PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : size göre HATASIZ araba nasıldır???

106arts
28-12-2010, 19:06
arkadaslar cok merak edıyorum size göre HATASIZ araba nasıldır??
bızım forumda satılık arabalar kısmındada cok goruyorum
hatasız ama bel altı boyalı
hatasız ama 3parca 5 parca boyalı
hatasız ama 1 parca degısenı var
var oğlu var
hatasız demek ne demek arkadaslar??

alperkirman
28-12-2010, 19:09
boya olabilir çizilir illaki aracın heleki istanbul gibi bi yerde yaşıyorsan
hatasız değişen olmamalı ama işlemde olmamalı yani değişen yok ama sol çamurluk kaportacı gözmüş bu hatalı bir araba:D

106arts
28-12-2010, 19:10
bana göre hatasız olması için boyasız olması lazım

zübeyir
28-12-2010, 19:12
hatasız araba. hem boyası,hem şasesi,hem kaportası,hem motoru, hemde yuryenınde sorun omayan araçtır. yok sukadr boya var hatasız. bukadar kazası var ama motoru 10 numara felan hıkaye..

hddsheriff
28-12-2010, 19:13
Ben boya konusuna çok takılmam benim için hatasız araba değişeni olmayan arabadır ve çizgisi yerinde olan arabadır.

ALPER-VNS
28-12-2010, 19:14
net boyasız olmalı.. X5 te tek parçada 30cm lik bi boya var sadece, kapısı çarptı bi kamyonetin bagaja ama bu da hatadır.. Ama milletin arabalarının heryerine bi kapı çarpmış saksı düşmüş.. Hiç kaza nedeniyle tavan kastı boyattım diyen yok zaten

Tolga-R
28-12-2010, 19:14
bir kişi için hatasız araba forumda kankasının sattığı arabadır

106arts
28-12-2010, 19:15

buda dogru bir yorum .

106arts
28-12-2010, 19:16
keyfi bile boyansa orjınalı bozulur yanı o arac hatasız degıldır bana göre

Evrenoz
28-12-2010, 19:17
Önce şasesi ve motoru kusursuz olsun.. Arkasından yürür aksam gelir, burada da ciddi bir sorun yok ise kaportaya bakarım.

Boya düzgün yapıldıysa önemsemem, tavanda ve bel altı komple boya olmasın kâfi..

Değişen parça çok önemli değil.. Hırsız girmiştir, kapıyı direkten kırmıştır. Bu bir kusur değil... Yeterki 2 araba birleştirirlmemiş olsun ve sabit parçalar ( arka çamurluk vs ) değişmesin..

Benim için bu hatasız bir arabadır..

Boya olmasın, değişen hiç olmasın, motor sorunsuz olsun, yürürde problem olmasın istiyorsam gider 0 araba alırım..

SONE-R
28-12-2010, 19:18

+1907.. birbirlerine pas verenleri görüyoruz forumda.. dostu sattığı zaman "oo süper araba der." sen satarsın aynı araba onların gözünde pert olur ;)

Ufuk
Boyasız(fabrika çıkış boyalı yani :) ) Değişensiz,şaseleri düzgün,motoru 10 numara 11 yıldız,içide düzgün araba benim için hatasızdır..

106arts
Önce şasesi ve motoru kusursuz olsun.. Arkasından yürür aksam gelir, burada da ciddi bir sorun yok ise kaportaya bakarım.

Boya düzgün yapıldıysa önemsemem, tavanda ve bel altı komple boya olmasın kâfi..

Değişen parça çok önemli değil.. Hırsız girmiştir, kapıyı direkten kırmıştır. Bu bir kusur değil... Yeterki 2 araba birleştirirlmemiş olsun ve sabit parçalar ( arka çamurluk vs ) değişmesin..

ben hatasız araba nasıldır onu soruyorum hatasız'ın anlamını soruyorum .
size göre değişenı olsada farketmez yazmıssnz siz nasıl araba alırsnz onu belirtmssinz yani
yada size göre hatasz bumu demek?

Ome_RS
28-12-2010, 19:19
değişeni olmasın çizgileri düzgün olsun motorunda sıkıntı olmasın içinden garip sesler gelmesin bakınca ben burdayım desin bence budur hatasız arac boya olabilir istanbulda yasıyoruz ister istemez ufak ezik çizik illaki oluyor..

Dragger
Hatasız kul olmadıgı gibi araba da olmaz :D

Ben daha cok kazasız boyasız yazan, altındaki satırlarda 3 parca degisen, 5 parca boyalı mesajlara hastayım.

serhat306
boya hıc onemlı dııl benım ıcın kaportası duzgun cızgılerı yerınde fazla kurcalanmamıs motoru olan arac bana gore hatasızdır...
hatasızlık bana gore once aracın fıyatı yasıyla alakalıdır...

SONE-R
28-12-2010, 19:20
size göre değişenı olsada farketmez yazmıssnz siz nasıl araba alırsnz onu belirtmssinz yani

bana göre hatasız araba boyasız, içinde sigara içilmemiş, km si ile oynanmamış tertemiz orjinal arabadır.. ;)

YEY®
28-12-2010, 19:21
O ana kadar bütün bakımları eksiksiz yapılmış/belgeli+lokal avuç içi yarım santim falan değil gerçekten her santimi fabrika çıkışı"boyasız" olandır.Hee birde fabrikasyon olmalı kesinlikle.Yapacağım işlemler yapılmış olsa bile nasıl işçliklerle hangi şartlar altında hangi malzemeler kullanılarak yapıldığını bilmediğim için hiç yapılmamışını tercih ederim.Aynı arabanın hem kurcalanmış-2-3 parça boyalısına hem de boyasız gerçekten hatasızına bindim.Allah herkese hatasız araç nasip etsin diyorum :) Direksiyonun başına geçince şöyle bi ışık altına park edip insanların tepkilerini görünce anlaşılıyor ak ve kara..

Tabi herşey birazda bütçe meselesi..

senna
28-12-2010, 19:21
hatasız araba kendine yakışanı giymendir

Evrenoz
28-12-2010, 19:22

Evet benim için bu bir hata değildir. Bir arabayı alırken kararmı değiştirecek bir etken değildir. Diğer etkenler aynı ise, benim için boyalı bir araba ne kadar hatasızsa boyasız bir araba o kadar hatasızdır

Hatta şöyle söyleyeyim..

2 eş araba olsun. Motoru, yürürü, içi, dışı, fiyatı...

1'inde 1 parça boya, diğerinde 0 boya varsa gider evime en yakın olanı alırım.

Ha sonuç olarak bunları istemiyorsam gider sıfır araba alırım.

honour35
28-12-2010, 19:27
hatasız tabiki boyananı,değişeni olmayan 'orjinal'diye tarif edebileceğimiz arabadır. ama takarmıyım hayı,, değişme konusun gelince sabit parçalar hariç değiştirme daha mantıklı geliyor ama nedense herkes araç ararken değişensiz arıyor kendim dahil.. bide 2006-2007 model ve üzeri yani yeni diye tabir edebileceğimiz araçların belaltı boyalı ve değişensiz diye yazıyorlar deli oluyorm. yakim 3 yaşındaki arabayı extrem bi duum olmadığı sürece boyatır?

overblack
28-12-2010, 19:28
eğer araba 2-3 yaşında yeni model bir araba ise boya-hasar olmamalı ve motorunun makul bir kmde olması 25-30k gibi hatasız bir araba anlamına gelir benim için.
eski kupon arabalar,hothatch'lar,spor modeller için ise boya takıntım yok.şasesi sağlam motoru yeni yapılmış fabrika kondisyonuna getirilmiş,döşemesi kozmetiği güzel bir araç hatasızdır.

PimPCaR
28-12-2010, 19:30
hatasız arabayı 2. el için yorumlarsak yürürü sağlam tıkırtı gacurtu gucurtu gelmiyor olması lazım. içinde sigara içilmiş olabilir ama sigara yanıgı izi yırtık patlak dikik ve kalıcı leke olmaması lazım. tabi torpidoda güneşten yamulmamış çatlamamış olması lazım. kasa olarak bakacak olursak, değişen olabilir ama macun olmamalı. boyada olabilir fakat komple değil kapı hizasından bel altı tabir edilen şekilde olabilir yada bazı parçalarında olabilir. filetodan bakıldıgında dalga dalga değil tek bir çizgi düzgünlüğünde olmalı. toplanmışsa eger parçalar birbirine yapıştırılmışcasına düzgün durmalı. ayrık boşluk kısa gelme uzun gelme olmamalı.. motor olarak haddinden fazla sıkıştırılmamış, bakımları zamanında yapılmış, motor içine masraftan çekinilmemiş, motorla iligli gerekli gereksiz yerleri kurcalanıp değiştirilmemiş, km si oynanmamış, ayrıca motor temizliğinede özen gösterilmiş olmalı. ayrıca motor üst kapagında hiç açılmamış olması benim için hatasız kbul edilecek unsurları oluşturur :)

devil_berk22
28-12-2010, 19:31
fabrikadan çıktığı gibi sadelikte ve kaportasında 1-2 parça boyası dışında boya olmayan araca hatasız derim benim gözümde budur

TolgaEsentepe
28-12-2010, 19:32
nokta boyası olmayan içi temiz olan araba hatasızdır gözümde.

ama komple boyanmış arabada alırım duruma göre 1 2 parçası değişmiş arabada alırım sıkıntı yok :)

ProdriveSTI
28-12-2010, 19:39
arabasına göre değişir,eğer ki konfor ve keyif amaçlı bi araç alıyosam tabiki kaportada,motorda,yürüyende ve iç kısımda bi sorun olmamalı ama alıcağım arabayı eğerki modlucaksam,yok bel altı boyalı yok şu parçaları değişti pek takmam ama motor zamanında yatak sardı yok pistonları fırladı falan filan gibi şeylere takılırım arkadaş,bunlar olduysa eğer,demek ki çok zorlandı araç.Motor ve yürüyen sağlam olsun gerisi önemli değil.

yani benim gözümde harbiden hatasız araba,motoru sağlam olucak.
Otomobil dünyasında bi söz vardır..

İMAJ HİÇBİR ŞEYDİR,PERFORMANS HERŞEY...

Ozan Özer
28-12-2010, 19:43
Boyasız,sigara içilmemiş,garajda senelerce yatmamış ama km'si de uçmamış ve geri sarmamış,yürüyeni ve motoru ilk günkü değerlerine yakın olan bir araç.

som306
28-12-2010, 19:43
bu soru yılına göre değişir bence.ama 92 model kitap gibi araçlarda yok değil:)
kaporta çizgileri,aralıkları ve paralel çizgileri düpdüzgün olduğu zaman hatasızdır.boya olur ama 2parçayı geçmediği sürece.mekanikten bahsetmiyorum zaten.kaporta düzgünse mekanikte beraberinde gelir..

Jön Türk
28-12-2010, 19:44
Fabrikadan nasıl çıktıysa aynı, sadece km yapmış arabadır hatasız araba.

ArMy
28-12-2010, 19:47
Aynen usman aga..
+
Bakımları aksatılmadan serviste yapılmış arabadır..

sinan-s
28-12-2010, 19:48
Hatasız araba dediğin çizik bile olmaması gerekir :D:D

TheAce
28-12-2010, 19:48
hatasız araç diye bişey yoktur,

2. el araç alınca hatasını kusuru bulunup yaptırılır.

sen bi sesi takmazsın 2. el alan takar vs.vs.

he mecazi anlamda ise aklıma, mekaniği düzgün ve parça boyasız araç geliyor aklıma.

Frid
28-12-2010, 19:52

başlıgı bir daha oku istersen :D

boyası degişeni önemli degil çizgiler düzgün olsun aksamları çalışsın :D hatasız olmaz ama alınabilecek arabadır bana göre hatasızda banttan inen ilk araçtır :D

hakan308
28-12-2010, 19:55
oyle sacma sapan alakasiz yerlerinde boya olamayacak(atiyorum sag on camurluk ve sol arka kapi tamamen boyali bide kaputta yukardan 1.5 karis saydinmi 30 cmlik bolge lokal boyali gibi boyle sacma boya kombinasyonlari olmasin) saselerde direklerde sorun olmawin tavan kasmamis olsun motoru yururu temiz olsun ha birde ahira biner gibi binilmemis olsun o zaman hatasizdir.Eger arac CC ise hicbi sekilde tiklamasi bile olmasin

ulasoztas1
28-12-2010, 20:03
Hatasız araba ancak '0 km' araçtır.
bence 2. elde hatasız araba önemli kazası ve değişeni olmayan arızası hemen yaptırılan ve içi temiz kullanılmış arabadır

Diyadin
28-12-2010, 20:03

Katılıyorum.

Gerçek anlamda ise sıfır km arabadan tek farkı km'si olan arabadır.

Kendi adıma konuşacak olursam tavanı şasesi sağlam komple boyalı olması önemli değil düzgün boyanmış olması yeterli her arabayı alırım.

Zaten mal ben burdayım der ve duruşu bellidir :D

fatiii
28-12-2010, 20:05
hatasız kul olmaz

umitgt
28-12-2010, 20:08
Hatasız araba demek boyası,kazası,değişeni ve az km yapmış bir otomobildir bana göre..

Ama konu 2.ele gelınce biraz sınıflandırmak gerekir..

Kazası,değişeni yoktur ama parça boya yada komple boya vardır bu aracta değişen kaza olmadıgı ıcın motorunda da sorun yoksa hatasızdır kasadan motordan dolayı..

Yıne 2.el de kasa da değişen var ise o araç hatasız değildir..

Ama şimdi gelipte 2.el 5-6yaş ve altı araç bakıyorsan ve HATASIZ arıyorsan gidip Bayii den sıfır alacaksın. Çünkü artık bu yaş gurubunda araçlarda boya aramamak biraz garip kaçar Sorunu araçta değil kişinin kendisinde araması gerekir..(istisnalar hariç mesela komşumun garajında 95 Şahın S i var boya olmadıgı gibi 30k kmde.)

Açık ve Net Şahsi düşüncemdir..

onursumer
28-12-2010, 20:12
hatasız araba yoktur

bana gore hatasız başkasına gore hatalı :)

darkred
28-12-2010, 20:15
Birde FULL + FULL var bu ne demek acaba :D

Hatasız araba dedikleri bir aracın tramerden pert kaydının bulunduğunu öğrendiğimde hatasız kelimesinin "düzgün toplanmış" anlamına geldiğini düşünmeye başladım ben :D

Emir_b16a
28-12-2010, 20:33
hatasız araba boya değişen olabilir

yürüyeni sağlam sorunsuz motor keza aynı şekilde emsallerine göre temiz ve bakımlı olmalı ordan burdan yağ atmıcak

şasiler kuleler düzgün olucak kazalı bile olsa arabanın çizgileri hatasız olmak zorunda

full + full onu bnde bilmiorum ekstra donanım heralde mini buzdolabı ws olabilme ihtimali yüksek :D

fatiii
28-12-2010, 20:38
aynen nazı insanlar bu full+full tabirini neye gore kime gore nasıl kullanıyolar anlamıyorum..

heleki donanım olarak bi cok fazlası olan başka ilanlar varken o kadar eksikle nasıl oluyorda ilana full+full yazabiliyolar acaba

onur_S
28-12-2010, 20:49
ankarada geçen sene dolu yağdı.benim aracımda tek tük göçükler var orjinalliği bozulmasın diye elletmedim güvenemedim.bu araba hatalımı?

Ahmet_28
28-12-2010, 20:59
allah kimseye kaza bela vermesin arkadaşlar ama kaza yapıp arabasında değişen boyanan düzelen parça olupta hala hatasız ibaresi kullananlara hayret ediyorum:)
arabanın şaselerine kulelerine bişey olmamış ama kaportada değişmeyen yer kalmamış hala hatasız :D hatalı olması için şase uçlarının yılan gibi süzülerekmi gelmesi lazım

adı üzerinde hatasız:''boyasız,değişensiz,işlemsiz''

aviator35
28-12-2010, 21:06

yorumun sonudur..

kickbuttowski
28-12-2010, 21:10
bana gore hatasiz araba ekspertiz raporu temiz arabadir ;)

pepecura
28-12-2010, 21:12
istanbul şartları dusunursek

bana göre haatsız araba bı oncekı cliom du arkadaş :) cok temızdı ya hala goruyorum beykozda gazlıo :D

5 yaş ustu araçlar için temız buyuk kazasız motor durumu ıyı araç hatasızdır.

tabı bazıları çuk dıye nokta boyasız km yapmamış pırıl pırıl araç bulabılıyor bunlarda hatasız :)

ocean0636
28-12-2010, 21:20
Arabasına gore degısır bence; pıyasada cok olan bır araba ıcın boyalısı hatalı olabılırken pıyasada cok az olan bır araba ıcın panel sase podya harıcınde camurluk boyası degısenı vs. olan bır araç temız olabılıyor.

ProdriveSTI
28-12-2010, 21:39
ankarada geçen sene dolu yağdı.benim aracımda tek tük göçükler var orjinalliği bozulmasın diye elletmedim güvenemedim.bu araba hatalımı?

aynen ya benim araçtada var,5 yerinde çökük oldu doludan dolayı :S

Fatih Kavak
28-12-2010, 21:41
Sıfır arabalar bile hatalı çıkıyorken ne hatasızından bahsediyoruz içime hangisi sinerse o benim için hatasızdır :)

BlackEmperor
28-12-2010, 21:42
hatasız araba hatasızdır. nokta :) gerisi ıvız vızır. itinayla hata bulunur :hehe:

poseidon
28-12-2010, 21:42
96 model vti'ımı satarken kılcal çiziklerden ve tampondaki hafif sürtmelerden dolayı
adam bana bu araba komple boya istiyor diyince adam suratına dik dik baktım
Honda bayisinin yolunu tarif ettim sonra bindim arabama gittim.

Dookan
28-12-2010, 21:49
ön camurluklardan bri deişmiş olsun orjinaliyle

3 5 parça boya olsun macunsuz veya cok az macunlu (kısaca guzel işçiliği olan rengi tutan )

motorunda ufak tefek sensor hatası olan

göçük veya eşşek gibi taş izi olmayan ;

arabaların hepsi benim için kız gibi arabadır..hatalı hatasız demem hiç bi arabaya yola çıkan her arabada bi hata mutlaka bulurum..araba alırken de önce kaç parça boya var diye sormam vuruk kırık sagında solunda taş izleri varmı ağır bi kazası varmı değişen varsa kaç parça diye sorarım..bu dedıgım kriterlere uyuyosa kız gibi arabam var derim..

GokhanRS
28-12-2010, 21:52
NnW8cvKY_Qs

YouTube - Orhan Gencebay - Hatasız Kul Olmaz (http://www.youtube.com/watch?v=NnW8cvKY_Qs)

hatasız kul olmaz. hatasız araba olurmu?

Oconner
28-12-2010, 21:56
hatasız araba olmaz illaki bişey vardır bayıde sıfır arabada bile hata bulmak mümkün :D ama arabayı kullanana bağlıdır herşey

fatihtemizer
28-12-2010, 22:47
hatasız araba olmaz hatamla sev beni:)

Xenomorph
28-12-2010, 22:51
Bakımları Düzgün Yapılmış Olmalı Ve Kayıtları Faturaları Bulunmalı Olmadı Referans Servisi Tanınmış Bilinmiş Düzgün Bir Esnaf Yada Yetkili Servis Olmalı

Boya Değişen Olmamalı

Koltuklarında Döşemelerinde Yırtık Yanık Vs Olmamalı

Motoru Saat Gibi Olmalı Ve Sağı Solu Elektrik Tesisatı vs Kurcalanmamış Olmalı (bkn.ep3 içinden shiftlight çıktı)

vs vs

HondatugraL
28-12-2010, 22:51
cızık olsun eyw ama abartısız olaraktan boyalıda olabılır ama gerı kalan herseyı full stock olmalı sabun kalıbı gıbı diri durmalı işte hatasız bence budur :)

SkY
28-12-2010, 23:01

aynen benim düşüncemde budur..

hoş sıfır km arabada 2 cm çizik bile olsa bu hatadır sonuçta ama ikinci elde kelimenin anlamı değişiyor tabi

bilalMW
29-12-2010, 00:20
O ana kadar bütün bakımları eksiksiz yapılmış/belgeli+lokal avuç içi yarım santim falan değil gerçekten her santimi fabrika çıkışı"boyasız" olandır.Hee birde fabrikasyon olmalı kesinlikle.Yapacağım işlemler yapılmış olsa bile nasıl işçliklerle hangi şartlar altında hangi malzemeler kullanılarak yapıldığını bilmediğim için hiç yapılmamışını tercih ederim.Aynı arabanın hem kurcalanmış-2-3 parça boyalısına hem de boyasız gerçekten hatasızına bindim.Allah herkese hatasız araç nasip etsin diyorum :) Direksiyonun başına geçince şöyle bi ışık altına park edip insanların tepkilerini görünce anlaşılıyor ak ve kara..

Tabi herşey birazda bütçe meselesi..

Günlük hayatta biniceksem bunlar benimde hatasız araba kavramıma geliyor.
Ama gazlamak için bişey alıcaksam yok boya yok değişen çamurluk sallamam.düzgün yapılmış olsun yeter ve motor kondisyonuda yerinde olsun.

Yiğit Ş.
29-12-2010, 01:24
araçlar fabrikadan bile hatalı çıkarken ne hatasız arabası :p

MBuğra
29-12-2010, 03:47
Arabasına bağlı: örnegin projelik bir araba alıyorsam (hayalimsin g3 prelude :D ) sadece saseye bakarim. Hatları duzgunse alırım. Ep3 alsam lokal boya, 1 kac parca deisen onemli degil, motor kondisyonu iyiyse. Ama merso veya bmw alıyorsam 0 alırım. 0 arabanın ıcinın kokusu bile orgazmlık :)

maxpower
29-12-2010, 09:15
bende katılıyorum aracına göre değişir.
8-10 yaşında araba alıyorsan götürür baktırırsın şaselerde kulelerde direklerde sıkıntı yoksa alınır. çamurluk, kapı sacı, kaput değişik arabalarda da sıkıntı yok bence, macunlanıp hatları bozulup boyanacağına orjinaliyle değişsin daha iyi benim gözümde.

boya olayını aşıyoruz yavaş yavaş darısı değişen için :)

işin özü güvendiğin usta veya ustalara götür ok veriyorsa al gitsin

ahk
29-12-2010, 09:21
HATASIZ : araba pert'e bile çıkmış olabilir ama araba güzel toplanmıştır yürüyen sağlamdır şase düzgündür motor saat gibi çalışmaktadır .
yani benim ilanlardan anladığım hatasız demek araba şu an saat gibi çalışıyor demek. Önceden ne olduysa oldu dün dündür bugün bugündür :D

SekoLive
29-12-2010, 09:23
Hatasız araba bence hatasız sürücüyle mevcut olur... eğer sürücü hatasızsa arabasıda hatasız kalır hatasız olur :)

emre yeşil
29-12-2010, 11:36
Bence Hatasız araba bütün kusurları giderilmiş bakımları yapılmış sadece benzine ihtiyaç duyan arabadır boya değişen bir hata değil düzgün toplandığı sürece mekanik sıkıntısı olmayan her araca binerim boya değişen galericilerin başlatmış olduğu bir akın adam arabayı satıcak oo bu boyalı deyip ucuza alıp boyasız diye yasladılar millete yıllarca sonra boyalı boyasız diye kaldı milletin aklında.

kaan_cupra
29-12-2010, 11:37
Bence Hatasız araba bütün kusurları giderilmiş bakımları yapılmış sadece benzine ihtiyaç duyan arabadır boya değişen bir hata değil düzgün toplandığı sürece mekanik sıkıntısı olmayan her araca binerim boya değişen galericilerin başlatmış olduğu bir akın adam arabayı satıcak oo bu boyalı deyip ucuza alıp boyasız diye yasladılar millete yıllarca sonra boyalı boyasız diye kaldı milletin aklında.

budur :icon_tup:

slowmotion
29-12-2010, 11:48
hatasız araba yoktur, az vodka vardır :D:D

hatasız araba yoktur muhakkak, kişinin kıllık derecesine göre hata oranı değişir

caner8958
29-12-2010, 12:37
bence hatasız araba; tavanı boyasız büyük kazası olmayan şase'si düzgün yürüyeni ve motoru sorunsuz.içi temiz arabadır.

serqan23
29-12-2010, 12:45
hatasız dedıgın araç herseyıyle farbıka cıkısı olmalıdır. ne boya ne ıslem ne ıwır ne zıwır...

0M42
29-12-2010, 12:49
Benim için hatasız araba yoktur.

YEY®
29-12-2010, 14:05
Boyalı olması önemli değil diyenler ,2.el arabalara araç boyalı diye düşük rakamlar teklif etmiyorlardır inşallah :) Bu başlık altında 2.el piyasasında hiç rastlamadığım bir kitleye rastladım.Maalesef şu bir gerçekki boyalı araç demek ufak ya da büyük aracın biryerlere temas etmesi demek dolayısıyla değerinin muadil boyasızına göre düşük olmadı normaldir.Benim için önemli değildir laflarını geçmek lazım.Hepimiz satarken boyasız arabamızı yüksek fiyata satıyoruz,boyalı arabayıda daha uyguna almaya çalışıyoruz bu bir gerçek.

He şöyle bir şey olur,araba 3-4 parça boyalıdır,yaşı 7-8 üstüdür,böyle yamalı bohça gibi bi araç yerine düzgüncene komple boyalı araba almayı tercih edebiliriz.Normaldir.

utkuselamoglu
29-12-2010, 14:10
şase düzgün olması lazım diğer türlü düzelmyior yol tutuş hoş olmuyor...

onun dışında boyalı olmuş değişmiş vs bence pek sorun değil... motor dediğinde yapılıyor.

ama araç çok pahalı bişi olucak ise tabi iş değişir.

ulasstoprak
29-12-2010, 14:20
Hatasi kelimesi JDM gibidir ..Artik herkezin arabasi JDM .. :D Izmirliler cok takintili o mevzuya 2. elde on tamponda boya var die satin almaktan vazgecen adam gordum..

tunceR
29-12-2010, 14:31
pert kaydı olmasın,şaseleri düzgün olsun yeter.

mmustu
29-12-2010, 14:38
bana göre :D

şeseleri düzgün -çürüğü olmayan -boyanan parçası önemli değil -değişen parçası önemli değil -motoru düzgün -yürüyeni düzgün -özellikle ve özellikle içi döşemesi koltukları torpidosu direksiyonu bakalitleri boncuk olması lazım :D

şimdi diyeceksiniz ki bu ne abi hep eski model araba aldığım için kriterlerim bunlar :D

maskaran
29-12-2010, 16:39
Hatasız olan arabayı bir tek fabrikasından alabiliriz :D oda sıfır oluyo :D

S.Özeren
29-12-2010, 17:01
değişen olmasın motoru şanzumanı sağlam olsun...

106arts
29-12-2010, 17:47
genelde yanlış anlasılmış herkez nasıl araba alacagını yazmış hatasız nedir demıstm ben yani boyalı araba hatasız olabılırmı?

Mutu
29-12-2010, 17:53
genelde yanlış anlasılmış herkez nasıl araba alacagını yazmış hatasız nedir demıstm ben yani boyalı araba hatasız olabılırmı?

Boyadan önce hatası varmış, sahibi düşünüp boyatmış ve de hatayı kapatmış işte:P

redlinemst
29-12-2010, 17:55

sahibi çok hassastır en ufak taş izinde çizikte boyatır arabasını ki böyle insanlarda var :D hatalı araba bence,yürüyeninde mekaniğinde devamlı yaptırdığın halde tekrar tekrar baş ağrıtan arabadır.Boyaydı kıldı tüydü bunlar gözü çeken unsurlar bence :)

benim arabam içi torpidosu tavan taban döşemesi koltukları yeterli seviyede temiz olsun.Motor mekanik düzgün olsun.şaseye direklere gelmeden ufak tefek kaza geçirsede önemi yok.Sonuçta burası istanbul :D

DogukanB
29-12-2010, 17:59
bence hatasız arabadan çok hatasız satıcı önemli.

heryeri macun, 213120938 parça değişenli, heryeri boyalı, motoru 3 kere değişmiş arabayı satarken sanki çok mühim biri ölmüş gibi yorumlar yapıp, aynı arabayı 2 ay sonra macun var alınmaz, komple boyalı alınmaz diye yorumlar yapan kişiden araba alınmazlar.

anlamadığım bir şey de kanka hadi bana mesaj yazın diye örgütleniyorlar mı yoksa herkes mi 3-5 ayda 180 derece dönüyo

x kişisi arabayı yaparken
yy'miz güzel olacak sıfır topladık bebekler bebeği

x kişisi arabayı satarken gelen yorumlar
-kanka kaç ay uğraştın bu fiyata satılır mı
-kanka kafayı mı yedin sen
-kanka manyakmısın daha iyisimi var

ve x kişisinin yorumlara cevabı
ekmeğe zam geldi satıyorum (ne kadar saçma dimi :))

-ha tamam o zaman haklısın
-boşver kanka daha iyisini yaparsın

x kişisi sattı ve sonraki yorumlar
araba nasıl?

-benim kanka topladı heryeri macun alınmaz
-pertten aldı benim kanka

yarası olan gocunur tabi :)

redlinemst
29-12-2010, 18:07

heryeri macun, 213120938 parça değişenli, heryeri boyalı, motoru 3 kere değişmiş arabayı satarken sanki çok mühim biri ölmüş gibi yorumlar yapıp, aynı arabayı 2 ay sonra macun var alınmaz, komple boyalı alınmaz diye yorumlar yapan kişiden araba alınmazlar.

anlamadığım bir şey de kanka hadi bana mesaj yazın diye örgütleniyorlar mı yoksa herkes mi 3-5 ayda 180 derece dönüyo

araba nasıl?

Eline sağlık :heyoo:

106arts
29-12-2010, 18:29
kimse kimsenın yorumuna bakıpta araba almıcak bu kadar basit arabayı övüyolar diye üstüne atlamıcak bakıcak görecek gösterecek binecek içine sinerse işine gelirse .
millet istedıgını kadar övsün sallamam hiç banada araba öneren cok şunun arabayı alsana şöyle bunun arabyı alsana böyle diye...

çağlarcoskun
29-12-2010, 18:33

:icon_tup::icon_tup: nede güzel açıklamışsın

GKS
29-12-2010, 22:22
hatasız kul olmicağı gibi hatasız arabada yoktur bnce çok titiz biri sıfır arabada bile hata bulur istedikten sonra

VTİ1035
29-12-2010, 23:03

araba nasıl?

çok iyi açıklamışsınız elinize sağlık :icon_tup:

yearone
30-12-2010, 01:41
Fabrikadan çıktığı gibi olan araçtır benim için.

Bir de hatasız deyip plaka saklayanlara hayret ediyorum.

RIDVAN
30-12-2010, 09:18
Bizim Usta Mehmet Abinin Al Dediği Arabadır :D
Aynı Şu Şekil ; Mal Eyi Alıg Kafası Var :D

SekoLive
30-12-2010, 09:22

yazılanlardan sonra

bu olay herkese göre dğeişir kmine göre boya büyük sıkıntıdır kimine göre değildir... ama coğunluk boyayı önemsemiyor gibi gözüküyor

vtec de boya varsa srun yok yeterki değişen olmasın

ama araba 2008 civic se ooo bu arabanın 1 parça boyananı var diye hatalı sayılabilir

öyle yani...

timucintt
30-12-2010, 09:24
hatasız araba dediğin 0 hali gibi düzgün duracak çalışacak ve gidecek... değişen boya motor yenilenmiş umrumda değil düzgün değişsin yeter.... ha ama ağır kazaları darbeleride olmıyacak... :D

8.000rpm
30-12-2010, 09:27
"hata"nın tanımı kişiden kişiye göre değişir
birine göre boya (lokal de olsa) hatadır , birine göre değişen olması hatadır...
ama genel geçer birşey var ki , şase düzgünlüğü , kuleler ve motor sıhhati işin en olmazsa olmazlarıdır
sonrasında sayılabilecek boya-kaporta değişen-macun-iç mekan-incik boncuk vs. şeyler dediğim gibi tamamen kişiye ve alınacak arabaya göre şekillenir..

SOMEONESPECIAL
30-12-2010, 09:38
Zamlardan sonra az yakan araba hatasızdır )))

ykavcioglu
30-12-2010, 09:45
HATASIZ bir arabada boya olmayacak, boyanacak yer hiç olmayacak..
masrafsız olacak, muayenesi bile yeni olacak arkadaş...

otuzdört
30-12-2010, 10:13
Tavan, Ve Direklerde Sorun Yoksa, Bana Göre Hatasızdır. Boya vs önemli değil. 92 Model Araclardan Bahsediyoruz Bagzen, illaki boya istiycek bu araba ha bende boyanmıs ha karsı tarafta .

ulasstoprak
30-12-2010, 10:22
NnW8cvKY_Qs

106arts
06-01-2011, 19:04
NnW8cvKY_Qs

hatasız kul olmaz hatasız 106 olur :P:D

BARR
06-01-2011, 19:08
TR deki her arabada bir hata olacaktır illaki bu yol şartlarında.

ilkay325i
07-01-2011, 00:27
Motoru Sağlam Olsun,İçi De Düzgün Olsun Yeterli... Dışını Kendi Zevkime Göre Yavaş Yavaş Toplarım. En Azından Aldığım Arabadan Zevk Alırım ;)

yearone
16-01-2011, 11:15
Şimdi yeni moda lokal vernik atıldı, hay Allah'ım ya :D:D

PASA DEMİR
16-01-2011, 11:39
arkadaslar cok merak edıyorum size göre hatasız araba nasıldır??
Bızım forumda satılık arabalar kısmındada cok goruyorum
hatasız ama bel altı boyalı
hatasız ama 3parca 5 parca boyalı
hatasız ama 1 parca degısenı var
var oğlu var
hatasız demek ne demek arkadaslar??

yersen muhabeti kardeşim
askere gitcem satılık
evlencem satılık
ailem kızıyo satılık
satılıkda satılık
hatasız demek arabanın boyasız oldugu gösterir hatazsız bu dur
bence deyil bence bu zaten

PASA DEMİR
16-01-2011, 11:42
şimdi yeni moda lokal vernik atıldı, hay allah'ım ya :d:d

aynen öyle lokal boya var bi gidiyon kapı degişmiş :)) bu arada degişmişken kasko varya bedava diye öteki kapıdada cizik vardı servis kıyak yaptı onuda degiştirdi :))) bide buluyolar sitelerden cizik bir kapı fota cekiyolar benim kapım bu böyledi diyolar
tebi bizde dünkü cocuguyuz ya yigcezz...

douu
16-01-2011, 14:10
kaportasına cekiç degmesin :) dogrultma düzeltme olmasın.. motor saglıklı olsun da varsın komple boyalı olsun :)

Cem.B
16-01-2011, 14:26
boyasız araba hatasızdır ve motoru tıkır tıkır işleyen

Agent
16-01-2011, 15:47
Hatasız araba 0 arabadır.

Boya ya takılmam. Kule şase porya vs.. işlem görmemiş olsun. Motor ve yürüyende muayerse sıkıntı yok.

!KO
16-01-2011, 16:26
olmayan arabadır :)

gokhandonmez
16-01-2011, 16:40
yeni moda :) bakalım daha neler görücez

106arts
16-01-2011, 18:17
bana göre 1 parca boyası olan araba HATASIZ OLAMAZ .
EĞER 92 MODEL ARABADAN BAHSEDİYORSANIZ O ARABADA ZATEN HATASIZLIK ARANMAZ;)

HaKo
20-01-2011, 12:50
sıfır arabalar bile bir sürü hatayla geliyor bence hatasız çok iddalı bi laf, hiçbir 2. el araba hatasız olamaz.

Jem89
20-01-2011, 13:14

Benim için bu hatasız bir arabadır..

Boya olmasın, değişen hiç olmasın, motor sorunsuz olsun, yürürde problem olmasın istiyorsam gider 0 araba alırım..

Benim içinde direk tanımı budur.. :)

chaylak
20-01-2011, 14:10
insanlarin boya takıntısı yüzünden, aracimin tavanindaki kuş boku yanığı ve ceviz büyüklüğündeki çukurla geziyorum.
nefret ediyorum ve daha ne kadar dayanacagimi bilmiyorum :)
boya olmayipta böle olmasi daha mi güzel acaba?

yaşar
20-01-2011, 14:17
Hatasız araba içi dışı tertemiz olan gram boya olmayan ,sıfır arabaya hatasız denilir :)

Hatasız arabam oldu şükür olsun :)

106arts
20-01-2011, 18:32
insanlarin boya takıntısı yüzünden, aracimin tavanindaki kuş boku yanığı ve ceviz büyüklüğündeki çukurla geziyorum.
nefret ediyorum ve daha ne kadar dayanacagimi bilmiyorum :)
boya olmayipta böle olmasi daha mi güzel acaba?

senin yoksa boya takıntın boyat gıtsın bınıyorsun nasıl mılletı boşwer bikac resmınıde cek

YH199
20-01-2011, 18:37
benim hatasız anlayışım daha farklı.

arabanın mekaniğinde sıkındı olmicak içinde yırtık çatlak olmica.

eğerki çıtır kazaları olmuş ise tamirat yapılmıcak mialen çamurlukmu yamuldu düeltilmicek orj i ile değişicek

benim için hatasızlık macunsuzluktur kaportada.

değişen olayını anlamamışımdır.5 parça boyya var ama değişen yok:D:DD:

keşke değişseymiş.

adamın kolu bacağı kırılıo yeniden kaynıo ya arabanın çamurluk kırılsa ne olur.

alfonso4474
21-01-2011, 11:12
arabanın yürüyeni kazsı belası olmasın boyası sorun değil bnm için ben mesela 106 düşünüyom komple serviste boyaya sokucam hiç sıkıntı etmiyorum boyayı

Alper_
21-01-2011, 13:50
hatasız araba sorunu olmayan arabadır benim gözümde..içiyle dışıyla ( boyanmış olabilir ) motoru yeni yapılmış olabilir ( iyi bir yerde )..ağır kazası olmamalıdır.