PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rover 214si&216si Fikirleriniz

dangerahmet
04-01-2011, 00:21
Arkadaşlar Aile Arabası Olarak Almak İçin Birkaç Haftadır Takip Ediyorum Piyasadaki Emsallerine Bakarak Fiyatları Uygun Geldi ve Full Haliyle (Abs-Çift Airbag-Klima-Sunroofvs) 9 12 Bin TL Civarı , Bir Kaç Arkadaşım Parça ve Servis Ağının Türkiyede Yaygın Olmadığından ve Parçaları Pahalı Olduğundan Kaynaklandığını Söyledi ama Sizlerdende Fikir Almak İstedim Bu 2 Model Alınırmı Minimum 4 Sene Kadar Binilecektir Eksileri Artıları Nedir ? Araç Ankarada Kullanılacaktır. Şimdiden Teşekkürler

joker
04-01-2011, 00:31
roverların o modellerinin coğu parcası hondanın parcaları diye biliyorum parca konusunda sıkıntı yaşamazsın euro civiclerin bircok parcası uyuyordu onlara

Thracian
04-01-2011, 00:32
Arkadaşım bir rover sahibi olarak söyleyebilirimki, kesinlikle alınacak araba,

Aracın herşeyi +

- yanı ise pek yaygın olmadığı için 1. usta sorunu yaşama ihtimalin var, kayseride düzgün rover ustası varsa hiç sorun çıkarmtaz.

2. parca teymininde ufak zaman sorunu olur onlarıda istanbul Aksarayda Engin otomotivden teymin edebilirsin. (pahalılık konusunda ise; 1 set buji kablosu 4 buji 1 tevzi makarası 1 dispiritor kapağı 125TL ye aldım. En son geri vites müşrüm ağrızalanmıştı, silivri sanayisinde kime sorduysam bulamazsın yapamazsın dediler. söküp baktık Peugeot araç geri vites müşürleriyle aynıdı 12 TL ye aldım)

3. Fren sistemi çok iyi değildir, aklında olsun.

4. Hararet soruna karşı fanların daha erken açılması için ayarlatman faydalı olur.

12 yıldır Rover 216si sahibiyim, Kesinlikle alıcak otomobil ama hep dedikodudan insanlar kötü biliyor.

Sana 'o araba alınırmı? parça sorunu var? vb' ithamlarda bulunanlara daha önce rover kullanıp kullanmadıklarını sor lütfen. Hepsi kullanmadık ama arkadaşımın arkadaşının vardı yada sanayideki ustam böyle dedi gbi şeyler söyleyecek

joker
04-01-2011, 00:37
Arkadaşım bir rover sahibi olarak söyleyebilirimki, kesinlikle alınacak araba,

Aracın herşeyi +

- yanı ise pek yaygın olmadığı için 1. usta sorunu yaşama ihtimalin var, kayseride düzgün rover ustası varsa hiç sorun çıkarmtaz.

2. parca teymininde ufak zaman sorunu olur onlarıda istanbul Aksarayda Engin otomotivden teymin edebilirsin. (pahalılık konusunda ise; 1 set buji kablosu 4 buji 1 tevzi makarası 1 dispiritor kapağı 125TL ye aldım. En son geri vites müşrüm ağrızalanmıştı, silivri sanayisinde kime sorduysam bulamazsın yapamazsın dediler. söküp baktık Peugeot araç geri vites müşürleriyle aynıdı 12 TL ye aldım)

3. Fren sistemi çok iyi değildir, aklında olsun.

4. Hararet soruna karşı fanların daha erken açılması için ayarlatman faydalı olur.

12 yıldır Rover 216si sahibiyim, Kesinlikle alıcak otomobil ama hep dedikodudan insanlar kötü biliyor.

Sana 'o araba alınırmı? parça sorunu var? vb' ithamlarda bulunanlara daha önce rover kullanıp kullanmadıklarını sor lütfen. Hepsi kullanmadık ama arkadaşımın arkadaşının vardı yada sanayideki ustam böyle dedi gbi şeyler söyleyecek

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

alp88
04-01-2011, 00:50
214 almanın pek bir mantığı yok. Sunroof, çelik jant 216 larda standart. 216 tercih edin bence. 200'lerin parçaları Hondalarla aynı değil. 600'lerin ve 400 lerin ortak parçaları var. Ankara'da her türlü parça bulunuyor hiç sorun olmaz. Kayseri için birşey diyemem ama. Parça fiyatları açısından korkmayın uygun fiyatlar. Haşat arabadan korkun ama. Piyasada hırpalanmış araba çok.

Ben 2 yıldan biraz fazla bir süredir Rover kullanıcısıyım. Aracımın tanıtım llinkini koyuyorum. Belki bir fikir sahibi olmanda yardımcı olur:

http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/72351-merhaba.html

_driver_
04-01-2011, 01:57
tam alp88 nickli arkadas konuyu gorunce cevap verir diye giricektim konuya ki coktan yazmıs bile :D

vkarayel
04-01-2011, 08:13
Aile için alıcaksan 620 yada 420 para varsa 75 alıcaksın, 200 serisi genç işi ...

dangerahmet
04-01-2011, 14:56
teşekkürler bilgiler için arkadaşlar :) bu hafta içi bir kaç rover'a bakacağım

som306
04-01-2011, 15:01
kuzenimde var:)nerdeyse 7 yıldır biniyolar.daha bir kez başlarını ağrıtmamıştır.arabaları 80binde.çok keyifli araçtır çok iyide kaçar 111hp lik araca göre:)

Tunç
04-01-2011, 15:03
butun parcaları var ustalarıda var alınabılır arac

mur_84
04-01-2011, 15:22
az km.'de düzgün kullanılmış hararet görmemiş bulursan al güzel araç ama hararet yapma olasılığı yüksek bir araç dikkatli ol kullanırken eğer alırsan tabiki.. ;)

Anıl E.
04-01-2011, 16:31
Haydi buyur burdan yak :ofk:

alp88
04-01-2011, 17:21
tam alp88 nickli arkadas konuyu gorunce cevap verir diye giricektim konuya ki coktan yazmıs bile :D

=) Evet görünce atladım hemen.

Hararet konusu önemli bir durum. Tofaş gibi hararet yapınca su koy devam et bi araç değil malesef =). Benim başlığımdaki bakımları yaptırım yaptırmadığını sorabilirsin baktığın araç sahiplerine.

*silindir kapak contası
*sibop lastikleri

Bu 2si önemli. Motor sıfır falan diyen varsa motoru nerde sıfırlattığını sor. Gelişigüzel toplanmış bi motor bitik motordan daha çok sorun çıkarabiliyor bazen.

trkanl
04-01-2011, 21:07
ustadım bnde yaşadığım deneyimleri yazıyım herkes iyi yanlarından bahsetmiş bnde kötü yanlarındn bahsediyim

.2 .eli yaygın deil ***** alıyorsun ama satarken sıkıntı
.yürüryeni ve mekanik hakikaten honda ların oluyor ama bulunduğun şehirdeki usta ya çok bağlı uydurması yada doğru parça kullanması ve düzen tutması çok önemli ustana güveniyosan mantıklı
.ön kapı pandizotları sıkıntılıdır kronik üst kısmlardan deforme olmuştur bi çoğu sıfır bulmazssın kimse bulursun dese bile inanma 1 yıl bekledik ama yurttıdşı bağlantılı bulduk açıkçası güven sorunu
.çıkma parçası çok az kayseride olman ankardan almana avantaj olabilr ama pahalı olduğunu unutmamak gerekir
.ufak tefek parçaları bulman şansına bağlı
.kayseride bi arkadaşım mor renkde 220 motoru swaplayıp doldurdu spec listesi kabarık onla görüşmeni tavsiye ederim
.çok zevklidir çok güzel araba ama bunları göze alman gerek en azından bu paralara eski bi honda yada opel alıp binmeni öneririm en azından kendi parçalrını satan servisleri var kıyas edersek astra çok daha ii bir seçenek olur
bnden bu kadar kimse yanlış anlamsın + nkadar falaysa - 2 katı

makif84
04-01-2011, 21:12
önceleri bende araştırdım 214 yerine 216 almanı tavsiye ederim ve kime sorduysam hararetten şikayatçi bilgin olsun.