PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TYPER vs Stock 200sx duz vıtes

STP
20-06-2007, 14:54
arkadaslar bı arkadasımız yenı stock toplattıgı 200sx ı ıle bızımle rollıng denemek ıstemekte ve 500usd den asagı kesınlıkle denemem demekte. arabası duz vıtes ve sadece std 8.5 olan sıkıstırması 9 a yukseltılmıs.bızım aracmızda olanlar bellı
dc race headers,ıskender ara boru ve SS 1 e 1 son susturucu ve son olarak mugen baskı balata...(200sx ı sadece 9 cr harıcı full stock deger olarak dusunun)

yapılan yorumların en cogu benım hayretle karsıladıgım 200sx typerı deler ıcınden gecer yok eder...

sızın yorumlarınız nedır?

TAM35GNY
20-06-2007, 14:57
Bence değerler doğruysa tayyarın alması lasım tabi turbo vs atmosferik de karışık biraz...

STP
20-06-2007, 15:05
yere verılen guc farkı ve onden ceker arkadan ıtıs farkları ıle 200sx ın bu karsılstırmada hıc sanzı yok dıye dusunuyorum

TAM35GNY
20-06-2007, 15:15
ortaya para koyduğuna göre vardır araçta bi şeyler gizli;)

STP
20-06-2007, 15:21
elbet cıkar oyle bırsey varsa

Bestsi
20-06-2007, 15:35
bar biraz acık bir s13 un hondatalı faln bi typr ı baya bir gectiğini gozumuzle gorduk ama arabadana rabaya değişir tabii

M3CSL
20-06-2007, 15:48
normalde pek sansı olmamalı ama iddialı konustuysa bilemıcem yaa.....

Mechanix
20-06-2007, 16:03
Standart basıncı 0,69 bar dır SX in. Arkadaş 1 bar yaptıysa stock diyor olabilir gene. o zaman geçer type r ı. Ama 0.69 bar sx in type R karşısında şansı yok.
Basınç arttırmışsa wasgate hortumu tıkayarak sadece boost saati ile görebilirsin, herhangi bir görünen parça bulamazsınız.
Benim HAN ile denememe bak selçuk , ben 1 bar + egzoz +filtre vardı. HaN da Hondata falan filan vardı.2 de kafa uzatıyor az, 3 de önüme geçiyor , 4 de çok geriye düşüyordu.benim viteslerime göre.Eğer 3. vites sonuna kadar deneyecekseniz type r ın şansı daha yüksek
SX in 3. vitesi çok fazla uzun, 4 de bi o kadar kısa.

STP
20-06-2007, 16:06
hıım sagol mustafa en degerlı yorum bu benım ıcın ama ben basınc acmadıgını bılıyorum. zaten bakacagım denemeden once saatten kac olduguna

sulhi
20-06-2007, 18:55
ben söliyim arada 5 boy oLur typr aLır basını gider! bu arada bu yorumum cok bilmişliğimden deil söylenenlerden biliyorum...

Mechanix
20-06-2007, 19:24
Standart sx anca vti ile kafa kafaya gidiyor zaten.

Gokhann
20-06-2007, 20:05
arkadaşlar bence typer alır standart 200 sx i ama birde arabaları gercekten geçmek var lafla degil tam olarak deneyerek geçmiş oldugun videoları görmek dilegiyle.

deathofacar
20-06-2007, 22:02
bar biraz acık bir s13 un hondatalı faln bi typr ı baya bir gectiğini gozumuzle gorduk ama arabadana rabaya değişir tabii

type r dan type r a deişmez halil stoksa eğer. ama turbosu bi fırt büyümüşse veya bar açmışlarsa ki- sıkıştırma yükseltmek de aynı anlama gelir- 200 sx geçebiliyor.

delsolemrah
20-06-2007, 22:09
typer tek geçer bence

type-RRR
20-06-2007, 22:45
işin ucunda para olunca çenemi tutmak mantıklı geliyo :)

M3CSL
20-06-2007, 23:15

standartı bellı hıza kadar kafa kafaya mı??
kısalı vtecde boy boy açıo ama dimi:rolleyes:

STP
20-06-2007, 23:25
aynen ole :) bakınız K vtec:D

Sinan'S2k
21-06-2007, 01:31
stock ta type-r çok rahat olmasada alır bence, denemeden önce turbo basıncına dikkat edin yalan dolan olmasın sonra :)

Istilldo
21-06-2007, 01:42
şöyle söyliyim 9 cr li stock s13 ümle, kısa headers filtre egsoz vs... olan vtecle şöyle oluyor http://www.youtube.com/watch?v=oHS6pJHbNfc
stock vtec 3. vitesde vtec açık, ben 5.vitesde basınca geçiyorum.

STP
21-06-2007, 01:45
bu dedıgın degerlerle o vtecı gecmen zor...

buda kısa fıltre egsozlu vtecle stock 200sx ın vıdeosu? tezatlık nerede?

http://www.youtube.com/watch?v=qPDFNQL6-q8

Istilldo
21-06-2007, 01:50
s13 ün vitesleri çok kısa fark ordan olabilir, tabi arabadan arabaya fark var avansı ayarı nasıldır bilemem, vtec içinde aynı şey geçerli,
denemeden kimse bişey diyemez sanırım:)
emanage bekliyorum ben bir iki haftaya bitirebilirsek 0.7 barda s2k ile deniycez videosunu koyarım buraya.
kolay gelsin.

STP
21-06-2007, 01:52
s13 180 degılmı zaten. kısa fıltre egzozlu vtecle arkadan ıtıs araba ıle rollıngde bu sekılde gecmen ımkansız dıye dusunmeden edemıyorum. aracında baska bısıyler olmasın yada vtec stock?

Istilldo
21-06-2007, 01:59
vtec stock bendede gt35r var :D
s13 180 değilmi diyosunda birinin torku 150nm birinin 230nm , 9 cr illaki farkettiriyo
neyse geçen seferki muhabbete dönecek, ben örnek olsun diye verdim,
geçersin herhalde, kolay gelsin.

Mechanix
21-06-2007, 08:14
Muratın (K vti) denemelerindeki araç standart dan çok daha kötü gidiyordu .Değerlendirmeye almayın onu.

shumi
21-06-2007, 10:16

+ 1 bu kadar celallendiyse vardır aracında bişe o arkadaşın..;) standart ta asla şansı yok tabii

Istilldo
21-06-2007, 10:34

mustafacım kinayemi yaptın anlayamadım ama,,

ya da s14ler mi yürümüyor ,, vteclermi ist.da ayrı yürüyor,, ben anlayamadım bu işi,,

stock vtecle basınca saçma bir fark oluyor benim, o kadarki 100km/h den vtec 3.vites sx 5.vites bastığımızda sadece kafa cıkarıyor ileride yakalıyıp geçiyorum,
1 tanede değil hangisiyle bastıysam benzer şeyler oldu.
teknik veri olarak stock s13 s14 e denk veriler veriyo hatta s13 0.1 daha iyi, s14 ün şanzımanda uzun rollingde s13 geçer büyük ihtimalle,
sr20 li 200hp bir s13 0-100km 6.0sn 0-400mt 14.2 saniye yapıyor:soru:

Mechanix
21-06-2007, 11:25
S14 ün şanzıman çok uzun.Senin araba standart mı sapına kadar hatırlamıyorum valla.Ama standart s14 kötü . Şanzımandan kaynaklanan bir problem.

gorke
21-06-2007, 11:38
http://i78.photobucket.com/albums/j92/gorke6582/15042007004.jpg bu konuya şöyle bi açıklama getirim bnm yaptığım bişeyden... fotoda gördüğünüz type-r ile bunu denedik biz... type-r da full egzos artı toda headers ve aem v2 var.. araçlarda 2 kişiydik, type-rın yan koltuğunda da HAN vardı. çok rahat type-r alıyo, sadece 3. viteste iyi gidiyo s13 fakat sonra 3boy falan alıyo s13 ü... bnm aracımda o zmn standarttı...

M3CSL
21-06-2007, 13:55
Muratın (K vti) denemelerindeki araç standart dan çok daha kötü gidiyordu .Değerlendirmeye almayın onu.

işte bende böle bı açıklama beklıodum sonucta muratın arabanın nasıl gittiğini az çok bılıoduk;) öle bı fark stock 106ya atılan fark gibi:)

BMK TypeR
21-06-2007, 17:22
http://i78.photobucket.com/albums/j92/gorke6582/15042007004.jpg bu konuya şöyle bi açıklama getirim bnm yaptığım bişeyden... fotoda gördüğünüz type-r ile bunu denedik biz... type-r da full egzos artı toda headers ve aem v2 var.. araçlarda 2 kişiydik, type-rın yan koltuğunda da HAN vardı. çok rahat type-r alıyo, sadece 3. viteste iyi gidiyo s13 fakat sonra 3boy falan alıyo s13 ü... bnm aracımda o zmn standarttı...

o yurudugun typer da bı sorun var bence urfada kullandı denedık benım typerdan 4 boy yıyodu bendede dc headers ds son sımota ıntake vardı ama yurumuyo o yk typer.

MUGENPOWE®
21-06-2007, 19:25
o yurudugun typer da bı sorun var bence urfada kullandı denedık benım typerdan 4 boy yıyodu bendede dc headers ds son sımota ıntake vardı ama yurumuyo o yk typer.

hacı gecmedıın bısı kaldımı f16yla flnda dene 3-4 boy yaparsn senınkı araba dııl masssalah concorde

azrail
21-06-2007, 19:32
typer alır

BMK TypeR
21-06-2007, 19:34
hacı gecmedıın bısı kaldımı f16yla flnda dene 3-4 boy yaparsn senınkı araba dııl masssalah concorde

sahıbı kullanamadı urda geldı yanında denedık urfayı tanıyosan ara sor. artı f16 la bendegılde sulhı kardesım yarısıcak:)))

ALG
21-06-2007, 21:24
Konuyla ilgisi yok ama yazma gereği duydum artık,amacım polemik yada kavga gürültü değil...
Gürsel abinin iyi niyetinden insanlar onla gazlayıp geçip youtube lara videolar koyuyor sonrada YK yürümüyor diyip söylenti çıkarıyorlar...

YK nin sahibi arabaya zevk için binen bir abimiz, ve öyle rolling vs işleri ile tecrübeli bir abi değil... urfanında benimde çok sevdiğimiz bir abimizdir..hatta dün akşam urfa ben ve o abimiz birlikteydik..yürümüyor diye yazmak yanlış bence, artı baya bi ağırlık(tesisat) ve izolasyon vs var YK da...

Tekrar söylüyorum amacım polemik değil..

Herkese saygılar...

BMK TypeR
21-06-2007, 21:34
yurume mevzusu soyle acıklııym ozaman hep suna ınandım 2002 2003 model typerla 2004-2005 aynı yurumuyo. kıloya gelınce ben 4 kısı onlar ıkı kısıde denedık artı ben 115 kıloyum yanı urfadanda 20 kılo agırım tesısat dedıgın bıtek kapın var bagajta yurumuyo lafı belkı agır oldu, bende sahıbını tanıyorum ama bıızm arabalarla alakası yok ondan oncekı sahıbıde cok yakın arkdasımdı:)))

ALG
21-06-2007, 21:41
urfanın parçalar sende değilmi zaten? bide yürüdüğünüz o gün sende beyin falanda vardı bildiğim kadarıyla...

neyse yani benim yazmak istediğim mevzu başkay..ben tamamıyla o abimizi düşünerek yazdım..Çünkü Gürsel abinin bu işlerle hiç alakası yoktur sadece severek biner arabasına hatta kıyamaz öyle gazlamaya o kadarını söyliyim..arabasının gitmiyor, yürümüyor gibi lanse edilmesini istemediğimden yazdım ...

sırf gürsel abinin değil yani sanada olsa aynısı eminim sende bozulursun..

konunun arasına bu muhabbeti sokmak istemezdim, herkese saygılar..

gorke
21-06-2007, 23:56

bmk tabirin biraz ağır olmuş dikkat et ltfn burda aracın sahibinide düşünmelisin... birincisi yk plaka aracın sahibi bnm çok yakın abim(ikincisi iş yerimde bnm şefim, aynı bölümde çalışmaktayız) urfayıda yakinen tanırım bunuda belirtiyim. yk nın üstünde urfanın headersı var artı dedğm gibi full egzos v2 kit var. urfa kullandımı aracı nerde ne zmn, urfa kullanırken mi yürüdünde 4 boy attın? şunuda söylüyorum eğer yk nın sahibi ben olmuş olsaydım sadece ve sadece son,head,ve aemle sana 1 boy fark atardım bunuda bil. o yüzden bilip bilmeden gitmio etmiyo die tabirler kullanmıyalım... kaldı ki gürsel abim yk sına kızım der kıyamaz bile, o gün urfanın gazına geldide vitesleri güzel attı geçti gitti yanımdan.

hantypR
22-06-2007, 00:11
Standart basıncı 0,69 bar dır SX in. Arkadaş 1 bar yaptıysa stock diyor olabilir gene. o zaman geçer type r ı. Ama 0.69 bar sx in type R karşısında şansı yok.
Basınç arttırmışsa wasgate hortumu tıkayarak sadece boost saati ile görebilirsin, herhangi bir görünen parça bulamazsınız.
Benim HAN ile denememe bak selçuk , ben 1 bar + egzoz +filtre vardı. HaN da Hondata falan filan vardı.2 de kafa uzatıyor az, 3 de önüme geçiyor , 4 de çok geriye düşüyordu.benim viteslerime göre.Eğer 3. vites sonuna kadar deneyecekseniz type r ın şansı daha yüksek
SX in 3. vitesi çok fazla uzun, 4 de bi o kadar kısa.

sen benım eskı bır arkadasımsın kırmak ıstemem seni ama ;mustafa arkadasım senle denemlerımız de hondata yoktu bır kere fıltrer eksos vardı arabada sonra hondatayı taktıktan sonra hıc demedık senle zaten hondatayı takıp hemen pıston ve ekzantrık olayına gırdım kı hıkaye olurdu senın arac herkezde gormustur veya duymustur yanlıs bılkgıyı duzeltıyorum 4 te cok gerı falan boyle konusmalar hıc hos deıl kac kere cagırdım herkesı denemeler ıcın uygun olmadı ortamlar senle yada bı baskası ben cok kısıyle yurudum ama bole seyler yazmadım benı boyle olaylarda örnek gostermeyın istegim budur:ofk:

P.S Has got acquainted with the girl, http://cyberblady.com, how it to you? Only it is fair!

gorke
22-06-2007, 00:15
gökhan abide burda ztn gerekli düzeltmeler ortadadır.. abi kaldıki 2.5 i fln baş edemedi.. herkese iyi forumlar..

hantypR
22-06-2007, 00:19
resıt bole konusmalar yazma cunku ben arabayı surmedım surenıde ve yk gıtmıyo lafı bızı sadece kırar icimizde konusacaklarımızı konusalım

^^ANIL^^
22-06-2007, 01:06
reşite laf sölemeyin reşit herkezi geçer dağılın ulooooo allahhhhh ahahaha :):):):)

Mechanix
22-06-2007, 08:04
sen benım eskı bır arkadasımsın kırmak ıstemem seni ama ;mustafa arkadasım senle denemlerımız de hondata yoktu bır kere fıltrer eksos vardı arabada sonra hondatayı taktıktan sonra hıc demedık senle zaten hondatayı takıp hemen pıston ve ekzantrık olayına gırdım kı hıkaye olurdu senın arac herkezde gormustur veya duymustur yanlıs bılkgıyı duzeltıyorum 4 te cok gerı falan boyle konusmalar hıc hos deıl kac kere cagırdım herkesı denemeler ıcın uygun olmadı ortamlar senle yada bı baskası ben cok kısıyle yurudum ama bole seyler yazmadım benı boyle olaylarda örnek gostermeyın istegim budur:ofk:

P.S Has got acquainted with the girl, http://cyberblady.com, how it to you? Only it is fair!

HAha yapma abi kötü birşey söylemedim ben.Kızacak birşey yok bunda.Arabaların şanzımanlarından kaynaklanan farkı anlatıyorum ben.Senin arabanın yürüdüğünü zaten biliyoruz.
Hondata var diye biliyorum hatta Özgün ayarlamıştı o zaman falan diye muhabbetler geçiyordu.Ama çokda ayrıntılı bilmem tabii açıp bakmadım parçalarına.

miniks
22-06-2007, 09:39
oooo urfa da gelmiş... ne typer dı beee...

BMK TypeR
22-06-2007, 12:15
resıt bole konusmalar yazma cunku ben arabayı surmedım surenıde ve yk gıtmıyo lafı bızı sadece kırar icimizde konusacaklarımızı konusalım

gıtmıyo anlamında demedım typerla 200sx karsılastırdılar bende ona gore soyledım kı 2002-2003 olan typer dahada cok acar kardesım ozaman oyle duzeltıyım bu arada sende kullandın denedık sılıvrı yolunda alakası yok 2002-2004 un:)))

BMK TypeR
22-06-2007, 12:21
bmk tabirin biraz ağır olmuş dikkat et ltfn burda aracın sahibinide düşünmelisin... birincisi yk plaka aracın sahibi bnm çok yakın abim(ikincisi iş yerimde bnm şefim, aynı bölümde çalışmaktayız) urfayıda yakinen tanırım bunuda belirtiyim. yk nın üstünde urfanın headersı var artı dedğm gibi full egzos v2 kit var. urfa kullandımı aracı nerde ne zmn, urfa kullanırken mi yürüdünde 4 boy attın? şunuda söylüyorum eğer yk nın sahibi ben olmuş olsaydım sadece ve sadece son,head,ve aemle sana 1 boy fark atardım bunuda bil. o yüzden bilip bilmeden gitmio etmiyo die tabirler kullanmıyalım... kaldı ki gürsel abim yk sına kızım der kıyamaz bile, o gün urfanın gazına geldide vitesleri güzel attı geçti gitti yanımdan.

canım kardesım sefını bende tanıyorum merak etme kımseyı rencıde edıcek laf soylemdım hıcbıyerdede denedık gectım dıye konusmadım ama 200sx 3 boy actı dıyosan bızde 200sx 7 boy acarız bu manada soyledım urfa geldı tanıstırdı artı ben 4 kısı denedım bagajın dolu urfalar ıkı kısı; baska zaman urfa kullandı denedık fark etmedı cok ozaman cokta ıdealıysan gel sen kullan aradakı farka bakalım.urfayla sahıbı kullanmadıysa bıde sen dene ben arabaya laf atmıyorum ama cok gordum 2002-2003 lerle makyajılıların alakası yok bence.urfanın arabadan zekın arabadan benım arabadan bılıyorum bı enayılık var bayagı ıyı gıdıyo 2002-2003 ler:))

BMK TypeR
22-06-2007, 12:26
urfanın parçalar sende değilmi zaten? bide yürüdüğünüz o gün sende beyin falanda vardı bildiğim kadarıyla...

neyse yani benim yazmak istediğim mevzu başkay..ben tamamıyla o abimizi düşünerek yazdım..Çünkü Gürsel abinin bu işlerle hiç alakası yoktur sadece severek biner arabasına hatta kıyamaz öyle gazlamaya o kadarını söyliyim..arabasının gitmiyor, yürümüyor gibi lanse edilmesini istemediğimden yazdım ...

sırf gürsel abinin değil yani sanada olsa aynısı eminim sende bozulursun..

konunun arasına bu muhabbeti sokmak istemezdim, herkese saygılar..

bende beyın yoktu denedıgımızde yanı bunda bozulucak bısey yok benım araca gore yurumuyo urfada kullnadı gorsel abıde yanıu ustune robpot koysan alakası yok yıned eacıklıyorum bence eskı kasa lar daha ıyı ben sadece gorsel abıyle yuruyunmce anlamadım baska 2004-2005 led eyurudum olay bu arabası aslan gıbı ve eskı sahıbıde arkdasım kız gıbı bakıyolardı.

tool
22-06-2007, 13:12
eski yeni tartismasi basladi demek birde..

alphan
22-06-2007, 14:12
Noldu sonuc kim kaptı 500dolari?

Renç
22-06-2007, 15:35
Noldu sonuc kim kaptı 500dolari?

valla ya...onun bunun arabası muhabbetini geçtiniz bide yeni eski tartışması yapıyosunuz...STP ye ayıp olmuyomu..?konu s24 200sx ile type-r değilmiydi....:beuj:

GökhanO
22-06-2007, 15:43
Konu daha fazla uzamasın tartısmaya donusmesin, zaten yorumlardan herkesin araçlar hakkında bir fikri oldu konuyu kapatıyorum.