PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Loeb: 'Artık Formula 1 için çok yaşlıyım

Eriador
11-01-2011, 05:59
Bu konuyu hep açıcaktım ama unutuyordum , şimdi sizlerin fikirlerini merak ettim.

WRC 2010 Dünya şampiyonu ve toplamda 7 defa bu ünvana sahip Sebastien Loeb, Formula 1'e geçeceği yönünde yapılan haberleri yalanladı.

http://www.turkiyef1.com/images/news_gallery/sebastien-loeb-face-2010.jpg

Dünya Ralli şampiyonu Sebastien Loeb, Formula 1'de yarışmak için tek şansın 2009'da karşısına çıktığını ancak bunu da kaçırdığını ifade etti.

Fransız pilot, Red Bull aracıyla yaptığı F1 test sürüşündeki başarısının ardından geçtiğimiz yıl Abu Dabi Grand Prix'den sonra Toro Rosso'da yarışmak için girişimlerde bulunmuştu. Loeb bu çerçevede GP2 aracıyla da hazırlık sürüşleri gerçekleştirmişti. Fransız pilot bununla birlikte, F1'de yarışmak için gerekli süperlisansı alamamıştı.

Loeb hafta sonunda yaptığı açıklamada, Toro Rosso fırsatının kaçmasından sonra, bir daha karşısına çıkan fırsatları değerlendirmek için girişimde bulunmamaya karar verdiğini söyledi.

Loeb, "Geçtiğimiz yıl Red Bull'un böyle bir fikri vardı. Fakat projeyi sonlandıramadık. O yüzden artık bu (F1'de yarışma fikri) sona erdi" yorumunda bulundu.

Bununla birlikte Loeb, karşısına bir test sürüşü imkanı çıkması halinde, bunu zevkle değerledireceğini belirterek, "Ancak yarışmayı artık düşünmüyorum" dedi.

ondan sonra

Geçtiğimiz yıllarda Formula 1'e geçmek istediğini söyleyen hatta Red Bull ile test sürüşü yapan Loeb, en son verdiği ropörtajda bu iş için artık 'çok yaşlı' olduğunu itiraf etti.

'Böyle bir şansım olduğunu zannetmiyorum.'

'Fakat geçen sezon Abu Dabi'de sürebilirdim. Maalesef FIA bana lisans vermedi.'

'Artık 36 yaşındayım ve bu kadar genç pilotun geldiği bir sporda, artık çok geç.'

'Eğer bir Formula 1 aracı sürme şansım olursa, hiç kaçırmam, ama f1 kariyeri yapma planım yok.'

'Belki ralliden sonra başka serilerde de yarışabilirim. Ama Formula 1 ihtimaller arasında değil.'

kaynak : TurkiyeF1.Com

Ralli efsanesini F1 de görmek inanılmaz olurdu testlerde de ciddi iyi dereceler yapmıştı , 1 yarışlık bile olsa Loeb'e yarışma izni çıkarmıyan zihniyetler bir an önce motorsporlarındaki yönetim görevlerini bırakmalı

ruudvan
11-01-2011, 06:05
f1 e loeb yakışırdı ama yaşlıymış amcam heycana gelemem diyede sölemiş...loebde rallidn çekilip f1e giderse zaten ralli yi kimse izlemesin.

alp1903
11-01-2011, 12:01
Orasıda başkasına kalsın yaa kırılamıycak rekorlara imza atmasın artık yeter loeb yeter :P

fatihtemizer
11-01-2011, 12:08
efsane pilot yaşına yakışır konuşmuş.kutlarım:)

doush
11-01-2011, 21:32
F1 sıkıcı Loeb boşver, rally ye devam :)