PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic Si d16a9 sorun

Time-R
28-12-2010, 23:21
Beyler bayir yukari cikarken birden aku isigi yandi ve direksiyon hidroligi iptal oldu. Arabanin rolantisi 1500 devirlere geldi, bunlar sadece 1 saniye oldu, direksiyon bildiginiz araba calismiyorkenki gibi sertlesti. Araba yurur durumda, fakat direksiyon bildiginiz araba calismiyor gibi.

Motor kismindan mars yapar gibi olan sesin biraz dusuk seslisi gelmeye basladi, yag lambasi yakmadi, hemen actim kaputu baktim ses motordan gelmiyor, motorun altindan bi yerden geliyor.

Moralim 0 beyler sizce ne olmus olabilir? Benim aklima krank kasnagina bagli olan sarj dinamosu ve direksiyon kayisinin kompasi yada atlamasi geldi, sizde benimle hemfikir misiniz? Yada kasnaklarida dustu. Fakat tak tuk hicbir sekilde ses gelmedi. Direksiyon yaginda bir eksilik yok su zamana kadar hic degistirmedim, motor yagida normal ve km'si oldukca devam etmekte.

Simdiden cevap veren ve derdime ortak olan herkese cok tesekkurler. :(

Arac 1.6 Civic Si d16a9

rapture
28-12-2010, 23:27
şarj ışıgın yandı ve dreksiyon sertleşti v kayışın kopmuş olabilirmi kontrol ettin'mi

Time-R
28-12-2010, 23:29
şarj ışıgın yandı ve dreksiyon sertleşti v kayışın kopmuş olabilirmi kontrol ettin'mi

cok tesekkurler kardesim.

V kayisini kontrol etmedim ve kasnak, kayislardan bahsettigim yer senin dedigin V kayisi, onu nasil gorebiliriz? Bakmayi denemistim ama xenon beyni direksiyon yag bidonu vb derken orasi cok kalabakalik. Rolantide motor guc kaybetmesin, motor durmasin diye mi yukseldi peki sarj gitti madem diyerek?

ramo si
28-12-2010, 23:35
kayış patatoo olmuşş :)

Xenomorph
28-12-2010, 23:35
v kayısın kopmustur telasa gerek yok klıma calısıyormu ona bak oda calısmıyorsa v kayısı gıtmıstır sorun degıl orjınalı 20 tl falan olması lazım 50 tl de ıscılık versen 80 100 lıraya cozulur ısın belkı bısıyler daha kopmustur :D

burdakı yorumlar tabıkı gormeden :)...bı radar honda yap bence :D

rapture
28-12-2010, 23:36
yo hayır bu olayı şarj kesti diye yapmaz sanırım bahsettigin olay anlık oldu

refleks
28-12-2010, 23:37
kayış kopmuştuır ben 2 keer kapardım)

Time-R
28-12-2010, 23:37
v kayısın kopmustur telasa gerek yok klıma calısıyormu ona bak oda calısmıyorsa v kayısı gıtmıstır sorun degıl orjınalı 20 tl falan olması lazım 50 tl de ıscılık versen 80 100 lıraya cozulur ısın belkı bısıyler daha kopmustur :D

burdakı yorumlar tabıkı gormeden :)...bı radar honda yap bence :D

Mert Hulagu tesekkur ederim kardesim, bys tuningte tanismistik 2008 eylul ekim gibi, iyi birisin sagol abi.

BthnKrkt
28-12-2010, 23:38
kayıstandır abı banada oldu ıkı hafta önce

yavuz364
eğer diğer şeyler çalışıyorsa hidrolik pompası gitmiştir :)
meraklanacak bir durum görülmüyor..

hondacaky
cvp cok basit yaa kasnak yada kayış kopmuştur kardşim önemli bişey değil ;)

Xenomorph
28-12-2010, 23:40
Mert Hulagu tesekkur ederim kardesim, bys tuningte tanismistik 2008 eylul ekim gibi, iyi birisin sagol abi.

anam beyaz si miydi yoksam :)

sagolasın kardesım ;)

edit:yanlış smiley :D

Time-R
29-12-2010, 00:13
kayış kopmuştuır ben 2 keer kapardım)

abi cok sagol tesekkur ederim yardim ettigin icin masallah 2 kez iyimis

kayıstandır abı banada oldu ıkı hafta önce

sagolasin batuhan peki rolanti yukseldi mi?

eğer diğer şeyler çalışıyorsa hidrolik pompası gitmiştir :)
meraklanacak bir durum görülmüyor..

yavuz cok sagol abi tesekkur ederim harbi endiselendim.

cvp cok basit yaa kasnak yada kayış kopmuştur kardşim önemli bişey değil ;)

cok tesekkurler ersan sagol kardesim yardimci oldugun icin

anam beyaz si miydi yoksam :)

sagolasın kardesım ;)

edit:yanlış smiley :D

Mert evet bendim abi o beyaz si pert oldu, arkadan vurdular, bende yeni bi si aldim 1.5 sene once ona biniyorum hic sorun cikarmadi cikarmadi derken bak sen basimiza gelene :)

byspeedman
29-12-2010, 00:23
kayış finito

Xenomorph
29-12-2010, 00:28
v kayışıyla ilgili başıma geleni anlatayımda ondan sonra haline dua et

bodrumdayım gece dısco bar vs sonra ev sabaha kadar uykusuz hareketlı bı gece;)

sabah 8.30 uyku yok bır dus al marşa bas izmir fora...

9mu 10mu 11 mi aydın otobanında 200 210 civarı giden bi s40 ama rahat 160 220 arası 15dk olmuş herşey alışılmış bişekilde bir an önce izmire gitmem gerek..

klima çalışıyordu arabanın ıcı ısındı allah allah dedım baktım klima çalışmıyor düğmesine bastım hareket yok allah allah dedim sağ şerite geçeyim dedim baktım direksiyon ağırlaşmış neyse çektim sağa kayışım kopmamış kayışın baglı oldugu bı yerın demır ayagı ortasından kopmuş :D radyatöre dayanmış sökemiyorum alamıyorum ne kayışı ne onu radyatörün orda sallanıp sallanıp duruyor :D öyle 100km gıttım servıse oglen 4e kadar tutul uykusuz salakça sonra git mal mal uyu :D

bladerk
29-12-2010, 00:31
.................................................. .......

UnnAmeD
29-12-2010, 01:44
aku ısıgını bılemıyorum ama dıger soyledıklerın dıreksıyon kutusu ıle alakalı ,ıcındekı hıdrolıkte bosalmıstır muhtemelen ,tekrar hıdrolık koysanda bırsey farketmez cunkı hıdrolıgı tutamadıgı ıcın hıdrolık basıncıda olmayacak ,dıreksıyonun duzelmeyecek.kutuyu sokturup yaptırman lazım :) gecmıs olsun.

akbaba78
29-12-2010, 07:25
Saga sola cevirdiginde ses yapiyorsa muhtemelen poweri olmus olabilir..tamiri mumkun yada cikmasini 150-200 e bulursun..

Time-R
29-12-2010, 09:18
aku ısıgını bılemıyorum ama dıger soyledıklerın dıreksıyon kutusu ıle alakalı ,ıcındekı hıdrolıkte bosalmıstır muhtemelen ,tekrar hıdrolık koysanda bırsey farketmez cunkı hıdrolıgı tutamadıgı ıcın hıdrolık basıncıda olmayacak ,dıreksıyonun duzelmeyecek.kutuyu sokturup yaptırman lazım :) gecmıs olsun.

fakat hidrolik yaginda eksilme yok?

kadir jdm civic
29-12-2010, 09:19
sametım kasnaga bak baktın mı kasnaga bak sakın yürütme aracını sonra başına dert alırsın gevsemısse sıktır kamaya dikkat et

Günkut
29-12-2010, 09:19
kayıslara baktınmı kanka ?

Time-R
29-12-2010, 09:25
sametım kasnaga bak baktın mı kasnaga bak sakın yürütme aracını sonra başına dert alırsın gevsemısse sıktır kamaya dikkat et

kayıslara baktınmı kanka ?

arkadaslar kasnagida kayislarida goremedim nasil olacak bu is? ustami cagirdim ogleden sonra alacak arabayi nasipse cikacak hersey ortaya ama direksiyon kutusu soylentisi hos kacmadi kulagima

kadir jdm civic
29-12-2010, 09:42
sametım bak çok basit direksiyon sol cevir kasnak tam ortada ztn egil bak elinle bir yokla oynuyorsa sorun odur ve birde kesınlıkle arbayı çalıştırmayın yürütmeyin

Time-R
31-12-2010, 15:27
Kadir, gunkut ve diger yardimci dostlar yardiminiz icin cok tesekkurler.

Kasnagin kranktaki civatasi kirilmis, dogal olarak kayislar iptal, kasnakta zarar yok, krankta kalan civatayi tornaci cikardi ve yeni ozel bi civata yapti, suan parcayi yenilemis olduk kadirin dedigi gibi, cok tesekkurler tekrardan.

mira
31-12-2010, 15:36
geçmiş olsun sametcim.sen eskişehire getir makinayı ben yaptırayım burada :D

Time-R
31-12-2010, 15:42
geçmiş olsun sametcim.sen eskişehire getir makinayı ben yaptırayım burada :D

vay sagol fatih abi sen nerelerdesin yahu, civic si ile expert olduk valla tecrube kazandirdi bana civic si'ler, artik baktimmi cozuyorum arabayi :D

fatih abi sende katil hem boyle online ol, gormek istiyorum seni forumda cok gerekli olmasi gereken birisin usta. :)

mira
31-12-2010, 16:35
vay sagol fatih abi sen nerelerdesin yahu, civic si ile expert olduk valla tecrube kazandirdi bana civic si'ler, artik baktimmi cozuyorum arabayi :D

fatih abi sende katil hem boyle online ol, gormek istiyorum seni forumda cok gerekli olmasi gereken birisin usta. :)

sametcim sağol.bugün işbaşı yaptım.durumumu biliyorsun.inş.en kısa zamanda en aktif şekilde forumda olacağım.Mk2 golf u verdim.Aklında olsun düzgün bi SI arıyorum.Sen eskişehire gelince rakipsiz kalma die :D

Time-R
31-12-2010, 16:39
sametcim sağol.bugün işbaşı yaptım.durumumu biliyorsun.inş.en kısa zamanda en aktif şekilde forumda olacağım.Mk2 golf u verdim.Aklında olsun düzgün bi SI arıyorum.Sen eskişehire gelince rakipsiz kalma die :D

evren var abi pa gti guzel bi denememiz olcak bakalim kankamla arabanin sorunlarini halledince :D

al abi al, takiliriz baya gelince fatih abi eskisehirden bana bi is bulda temelli geliyim :D

mira
31-12-2010, 17:02
evren var abi pa gti guzel bi denememiz olcak bakalim kankamla arabanin sorunlarini halledince :D

al abi al, takiliriz baya gelince fatih abi eskisehirden bana bi is bulda temelli geliyim :D

sen özelden gelsene :D