PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecilim bitti askere gidicem '' yardım ''

SercanTurkoz
03-01-2011, 22:13
3 sene kadar önce tecil ettirmiştim.
2011 e kadar tecilimin oldugu söylenmişti.
2011 geldi çattı.
Yarın sabah halıcıoglu fatih şubesine gidicem.
Yanıma ne almam lazım bilmiyorum.
Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

not : '' Bu arada arabamıda satmaya karar verdim , ilanı yarın vericem kısmetse ''

mmustu
03-01-2011, 22:14
tarih kısmına emin ol benim gibi 31 ekimde bitmiş olma ihtimalide var :D ben hala gitmedim gerçi muayeneye :D

sen bi git şubeye kontrol ettir orada söylerler muayene için ne gerekli olduğunu

Alican
03-01-2011, 22:15
Sercan öğrenim bilgini gösteren bir evrak fotograf isteniyormuydu tam hatırlamıyorum birde her ihtimale karşı kafa kağıdı fotokopisi yeterli olur sanırım.

Şimdiden hayırlı tezkereler.

SercanTurkoz
03-01-2011, 22:19
Şimdi yoklama kagıdımı buldumda ;
Nufus huviyet cuzdanı, 9 adat fotogrf, diplomanız ve aslı ve fotokopisi ve verem savaş taraması sonuç belgesi ile geliniz diyor.

Hadi bunlar varda ;
Verem savaş taraması yokki..
Onu isterler sanırım yarın.

Bide teblig tarigim 22 09 2008 yazıyor.
sanırım bı yılın 9.ayına kadar daha tecilim var..
Ama ilk devreyle gidiyim ben =)

Verem savaş raporu :S ? ?

Mert Safa
03-01-2011, 22:22
Verem savaş raporu :S ? ?

Taksimde meydanda the marmaranın aşağısına doğru Verem savaş hastanesinde veriyolar:)
10 tl ye almıştım üniversite kaydım için herhalde aynıdır:)

mmustu
03-01-2011, 22:22
gülüm onlar seni sağlık ocağı yada hastahaneye yollayacaklar zaten

SercanTurkoz
03-01-2011, 22:31
Zaten tecile gittigim zaman diplomam vs fln evraklarım şubede, bi ehliyet fotokopimi goturmemistim. Onu veririm.
Verem savaş raporu için biriyle konustumda Mustafa abinin dedigi gibi ordan muayne ediyolar yada gönderiyorlar zaten dedi.
Bu arada, devre kaybı gibi gitme bi şansım varmı ?
Kagıttaki teblig tarigine göre 9.aya kadar daha tecilim var.
Ben şubatta gitmek istiyorum desem.
Eyvallah paşam derlermi yoksa, hadi hazır geldin biran once gönderelim muhabbeti olurmu ?

fastchild
03-01-2011, 22:34
mustafa abi online askerlik şubesi gibisin :D:D:D

Kadyr
03-01-2011, 22:37
hıc bıseyım yk de yoksa ugrasırsın bı ton bısıyın varsada askerde soyle 20 adet cvarı resım olsun sende :D

SerdaR A.
03-01-2011, 23:06
hazır konu varken soruyım.=) ben hiçbişey bilmiyorum mezun oldum okul bitti ama tecil oldu ne zaman oldu ne zaman gidiyorum netten sorgulama öğrenme varmı acep ?

SercanTurkoz
04-01-2011, 09:04
hazır konu varken soruyım.=) ben hiçbişey bilmiyorum mezun oldum okul bitti ama tecil oldu ne zaman oldu ne zaman gidiyorum netten sorgulama öğrenme varmı acep ?

Muhtarlıktan eve kagıt geliyor yaşın doldugu zaman.
Okulun bittiyse diploma fotokoposi ve aslıyla okuyorsan okuldan belge alıp gidiyosun.

Muhtarlıktan gelen kagıtla muhtarlıga gidince sana bi kagıt veriyor, o kagıtta yazıyor hangi evraklarla gitmen gerektigini.

Gidiyosun tecil ettiricem diyosn danışmaya , sana kagıt veriyo , dolduruyosun, muayne oluyosun, 3 sene tecil veriyorlar. '' Benim öyleydi yani ''

'' Gelelim bana, 8 de şubedeydim, sıra kagıdımı aldım şubeme gittim, danışmaya soyledim durumu kagıt verdi, işaretledim, banka sistemi gibi yapmışlar , bi abla konuşmuşlar işlemleri yapıyo, şubat dolu paşam seni martta gondersek olurmu dedim, olur senimi kırıcam ablacım dedim, içerden dosyamı aldım işlemleri yaptı, mayıs 10 gibi gel, gidip gitmicegin ozaman kesinleşicek , şimdi başvuru tarzı bişey yapıyorum dedi.
Bu kadar =) bide ehliyetimi işlettirdim dosyama. ''

Kısmete Mayısta yolcuyum :)

Arabayı satma işi de Nisan gibi artık..

BoraRS
04-01-2011, 09:32
gülüm onlar seni sağlık ocağı yada hastahaneye yollayacaklar zaten

Muştu sen muayene bile olmaya gitmemişsin nerden biliyon bu kadar çok detayı arkadaş ya :D:D

Ozan Özer
04-01-2011, 09:34
Hayırlısı olsun Sercan..
Ben teskere almak için bomboş Halıcıoğlu şubesinde yarım saat beklemiştim:)