PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye - Top Gear Rezaleti

ruudvan
27-12-2010, 01:19
Download Top Gear 16x01 The Three Wise Men Christmas Special HDTV XviD FoV avi mp4 (http://www.wootly.com/aae682wsx3wr)

Wisevid (http://www.wisevid.com/gate-way?v=4A_z3-JJw9J0)

http://www.wisevid.com/play?v=4A_z3-JJw9J0

erbilden isanin dogdugu yere gidiyolar, Turkiyenin dogusundanda geciyolar
iraq, turkiye, suriye, urdun israil...

linki bulan eklesin ...:icon_tup:

Low-Rider
27-12-2010, 01:28
http://s2.wootly.com:182/d/zggpvxdbkbwpmf7mdpxarwmhm2yvi6jxuvzjxto2ocjb2d5jfn khisxi/video.mp4

ruudvan
27-12-2010, 01:30
10 uncu dakıkadayım suana kadar baya heycanlı gıdıo :D

rahatsız bunlar :D

ruudvan
27-12-2010, 01:41
ırakta turkıye bayragı olan tshırtlu bı cocuk gordum..

ırakta z3 conta yaktı .tr de yaksa :D

Jerky
27-12-2010, 01:45
Sonunda, sıkılıyodum iyi oldu bu :)

ruudvan
27-12-2010, 01:47
cok guzel eglencelı bı durum kuzay ıraktalar şuan tırsa tırsa ilerliyorlar.

ruudvan
27-12-2010, 01:58
beyler 1nci link bende 25inci dakikada saçmaladı suan 3ncü linkten devam ediyorum...izleyenlerin keyfi yarıda kalmasın..ama 3ncu lınkın goruntusu bıraz daha kotu .
ozgürün verdiği linkte indirmek isteyenler için..

doush
27-12-2010, 02:00
İçimden bir ses izle diyor ama uyanamam sınavı kaçırırm sıkıntı olur.. yarın izlerm.. 16. sezonun ilk bölümü değil mi ?

ruudvan
27-12-2010, 02:04
İçimden bir ses izle diyor ama uyanamam sınavı kaçırırm sıkıntı olur.. yarın izlerm.. 16. sezonun ilk bölümü değil mi ?

video 75 dakika.nerden baksan bi 15 dakikada yükledi link açıldı kapandı yok su içiyim vs ile geçer bir bucuk saat olur bnce sen yat:icon_tup:
aceleye gelıcek bı bolum deil...

silopiden türkiyeye giriyorlar.

redbaron
27-12-2010, 02:59
harbi manyak bunlar ya,roadstarlarla cole giriyorlar:D bari jip falan secselermis.Birde keske tr den benzin alsalarmis,baya sok olurlardi herhalde.cok zevkli bir bolum olmus

ruudvan
27-12-2010, 03:18
harbi manyak bunlar ya,roadstarlarla cole giriyorlar:D bari jip falan secselermis.Birde keske tr den benzin alsalarmis,baya sok olurlardi herhalde.cok zevkli bir bolum olmus

tr de yanlıs yrdeler ...cole gırdıklerınde cok komık arabaları modlamıslar :D

sonu guzel olmus :D

ef186
27-12-2010, 04:34
Edit : Ustunden 2 dakikadadegilde dikkatle izlemek lazimmis ....

fatihtemizer
27-12-2010, 08:14
güzeldi fakat kesildi:)

ahmet3425
27-12-2010, 08:15
link yokmu yahu 324 mb şimdi indir indir bitmez :D

Oytun
27-12-2010, 08:17
güzel yalnız türkiye sınırından girişleri ve çıkışları arasındaki muhabbetler hoşuma gitmedi

XoR
27-12-2010, 08:23
Özgür'ün verdiği linkten cepten sıkıntısız iledim çok keyifliydi :)

ReßeL
27-12-2010, 08:43
Bayagi komikti, heriflere gipta ediyorum.

fatihtemizer
27-12-2010, 08:48
indiriyorum:)

karsiyakaliozi
27-12-2010, 09:51
hayat bunlara güzel:o

Low-Rider
27-12-2010, 10:26
link yokmu yahu 324 mb şimdi indir indir bitmez :D

ha linke tıklayıp indirmişsin ha video olarak browser üzerinden izlemişsin , ikside 324mb nasıl olsa

PROMINENT
27-12-2010, 10:28
f430 scu..ile ali gülan riyad 'dan istanbul'a istanbuldan yunanistan üzerinden almanya nurb'e orada piste çıkıp belçikaya devam etti orada spa ordan avusturya geri istanbula aynı hat üzerinden oradan istanbul parka 2 gün kalıp gene araba ile riyada gidip piste çıktı... böyle turlarda var .

kickbuttowski
27-12-2010, 11:11
cok guldum ya izledigim en eglenceli topgear bolumuydu surekli birbirlerine muziplik yapiyorlar ya birde kursun olayinda koptum :D
elemana yazik oldu ama az daha kiriyordu kafayi cok guzel yapmislar ellerine saglik

timucintt
27-12-2010, 11:17
Çok beğendim :D geçen hafta bende suriyeye gittiydim palmirayı görünce bir an sevindirik oldum :D keşke aynı zamanda orada olsaymışız jeremy ile miatayı denermişiz :P :D bu arada Türkiye gümrüklerine gelince gayet doğal öyle bir izlenime kapılmaları çünkü Türkiye gümrükleri gerçekten berbat... karşındakini insan değil sanki terörist gibi muameleyi sadece bizim gümrüklerde görebilirsiniz...

aliozel
27-12-2010, 12:20
Çok güldüm ve gülmeyede devam ediyorum ya :) Çöle girerken arabaları ne hale getirdiler :) En güzeli fiat coupe oldu zatende :D Bide kara çarşaf giyip "kamuflajlarımız nasıl" dedikleri bölüm süper,arkalarından sürekli takip eden astra coupe de ayrı dünya :D

Low-Rider
27-12-2010, 13:13
Çok güldüm ya , türkyieden geçerken askere kum torbaları işe yaramıyor dedi :hehe:

Onur`
27-12-2010, 13:26
harika ya indirdim 40. dkdayım Şanlıurfada dolanıyolar hatta bizden bi manzara vereyim çok güldüm :)

En arkadada gruba katılan aracımız :)
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/vlcsnap-2010-12-26-14h13m29s12.png

ahk
27-12-2010, 13:28
süper bi bölüm eglenceli olmuş full izleyemedim ama arabaya nargile vs. adamlar tamamen işin eglencesinde can yelekleride dünyaya geçtikleri ülkelerin ne kadar tehlikeli olduğunu göstermiş yane türkiyeninde tehlikeli olduğu izlenimi verilmiş.....

Onur`
27-12-2010, 13:39
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/27122010210.jpg

Jem89
27-12-2010, 13:42
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/27122010210.jpg

ahahahhahahahahaha :D:D:D:D:D:D

Onurkk06
27-12-2010, 13:49
9.33üncü saniyede haritadakii yerin adı kürdistan mı yazıyo ne

gurcell
27-12-2010, 13:57
24. dakikada burası ırak'ın kürdistan bölgesi, buradaki kürtler çok iyi çok güleryüzlü insanlar diyor :)

Davulun sesi uzaktan hoş gelir sevgili Top Gear ekibi...

Onur`
27-12-2010, 13:59
Bizden bu kadar Suriyeye geçtiler :)

http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/1-5.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/27122010212.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/2-5.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/27122010211-1.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/cartegt/3-4.jpg

Onurkk06
27-12-2010, 14:42
24. dakikada burası ırak'ın kürdistan bölgesi, buradaki kürtler çok iyi çok güleryüzlü insanlar diyor :)

Davulun sesi uzaktan hoş gelir sevgili Top Gear ekibi...

o yüzden trye gelince çelik yeleği başlığı çıkarıyolar şerefsizler trye girince bi ohh çekmişler nerdeyse:)

Maz
27-12-2010, 14:49
Türkçe altyazısını bulabilir miyiz dicem, düşük bir ihtimal ama :)

Baran^
27-12-2010, 15:24
Baştan sona sorunsuz izleyebileceğimiz bir link varmı acaba yada youtubeda falan?

__FrK__
27-12-2010, 15:31
muhahaha lan herifler süper eğlenmişler yaw baştan sona izledim imkanlara bak ya kargo uçağıyla araçları getir dağ tepe 5 tane ulkeden geç oohh bizde yapak olmamı :D:D:D

gurcell
27-12-2010, 15:58
Yok savaşsız bir yerden savaş olan yere geldiniz. Kürtler özgürlükleri için Türkler ile savaşıyor, akşama kadar otelde kalın yoksa vurulursunuz....

Ne demek lan bu? Bunu dünyada izleyen de bizi savaşta sanır...

İzleyin izleyin, çok güzel eğlenmişler diyin... Güzel ülkemiz ile dalga geçmiş pislikler....

mmustu
27-12-2010, 16:01
İçine ettiğimin topgear'ı... Yok savaşsız bir yerden savaş olan yere geldiniz. Kürtler özgürlükleri için Türkler ile savaşıyor, akşama kadar otelde kalın yoksa vurulursunuz....

Ne demek lan bu? Bunu dünyada izleyen de bizi savaşta sanır... Şerefsiz herifler, Allahın belaları...

valla programı izlemedim izlesemde yabancı dilden dolayı anlamayacaktım

ve hatta bu konuya yorum yapan arkadaşlarında yabancı dilden ötürü konuşmaları anlamadığını düşünmek istiyorum ;)

eğer haritalarda kürdistan yazıyor ve Kürtler özgürlükleri için Türkler ile savaşıyor gibi cümleler kurulduğunu bilerek yukardaki yorumlar yapıldıysada cidden benliğimizi yitirmişiz artık

gurcell
27-12-2010, 16:03
Ulan şerefsizler ülkemize gelince kurşun yelek ve miğferi geri takıyorlar. Neymiş Irak'taki kürtler daha sevecenmiş, orada çıkartıyorlar yelek ve miğferi burada geri takıyorlar..

Bide bizim sınıra geldiklerinde "ooo look at turkish scary border" diyor boyuna mıçtığımın hammond'u. Türkçesi ooo korkunç türk sınırına bakın...

vkarayel
27-12-2010, 16:05
Tr de yollar dikkatimi çekti tarla gibiydi ... Yollara baya küfür ediyolardı. Kürt olayına hiç girmeyim banlanmak istemiyorum ...

gurcell
27-12-2010, 16:07
Şerefsizin mazda'sının motoru bozuluyor, gencin biri yardıma duruyor, "noo i don't need your help" , yani yardımını istemiyorum diyor jeremmy klakson (pardon korna)

gurcell
27-12-2010, 16:09
Sonrasında otele gelmeden "security check" de bekliyoruz diyorlar ama alakası yok, ışıklarda bekliyorlar.

İbrahim Erdem
27-12-2010, 16:13
Yukarıdaki yorumları görünce yarıda kestim izlemeyi zaten. Sözde bi de Türkiyeye gelecekti bunlar.

__FrK__
27-12-2010, 16:15
İçine ettiğimin topgear'ı... Yok savaşsız bir yerden savaş olan yere geldiniz. Kürtler özgürlükleri için Türkler ile savaşıyor, akşama kadar otelde kalın yoksa vurulursunuz....

Ne demek lan bu? Bunu dünyada izleyen de bizi savaşta sanır... Şerefsiz herifler, Allahın belaları...

İzleyin izleyin, çok güzel eğlenmişler diyin... Güzel ülkemiz ile dalga geçmiş pislikler....

kimin neyi sandığının, ordaki heriflerin ne düşündüğünün yada kimlerin kuklası olduklarını bıldıkten sonra biz onlardan işimize geleni alalım şahsen benim bi tarafımda değil yani orda çıkmış 3 tane çapulcu aklı sıra bişeyler beyan etmiş bunu dunya ızlemiş zaten bu şekılde davranarak huzursuzluk vermek galeyana getirmek değilmi niyetleri vs.
sizin gibi sinirlenip boyle boyle dıyorlar diye yazarsak yada huzursuz olursak onlarda amaçlarına ulaşmış olmazlarmı benim şahsi fikrimdir kimse yanlış anlamasın alınmasın.

mmustu
27-12-2010, 16:17
ya faruk saçmalama :D

ne galeyanı adamlar Türkiyeye gelecek bizden barbar onlardan ise özgürlüğünü savaşarak arayan ruhani insanlar gibi bahsedecek kürdistan haritaları çıkacak ama biz bunu kaale almayıp vayy beee herifler ne eğlenmiş diyecez o kadarda değil yaw

Brs_eg
27-12-2010, 16:20

ne galeyanı adamlar Türkiyeye gelecek bizden barbar onlardan ise özgürlüğünü savaşarak arayan ruhani insanlar gibi bahsedecek kürdistan haritaları çıkacak ama biz bunu kaale almayıp vayy beee herifler ne eğlenmiş diyecez o kadarda değil yaw

şu programi izleyipte acaba yurt dişinda kac insan tr karşisanda olagan dişi fikirler düşünmüştür kimbilir.Direk burasi nasi memleket.oo baksana sinirdan içeri girince celik yelek takiyolar fln.bence hiç hoş olmamiş.Bende baştan saniyorm tr için güzel msj verecekler ama direk kötü reklam etmişler.keşke hiç çekime bile almasalarmiş trye bu hiyarlari.

XoR
27-12-2010, 16:23
Ben telefondan sessiz izlemiştim. Yavşak İngiliz'den bu beklenirdi zaten

gurcell
27-12-2010, 16:24
Faruk hocam yapma Allah aşkına, eğer bende ingilizce bilmeyeseydim aaaa çok eğlenmişler derdim ama işin aslı bu değil. Allah'ın suriyesindeki tipler bile topgear'ı biliyor, dünyada milyonlarca taraftarı var bu top gear isimli programın. Herkesin aklına sübliminal mesaj ile Türkiye'de savaş olduğunu , kürtlerin özgürlüklerinin peşinde olduğunu (sanki esaret altındalar) , heryerde savaş olduğunu , askerlerin yolları kestiğini , her yerde nöbetçi kuleleri olduğunu , her yerde mayın olduğunu sanar.

Oytun
27-12-2010, 16:26
o yüzden trye gelince çelik yeleği başlığı çıkarıyolar şerefsizler trye girince bi ohh çekmişler nerdeyse:)

hayır tr ye girince takıyorlar onları tr ye girince korkuyorlar burada terör komşu ülkelerden daha çok diye bilgilendirildikleri için

nihayet çıktı şu noktaya dikkat eden biri..

gurcell
27-12-2010, 16:26
Bit yavruları karı gibi çarşafa girmişler zaten, bunlara da bu yakışırdı...

8.000rpm
27-12-2010, 16:27
bütün dünya bizi böyle görüyor zaten
kürtleri de pamuk zannediyorlar
dünya kulislerinde olan biten bu
biz olan bitenleri çok yakın takip edemeyelim diye youtube kapanmadı mı? ulan ülkemize milletimize sövüyorlar , söveni bulup tecavüz edeceğimiz yere biz bizim milletin bağlantısını blokluyoruz
ne bekliyoruz ki? adamlar programda ülkemizden geçip güzel reklam mı yapacaklar zannediyorduk? bu sadece bizim şahit olduğumuz bir tek video...
bunlar gibi milyarlarca video var , milyarlarca yazı var , hem de yıllardır...
geçiniz efendim geçiniz... boşveriniz...
iş işten geçmiş yıllar önce , bari bize kalanların keyfini çıkarınız... çıkarabiliyorsanız tabii...
:)

gurcell
27-12-2010, 16:27
hayır tr ye girince takıyorlar onları tr ye girince korkuyorlar burada terör komşu ülkelerden daha çok diye bilgilendirildikleri için

Terör değil, savaş var diyor bunlara verilen kağıtta. Asıl savaş burada sizi salaklar, kürtler özgürlükleri için savaşıyor yazıyor bunlara verilen zarfta...

cnzdmr
27-12-2010, 16:28
Bir ingilizden ne bekliyorsunuz ki

Dünyada ki bütün savaşlarda aktif olarak rol alan bir ülkedir İngiltere

Yıllarca başka ülkeleri sömürmüş katliamlar yapmıi insanların özgürlüklerini engellemiştir.

Sömürgecilik anlayışını emperyalizm i dünyada ilk uygulayan sözde Güneşi hiç batmayan ülke

Nefret ediyorum ingiltereden ve genel olarak ingilizlerden varsın ırkçı olayım bu onun bunun çocukları için

Hep bi acıları var zaten kurtuluş savaş yüzünden bu oynak ingilizlerin kendilerinin götü yememişti yunanları salmışlardı üstümüze

Ömrümün sonuna kadar nefret edicem galiba bu milletten yapıcak bisey yok

Dragger
27-12-2010, 16:30
Siz de bu o.cocuklarına hayran olmaya devam edin.

__FrK__
27-12-2010, 16:34

:D yok be abi yaw
onlar desın dursun dunya neler dıyorda ısraıl s... takıyormu
biz Türklerin kendini kanıtlamak gibi bi sorunu yok ama onların var tarıhlerınde kıydıkları ırkların izlerini başka yerlere ılgı çekerek sureklı *** atarak hedefi şaşırtmaya çalışıyorlar varsın konuşsunlar çok şükür şerefimizi geçmişimizi dünya biliyor ki zaten kaldıramıyor onun için bu tarz şeylerle meşguller herkes neyin ne olduğunu artık çok daha iyi biliyor o ruhani insanların da ne kadar ruhospu olduğu da dahil artık bazı dengeler oturuyor ... bize dışarıdan zarar gelmez varsa yoksa içimizde

gurcell
27-12-2010, 16:35
İsrail topraklarına geldiler. Asıl terör orda, asıl gerçekten özgürlüğü ile savaşan halk orada , ama hiç laf yok. Ülkenin ortasındaki west seria yani batı şeria'da sorun var, etrafından dolaşacaz dedi ceremi klakson. Hemen de ülkeyi övmeye başladılar. Güzelliklere bak, etrafa bak , kutsal topraklar diyorlar...

Ulan güzel ülkemin bir tane kum tanesi bile sizin topunuzdan değerlidir pislik herifler... Dünyaya alet olacağız diye güzel ülkemi kötüledi pislikler. Ofisteki diskimde 1 TB topgear arşivim vardı, hepsini Shift+Delete ile sildim , evdekini de akşam sileceğim...

ArMy
9.30dakika civarında haritada Kordestan da vardı galiba Kürdistan anlamına geliyor...

Daha bugün hocamın agzından duydum.
Bir türkmen atasözünde;
Denizde iki balık kavga ediyorsa bilki İngiliz parmağı vardır..

TaGo
ya bunların aq. Kaş Kemer Fethiye İngilterenin olmuş. Gelip oaraları gezmezler ipneler. Tamamen politik videolar bunlar.

turbo&quattro
27-12-2010, 16:37
Bir Ingilizin gelipte Tr soyle guzel boyle guzel demesini beklemiyordunuz heralde....Kendilerine yakisani yapmislar, sasirmadim...

::ZaFeR::
27-12-2010, 16:46
F.u.c.k kelimesinin nerden nasıl geldiğin hikayesinden belli zaten.İngilizce öğretmeniyim işin açıkcası da :D

Ufuk
27-12-2010, 16:46
Aslında ingilizcem var epey ama konuşmaları biraz şiveli gibi olduğundan (yani trdeki ing öğretmenleri gibi değil) sadece %65'ini anladım belki yazılı olarak görebilsem biraz daha anlardımda bunlar harbi o.ç. sadece o.ç

Ufuk
27-12-2010, 16:49
ya bunların aq. Kaş Kemer Fethiye İngilterenin olmuş. Gelip oaraları gezmezler ipneler. Tamamen politik videolar bunlar.

Aynen fethiyede yerlekşik yaşan ingilizler bütün halkın %23'ünü oluşturuyor..Yazın tatile gelenleri saymıyorum..

srdralc
27-12-2010, 16:54
Bide bizim içimizdekilere ayar oluyorum ben.

Suriye'ye giden arkadaşlar oranın gümrüğü bizden daha mı iyi ?
50 defa gittim işim gereği alayını tanırım , o kadar muhabbete rağmen 12 $ bahşiş atmadan pasaportu eline almıyor adam.

En azından bizim POLİSİMİZ insana benziyor be!
Jandarmamızda asker hani.

Pislikten geçilmiyor arap tarafının hangi gümrüğü olursa olsun , klasik arap mantığı bir yudum çay bir sayfa kontrol et.
60 Sayfalık pasaportu tek tek kontrol eden salak bir grup daha gelmez daha , Dünya üzerindeki ülkeleri bilmeyip bu hangi ülke niye gitmiş diye soran salaklara hiç denk gelmediniz mi ?

Bir defasında Avrupa Birliği Konseyini götürdüm insanlar Polonya'dan , Rusya'dan , Hollanda'dan gelmişti gram Türkçe bilmeyen insanlar hepsi hatun topluluğuydu üstüme yürüdüler.
15 kişi 2,5 saat gümrükte bekledik , otobüsün deposunu boşaltıp litre litre ölçtüler fazlalık yok diyede geri gönderdiler.

En son şoför tuvalete girmiştide cardın ( sıçan ) çıkınca don paça dışarı attı adam kendini.
Kendilerine insan değil , bize mi insan olacaklar ?

Biz kendimizi küçük görmekten vazgeçelim önce , diğerlerinin yaptığı politik yorumlara hahaha kikikiki demeyelim.

Not : Başlığın Türkiye - Top Gear Rezaleti olarak değiştirilmesini talep ediyorum.
İnsanlar tarafından izlenen , prim verilen rezaletin gerçeklerini görmesini ve duyarlı olan insanların gereken tepkiyi vermesini sağlanmalı diye düşünüyorum.

gurcell
27-12-2010, 17:24
Not : Başlığın Türkiye - Top Gear Rezaleti olarak değiştirilmesini talep ediyorum.
İnsanlar tarafından izlenen , prim verilen rezaletin gerçeklerini görmesini ve duyarlı olan insanların gereken tepkiyi vermesini sağlanmalı diye düşünüyorum.

+1923

Admin arkadaşlar lütfen gereğini yapın.

Aslında başlık mantıklı. Ülkemiz için özel bölüm yapmışlar, kötülemek için...

kickbuttowski
27-12-2010, 18:25
biraz asiri tepki veriyor olmayalim? yani ingilizlerin nasil bir millet oldugunu herkes iyi biliyor zaten ayrica kurdistan olayi yeni degil ben 2005ten beri haber kanallarinda goruyorum. oyle bir devletin kuzey irakta kurulmasinida destekliyorum acikcasi.. 2. dil isteyenlerin defolup gidecek yerleri olur.
hem biz kendimizi ona buna iyi gostersek ne gostermesek ne?
bugun ingilterenin almanyanin fransanin amerikanin kirli camasirlarini ortaya doksen kim ne diyebilir? ne karisabilir?
videonun politik bir tarafi yok adamlar olduklari gibiler ..

messi
27-12-2010, 18:35
ingilizler genelde kibirlidirler evet.
onlar üstün insanlardır. asalet sahibidirler.
yüksektedirler.
pantolonları yırtılsa, guya küçük düşmemek adına terziye gitmeye bile tenezzül etmezler.
sadece bu yüzden bile ne severim onları, nede top geara itimat edip izlerim...
yinede anlamak lazım onları, öyleler.

messi
27-12-2010, 18:38
bişey daha...
tam hatırlamıyorum, nette videolardan birinde bi programlarında izlemiştim.
mercedes s320nin birine olumsuz laf üstüne laf söylüyordu koca kafalı biri.
doğru ya, kendileri bentley üretiyorlar.
rolls royceda onların.
ingiliz onlar. biz insanız.

doush
27-12-2010, 18:43
güzel yalnız türkiye sınırından girişleri ve çıkışları arasındaki muhabbetler hoşuma gitmedi

Daha izlemedim ama izleyen arkadaşıma sordum aynı şeyleri söyledi. Başta eğlenceliydi ama öyle pislikler yapınca yüzüm asık izledim dedi. Ekşi'ye girdim baktım aynı yorumlar. Siz yazana kadar da çok şaşırdım nasıl herkes eğlenmiş diye..

kickbuttowski
27-12-2010, 18:50
biz adam olsak o serefsizlerin political reasons sebebiyle suriyeden israile gecemedikleri gibi iraktan turkiyeye gecirmemeyi bilsek..

edit: eksi dedinde aklima geldi oradan direkt kopya ediyorum:

top gear'ın ingiliz ordusu propagandası yapması

1.13. sezonun 4. bölümünde iyice çığırından çıkmış durum daha önceden de bir çok kez böyle süper ordumuz var temalı bölümleri olmuştu ama bu sefer 3 4 askeri aracı ve özelliklerini 50 mmlik mermiden tut mayın temizlerken bile takibe devam etmeleri gibi kurgulu propagandaları kabak tadı vermiş bulunmakta.

ha birde royal mailinde propagandası oldu ama pek bizi ilgilendirmez. alenen devlet desteği ile propaganda yapıp adına şov diyorlar ona yanıyorum.

ps: daha önceki karşılaştırmalardan biri challenger 2 ile ormanlık bir alanda kovalamacaydı onda da challenger 2 şöyle süper böyle imba diye öve öve bitirememişlerdi.

(apoc v2, 15.07.2009 03:01)
#16488326 paylaş şikayet et

2.top gear'ın yayınlandığı bbc 2 denilen kanalın, adamların aslında yerel (ülke bazında) kanalı olduğu düşünlürse, çok da abes olmayan durumdur. hatta propaganda sadece ordu ile sınırlı kalmamaktadır, zira sürekli ingiliz kültüründen, tarihinden bahsedirlir. program bilmemkaç ülkede yayınlanıyor diye çizgisinden ayrılması da beklenemez. bir de önce dönüp aynaya bakmak lazımdır aslında. seksenlerde ve doksanlarda trt'de yayınlanan programları bir hatırlayalım. oduyu tanıtan programların yanı sıra anadolu'dan görünüm vardı en bariz hatırladığım, sürekli doğudaki operasyonlardan bahsedilirdi. tarih kitaplarında türkler hep kahraman değil miydi peki? elinde silahın varsa kullanacaksın ve basın da günümüzde en büyük silahlardan biri olduğuna göre bundan daha doğal bir şey olamaz. kafa biraz çalışıyorsa propagandayı filtreler, misler gibi keyfini çıkartırsın (yani ingilizlerin dünyayı sömüren şerefsizler olduğu kanımı zerre değiştimedi benim top gear). air force one izlemiştim zamanında; yok efendim amerikan propagandası yok bik bik... ben almadım hiç propaganda felan, keyifli bir aksiyon filmi izledim. ki bu adamlar yeri gelince millet vekiline, bakana ulusal yayında hareket çekti. kafası boş dedi. türkiye'de böyle bir olayın cereyan ettiğini hayal edin bir. ayrıca takdir ettiğim başka bir nokta ise ingiliz ordusunun bu kadar geyik bir oluşumda yer alabilmesi. pistte apache ile araba kovalamaktan tutun, uçak gemisinden araba fırlatmaya, euro fighter ile bugatti veyron, harrier ile saab 9-5 yarıştırmaya kadar... keşke trt böyle bir program yapabilse de dünyada milyonlarca insan türk insanını, kültürünü ve hatta ordusunu tanısa.

(quasm, 15.07.2009 03:31)

ruudvan
27-12-2010, 19:07
Baştan sona sorunsuz izleyebileceğimiz bir link varmı acaba yada youtubeda falan?

Low riderin verdiği linkten indir sorunsuz izle en güzeli bu bence.

İbrahim Erdem
27-12-2010, 21:07
biz adam olsak o serefsizlerin political reasons sebebiyle suriyeden israile gecemedikleri gibi iraktan turkiyeye gecirmemeyi bilsek..

edit: eksi dedinde aklima geldi oradan direkt kopya ediyorum:

top gear'ın ingiliz ordusu propagandası yapması

1.13. sezonun 4. bölümünde iyice çığırından çıkmış durum daha önceden de bir çok kez böyle süper ordumuz var temalı bölümleri olmuştu ama bu sefer 3 4 askeri aracı ve özelliklerini 50 mmlik mermiden tut mayın temizlerken bile takibe devam etmeleri gibi kurgulu propagandaları kabak tadı vermiş bulunmakta.

ha birde royal mailinde propagandası oldu ama pek bizi ilgilendirmez. alenen devlet desteği ile propaganda yapıp adına şov diyorlar ona yanıyorum.

ps: daha önceki karşılaştırmalardan biri challenger 2 ile ormanlık bir alanda kovalamacaydı onda da challenger 2 şöyle süper böyle imba diye öve öve bitirememişlerdi.

(apoc v2, 15.07.2009 03:01)
#16488326 paylaş şikayet et

2.top gear'ın yayınlandığı bbc 2 denilen kanalın, adamların aslında yerel (ülke bazında) kanalı olduğu düşünlürse, çok da abes olmayan durumdur. hatta propaganda sadece ordu ile sınırlı kalmamaktadır, zira sürekli ingiliz kültüründen, tarihinden bahsedirlir. program bilmemkaç ülkede yayınlanıyor diye çizgisinden ayrılması da beklenemez. bir de önce dönüp aynaya bakmak lazımdır aslında. seksenlerde ve doksanlarda trt'de yayınlanan programları bir hatırlayalım. oduyu tanıtan programların yanı sıra anadolu'dan görünüm vardı en bariz hatırladığım, sürekli doğudaki operasyonlardan bahsedilirdi. tarih kitaplarında türkler hep kahraman değil miydi peki? elinde silahın varsa kullanacaksın ve basın da günümüzde en büyük silahlardan biri olduğuna göre bundan daha doğal bir şey olamaz. kafa biraz çalışıyorsa propagandayı filtreler, misler gibi keyfini çıkartırsın (yani ingilizlerin dünyayı sömüren şerefsizler olduğu kanımı zerre değiştimedi benim top gear). air force one izlemiştim zamanında; yok efendim amerikan propagandası yok bik bik... ben almadım hiç propaganda felan, keyifli bir aksiyon filmi izledim. ki bu adamlar yeri gelince millet vekiline, bakana ulusal yayında hareket çekti. kafası boş dedi. türkiye'de böyle bir olayın cereyan ettiğini hayal edin bir. ayrıca takdir ettiğim başka bir nokta ise ingiliz ordusunun bu kadar geyik bir oluşumda yer alabilmesi. pistte apache ile araba kovalamaktan tutun, uçak gemisinden araba fırlatmaya, euro fighter ile bugatti veyron, harrier ile saab 9-5 yarıştırmaya kadar... keşke trt böyle bir program yapabilse de dünyada milyonlarca insan türk insanını, kültürünü ve hatta ordusunu tanısa.

(quasm, 15.07.2009 03:31)

aslında ingilizlerin genelinde var bu g.tü kalkıklık. Discovery channel da da sürekli ingiliz övgüsü var. Car dergisi alıyorum paso aston martin - mg- bentley - jaguar karşılaştırması sürekli kapaklarda aynı markalar. Harbiden lanet olasıca ingilizler.:Deli:

hddsheriff
27-12-2010, 21:20
bişey daha...
tam hatırlamıyorum, nette videolardan birinde bi programlarında izlemiştim.
mercedes s320nin birine olumsuz laf üstüne laf söylüyordu koca kafalı biri.
doğru ya, kendileri bentley üretiyorlar.
rolls royceda onların.
ingiliz onlar. biz insanız.

bentley i 98 yılında vw aldı :)

messi
27-12-2010, 22:23
sahibine ne bakarsınız siz.
kökeni ingiliz işte.
opelde gmnin elinde ama alman değilmi?

hddsheriff
27-12-2010, 22:26
sahibine ne bakarsınız siz.
kökeni ingiliz işte.
opelde gmnin elinde ama alman değilmi?

tamam sustum :)

Low-Rider
27-12-2010, 22:28
Bir Ingilizin gelipte Tr soyle guzel boyle guzel demesini beklemiyordunuz heralde....Kendilerine yakisani yapmislar, sasirmadim...

ingiliz beğenmesin eyvallahta

ırak tan geçip türkiyeye geldikten sonra neyi beğenmicek acaba???

dünyanın en güzel ülkesinden bir anda köye mi giriş yapıyor

türkiyeye girince yelek giymeler falan

bariz çok rahatsız edici noktalar var

Onurkk06
27-12-2010, 22:28
biraz asiri tepki veriyor olmayalim? yani ingilizlerin nasil bir millet oldugunu herkes iyi biliyor zaten ayrica kurdistan olayi yeni degil ben 2005ten beri haber kanallarinda goruyorum. oyle bir devletin kuzey irakta kurulmasinida destekliyorum acikcasi.. 2. dil isteyenlerin defolup gidecek yerleri olur.
bugun ingilterenin almanyanin fransanin amerikanin kirli camasirlarini ortaya doksen kim ne diyebilir? ne karisabilir?

kurulan ülkenin hep öyle kalacağını mı sanıyosun ? abd+ingiltere+israil+yunanistan+ermenistanın o ülkeyi nası besleyeceği hakkında bi fikrin var mı oraya öyle yatırımlar yapıp öyle bi pislik yuvasına çevirirler ki şaşırırsın

messi
27-12-2010, 22:30
susmanız için yazmıyorum tabi.
biliyosunuz zaten. :)

mesele bentley, vw değil.
mesele ingilizlerin kibiri.

yeğennn... :D

Onurkk06
27-12-2010, 22:32
bence bu topgearın falan bir e mail adresi var mı acaba ? bunlara toplu bir msj atsak

gökan
top gearınde calısanlarınında hepsıne turkıye gırsın ;)

hddsheriff
susmanız için yazmıyorum tabi.
biliyosunuz zaten. :)

mesele bentley, vw değil.
mesele ingilizlerin kibiri.

yeğennn... :D

tamam teyze biliyorum :D

Shadow_Dancer
27-12-2010, 22:39
Ya beyler dert ettiginiz şeye bakın, ben bu malların arasında çalışıyorum tam 6 aydır. Ne iş yaptıgımı bi çok insan biliyor.

Daha öncede defaeten ingilizlerle çalıştım. Hayatımda gördügüm en tembel, en derme çatma, en kibirli, en kendini bi halt zanneden, en kaypak, en çıkarcı toplumlardan birisi..

Aslında milliyetçi görünen ama bu milliyetçiligi sadece futbol maçından ibaret bi toplum. Ne erkegi erkek ne kadını kadın...

Yaşlıları gençlerinin haline bakıp üzülüyor.. Bizdeki büyüge saygıya, örf adet olayına gıpta ile bakıyorlar..

Bunlar bizi kötülese nolurrr kötülemese nolur.. misak-ı milli ile ayarın kralını verdik zaten... 3*5 çapulcunun lafıyla mı bölünecek bu vatan..

Ha unutmadan geçemeyecem, gece yarısı ekpressini hatırlayanınız vardır..

O ekpress gecenin bi yarısı girsin diyorum ;)

cenkr1
27-12-2010, 22:40
İsrail topraklarına geldiler. Asıl terör orda, asıl gerçekten özgürlüğü ile savaşan halk orada , ama hiç laf yok. Ülkenin ortasındaki west seria yani batı şeria'da sorun var, etrafından dolaşacaz dedi ceremi klakson. Hemen de ülkeyi övmeye başladılar. Güzelliklere bak, etrafa bak , kutsal topraklar diyorlar...

Ulan güzel ülkemin bir tane kum tanesi bile sizin topunuzdan değerlidir pislik herifler... Dünyaya alet olacağız diye güzel ülkemi kötüledi pislikler. Ofisteki diskimde 1 TB topgear arşivim vardı, hepsini Shift+Delete ile sildim , evdekini de akşam sileceğim...

gürcelciim adamlara mail atsana hatta bir kınama yazısı yaz hepimiz aynı şekilde forwardlayalım tepki olsun burda bi tarafımızı yırttsak ne olcak ingiliz işte ne bekliyon o çoçuklarından adamların mailini bul ben ciddiyim

Onurkk06
27-12-2010, 22:45
bencede kürtler bağımsızlık arıyolar ne demek ya ? bağımsızlıklarını nerde arıyolar töbe töbe burada kurulacak yeni bir devlet ortadoğuyu komple kaosa sürükler bundan çıkacak karmaşadan faydalanacak olan gene abd gene avrupa

Ahmet_28
27-12-2010, 22:45
önce yorumları okudum izlemekten vazgeçtim.ambargo koyuyorum bu yavşaklara.ingilizlerin yarası eskiden zaten gayet normal bu davranışları domuzların

arfy
27-12-2010, 22:47
ingiliz beğenmesin eyvallahta

ırak tan geçip türkiyeye geldikten sonra neyi beğenmicek acaba???

dünyanın en güzel ülkesinden bir anda köye mi giriş yapıyor

türkiyeye girince yelek giymeler falan

bariz çok rahatsız edici noktalar var

aynen .. sanki miami sahillerinden cudi dağına geçiş yapıyorda yelek giymeler falan ..
bariz bile bile yapılmış yavşak bir politika ürünü ..

Onuralp
27-12-2010, 22:47
S.... böyle bölümü arkadaş. Çok severdim kendilerini aq İngilizleri. Bir izleyici bir izleyicidir. Sieee...

leader_T
28-12-2010, 00:25
tamamen şerefsizlik olarak nitelendiriyorum.
Türkiye ye girdikten sonra çelik yelek giymeleri ve Türkiyeden çıktıktan sonra Suriye hakkında Türkiyeden daha iyi demeleri tamamen aşağılayıcı bir durum ve bu görüntüler sayesinde İlgilteredeki halk Türkiye ve halkı hakkında kötü düşüncelere sahip.
bu özellikle yapılan bir durum yani politik bir neden...

bu zamana kadar programlarını severek izlerdim ancak bu son program olmamış.....

yearone
28-12-2010, 00:49
Şerefsizler hesapta Irak'a barış getirdiklerini göstermeye çalışmışlar. Zırvalamışlar tabiki de. Tamamen politik. Zaten haritayı gözümüzün içine soktular resmen.

Oytun
28-12-2010, 01:05
tgweb@bbc.co.uk
bernie.scranney@bbc.co.uk
top.gear@bbc.co.uk

bernie scranney her türlü okuyor gelen mailleri. geri dönüş yapar yapmaz orasını bilmem ama okuyacak onu biliyorum, irtibatım olmuştu

bu maillerin üçüne giydirebilirsiniz

izo
28-12-2010, 01:34
Hi,

I and a great number of car enthusiasts in Turkey had been enjoying Top Gear Episodes from the first time it was published. However I want to express my deep concerns and criticism for the episode in which the Top Gear presenters Jeremy Clarkson, Richard Hammond and James May are making a road trip passing from Turkey.

Keeping it in mind that the BBC is a responsible and respectable TV Channel, we believe you are objective broadcasters. However some sections about Turkey in this episode were so out of truth, manipulated and subjective that I had to write an e mail to look for an answer to the mistakes that had been done in the show.

The section where it was stated in the show that the presenters were entering a more dangerous place when they enter to Turkey from Iraq was far from truth and I fear this statement was made for purpose. I believe you are literate people and you can search from Internet and learn whether Turkey is more dangerous or the Iraq where a war has been going on. There is nothing like Kurds fighting for independence in Turkey, there is the PKK which is a terrorist group recognized by U.N, E.U, United States and your own country as a terrorist group. They are fighting for terrorism and they are killing innocent Turkish and Kurdish people. The Kurdish people have the right to express their democratic thoughts in anywhere in Turkey as any other ethnic group living in Turkey.

You can not simply say Iraq is safer than Turkey, since this is not true. If you were literate and objective as you propose you would know Turkey is a safe country where millions of English tourists are coming each year. I wonder whether the English tourists wear steel vests as the presenters of this show were wearing while they are in the beautiful beaches of Turkey.

I want a public apologize for the wrong information given about my country. If not I would search for legal ways and protest the Top Gear show as much as I can.

Izzet

doush
28-12-2010, 01:42
Season 16 Episode 2 değil mi ?

Gelecekten gelen edit: Top Gear Season 16 Three Wise Men Special

awesome
28-12-2010, 01:48
O.Ç. ne denebilir ki.
Geyik olmasında birbirimizden başka dostumuz yok.

Serkan06
28-12-2010, 01:49
ben bunların babalarınıda sevmezdim bunlarıda sevmem. ukala ingilizler...

Onurkk06
28-12-2010, 01:58
Hi,

I and a great number of car enthusiasts in Turkey had been enjoying Top Gear Episodes from the first time it was published. However I want to express my deep concerns and criticism for the episode in which the Top Gear presenters Jeremy Clarkson, Richard Hammond and James May are making a road trip passing from Turkey.

Keeping it in mind that the BBC is a responsible and respectable TV Channel, we believe you are objective broadcasters. However some sections about Turkey in this episode were so out of truth, manipulated and subjective that I had to write an e mail to look for an answer to the mistakes that had been done in the show.

The section where it was stated in the show that the presenters were entering a more dangerous place when they enter to Turkey from Iraq was far from truth and I fear this statement was made for purpose. I believe you are literate people and you can search from Internet and learn whether Turkey is more dangerous or the Iraq where a war has been going on. There is nothing like Kurds fighting for independence in Turkey, there is the PKK which is a terrorist group recognized by U.N, E.U, United States and your own country as a terrorist group. They are fighting for terrorism and they are killing innocent Turkish and Kurdish people. The Kurdish people have the right to express their democratic thoughts in anywhere in Turkey as any other ethnic group living in Turkey.

You can not simply say Iraq is safer than Turkey, since this is not true. If you were literate and objective as you propose you would know Turkey is a safe country where millions of English tourists are coming each year. I wonder whether the English tourists wear steel vests as the presenters of this show were wearing while they are in the beautiful beaches of Turkey.

I want a public apologize for the wrong information given about my country. If not I would search for legal ways and protest the Top Gear show as much as I can.

Izzet

msjın aynısını kopyaladım atdım ben de:)

izo
28-12-2010, 02:02
auto mail gelmis bana eger mailiniz bir complimentse tesekkur ederiz eger bir complaintse complaints@bbc.co.uk adersine ginderin diye. bu yeni adrese de gonderdim.

izo
28-12-2010, 02:05
Mail Delivery Subsystem Kime: bana
ayrıntıları görüntüle 19:59 (8 saat önce)
Delivery to the following recipient failed permanently:

complaints@bbc.co.uk

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 Invalid recipient <complaints@bbc.co.uk> (#5.1.1) (state 14).

----- Original message -----

MIME-Version: 1.0
Received: by 10.223.86.13 with SMTP id q13mr2510608fal.53.1293497975546; Mon,
27 Dec 2010 16:59:35 -0800 (PST)
Received: by 10.223.147.129 with HTTP; Mon, 27 Dec 2010 16:59:35 -0800 (PST)
In-Reply-To: <AANLkTim9R=WSoXnh41y+j8h3E5CfTpNbC7i7X5=25dsy@mail .gmail.com>
References: <AANLkTim9R=WSoXnh41y+j8h3E5CfTpNbC7i7X5=25dsy@mail .gmail.com>
Date: Mon, 27 Dec 2010 19:59:35 -0500
Message-ID: <AANLkTi=+4DSmO8LjEftD2jdtGZM0uDmW4+4_16f_=XD8@mail .gmail.com>
Subject: Fwd: top gear episode about Turkey

To: complaints@bbc.co.uk
Content-Type: multipart/alternative; boundary=20cf3043420459b40404986df7c9

ecthelion
28-12-2010, 02:09
Dingiliz ve fransızlar Osmanlı döneminden beri bizi çekemiyorlar. Bu programa siyaset karıştırmasalar olmazdı. Lawrence yalakası p*çler. Kendini beğenmiş kahpeler. Hepsi veled-i zina; FUCK kelimesinin nereden geldiğini unutmamak gerek ;)

ecthelion
28-12-2010, 02:10
oha kolpalara bak;

Mail Delivery Subsystem Kime: bana
ayrıntıları görüntüle 19:59 (8 dakika önce)
Delivery to the following recipient failed permanently:

complaints@bbc.co.uk

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 Invalid recipient <complaints@bbc.co.uk> (#5.1.1) (state 14).

----- Original message -----

MIME-Version: 1.0
Received: by 10.223.86.13 with SMTP id q13mr2510608fal.53.1293497975546; Mon,
27 Dec 2010 16:59:35 -0800 (PST)
Received: by 10.223.147.129 with HTTP; Mon, 27 Dec 2010 16:59:35 -0800 (PST)
In-Reply-To: <AANLkTim9R=WSoXnh41y+j8h3E5CfTpNbC7i7X5=25dsy@mail .gmail.com>
References: <AANLkTim9R=WSoXnh41y+j8h3E5CfTpNbC7i7X5=25dsy@mail .gmail.com>
Date: Mon, 27 Dec 2010 19:59:35 -0500
Message-ID: <AANLkTi=+4DSmO8LjEftD2jdtGZM0uDmW4+4_16f_=XD8@mail .gmail.com>
Subject: Fwd: top gear episode about Turkey
From: izzet sidki Darendeli <izzetdarendeli@gmail.com>
To: complaints@bbc.co.uk
Content-Type: multipart/alternative; boundary=20cf3043420459b40404986df7c9

550 5.1.1 almışsın, yani öyle bir e-mail adresi yokmuş. kahpelerin çocukları.

ecthelion
28-12-2010, 02:11
Dostum buradan gönderebilirsin; https://www.bbc.co.uk/complaints/forms/

Jerky
28-12-2010, 02:27
İzzet çok güzel yazmışsın, eline sağlık. Tepkiyi böyle dile getirmek gerekti zaten.

bilalMW
28-12-2010, 02:35
Top Gear | Facebook (http://www.facebook.com/topgear?v=app_2373072738)

top gear offical sayfası tarışma yeri ingilizce bilen arkadaşlar çöksün diyorum? :)

SErhat.
28-12-2010, 02:38

Yıllarca başka ülkeleri sömürmüş katliamlar yapmıi insanların özgürlüklerini engellemiştir.

Sömürgecilik anlayışını emperyalizm i dünyada ilk uygulayan sözde Güneşi hiç batmayan ülke

Nefret ediyorum ingiltereden ve genel olarak ingilizlerden varsın ırkçı olayım bu onun bunun çocukları için

Hep bi acıları var zaten kurtuluş savaş yüzünden bu oynak ingilizlerin kendilerinin götü yememişti yunanları salmışlardı üstümüze

Katılıyorum.

SErhat.
28-12-2010, 02:46
Orijinalden alıntı: Taner Göde

Bir insanı yüzü, gözleri veya saçları ele vermez...

Bir insanı SES TONU ele verir. Türkiye'yi sevmediğini ifade etmesi pek sürpriz olmadı Ceremi Klakson'un. Proğramı izlemedim. Türkiye hakkında OLUMSUZ, IRKÇI ve KÖTÜLEYİCİ bir ifade zikretti ise yayında lütfen bana iletin. Bunu İngiliz TV Üst Kurulu olan OFCOM adlı kuruma iletip şikâyet etmeyi ve sizi de bilgilendirmeyi görev bildim.

Ofcom (http://www.ofcom.org.uk)

Independent regulator and competition authority for the UK communications industries

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2008/02/ofcom-logo-large.gif

Donanımhaber Otomobil Genel'de yazan Taner abimizin yazdığı bir mesaj.Kendisi tercüman ve direk böyle bir girişimde bulunmuş.Bu kurumun sitesine girerek siz de şikayette bulunabilirsiniz.

dirk
28-12-2010, 06:45
Coook sewiyordum Karaktersiz Cıktılar... Ulan Yazık yaaa

kickbuttowski
28-12-2010, 07:34
kurulan ülkenin hep öyle kalacağını mı sanıyosun ? abd+ingiltere+israil+yunanistan+ermenistanın o ülkeyi nası besleyeceği hakkında bi fikrin var mı oraya öyle yatırımlar yapıp öyle bi pislik yuvasına çevirirler ki şaşırırsın

ermenistan da rusyanin bir ussu ama adam olup kapali tutamiyoruz siniri..

bu arada abanalim topgear in facebook sayfasina itoglu itler!

ArMy
28-12-2010, 07:41

ermenistan da rusyanin bir ussu ama adam olup kapali tutamiyoruz siniri..

bu arada abanalim topgear in facebook sayfasina itoglu itler!

2 sayfa arasında yönünü mü değiştirdin kardeş?

kickbuttowski
28-12-2010, 07:48
sen oyle diyorsan oyle olabilir.. madem bu kadar tepki var madem bu kadar insan bu durumdan rahatsiz birileri topgear sayfasina bir baslik acarsa bende ingilizcemin yettigi kadar yazarim..

evet yon degistirdim gaza geldim giciklandim bir sakincasi mi var? fikrimi degistiremez miyim?

gurcell
28-12-2010, 07:52
gürcelciim adamlara mail atsana hatta bir kınama yazısı yaz hepimiz aynı şekilde forwardlayalım tepki olsun burda bi tarafımızı yırttsak ne olcak ingiliz işte ne bekliyon o çoçuklarından adamların mailini bul ben ciddiyim

Yazacağım yazacağım. Bugün ve yarın çok yoğunum, vakit bulduğumda döşeyeceğim...

ArMy
28-12-2010, 07:54
sen oyle diyorsan oyle olabilir.. madem bu kadar tepki var madem bu kadar insan bu durumdan rahatsiz birileri topgear sayfasina bir baslik acarsa bende ingilizcemin yettigi kadar yazarim.. evet yon degistirdim gaza geldim giciklandim

bir sakincasi mi var? fikrimi degistiremez miyim?

Benim söylediğim bişey yok :)
Milletiğin rahatsızlığına göre sende fikrini tayin ediyorsan sende problem var demektir..Önceki sayfada normal adamlar böyle diyip sonrasında kılıç çekersen komik duruma düşersin bende güler geçerim.. ;)

gurcell
28-12-2010, 07:54
From: ixxxt sxxxi Dxxxxxli <izzxxxxxxli@gmail.com>

İzzet postunu editle, adın soyadın ve emailin belli oluyor. Bu forum botlara açık, mailini alıp spamcılara vermesinler.

Murat
28-12-2010, 07:56
brakın şu şerefsizleri ya. kendi ülkelerindeki rezillikleri çeksinler gdip. yanlarına yaklaşamayız bu konuda emşnim...

kickbuttowski
28-12-2010, 07:58
Benim söylediğim bişey yok :)
Milletiğin rahatsızlığına göre sende fikrini tayin ediyorsan sende problem var demektir..Önceki sayfada normal adamlar böyle diyip sonrasında kılıç çekersen komik duruma düşersin bende güler geçerim.. ;)

kimin gozunde ne duruma dustugum hic umurumda degil kendimi biliyorsam o yeter..

fikrimin degismesine sebep olan da insanlarin tepki gostermesi degil. insanlarin tepki gostermesi sadece merakima sebep oldu ve bu sayede arastirip top gearin (afedersiniz) ne bk oldugunu anlamis oldum

ben onceki sayfada adamlar normal demedim normal hallerinin bu oldugunu soyledim yanlis ifade ettiysem yahut yanlis anlasildiysam affola..

fatihtemizer
28-12-2010, 08:05
dünyayı sömürdüler bu ingilizler ama anadoluyu alamadılar yıllardır içlerinde derin bir ukde..tamamen kıskanç ve yıkıcı bu provakasyonlarla emellerinede ulaşamayacaklar..

YALIM
28-12-2010, 08:46
Facebook sayfasının duvarına değil de buraya çökülmeli bence ( konu ile ilgili discussion):

Top Gear | Facebook (http://www.facebook.com/topgear?v=wall#!/topic.php?uid=282681245570&topic=18139)

Cimmeria
28-12-2010, 09:32
clarksonın facebookuna yazdım ben

MiaMi
28-12-2010, 09:49
................

Onur`
28-12-2010, 11:14
TOP gear...

senna
28-12-2010, 11:17
................

adamlar saçmalamış eyvallahta seviyesine inmeyin bari ne alaka bunun konuyla ilgisi?

MiaMi
28-12-2010, 11:19
adamlar saçmalamış eyvallahta seviyesine inmeyin bari ne alaka bunun konuyla ilgisi?

Konu ile alakası yok doğru diyorsun bi an sinirlendim aklıma bu yazı geldi.

timucintt
28-12-2010, 14:09
Yahu bu kadar takılmayın bence buynlara.... yaraları var gocunuyorlar işte... çanakkalede bunlara iyi koyduk onun acısını yaşıyorlar halen... kürdistan denen o bölgedede işte aaaa bak ne kadar medeniler demeye çalışıyorlar akılları sıra kürtlere... eee zamanında doğudaki kürt ayaklanmalarının başındakiler kimlerdi aceba :)

Ayrıca 1 2 salağın Türkiyeyi böyle göstermesi o ülkenin öyle olduğu anlamına gelmez.... onca turist geliyor türkiyeye gayetde bizi iyi biliyorlar kim nedir ne değildir bilen biliyor... 3 4 kişinin olumsuz düşünmesi çokta umrumda değil açıkcası... onların öyle düşünüyor olması bizim öyle olduğumuz anlamına gelmez... ki zaten öylede değiliz insani yönden gelip medeniyeti gelsinler Türk'lerden öğrensin bu gerizekalılar...

doush
28-12-2010, 14:14
Keşke gelecek bölümde stüdyoda olan bir türk bu dediklermizi savunsa..

Onurkk06
28-12-2010, 14:26
zaten sorun 3 4 kişinin böyle düşünmesi değil asıl sorun tüm dünyanın izlediği bir programı yapan 3 4 kişinin türkiyeyi böyle tanıtması bu tamamen şerefsizliktir politikadır

timucintt
28-12-2010, 14:29
zaten sorun 3 4 kişinin böyle düşünmesi değil asıl sorun tüm dünyanın izlediği bir programı yapan 3 4 kişinin türkiyeyi böyle tanıtması bu tamamen şerefsizliktir politikadır

dingiller zaten şerefsiz bunu sadece biz değil dünyanın 3 te 2 si biliyor zaten :D ve herkes izliyor :D geri kalan 3 te 1 de zaten dingiller ve yalakaları :D

doush
28-12-2010, 14:42
Eklemek istediğim bir konu var.. Gümrüğümüzden geçerken sorgulama kısmı değil de çakmağı gösterince arkadaki polisin "funny man" diyerek dalga geçerek söylemesi hiç hoş değildi.. Ondan sonraki kısım sıkıntıydı işte.. Konsolosluktan gelen mektup falan.. Ayrıca İsrail'e girerken daha çok aradılar ve onlara tepkileri yoktu.. İçeri girince de huzura kavuştuk edalarıyla dolaşmaları falan..

Armageddon
28-12-2010, 15:25
Direk bbcye şikayet maili yolladım, ayrıca web sitelerinden de aynı maili bir daha yazdım... Böyle saçmalık olmaz...

ReßeL
28-12-2010, 16:23
La havle ya arkadas benim konuya yazmisligim bile yok Milliyet gazetesinin internet sitesine bakin..

http://img18.imageshack.us/img18/98/87776762.jpg

Ünlü programda Türkiye'ye hakaretler yağdı - Milliyet.com.tr (http://www.milliyet.com.tr/unlu-programda-turkiye-ye-hakaretler-yagdi/yasam/sondakika/28.12.2010/1332037/default.htm)

hak_on
28-12-2010, 16:24
bende şimdi fotoyu gorunce konu acıcaktım ama burda varmıs :)

gurcell
28-12-2010, 16:27
NE güzel ünlü oldun işte. Bu haberi de buradan çalmıştır Milliyet zaten...

mmustu
28-12-2010, 16:29
La havle ya arkadas benim konuya yazmisligim bile yok Milliyet gazetesinin internet sitesine bakin..

Ünlü programda Türkiye'ye hakaretler yağdı - Milliyet.com.tr (http://www.milliyet.com.tr/unlu-programda-turkiye-ye-hakaretler-yagdi/yasam/sondakika/28.12.2010/1332037/default.htm)

hahaha kaç dakkadır resmi upload etmeye çalışıyodum bende meşhur oldun :D

ArMy
28-12-2010, 16:29

Harbiden senin imza ne alaka orda?

ReßeL
28-12-2010, 16:31
Ne biliyim abi gazeteyle en ufak bir bagim yok.

gurcell
28-12-2010, 16:33
Ne biliyim abi gazeteyle en ufak bir bagim yok.

Hadi şimdi de Rebel'e hakaret ettiler diye milliyet'e sardıralım :D:D

fatiii
28-12-2010, 16:33
sitede casus arıyoduk..burda bile manşet haber olduysak casus aramaya gerek yok.

adamlar bizim site üzerinden haber yapıyolar :D

gurcell
28-12-2010, 16:37
Sitenin şifresiz olarak gezilmesinin engellenmesi lazım. Google'da bile vf34 arıyorsun, 5. sırada burada vf34 ile ilgili yazılar çıkıyor.

Google'a top gear yazın bakın ne çıkacak karşınıza...

Ranthor
28-12-2010, 16:38
valla ben kapattım botları, kıyameti kopardılar
ben bilmem ben

gurcell
28-12-2010, 16:42
Rantorum şifresiz giriş kapalı olmalı. Benim üye olduğum diğer siteler'de üye olmadan içerik göremiyorsun.

Bu arada elemanın biri twitter'da çok güzel geçirmiş. Twitter'i olanlar @topgear'a geçirsinler aynı yazıyı :

Twitter / caner__: @BBC_TopGear At your next ... (http://twitter.com/cnr0/status/19752292567744512)

BC_TopGear At your next episode, please try to board a plane in London Heathrow with your "friendly" lighter and head scarfs.

Meali şu : Bir dahaki sefere heatrow havaalanına şirin çakmağınız ve çarşaflarınız ile girmeyi denesenize...

mmustu
28-12-2010, 16:45
geçen akşam özgün söyledide unuttum ayda kaç milyon farklı IP tıklıyo siteyi :D bu kadar tıklanmak cildi bozar :D

Cihan Çizmeci
28-12-2010, 16:45

Bu yaptığın ayıp ama abi :D :D :D :hahaha:

Cebine koyduklarım bizi halen deve ile geziyor sanıyorlar :D :D

Gelsinlerde onları gezdirelim.Dötleri yiyorsa birde Bulg. kapısından girip ist.te gelsinlerde roll yapalım trafikte görelim dötlerini :D :p

anıl turan
28-12-2010, 16:52
şu anda milliyet bizi görüyor mu burdan??? küfür etmek istiyorum...

ReßeL
28-12-2010, 17:01
bari nezaketen plakayi kapasalardi... ayiogluayininoglu

srknzfr
28-12-2010, 17:19
twitter'dan da bişeyler yazmak lazım bu şerefsizlere.. orda da account'ları var

Twitter (http://twitter.com/#!/BBC_TopGear)

vkarayel
28-12-2010, 17:47
İngiltere’nin en ünlü otomobil programı Top Gear, yılbaşı özel programı için Filistin topraklarındaki Beytüllahim şehrine gitti ve Türkiye'ye de uğradı. Ancak program sunucularının Türkiye hakkındaki gerçek dışı ve abartılı iddiaları izleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

BBC’de yayımlanan ve dünyanın her yerinde milyonlarca kişi tarafından ilgiyle izlenen Top Gear’in üç sunucusu Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May, İsa'nın doğuşu konseptiyle üstü açık spor arabalarla Beytüllahim'e gittiler. Programın bütün dünyada dün akşam yayınlanan bölümünde üç sunucu önce Kuzey Irak'ta Erbil'e gitti.

Kuzey Irak'ın güzelliklerine aşık olduklarını söyleyen sunucular "hayatımızda gördüğümüz en güzel doğa", "Bu bölgenin insanları harika ve son derece barışçı" diyerek övgüler sıraladı.

Programın ilerleyen dakikalarında Silopi'den Türkiye'ye giren üç sunucu panik içinde korku propagandası yapmaya başladı. Abartıp kurşun geçirmez yelekler ve miğferler giyen sunucular Türkiye'nin güneydoğusunun savaş bölgesi sayılması gerektiğini iddia ettiler.

Kuzey Irak'taki barış ikliminin Türkiye'nin güneydoğusunda yerini savaş ortamına bıraktığını savunan üç sunucu Türkiye'yi yerden yere vurdu.

Programın son bölümünde ise Suriye'ye geçen ekip bu kez "Burası çok güzel hatta Türkiye'ye göre çok çok güzel" mesajları verdi.

TheAce
28-12-2010, 17:53
imzanı görünce şaşkına döndüm rebel :D

adamın bildiğin fotoğrafını çalmışlar bu siteden bişeyler oluyor demekki...

M.A.D
28-12-2010, 17:54
puhahahaah bu foto ne alaka haberle yaw :D

iynn-RS
28-12-2010, 17:57
söle dunyaca ızlenılen bı tv programımız yokkı bızde propaganda yapalım.

Boost Up
28-12-2010, 18:02
edit: anlaşıldı:)

!KO
28-12-2010, 18:11
edit: anlaşıldı:)

edit: anlaşılmış :D

ALPER-VNS
28-12-2010, 18:27
ben şahsen barbar türkler lafından hoşlanmışımdır hep.. bu i.nelerin yaptığı iyi bişey demek değil bu ama demek ki zamanında dünyayı güzel üzmüşüz ki hala bi çekememezlik bi düşmanlık var..

Onurkk06
28-12-2010, 18:39
kötü bişey değil ama en azından haber verselerdi :)

Turquake
28-12-2010, 18:49
Dedem hep derdi: ''Oğlum Türk'ün dünyadaki tek düşmanı İngilizlerdir.''Boşuna söylemiyormuş demek ki.Değişen birşey yok..Ben bu video konusunda çok heyecanlıydım.Ama videoyu izleyince o konuşmaları duyunca esas amacın farklı olduğunu gördüm.

Eriador
28-12-2010, 18:51
Dedem hep derdi: ''Oğlum Türk'ün dünyadaki tek düşmanı İngilizlerdir.''Boşuna söylemiyormuş demek ki.Değişen birşey yok..

Tek onlar olsa gene iyi. Ülkemizi isteyen çok kişi var saymakla bitmez...iç ve dışta...

individual
28-12-2010, 19:03

bende ekliyecektim şimdi siteye :D

mcy
28-12-2010, 19:15

Bir ingilizden ne bekliyorsunuz ki ... +100 ... kısa ve öz olmuş. bence herşeyi anlatıyor. :icon_tup:

JenGoO
28-12-2010, 19:50
paylaşım için teşekkürler. Çok keyif aldım izlerken..

0zan
28-12-2010, 21:09
Bu talihsiz durum medyaya olduğu gibi lanse edilseydi büyük tepki yaratırdı. Ancak sınıra geldikleri vakit tepki mi gösterilirdi kahraman gibi mi karşılanırlardı kesin bişiy diyemiyorum.

Dahası da; Bir roadstara binip ingiltereye giderseniz kuvvetle muhtemel ilk gün çelik yeleğiniz ertesi gün kaskınız , 3. gün ise arabanız çalınır..

hddsheriff
28-12-2010, 21:10
Dahası da; Bir roadstara binip ingiltereye giderseniz kuvvetle muhtemel ilk gün çelik yeleğiniz ertesi gün kaskınız , 3. gün ise arabanız çalınır..

bizde çalınmaz yani öyle mi :D

sercio
28-12-2010, 21:20
Anasayfanın 2.sekmedeki manşetinde iligimi çeken bir fotoğraf oldu buyrun .

" Dünyaca Ünlü Programda Türkiyeye Hakaretler Yağdırdı."

Ben anlayamadım belki siz çözersiniz.

Milliyet nternet haber, finans, spor, astroloji, salk, hava durumu, sinema, televizyon, video, tatil, galeri, emlak, araba, seri ilan, oyun sitesi (http://www.milliyet.com.tr/2010/12/28/index.html)

hddsheriff
28-12-2010, 21:21
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/71870-turkiye-top-gear-rezaleti.html

ArMy
28-12-2010, 21:22
......................

özgür67
28-12-2010, 21:22
yaklaşık 1 saat önce benimde dikkatimi çekti.Beyaz e36 siteden bir arkadaşımızın imzasındaki fotolara çok benziyor ama çıkaramadım tam olarak

0zan
28-12-2010, 21:23
bizde çalınmaz yani öyle mi :D

Araba; İcat edildiği tarihten bu yana bulunduğu her coğrafyada çalınmıştır. Ancak bu alanda başı İngiltere çekiyor,
Londrada park edilen aracın çalınma olasılığı %25
Yani 3 değil 4 roadstar ile gidilecek olunursa biri garanti çalınıyor..

Berkan
28-12-2010, 21:24
adını unuttum kusura bakma rebelin eski aracı :D neişi var orda o ayrı konu :D

özgür67
28-12-2010, 21:25
adını unuttum kusura bakma rebelin eski aracı :D neişi var orda o ayrı konu :D

Bende Rebel diye tahmin etmiştim ama acaba dedim kendimce:D

Sh4rk
hurrıyettede okudum bugun

sercio
bnde çözemedim ilginçtir.

hddsheriff
28-12-2010, 21:30
Araba; İcat edildiği tarihten bu yana bulunduğu her coğrafyada çalınmıştır. Ancak bu alanda başı İngiltere çekiyor,
Londrada park edilen aracın çalınma olasılığı %25
Yani 3 değil 4 roadstar ile gidilecek olunursa biri garanti çalınıyor..

arabayı kast etmedim ben miğfer yelek vs.

_FrKn_
28-12-2010, 21:38

bende diyorum noluyo :D şaşırdım sizin imzayı orda görünce.
ilk defa giriyorum bu siteye haber sitesinden başka herşeye benziyo fotolara bak :S

0zan
28-12-2010, 22:00
arabayı kast etmedim ben miğfer yelek vs.

kastettiğini anlasaydım da cevabım yine aynı olurdu. Zira dünyada soygun olaylarının en çok yaşandığı 3. ülke İngiltere.. Yıllık hırsızlık istatisliklere bakılınacak olunursa daha iyi anlaşılacaktır;

United States: 2,151,875
Germany: 1,055,812
United Kingdom: 951,418
Australia: 436,865
South Africa: 393,959
France: 370,993
Poland: 304,625
Japan: 296,486
Canada: 274,894
Italy: 169,430
Mexico: 139,679
Sweden: 120,735
India: 111,296
Netherlands: 103,244
Denmark: 103,215
Austria: 91,897
Belgium: 82,516

Spawn
28-12-2010, 22:01

varsa tanıdık avukat hukuki işlem başlat bence , talih kuşu belkide bu hata :D

CGR328
28-12-2010, 22:03
Ingilizler değilmi alayı .............

0zan
28-12-2010, 22:09
varsa tanıdık avukat hukuki işlem başlat bence , talih kuşu belkide bu hata :D

Top gear ismi insanlara hızlı arabaları çağrıştırıyor;
Demekki Türkiye'de hızlı araba denildiğinde ilk akla arkadaşın araba geliyor..

ReßeL
28-12-2010, 22:50
Top vitesciler bir daha gelsin, tekturkiyeyle Atasehir'de gazlama gecesi duzenlensin. Baska turlu affetmem. Ozur dilemesinler hic

COOLFEAR
29-12-2010, 01:21
ben olsam davayı acar yada direk adamlara der parayı ister alır arabaya yatırım yaparım:D

bmwlove
29-12-2010, 02:11
Herkes için genel bilgi amaçlı birkaç detay paylaşmak istedim.
Bu yaz Kuzey Irak'a gittim ve Erbil havaalanına indik. Havaalanına girişte Welcome to Kurdistan yazıyor. Birçok ülke Amerika ve avrupa zaten buryı kurdistan olarak benimsedi ve artık zaten bölgenin adı bu. Yaklaşık 1 hafta geçirdim arkadaşlarım ve birkaç akrabam iş sebebi ile orada yaşıyor. Bu durum ne bölge halkı nede bizimle alakalıdır. Amerika geldi çökyü ve yaptı diyorlar. Halen büyük siteler ve alışveriş merkezleri eğlence alanlarının girişinde otomatik silahlı korumalar var fakat şehir gayet sakin ve güvenli. Bu ülkenin sorunlu kısımları Bağdat , musul gibi bölgeler ve zaten bu Ceremi ve diğer köpekler o tehlikeli bölgelere gitmeye götleri yemeden farklı rota belirlemekteler. Programı ingilizce ve biraz edebiyat bilen kişiler tamamen tribünlere oynanan bir şerefsizlik şovu olduğunu görecekler. Ypılan yorumlar hareketler tamamen kansızlık ve adilik kokuyor. Türkiyem'in sınırından geçtikten sonra ellerine bir bildiri veriliyor üzerinde TOP gear logolu ve orda direkt olarak bize giydirilmiş zaten tamamen yalan dolan. Bu bildiri mektubu gökten zembillemi indi be pezevenkler. Anasını satiyim sanki sadece 3 kişiler. Memlekette 1 kişide yelek miğfer yok bu dingiller arbada tam techizat gezdiler.
Asıl kendi toprakları dediği yerde 1000 senedir kan husumet durmadan hunharca devam etmekte ama onlardan hiç bahsetmek yok.

Bazı arkadaşlar büyütmeyin falan demişler ama ... Benim amerikadan gelen karşıladığım bazı insanlar vardı hiç tanımadığımız onları gezdirirken Topkapı sarayını bir arap kafile gelmişti 500 kişilik ve bu amerikalılar onların Türk olduğunu zannedince nekdar yanlış tanıtıldığımızı anladık. Kadınlar bize '' sizin evde televizyon varmı '' diye sordular yaaa siz neden bahsediyorsunuz.. Bu insanlar dünyanın sadece televizyonda gösterilenden ibaret olduğunu sanan beyinsizler.

Bu şekilde bir tanıtımla şimdi tüm ingiltere amerika vs. otomobil severler bizi iç savaşta zannedecek..

Sadece bununlada kalmayıp zulüm ve katliam yapan bir Ulus olduğumuzu zannedecekler. Kusura bakmayın ama bunun hafife alınacak tarafı yoktur.

ARKADAŞLAR MAİL FACE TWIT ELİNİZDEN GELENİ YAPIN BUNUN BİR ÖZÜRÜ OLMALIDIR.
Zaten devlette bu konuda birşeyler yapmalıdır. Sadece bizim çabamızla kalmayacaktır.

hddsheriff
29-12-2010, 02:15
kürdistan u.k. derneği ile bbc nin ortak yapımından ne bekliyoruz ki ? şerefsiz köpekler

bmwlove
29-12-2010, 02:16
Bizim Ulusumuz 600 senedir sorunsuz yaşamaktadır. Bu memlekette yaşayan herkes kardeştir. Toplumu birbirine düşürmeye çalışan düşmanlardan Allah bizi korusun.

ilkerbilim
29-12-2010, 12:27
Türkiye'yi yerden yere vurdular!.. CNNTurk.com (http://www.cnnturk.com/2010/dunya/12/29/turkiyeyi.yerden.yere.vurdular/601141.0/index.html)

Çetindemir
29-12-2010, 14:01
Arkadaşlar ya bunlar hep olan şeyler sanki ilk defamı oluyor da bu kadar kızıyorsunuz. Çok ilginç doğrusu tabiki bazı olayların tasvip edilecek tarafı yok. Ama bunlar şov adamı hangi ülkeye gitseler o ülkenin zayıf taraflarını dalgaya alıyorlar okadar bölümlerini izlediniz madem hiç mi yok aklınızda kalan? Ayrıca Benmi yanlış gördüm yoksa sizler mi ama Türkiye sınırından geçtikten sonra Şırnak,Silopi tabelalarının altındayken üstlerinde miğfer yelek falan yoktu Türkiye'ye geçtikten sonra bunları çıkardılar öyle değilmi aksini düşünen bir daha seyretsin derim. Onları savunmuyorum İngilizilerin hatta avrupanın gözünde ne kadar değerimiz hatta onlara göre nasıl yaşadığımızı da biliyorum. Hala fes taktığımıza evimizde telefon yada televizyon olmadığını sanıyorlar.Hatta Amerika'da yaşayan çok sevdiğim bir dostuma sizin orda pek otomobil yokmuş kaç tane deven var diye sormuşlar ve bizimki bu soru karşısında çok şaşırmış. Bende rastladım bu tip olaylara. Böyle sanmaları sizce onların suçu mu? Yoksa Türkiye olarak kendimzi düzgün tanıtamamamızmı? Ya da elimizden geleni yapmamamızmı? Tabiki ülkemiz en kötü şekilde değerlendirilecek ama bizim de birşeyler için çabalalmamız lazım bazı olaylarımızı çözmemiz lazım. Her ne kadar Türklüğümüze ve kutsal vatanımıza söz söylettirmemeye çalışsakta madem bu kadar ciddiye alındı bu konu, O zaman biraz eğri oturup doğru konuşmakta lazım diye düşünüyorum.

saner müftüoğlu
29-12-2010, 15:30
İngiliz kraliyet ailesi tarafindan secilmis misyonerler bunlar. Devletin parasini kullanarak ayda 600 bin tl gibi otombil programi yapiyorlar. İngilizlerin ustun irk oldugunu kendince dunyaya kanitlamya calisiyorlar. İtalyanlari ezerler almani sevmezler amerikanla alay ederler. Bizle dalga gecmelerini bekliyordum zaten. Normaldir buna ragmen tum dunya onunde saygiyla eyiliyor. Otomobil firmalari sevmese de test icin ucakla araba gonderiyor dunyanin obur ucundan :) top gear bu farklidir herseyden

bmwlove
29-12-2010, 17:22
Arkadaşlar ya bunlar hep olan şeyler sanki ilk defamı oluyor da bu kadar kızıyorsunuz. Çok ilginç doğrusu tabiki bazı olayların tasvip edilecek tarafı yok. Ama bunlar şov adamı hangi ülkeye gitseler o ülkenin zayıf taraflarını dalgaya alıyorlar okadar bölümlerini izlediniz madem hiç mi yok aklınızda kalan? Ayrıca Benmi yanlış gördüm yoksa sizler mi ama Türkiye sınırından geçtikten sonra Şırnak,Silopi tabelalarının altındayken üstlerinde miğfer yelek falan yoktu Türkiye'ye geçtikten sonra bunları çıkardılar öyle değilmi aksini düşünen bir daha seyretsin derim. Onları savunmuyorum İngilizilerin hatta avrupanın gözünde ne kadar değerimiz hatta onlara göre nasıl yaşadığımızı da biliyorum. Hala fes taktığımıza evimizde telefon yada televizyon olmadığını sanıyorlar.Hatta Amerika'da yaşayan çok sevdiğim bir dostuma sizin orda pek otomobil yokmuş kaç tane deven var diye sormuşlar ve bizimki bu soru karşısında çok şaşırmış. Bende rastladım bu tip olaylara. Böyle sanmaları sizce onların suçu mu? Yoksa Türkiye olarak kendimzi düzgün tanıtamamamızmı? Ya da elimizden geleni yapmamamızmı? Tabiki ülkemiz en kötü şekilde değerlendirilecek ama bizim de birşeyler için çabalalmamız lazım bazı olaylarımızı çözmemiz lazım. Her ne kadar Türklüğümüze ve kutsal vatanımıza söz söylettirmemeye çalışsakta madem bu kadar ciddiye alındı bu konu, O zaman biraz eğri oturup doğru konuşmakta lazım diye düşünüyorum.

Türkiyeye girdikten sonra tekrar giyiyorlar yelek ve miğferleri. Siz tekrar seyredin bence. Ayrıca bunu bütün dünya izliyor. Çamur at izi kalsın ... sen nekadar bağırsanda şimdi biz şöyleyiz böyleyiz diye adamların kafaya yerleşti bikere artık bu itlerin lafları canım kardeşim. Polyannacılığı bi kenara bırakalım . Gerçekten kendimize bakalım biraz.

Mutu
29-12-2010, 17:31
Türkiyeye girdikten sonra tekrar giyiyorlar yelek ve miğferleri. Siz tekrar seyredin bence. Ayrıca bunu bütün dünya izliyor. Çamur at izi kalsın ... sen nekadar bağırsanda şimdi biz şöyleyiz böyleyiz diye adamların kafaya yerleşti bikere artık bu itlerin lafları canım kardeşim. Polyannacılığı bi kenara bırakalım . Gerçekten kendimize bakalım biraz.

Sınırı geçtikten sonra tam olarak izlemedim fakat burası Iraktan daha kötü gibi bir söz de sarf ediyorlar. :ofk:

bmwlove
29-12-2010, 17:35
Burası Iraktan kotu deseler iyiydi.

-Gelen zarfta : Sizi aptallar gerizekalılar, Savaş olmayan barışçıl yerden, savaş ve terör olan bölgeye geçtiniz. Sadece bu sene 9 saldırı oldu. Eğer şanslıysanız biran önce otele varıp dışarı çıkmayınki canınızı kurtarma şansınız olsun. Ve daha neler var tum diyaloglar bugün yayınlanacaktı ing. bilmeyen vatandaşlar için.

mertacar
29-12-2010, 18:13
Şuan star haberde..

ArMy
29-12-2010, 18:17
Ya aslında bizim sahil kenarlarına yerleşme düşüncesi olan İngiliz ipneleri korkmuşsa bize bi yandan faydası da olur..İpneleri korkutup caydırıcı olur..

ef186
29-12-2010, 18:26
showtv suan yayinliyor

Alfetta
29-12-2010, 18:27
Şimdi de Show haberde...

messi
29-12-2010, 18:28
ceza sahasında...

Jam da Joker
29-12-2010, 18:50
Bugün anca izleyebildim
Türkiyeden çıktıklarındada kapattım
Yolların durumuna laf etmeleri komik kendi ülkelerindeki şehir içi yolları bizim güneydoğunun yolları ile yarışır..
Ayrıca o gelen kağıttaki yazılan yazı kimin fikri ise güzel politika yapmışlar..
Irakta savaş yoktu ordan çıktınız savaş olan ülkeye girdiniz, kürtler özgürlükleri için savaşıyorlar.
Birincisi Irakta savaş yoktuysa götünüz niye Musula girmeye yemedide etrafından dolanmak için İrana girmeye çalıştınız?
Iraka savaşı kim getirdi? Kürtler özgürlükleri için savaşıyor diyorsunuz bırakın kürtleri orda savaşanlar PKK. İsmini zikretmeyemi korkuyorsunuz yoksa unuttunuzmu sürekli Amerika ile birlikte silah yardımı yaptığınız terör örgütünü?
Ne güzel demişler kürtler özgürlükleri için savaşıyor diye. Aslı bile olmasa onların bir sebebi var. Sizin gibi petrol için dünya ülkelerine savaş getirmiyor dini imanı para olan şerefsizler.
Mantık olarak tabiiki yerle bir ettikleri Iraka gidip burası çok güzel burda kürtler çok sıcak kanlı burda savaş yok diceklerki kendileri içine edip sahiplendikleri için insanları korkmasın seyahat etsin para kazandırsın yatırım yapsın.
Türkiyenin genç nesli, coğrafi konumu, büyüyen ekonomisi ortada.
İngilterede okuyan arkadaşım ile saatlerce konuşuyoruz şuan içlerinde bulundukları durum rezalet. Sürekli protesto ayaklanma var insanlar mutsuz ekonomi bitik vaziyette. Yani Türkiyeye laf etmeleri çok doğal.

Buarada 7/24 365 gün yağmurlu ülkenden çıkıpta benim ülkemin güzelliğini sorgulamak sanamı kaldı keko.
Sen önce 100 beygirlik arabayı kaygan asfaltta kullan yurdumun genci hergün o asfaltta neler yapıyor öyle piste çıkıp supersporla zamk gibi asfaltta zaman kasmaya benzemez.
Bilek var bilek var ..

306gti
29-12-2010, 21:23
Bugün anca izleyebildim
Yolların durumuna laf etmeleri komik kendi ülkelerindeki şehir içi yolları bizim güneydoğunun yolları ile yarışır..
Ayrıca o gelen kağıttaki yazılan yazı kimin fikri ise güzel politika yapmışlar..
Irakta savaş yoktu ordan çıktınız savaş olan ülkeye girdiniz, kürtler özgürlükleri için savaşıyorlar.
Birincisi Irakta savaş yoktuysa götünüz niye Musula girmeye yemedide etrafından dolanmak için İrana girmeye çalıştınız?
Iraka savaşı kim getirdi? Kürtler özgürlükleri için savaşıyor diyorsunuz bırakın kürtleri orda savaşanlar PKK. İsmini zikretmeyemi korkuyorsunuz yoksa unuttunuzmu sürekli Amerika ile birlikte silah yardımı yaptığınız terör örgütünü?
Ne güzel demişler kürtler özgürlükleri için savaşıyor diye. Aslı bile olmasa onların bir sebebi var. Sizin gibi petrol için dünya ülkelerine savaş getirmiyor dini imanı para olan şerefsizler.
Mantık olarak tabiiki yerle bir ettikleri Iraka gidip burası çok güzel burda kürtler çok sıcak kanlı burda savaş yok diceklerki kendileri içine edip sahiplendikleri için insanları korkmasın seyahat etsin para kazandırsın yatırım yapsın.
İngilterede okuyan arkadaşım ile saatlerce konuşuyoruz şuan içlerinde bulundukları durum rezalet. Sürekli protesto ayaklanma var insanlar mutsuz ekonomi bitik vaziyette. Yani Türkiyeye laf etmeleri çok doğal.

Buarada 7/24 365 gün yağmurlu ülkenden çıkıpta benim ülkemin güzelliğini sorgulamak sanamı kaldı keko.
Sen önce 100 beygirlik arabayı kaygan asfaltta kullan yurdumun genci hergün o asfaltta neler yapıyor öyle piste çıkıp supersporla zamk gibi asfaltta zaman kasmaya benzemez.
Bilek var bilek var ..

yorum cokguzel .amerikada arkadasim var tabi bi cok kisinin arkadasi oldugu gibi hatta amerikada yasayan uyelerde var burda amerikanin son durumunu yazsınlar buraya okadar mal gerizekalilarki nasil dunyaya hukmediyolar anlamiyorum.yollari berbatmıs ekmek bulamayan aileler hızla cogaliyomus komsular para toplayip yardim ediyomuslar ben hergun konusuyorum msnde telefonda Turkiyeyi tanimiyosalar onlarin beyinleriyle sorunlari var demektir.ayrica gece 10 dan sonra dısari cıkmaya korkuyomussun hemde baskentlerinde.

darkred
29-12-2010, 21:56
Bugün anca izleyebildim

Bilek var bilek var ..

Bu yorumun üstüne konuşmaya gerek yok sanırım metni direk ing cevirisini yapıp mail olarak yollamalı bence gayet acık ve net :icon_tup: :bravo:

bond777
29-12-2010, 22:56
Clarkson gozumden dustu,

hele birde terorizm'i özgurluk savasi olarak tanimladigi yerde kapatsaymisim keske.

yol seruvenleri icinde de en basarisiz ve sıkıcısydı zaten...

Ertug_T.
29-12-2010, 23:23
şimdi bitti daha süper olmuş =)

bmwlove
29-12-2010, 23:28
şimdi bitti daha süper olmuş =)

Bu yorumla ne anlatmak istediğinizi pek anlayamadım ?? Ney süper olmuş ?

hddsheriff
29-12-2010, 23:32
Bu yorumla ne anlatmak istediğinizi pek anlayamadım ?? Ney süper olmuş ?

videoyu izleyip cevap yazdı olanlardan haberi yok :)

darkred
29-12-2010, 23:36
videoyu izleyip cevap yazdı olanlardan haberi yok :)

Ben gibi ingilizceside cok fazla yoksa eğer konusulanlardanda anlamamıştır abi :D

bmwlove
30-12-2010, 00:12
Forumuda okumadanmı yazar insan yaa ?? Türkiye çalkalandı ohoooo

hddsheriff
30-12-2010, 00:13
Forumuda okumadanmı yazar insan yaa ?? Türkiye çalkalandı ohoooo

burada onlardan çok var :)

mrtngn
30-12-2010, 00:14
Dün gece izledim bende.Rezillikten başka birsey değil.O dağlı viraj yollar çok güzel bizim asfalt yolda bir iki çukur var onlar berbat değil mi?? Çok istedim Türkiye sınırına gelirken bi mayına denk gelseler,çapraz ateşe tutulsalar diye

Yapmaya çalıştıkları alenen ortada karalama kampanyası

hddsheriff
30-12-2010, 00:18
terörü besleyip doğuranların, terörden korkması çok tuhaf.....

bmwlove
30-12-2010, 00:28
Hıyarağları arabaların üstünü kapamak için kuytu bulup kapattı salaklar beynine soktuğumun beyinsiz itleri.

onurdemir
30-12-2010, 10:08
Burada yargılanması gereken bence Top Gear'ın ekran önündeki ekibi değil, ekran arkasındakileri. Çünkü bu senaryoyu yazan, çizen onlar. Bizim sevdiğimiz Jeremy, Richard ve James sadece senaryoyu oynuyorlar. Onlara küfür etmektense BBC'nin metin yazarlarına küfür etmemiz gerekli... Buğra Akpınar daha iyi bilir bu durumları. Ekran önündeki, bu durumlarda kukladır. Siz ne söylerseniz onu yapar, onu söyler... Top Gear da zaten magazinsel bir şovdur. Yoksa çıkıp da ekran önünde birbirlerine hakaret edip otomobil kullanmazlardı... Ya da birbirlerini araçtan araca ittiremezlerdi o şekilde.

saner müftüoğlu
30-12-2010, 10:24
Bbc hem bizi ovup hem de rezil etmeye calisiyor. Top gearda silopiye girmis istanbul ankara izmiri gormeden yorum yapmislar londranin disindaki koy sehirlere ne demeli peki. Diger bbc programinda da turkiye turizm cenneti diyorlar. Bunun sebebi top gear jeremy degil tamamen siyasal oyunlar. Nasil sarkozy bize karsit ingiliz de farkli degil. Gecen sene bir kadin gizli kamerayla duzmece oyun cekti sozde yurtlardaki cocuk bakimlarini dunyaya gosterdi. Sonra balon cikinca olay kapandi. Turkiyenin avrupadaki imaji maalesef dillere destan. :(

0M42
30-12-2010, 10:52
Ben bu programın kasıtlı yapıldığına ve amacı diğer arkadaşlarında söylediği gibi Türkiyeyi kötülemek,lekelemek,karalamak adına yapıldığını düşünüyorum ama şu var arkadaşlar sıkmayın canınızı bu şerefsizlerin çirkef aşağılıkların oynadığı oyunların avrupalıların en azından yarısı %50 si farkında merak etmeyin Türkiyeyi kötü bir ülke olarak göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar ancak her sene Türkiyede turist patlaması yaşanıyor daha geçenlerde gazetede okudum rakamı hatırlamıyorum ama seneler üzerine 2010 yılında resmen trurist patlaması yaşanmış ve her geçen sene rakam artıyormuş.Bu zaten oynadıkları oyunda bile başarısız olduklarının bir kanıtı.

kv661
31-12-2010, 13:33
Ben bu programın kasıtlı yapıldığına ve amacı diğer arkadaşlarında söylediği gibi Türkiyeyi kötülemek,lekelemek,karalamak adına yapıldığını düşünüyorum ama şu var arkadaşlar sıkmayın canınızı bu şerefsizlerin çirkef aşağılıkların oynadığı oyunların avrupalıların en azından yarısı %50 si farkında merak etmeyin Türkiyeyi kötü bir ülke olarak göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar ancak her sene Türkiyede turist patlaması yaşanıyor daha geçenlerde gazetede okudum rakamı hatırlamıyorum ama seneler üzerine 2010 yılında resmen trurist patlaması yaşanmış ve her geçen sene rakam artıyormuş.Bu zaten oynadıkları oyunda bile başarısız olduklarının bir kanıtı.

Dünyada ki bu krize rağmen turist patlaması yaşandı doğrudur.

Ancak 1 haftalık tatili ultra herşey dahil olarak 4 kişilik aileye 400Euro'dan uçak paraları dahil olarak verirsen başka şey de yaşanır turist patlaması da.

Buraya gelen yabancı turistlerin %90'ı otelden cıkmıyor cıkanlar azınlıkta. cıktıkları zamanda bara disko'ya gidiyorlar ve para harcamıyorlar.

Yani dünya'da turizm harcamalası olarak 8. sıradayız. Türkiye'nin reklamlarına yaklaşık olarak 1milyar $'a yakın para harcanıyor.60 ülkede TC'nin reklamını yapması için bürolar var. Ancak turizm geliri bakımından harcadığımız paraya malesef zar zor yaklaşıyoruz.

Dediğin doğru turist sayısı bakımından dünya da 6. sıradayız. Ama gelen adam mı bence değil.

Turizm ayaktaysa Yerli turist sağolsun

YEY®
31-12-2010, 13:36
Bu salakların ağızlarının suyu aka aka test ettikleri arabaları biz caddede bebekte anında görüyoruz :)
Programda kesinlikle kasıt var,Dingilizlerle 3 ay yaşadım hepsi istanbulu türkiyeyi detaylı olarak biliyorlar.Zaten her yaz türkiyeye bayıla bayıla tatil planları yapıyorlar..Hatta benim birlikte kaldığım aile ist ve antalyaya gitmişti ben oradayken ev bana kalmıştı 2 hafta..Adamlara evimin ailemin resimlerini falan göstermiştim dipleri düşmüştü siz şatoda yaşıyosunuz burda böyle bi hayat mümkün değil fln dediler..Tabi zenginide zengin ayrı mesele :)

Birde london'dan çıkıp kendi yollarına bir baksalar iyi olacak.Ana hatlar haricinde pekte kusursuz değiller.

erkanayasli
31-12-2010, 15:09
bunlar basit propagandalar ne yaparlarsa yapsınlar ne düşünürlerse düşünsünler bir gerçeği değiştiremezler "Bir gün dünyayı Türkler yönetecek"

GökhanO
09-02-2011, 08:34
bunları sikayet etmistik bugun cevap geldi;
Dear Mr Oluk

Reference CAS-495621

Thanks for contacting the BBC. I apologise for the delay in responding. We appreciate that our correspondents expect a quick response and I’m sorry that you‘ve had to wait on this occasion.

I recognise you were concerned to hear an area of Turkey described as more dangerous place than Iraq the 28 December broadcast of ‘Top Gear’.

Your concerns were raised with the Executive Producer who provided the following response:

‘’We were talking very specifically about a very specific area of Turkey, and we mentioned it by name in an official Foreign Office guideline document which warns people not to travel to that part of Turkey, with a record of the violent incidents to back up their Foreign Office advice. That is factual reporting, not ‘Top Gear’ spin.’’

In closing I’d assure you your concerns have also been registered on our audience log, which is a daily report of audience feedback that’s circulated to many BBC staff, including members of the BBC Executive Board, channel controllers and other senior managers.

Thanks again for taking the trouble to contact us.

Kind Regards

Lucia Fortucci
BBC Complaints
BBC Complaints - Homepage (http://www.bbc.co.uk/complaints)

SekoLive
09-02-2011, 08:38
türkcesi nedir bunun?

Yogi
09-02-2011, 08:45
google translatede çevirdim direk düzeltmeden yapıştırıyorum

Sayın Oluk

Referans CAS-495621

BBC başvurduğunuz için teşekkür ederiz. Ben yanıt gecikme için özür dileriz. Bizim muhabirler hızlı yanıt beklediklerini ve bu vesileyle beklemek zorunda olduğum için özür dilerim teşekkür ederiz.

Sana 'Top Gear' Irak'ın daha 28 Aralık yayın gibi daha tehlikeli bir yer tarif Türkiye'nin bir alan duymak ilgileniyorlardı farkındayız.

Endişelerinizi şu yanıtı sağladığı Yapımcı ile soruldu:

''Biz Türkiye'nin çok özel bir bölge hakkında çok özel konuşma ve biz insanlar Türkiye'nin bu bölümünde seyahat için değil uyardı resmi bir Dışişleri Bakanlığı kılavuz belgede ismi daha önce de söylediğimiz, şiddet olaylarının bir kayıt ile yedekleme onların Dışişleri Bakanlığı tavsiyeler. Bu gerçek raporlama değil, 'Top Gear' spin olduğunu.''

Sizi temin ederim ediyorum kaparken kaygılarınızı da BBC Yönetim Kurulu, kanal kontrolör ve diğer üst düzey yöneticiler üyeleri dahil olmak üzere birçok BBC personele dağıtılan's seyirci geribildirim bir günlük rapor bizim seyirci giriş tarihinde tescil edilmiştir.

Yine sorun ayırdığınız için teşekkür ederiz bize

ceskin
09-02-2011, 09:10
evet çok eğlenmişler o.ç ları. adamlar resmen bızle eğlenmişler...

samet_61
09-02-2011, 09:15
ıyı dınleyın ulkemız ıcın cok ıc acıcı konusmuolar

samet_61
09-02-2011, 09:20
bunların bacısını anasınıa vradı dedesını dedesının karısını hepsını ters domaltıp .... a.mun o.ç

fatihtemizer
09-02-2011, 09:40
kıskanıyorlar..emelleri var bu ülkede..ondandır...zamanında yapamadıkları var...akıllarında...

Alp'R
09-02-2011, 09:42
rezil insan bunlar,TÜRKİYE'yi çekemiyolar kıskanç fesat insanlar:mad: