PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hoparlör yardımı...

n.gezen
06-01-2011, 15:19
2011 ford connect aracımın orjinal ses siteminde bulunan 13 cm hoparlörler oldukça kalitesiz ve 20 watt gibi düşük bi değere sahip.orjinal hoparlörleri sökerek yerine alpine,kenwood,dls,focal vb. gibi kaliteli bir markanın hoparlörlerini kullanmak istiyorum.bu aşamada sizlere 2 sorum olacak.
1-) hangi marka ve model hoparlör kullanmamı önerirsiniz ?
2-)aracın orjinal teybi yeni takılacak hoparlörlerden dolayı bi problem yaşatırmı yani kısaca bu hoparlörleri kaldırırmı ?
cevap vererek zamanını ayıran herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

ruudvan
06-01-2011, 22:05
jbl markasının gozundekı yerınden bır ust kademe marka tercıh et hangı marka oldugu onemlı deıl.
max lımıtın 250tl olsun ustunu teybın calamaz zaten
...

Kadyr
06-01-2011, 22:11
Sony teyp olmasi lazm ckisi duzgndur jbl mid takimi alablirsn bnce yada baska bir marka 13 cm yerine 16 sigarsa daha ii olr tabi

n.gezen
07-01-2011, 12:01
yok şimdilik orjinal teyple kullanmak durumundayım.250 tl üst limit demişsiniz ama hani bu katagoride bi kaç örnek verirseniz benim açımdan çok daha yardımınız dokunur.max kaç watt hoparlör filan almalıyım mesela.

ruudvan
08-01-2011, 01:24
yok şimdilik orjinal teyple kullanmak durumundayım.250 tl üst limit demişsiniz ama hani bu katagoride bi kaç örnek verirseniz benim açımdan çok daha yardımınız dokunur.max kaç watt hoparlör filan almalıyım mesela.

diorum ya :D
250 bıle cok 200 ust lımıtın olsun arastır fıyatları 200 e yakın fıyatlı olanlar tam sana gore sole 60rms vs.
zaten 200un ustu yuksek rms degrlıdırler.amfı gerekebılır.

n.gezen
10-01-2011, 13:53
teşekkürler yardımlarınız için dls marka 50 rms buldum.fiyatıda uygun onları almayı düşünüyorum.

Günkut
10-01-2011, 14:00
olay comp. ise infinity derim jbl kicker filan trass

ruudvan
10-01-2011, 17:12
teşekkürler yardımlarınız için dls marka 50 rms buldum.fiyatıda uygun onları almayı düşünüyorum.

dls ıyıdır.ılacını bulmussun.

n.gezen
10-01-2011, 18:47
olay comp. ise infinity derim jbl kicker filan trass

yanlız sorumu dikkatli okursanız amfi kullanmayı düşünmediğim için olay comp. değil bildiğimiz hoparlör :)

JDMazda_GTR
12-01-2011, 01:56
bı kere en basta ne tarz muzık dınledıgın onemlı bu ısın parasından once bunu soleyebılırsen yardımcı olmaya calısırım.200 250 tl de sonucta para.hosuna gıtmeyen bırseye neden para veresın.dls vb markaların 50rms ı kesınlıkle teyp ıle uyumlu olmaz berbat bır ses alırsın.senın teyp ın aynı hoparlorlerın gıbı yanı 20watt hoparlore uygun olarak yapılmıs bır teyp.maxımum 20watt sese sahıp hoparlorı cıkarıp 50 watt rms(nominal)değere sahip hoparlor takarsan ne ses guzel olur ne de dayanıklı olur.su an kı halını ararsın.benım sana tavsıyem alpine ın e serısı 13cm hoparlorlerını alman.20-25 watt rms degerlerı var hem teyp yorulmaz hemde soft muzıklerde ve vocal seslerı guzel veren hoparlorlerdır.malzemelerı de kagıt oldugu ıcın seslerı kalıtelı olur.fıyat dersen de cıftını 80 ıle 100 tl arası alman mumkun.e serısı alpine coaxıel(senın deyımınle bıldıgımız hoparlor:D)al keyıfle muzıgını dınle

n.gezen
12-01-2011, 12:30
bı kere en basta ne tarz muzık dınledıgın onemlı bu ısın parasından once bunu soleyebılırsen yardımcı olmaya calısırım.200 250 tl de sonucta para.hosuna gıtmeyen bırseye neden para veresın.dls vb markaların 50rms ı kesınlıkle teyp ıle uyumlu olmaz berbat bır ses alırsın.senın teyp ın aynı hoparlorlerın gıbı yanı 20watt hoparlore uygun olarak yapılmıs bır teyp.maxımum 20watt sese sahıp hoparlorı cıkarıp 50 watt rms(nominal)değere sahip hoparlor takarsan ne ses guzel olur ne de dayanıklı olur.su an kı halını ararsın.benım sana tavsıyem alpine ın e serısı 13cm hoparlorlerını alman.20-25 watt rms degerlerı var hem teyp yorulmaz hemde soft muzıklerde ve vocal seslerı guzel veren hoparlorlerdır.malzemelerı de kagıt oldugu ıcın seslerı kalıtelı olur.fıyat dersen de cıftını 80 ıle 100 tl arası alman mumkun.e serısı alpine coaxıel(senın deyımınle bıldıgımız hoparlor:D)al keyıfle muzıgını dınle

öncelikle konuyu açtığım mesajı okursanız zaten ben hoparlörün fiyatıyla ilgili hiç birşeyden bahsetmedim.asıl öğrenmek istediğim marka ve model önerisiydi.ama cevap yazan arkadaş 250 tlnin üzerini zaten çalmaz diyince düz bir mantıkla bende olaya bu açıdan baktım.çok şükür coaxiel le companentin arasındaki farkı bizde biliyoruz:Dsonuç olarak coaxiel hoparlörlerimi hala almadım ve hiç birşey için geç kalınmış değil.keşke herkes siz kadar duyarlı olsa yanlışlar hakkında yardımcı olmak bâbında.konuyu 152 kişi okumuş ve cevap yazan 4 kişi:D başka ekleyeceğiniz bişey yoksa alpine değerlendireceğim.yardımınız için çok teşekkür ederim.