PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GO PRO HD ile Deneme çekimim

muratcantona
06-01-2011, 18:25
YouTube - GO Pro HERO HD 1080P with Renault Laguna 3 (http://www.youtube.com/watch?v=OMqWrC8yVo0)

Arkadaşlar geçende aldıgım go pro hd kameramla bı deneme cekımı yaptım 16:9 full hd vıdeonun orjınalı ama asırı buyuk oldugu ıcın bu sekılde yukledım 4:3 yukledım bıde yanlıslıkla

BARR
06-01-2011, 18:48
Bende yaza almayı planlıyorum gayet güzel havanın kapalı olması kötü olmuş + 4:3 upload etmende hissiyatı azaltmış ama makina çok başarılı bence ayrıca çok geniş kullanım seçenekleri ağız sulandırıyor:)

muratcantona
06-01-2011, 19:31
Bende yaza almayı planlıyorum gayet güzel havanın kapalı olması kötü olmuş + 4:3 upload etmende hissiyatı azaltmış ama makina çok başarılı bence ayrıca çok geniş kullanım seçenekleri ağız sulandırıyor:)

super bı cıhaz 2-3 adet daha alcam :D cok guzel ısler olabılıyor

cembozbey
06-01-2011, 19:35
bu sekilde nası monte yabtın araca

BARR
06-01-2011, 19:46
super bı cıhaz 2-3 adet daha alcam :D cok guzel ısler olabılıyor

Banada alsana bir tane bir ara yaz gibi :D

kurtbil
06-01-2011, 20:29
guzel aletmıs youtube dan bıraz baktım da gecesı de gunduzu de ıyı,roll vıdeoları ıcın ıdeal kamera:)

Ufuk
06-01-2011, 20:38
Güzelmiş ne kadara aldınız? başta hdyi falan görünce bende dedim pro.makinayı yağmurlu havada aracın dışan monte edilirmi diye ama sonra netten aratınca gördüm özlliklerini :)
Edit:sanırım sahibindende satan sizsiniz yukarıdaki ne kadara aldınız sorusunu sormadım farz edin :)

miniks
06-01-2011, 21:05
heme soru sorayım. hd motorsport alıyorum kısmetse. bundan daha yenı bır model var mı? bırde avda kullanmak ıcın ekstra helmet acs. ıstedım.

muratcantona
06-01-2011, 21:10
bu sekilde nası monte yabtın araca

Özel ekıpmanları var o şekilde yaptım

muratcantona
06-01-2011, 21:11
heme soru sorayım. hd motorsport alıyorum kısmetse. bundan daha yenı bır model var mı? bırde avda kullanmak ıcın ekstra helmet acs. ıstedım.

Daha cıkmadı ama yakın zamanda 3D modelı cıkıcak ... Avda çok kullanılı olabılır hatta tüfeğe monte edilip kullanılabılır bıle...

960 p modelı değildir umarım dıkkat edın alırken 1080p modelı var...

muratcantona
06-01-2011, 21:12
Güzelmiş ne kadara aldınız? başta hdyi falan görünce bende dedim pro.makinayı yağmurlu havada aracın dışan monte edilirmi diye ama sonra netten aratınca gördüm özlliklerini :)
Edit:sanırım sahibindende satan sizsiniz yukarıdaki ne kadara aldınız sorusunu sormadım farz edin :)

Aynen satan benım :D cok mantıklı bı alet ama sunu unutmayın beyler gumruğe takılıyor benımkı takıldı hallettım bı sekılde gumruk odemeden eger takılırsa 360 TL vergısı var

hasan çağri
06-01-2011, 21:13
Arkadaşlar bu arada GoPronun Türkiye distribütörü artık biziz... Her türlü yedek parçası aksesuarı ile birlikte Şubat ayından itibaren Türkiye den alınabilir olacak bilginize...

Bu aksesuarlara roll bar mount ve bilek aparatı gibi aparatlarda dahil

HD hero en güncel model zaten daha günceli yok...

Motorsport helmet hero sadece bağlantı parçaları fark ediyor...
Tr deki 2 yıl garantili yaklaşık fiyatı 750TL olacak motor sprt Hero ve Helmet Hero nun ...

Daha cıkmadı ama yakın zamanda 3D modelı cıkıcak ... Avda çok kullanılı olabılır hatta tüfeğe monte edilip kullanılabılır bıle

3d modeli yok aslında Normal HD olanından iki tanesini belirli bir açı ile birbirine bağlayan bir housing var onuniçerisine iki kamerayı birbirine bağlıyorsunuz iki kamera aynı anda çekim yapıp tek karta 3d olarak görüntü kaydediyor...

Av için şuanda tüfeğe ve su altında zıpkına bağlanmış videolar var youtube da...

Ayrıca 960 modeli sadece 960p 30fps çekim yapabiliyor.

1080p modelinde ise aslında en iyi görüntü 960p wide angle 60fps de elde ediliyor... test ettik onayladık...

muratcantona
06-01-2011, 21:19
Arkadaşlar bu arada GoPronun Türkiye distribütörü artık biziz... Her türlü yedek parçası aksesuarı ile birlikte Şubat ayından itibaren Türkiye den alınabilir olacak bilginize...

HD hero en güncel model zaten daha günceli yok...

Motorsport helmet hero sadece bağlantı parçaları fark ediyor...
Tr deki 2 yıl garantili yaklaşık fiyatı 750TL olacak motor sprt Hero ve Helmet Hero nun ...

3d modeli yok aslında Normal HD olanından iki tanesini belirli bir açı ile birbirine bağlayan bir housing var onuniçerisine iki kamerayı birbirine bağlıyorsunuz iki kamera aynı anda çekim yapıp tek karta 3d olarak görüntü kaydediyor...

Av için şuanda tüfeğe ve su altında zıpkına bağlanmış videolar var youtube da...

Ayrıca 960 modeli sadece 960p 30fps çekim yapabiliyor.

1080p modelinde ise aslında en iyi görüntü 960p wide angle 60fps de elde ediliyor... test ettik onayladık...

aynen dedıgınız gıbı en guzelı 960 p 60 fps te guzel bırsey servıs olması bu kameranın turkıyede ugrasıp zahmete gırmıcez artık :D

hasan çağri
06-01-2011, 21:21
aynen dedıgınız gıbı en guzelı 960 p 60 fps te guzel bırsey servıs olması bu kameranın turkıyede ugrasıp zahmete gırmıcez artık :D

Evet bende ilk çıktığında standart modeli için çok uğraşmıştım getirtmek için ama artık çok ulaşılabilir... Dünya da çılgınlık gibi bişey oldu :)

Şuan için deneme isteyen arkadaşlar ile deneme amaçlı benim kamerayla çekim yapabiliriz... Şuan bendeki araç vantuzunu sattığım için dışarıya montaj yapamıyorum ama genede çekim yaparız.

muratcantona
06-01-2011, 21:24
Evet bende ilk çıktığında standart modeli için çok uğraşmıştım getirtmek için ama artık çok ulaşılabilir... Dünya da çılgınlık gibi bişey oldu :)

Şuan için deneme isteyen arkadaşlar ile deneme amaçlı benim kamerayla çekim yapabiliriz... Şuan bendeki araç vantuzunu sattığım için dışarıya montaj yapamıyorum ama genede çekim yaparız.

Ben benım vantuzla yardıma gelırım :D aynen cılgınlık duzeyınde ... bu arada ozelden bı msj attım bakarsanız sevınırım

hasan çağri
11-01-2011, 19:04
Bir video da ben ekleyeyim;

Aracın sağ kafalığına koltuk çok az geri yatırılarak headstrap ile bağlandı.

Headstrap haliyle kafalığa biraz bol geldiği için titreşim var. Ama araç içindeki görüş açısını göstermek için koyuyorum videoyu. Bir kaç güne sis farı yuvasından ve cam önünden çekilmiş videolarda eklerim bu konuya...

Headstrap;

http://www.goprocamera.com/images/products/large/683_large_GHDS30-01-683x426.jpg

Video;

YouTube - GOPR0044 (http://www.youtube.com/watch?v=_hWXtU2ju-o)

http://www.youtube.com/watch?v=_hWXtU2ju-o

Buğra A.
11-01-2011, 19:15
GoPRO kullanıcısıyım.Fakat Contour GPS almayı tercih ederim ;)

hasan çağri
11-01-2011, 19:22
GoPRO kullanıcısıyım.Fakat Contour GPS almayı tercih ederim ;)

Contour'un birkaç eksisi bana göre açısının daha dar olması ve housing olmadığı için kameranın açıkta olması... Ufak olması dışında avantajı yok bence...

BRETE
11-01-2011, 21:56
arka tampona koyup egzos sesini ciğerlere kadar kaydedersin aynada kaybolanlarda cabası...

VTec_king
12-01-2011, 21:04
rolllerde böyle kaydediciler görmek istiyoruz :()

TAM35GNY
13-01-2011, 06:26
Benim de bayiligim var isteyen iletisime gecsin fiyatlandirma icin ...

RsErdi
13-01-2011, 13:55
eline saglık abi güzel çekim :)

hasan çağri
02-02-2011, 00:25
Go pro nun artık lcd ekranı da var... yani çekerkende, çektikten sonrada izleyebileceğiz...
Ayrıca bu bu eklenti olduğu için GoPro HD si olanlarda kamerasına alıp takabilecek.
Ürün yanında kendi genişletilmiş kılıf kapağı ile geleceği için bağlama ve su geçirmeme özelliğide aynen devam edecek.

YouTube - LCD BacPac Demo Video (http://www.youtube.com/watch?v=VSwa0P-Kpp4&feature=player_embedded)

hasan çağri
10-02-2011, 20:08
YouTube - GoPro (http://www.youtube.com/watch?v=-EchN-hojAQ)

Youtube a atarken görüntü çok bozuldu malesef. birde gom encoder sesi sildi... Sony Vegas yükleyip tekrar düzgün bişiler yapıcam sonra.

Bu arada 3 boyutlu çekim için kullanılan housing, lcd bac pack örnek ürün geldi testlerine başlıyorum :)

Ufuk
10-02-2011, 20:16
Çok garip geldi gözüme çok sevdim.Abi peki bunun düşme ihtimali var mı?

hasan çağri
10-02-2011, 20:19
Çok garip geldi gözüme çok sevdim.Abi peki bunun düşme ihtimali var mı?

Valla yapışkan tokası o kada sıkı tutunuyo ki yapıştırdıktan sonra oynatayım dedim tampon elimde kalıyodu :D

Bişeye vurup kırmadıkça ayağını düşme ihtimali yok... Yarın ürünler ile ilgii bir kaç fotoğraf çekip paylaşırım...

plekumat
28-02-2011, 20:21
Selamlar, bu headstrap denilen şey GoPro'nun kendine özel bir parçası mı?
Bir fotoğrafı var mı?

Bende biraz çabalıyorum böyle şeylere, kafalığa sıkıştırıp çekmiştim. sabitleme açısından fikir verir belki sizin housingler :)
YouTube - Astra H Short Cruise F. Finepix S2800 Video Test (http://www.youtube.com/watch?v=zNm5e_yrWmo)

Google'ye arattım sorumun cevabını aldım, Kusra bakmayın :)

hasan çağri
28-02-2011, 20:24
Head strap aslında bu kafa fenerlerinin gopr ya uyarlanmış hali... Ama bağlantı parçası gopro housing e göre...

Finepix için o tarz bir bağlantı zayıf kalır çünkü finepix ağırdır gopro ya göre...

http://camcorder.godzstudio.com/images/GoPro-Head-Strap-Mount-for-HERO-Cameras_31nfMkxdUbL._304_318.jpg