PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımı pro temizliğe sokmalı mıyım?

OAtes
05-01-2011, 03:16
Ben kendim cila vs alıp garajımda aracı cilalayıp yıkamayı düşünüyorum meguiars ürünlerinden birkaçını gözüme kestirdim:D

ama şuan aracın durumu çok iç açıcı değil üstünde oval çizikler çok fazla ve iç kısımda ufak tefek çıkmayan lekeler var koltukta onlarıda çıkarması için sizce pro temizliğe sokmalı mıyım özellikle aracın dışında yoksa direk meguiars NXT 2.0 alıp cilayı abanayım mı :D

darkred
05-01-2011, 03:45
arabanda ne kadar çizik olursa olsun nxt kullanırsan çiziklerin kapanmaz ama aracının parlaklığı artar.Amatör uygulama yapacaksan eğer swrillx alıp kullanabilirsin.Tam anlamıyla çiziklerden kurtulamazsın ancak bir miktar azaltıcaktır.Sonra derin parlaklık için glaze ve onun üzerinede koruma amaçlı nxt atarsan güzel olur...

Ama tavsiyem önce aracını boya koruma yaptır...Uygulamadan sonraki halini görünce iyiki vermişim diyorsun...

peace
05-01-2011, 04:16
pro. yaptır önce daha sonra kendin amatör olarak parlatmaya devam et bence.

zekky
05-01-2011, 04:25
pro. yaptır önce daha sonra kendin amatör olarak parlatmaya devam et bence.

+1 bencede öyle.. esas o zaman yakalarsın parlaklığı

ouzs
05-01-2011, 05:15
o bahsedilen çizikler amatörce gitmez. çok zor.. onlar gtmeyincede cilanın bi anlamı kalmıyo. .araca sadece akşam üstü bakaibliosun. güneşte can sıkar :) en güzeli prof. ellere bırakman sonrada 2 haftada bir parlatmanın tadını çıkarman olur.. ;)

FTC-TS
05-01-2011, 05:27
hiç yapmadıysan uygulama 1 kez de olsa yaptır sonra düzenli olarak koru bence aracını :)

devil_berk22
05-01-2011, 19:35
bu uygulama fiyatları hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar

serhat306
05-01-2011, 19:37
detaylı ıc temızlık dusunuyorsan maslakta dukkanım var yardımcı olurum ıstersen...

devil_berk22
05-01-2011, 19:41
ben komple dış kısım için istiyorum iç kısım temiz ancak dışı bayağı bi çizik dolu fırçayla yıkanmaktan

FTC-TS
05-01-2011, 20:07
350tl civarı ortalama

OAtes
05-01-2011, 22:45
anlaşıldı o zaman pro iç dış bi sokacas illa ki :D ondan sonra
nxt mi kullanayım peki yoksa ek olarak dış yüzeyde başka birşey kullanmam gerekiyor mu

ayrıca detaylı bakımdan sonra aracın iç koruması için neler kullanmalıyılm sizce?

darkred
06-01-2011, 02:51
anlaşıldı o zaman pro iç dış bi sokacas illa ki :D ondan sonra
nxt mi kullanayım peki yoksa ek olarak dış yüzeyde başka birşey kullanmam gerekiyor mu

ayrıca detaylı bakımdan sonra aracın iç koruması için neler kullanmalıyılm sizce?

Detaylıya girdikten sonra yapacağın tek şey amatör ürünler kullanarak arabanın parlaklığını korumak..

Glaze 7 birde nxt aldığın zaman tamamdır.Glaze i yaptıktan sonra üzerine koruyucu olarak nxt kullanırsın...

Glaze : derin parlaklık verici bir malzemedir

Nxt : Parlaklık verici ve koruyucu bir malzemedir..

GokhanRS
06-01-2011, 03:49
bi meguiars prof ellere ihtiyacın var. benimde çok fazla çizik var tabi çamurluktaki sürtmeleri boyattıktan sonra yaptırıcam.

OAtes
06-01-2011, 09:31
bi meguiars prof ellere ihtiyacın var. benimde çok fazla çizik var tabi çamurluktaki sürtmeleri boyattıktan sonra yaptırıcam.

aynı şekilde tamponda hafiften boya sökülmeleri ve çizikler mevcut onları da bir şekilde halletmek lazım yakında mr.garage a gidecem forumdaki arkadaşların önerdiği onları hallettikten sonra bi profesyonel detaylı temizliğe sokmayı düşünüyorum sonrada nxtyi 2-3 hafatda bir uygulayarak koruma yapacam

OAtes
06-01-2011, 09:33
Detaylıya girdikten sonra yapacağın tek şey amatör ürünler kullanarak arabanın parlaklığını korumak..

Glaze 7 birde nxt aldığın zaman tamamdır.Glaze i yaptıktan sonra üzerine koruyucu olarak nxt kullanırsın...

Glaze : derin parlaklık verici bir malzemedir

Nxt : Parlaklık verici ve koruyucu bir malzemedir..

glaze i kullan demenizdeki amaç nedir pek anlayamadım şimdi nxt de parlaklık veriyor fakat glaze ile daha mı net olacak biraz daha açabilrseniz sevinirim :)

darkred
06-01-2011, 13:52
Glaze nxt den daha fazla ve daha derin bir parlaklık verir ıslak görünümü daha belirginleştiren bir malzemedir... Ekstra parlaklık vermek dışında bir özelliği yok glaze7 nin.

recky
06-01-2011, 14:03
amotor cızık ısı cok zor..
pasta cıla sonra meq yapsan kanımca ıyı olur.
kolaygelsınh