, 23:30
ben fırın boyattım beyz renk atma vs yok astar oldugu surece atma olmaz zaten 15o tl boyattım 150 -200 cıvarı normaldır fazlasını verme

turbo16
26-12-2010, 23:30
gökhan istanbulu bilmem ya boyayı söktür boya artı vernik attır yada fırın boya kardes yoksa cabuk yalan oluyo tecrübe ile sabit;)

16EC813
26-12-2010, 23:43
gökhan istanbulu bilmem ya boyayı söktür boya artı vernik attır yada fırın boya kardes yoksa cabuk yalan oluyo tecrübe ile sabit;)

bursada bu işi en iyi kim yapıyo ?

turbo16
26-12-2010, 23:47
1 secenegi tüm boyacılara yaptırabilirsin ikinci secenek için pırıltı oto iyidir

16EC813
26-12-2010, 23:54
1 secenegi tüm boyacılara yaptırabilirsin ikinci secenek için pırıltı oto iyidir

saolasın kardeşim ,ama pırıltı için biraz tuzlu diyolar :soru:

oguzhan999
27-12-2010, 00:15
konu bence gerkesiz uzamış atar atmaz...hiçbi sıkıntı olmaz herhangi bi boyacıda bile yaptırablirsin genel usulüne uygun yaptıktan sonra.

Tavsiye olrakta yer sormuşsun sanırım...Mr.Garage Floryada beşyol sanayide orda renk deişikliğini veya revizyonunu sorunsuz grçekleştirtebilirsin

oguzhan999
27-12-2010, 00:18
hazır konusu açılmışken bişey sorucam

jantı boyattıktan sonra janta taş gelince boyayı atıyo dediler

boyacıdan kaynaklanan bi olay mı hepsinde oluyomu ??

eğer derin çizikleri gidermek için macun kullanılmışsa ki böyle bi durumda gerekli olanda budur.Sağlam darbede veya sürtmede atar,sonuçta bu işlem görmüş her parça için olağan bi durum,

tuner faruk
27-12-2010, 00:18
konu bence gerkesiz uzamış atar atmaz...hiçbi sıkıntı olmaz herhangi bi boyacıda bile yaptırablirsin genel usulüne uygun yaptıktan sonra.

Tavsiye olrakta yer sormuşsun sanırım...Mr.Garage Floryada beşyol sanayide orda renk deişikliğini veya revizyonunu sorunsuz grçekleştirtebilirsin

Aynen MR.Garage gerçekten mükemmel işçilik:icon_tup:

Gogo
27-12-2010, 02:47
herkese cevaplar için teşekkürler, peki bu mr. garage ne kadara yapıyor bu işlemi ?

ProdriveSTI
27-12-2010, 04:08
jant'a bile kaplama yapıolar :) kaplat bence :))

M U R A T
27-12-2010, 10:38
ben 2 kez jant boyattım kaliteli malzeme ve düzgün işçilikle boyanırsa atması için hiçbir sebep yok

VteC_MaNiaC
27-12-2010, 13:32
moruk istersen toz boyacı var ikitellide bizim tanıdık

Gogo
27-12-2010, 17:18
fiyatlar ne alemde ve ne kadar zamanda veriyo kanka ?

Talih.b16
27-12-2010, 18:29
@Talih.b16

Biraz daha detay verebilirmisin.

bi çözelti var kimyacı veya bu işlerle ugrasan biri varsa ne oldugunu bilir jantı cozeltıye soktugunuz zaman butun boyayı uzerınden kaldırıyo sadece jantın metali kalıyor veya neyden yapılmışsa o kalıyo.sonra statik toz boya yapan bir yere astarlattırıyosunuz buda zaten cok acayıp bi katman oluyoki kemik gibi sanki malzemenin icine işliyo.zaten onemli olanda statik işi yapanlar bilir bunu uzerıne boya cok guzel yapısıyo jant boyası attırıyosunuz orjınal gıbı oluyor tanıdık varsa ucuz olur.zaten bunu 300 500 liralık bi jant icin yapmak anlamsız olabilir hatta bakıyorum linki vardı biz ordan yola cıkıp arastırdık.linkide bulursam atarım

Talih.b16
27-12-2010, 18:46
YouTube - BMW 840 Ci_Wheeler Dealers_Part.3/5 (http://www.youtube.com/watch?v=vrvl7EHuwAQ&feature=related)

jant bole boyanıyor arkadaslar sanayıde zımparayla vs vb ile olmuyo macunla dolgu olmuyo ne olursa olsun problem yasanır biz boyadık denedik attı herseferinde yada biyer buldu tazzikli sudan yavas yavas acıldı gitti.tabii zımpara macunlada olur ama gecici ve gorsel çözümler.advan enkei vs vb yada cok bulunmayan cc type r vti jantlarını bole boyatmak gerekiyo kalıcı ve yenisi olmasını istiyorsanız tabii.benim anlatmaya calıstıgımda bole bişi yardımcı olduysam ne mutlu.bunuda ucuz olan hersey pahalıya geldı dıye arastırmıstım.herseyi 1 kere ve laikiyle yaptırmak gerek 2. ye para vermemek adına jantalar olmaz diyen boyacım suan aracımı 2 milyara boyuyor 400 ede boyayan vardı karar sizin..

Sh4rk
27-12-2010, 20:58
adamlar on numara iş cıkardılar 2 kez fırın ıle tertemız işçilik ıle sonuc zaten bellı
bu tarz bır işçilik yaptırmak gerek

AHM
27-12-2010, 22:53
mr.garage florya