PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Red Cupra Ctr23 Typ-r rol araç içi

LaGuNa
13-01-2011, 21:41
Güzel denemeler oldu herkese tşkr...

cupra 2kişi ( serkan aga 110 kg& uğur aga 100 kg )
serkan abiye o kadar söylememize rağmen neme lazım benzin biter die depoyu fulleyip gelmişti :) stepneyide sök dememize rağmen onuda üzerinde bırakıp gelmiş ( bu arada ctr çıplak) :):D bi dahaki denemelere tecrübe olrak bunları püf noktasına göre ayarlayıp gelecek..unutmaması için buraya yazıyoruz. :D:D

araç setup larını biliyorsunuz zaten araç içi videoları paylaşıyoruz

YouTube - red cupra ctr typr (http://www.youtube.com/watch?v=Z3Gfj_QNvt4)

YouTube - red cupra ctr typr roll (http://www.youtube.com/watch?v=sRE3G8An7PU)

YouTube - red cupra ctr typ-r roll 3 (http://www.youtube.com/watch?v=5cTIgrQb4Qo)

YouTube - red cupra ctr typ-r roll 4 (http://www.youtube.com/watch?v=X21bi3urtl4)

YouTube - red cupra ctr typ-r roll5 (http://www.youtube.com/watch?v=M-xJEfgjSUE)

YouTube - red cupra ctr typ-r roll6 (http://www.youtube.com/watch?v=3Hf3fmefXAU)

JapanVsGermany
13-01-2011, 21:46
Cupraya da Type R a da helal olsun, çok güzel denemeler gerçekten... İmreniyor insan :D

s2k
13-01-2011, 21:50
şu korna olayına hasta oluyorum namı değer urfa style dııııttt dıııııttt dit :D:D:D

ogunozcan
13-01-2011, 22:01
masallah araclara ıcten ızleyınce oaly bı anda deısıyo.cupra baya baya rahat gecıyo 2 kısı olmasına ragmen.tabıkı bos olsa daha rahat olur.ama ctr de harıka

CemVteC
13-01-2011, 22:03
Denemeler gercekten cok guzel oldu cok guzel b geceydı .orcunun typer gercekten kendı kategorısınde nadır araclardan cok ıı gıdıor emegıne saglık cok guzel b arac yapmıs gelelım bızım kırmızı cupra mıza:) ılk uc vıdeoda serkan abı 110 kılo ugur abı 100 kılo ve aracın standart agırlgnı bılıosunuz hc b eksıltme yok fazlası var dıger vıdeolarda ben 60 ersın abıde 90 kılo bunu yazmamda yanlıs anlasılmasın sonra cupra gıtmıomus denmesın dıe bunları yazıyorum aracımız ustudekı parcaların hakkını bızım gorusumuzce tam anlamıyla vermıs bu sartlarda bu sekılde gıtmesı cokk guzel ıkı aracada massallah

orcuns
13-01-2011, 22:07
Denemeler gercekten cok guzel oldu cok guzel b geceydı .orcunun typer gercekten kendı kategorısınde nadır araclardan cok ıı gıdıor emegıne saglık cok guzel b arac yapmıs gelelım bızım kırmızı cupra mıza:) ılk uc vıdeoda serkan abı 110 kılo ugur abı 100 kılo ve aracın standart agırlgnı bılıosunuz hc b eksıltme yok fazlası var dıger vıdeolarda ben 60 ersın abıde 90 kılo bunu yazmamda yanlıs anlasılmasın sonra cupra gıtmıomus denmesın dıe bunları yazıyorum aracımız ustudekı parcaların hakkını bızım gorusumuzce tam anlamıyla vermıs bu sartlarda bu sekılde gıtmesı cokk guzel ıkı aracada massallah

eyvallah krdesım acıklama ıcın sunu kımse dıyemez rahat olun cupra yavasmıs yurumuyomus ole bır dunya yok kımse salak degıl o kadar yolu geldıgınız ıcınde ayrıyetten tesekkurler.

Redbull
13-01-2011, 22:20
güzel net olmuş denemeler tebrikler.

Özgür Ozan
13-01-2011, 22:22
araçlara maşallah ctr felaket gidyor da cupra daha da bir değişik gidiyormuş araç içinden bu anladım:D

m power_35
13-01-2011, 22:25
orçunum atmosfarikte bu güce ulaşmak kolay değil çok emeğine sağlık typer on

M3CSL
13-01-2011, 22:27
maşallah maşallah selcuk Rs:) net çekımler olmuş.

kaan_cupra
13-01-2011, 22:28
maşallah 2 aracada...cupra yavas değil bencede.typer gerçekten güzel gidiyo.
sanırım 2.viteste basmışsınız.cupra da typerda tutunma sorunu yaşamış seslerden öle gibi geldi.

-Günalp-
13-01-2011, 22:29

bence astra coupe=) anladin sen..

derece43
13-01-2011, 22:31
Maşallah tekrar.. Diğer videolarda sankim biraz göz aldanması oldu bu videolarda net belli olmuş.. Gerçekten güzel olmuş cupra bu modlarla.. Orçun biraz daha yüklensen sankim iyi bi kovalamaca olur gibi tabi böyle olursa yine şartlar.. Çünkü ağırlık olayı birazcık kasıyor ister istemez.. Kazasız belasız binin nazar boncuğunu unutmayın..

life is life
13-01-2011, 22:36
iki aracada maşallah...

coyete
13-01-2011, 22:36
maşallah güzel denemeler olmuş

TYPERHAKAN
13-01-2011, 22:37
serkan cım maşaallah araban çok güzel olmuş,istanbul a geldiğine değmiş dimi?type r a da maşaallah gidebileceğinin en iyisini gitmiş.kazasız belasız denemeler hepimize....

orcuns
13-01-2011, 22:39
serkan cım maşaallah araban çok güzel olmuş,istanbul a geldiğine değmiş dimi?type r a da maşaallah gidebileceğinin en iyisini gitmiş.kazasız belasız denemeler hepimize....

butun arkadaslara tesekkur ederım ama sunu es gecemıcem sızden bunu duymak benı ınanın sevındırdı tesekkur ederım.

KMR2-GT
13-01-2011, 22:39
son vıdeo baya zevklı olmus masallah ıkısınede.orcun keske hafıf bı jantın olsa

orcuns
13-01-2011, 22:40
orçunum atmosfarikte bu güce ulaşmak kolay değil çok emeğine sağlık typer on

eyvallah abı:)

gökh@n_gr
13-01-2011, 22:42
maşallah orçun:) gözü olanın..:) cuprada fena ona da kocaman maşallah..

!KO
13-01-2011, 22:55
son vıdeo baya zevklı olmus masallah ıkısınede.orcun keske hafıf bı jantın olsa

+1 rpf01 tarzı jant ister ctr :)

Alicanrs
13-01-2011, 22:55
2 aracada kocaman maşallah kazasız belasız

Alper_
13-01-2011, 22:56
maşallah araçlara :)

arfy
13-01-2011, 22:59
2 aracada maşallah güzel deneme olmuş ..içerden izleyince daha net belli oluyor .. böyle güzel giden ve sökülmüş bir typer karşısında epey güzel yürümüş .. en güzeli böyle kavgasız gürültüsüz denemelerin olması ..

serkanbesimk
13-01-2011, 23:05
Orçun kardeşim sana çok teşekkür ederim denemeler için. Gerçekten gece de söylediğim gibi aracını çok çok güzel yürütüyorsun. Kimselerin bilir bilmez yorumları için kafanı meşgul etme aracın maşallah çok güzel. Kazasız belasız sağlıkla daha nice denemeler dilerim.

Selcuk_RoL
13-01-2011, 23:12
maşşallah iki aracada

orcuns
13-01-2011, 23:13
Orçun kardeşim sana çok teşekkür ederim denemeler için. Gerçekten gece de söylediğim gibi aracını çok çok güzel yürütüyorsun. Kimselerin bilir bilmez yorumları için kafanı meşgul etme aracın maşallah çok güzel. Kazasız belasız sağlıkla daha nice denemeler dilerim.

abı sana solıcek ne bır kelıme var nede bır laf 10 numara bır ınsansın hıc benı kırmadın nerde ıstersek bastık ben ınanılmaz keyıf aldım zaten basındada soyledıgım gıbı cupra hızlı bır araba bunu kımse ınkar edemez eger sen olamasaydın bende aracımı deneme sansı bulamıcaktım hersey ıcın tesekkur ederım herzaman senınle sabaha kadar denerız abı sıkıntı yok.

Erol
13-01-2011, 23:17
teketek denense fark çok olur.. cupra çok iyi olmuş eski haline göre arada ciddi kg. farkı var.

ctr bildigiiz ctr alayına isyan:)

mşllh. araçlarımıza

CooLeqenD
13-01-2011, 23:22
2 Aracada Maşallah Cuprada ağırlık olduğu halde düşük vitesde ciddi tutunma sorunu var Maşallah :) CTR'e söylencek söz yok zaten Katagorisinde saf kan bi araç Maşallah :)

arfy
13-01-2011, 23:49
2 Aracada Maşallah Cuprada ağırlık olduğu halde düşük vitesde ciddi tutunma sorunu var Maşallah :) CTR'e söylencek söz yok zaten Katagorisinde saf kan bi araç Maşallah :)

tork yüksek ya turbo geldiği anda 2 de sarmaması pek elde değil

Jam da Joker
13-01-2011, 23:53
Masallah araclara
Yeni kasa cuprada Cut offmu var yoksa benmi yanlis duyuyorum :)

ümitech
13-01-2011, 23:56
Gercekten çok keyifli denemeler olmuş,özellikle de son video.. iki aracada kocaman maşallah :)

Shellkolik
13-01-2011, 23:57
ctr bariz kilo avantajına rağmen doğru düzgün tutunamamış. Cupra aşırı güçlü sanırım
maşallah araçlara

yan53
13-01-2011, 23:58
maşallah içeriden videolarda daha net anlaşılmış olay beklenen olmuş. ama ctr bekledıgımden daha ıyı tutunmuş araç güzel gidior her iki aracada maşallah..

WhiteCupra
14-01-2011, 00:02
orcun kardeşime ve serkan abime kocaman maşşallah dostca bir deneme oldu kimse kimseyi kırmadı çok güzel bir geceydi....herkese herşey için teşekkürler....

Ertan-R
14-01-2011, 00:23
İki araçta kendi katogorisinde çok başarılı.İki tarafta aracının yürürünü görmüş.İlerde Orçun Tc ye Cupra stg4 e transfer olur.Tekrar denenir Maşallah.

WhiteCupra
14-01-2011, 00:27

videolası cemşir ile ben çektim senin kadar geliştiremedik kendimizi hem gazlayıp hem video çekelim türünün son örnegisin olum sen..:D:D

LaGuNa
14-01-2011, 00:28

ne telefon nede fotoğraf makinası kamera gibi olmuyormuş zamanında ( n/a ) farkına varsaydık keşke :D:D

kaan_cupra
14-01-2011, 00:30
Masallah araclara

banada öyle geldi ama typerın sanırım o cutoff sesi

yasin_R
14-01-2011, 00:50
videolası cemşir ile ben çektim senin kadar geliştiremedik kendimizi hem gazlayıp hem video çekelim türünün son örnegisin olum sen..:D:D

o şekli sc typer da iken bende yapmıştım:)

araçlara maşşallah. beklenen dediğimiz olmuş.

orçun arabayı çok güzel yürütüyo belli:) yanlış mı gördüm bilmiyorum ama kafa vites atarken önde:))))))))

WhiteCupra
14-01-2011, 01:00
Masallah araclara

yanlış duymuyorsun aga cut off var bizimkinlerde yok malesef..:(:(:(:(

Sportline
14-01-2011, 01:10
2.0tfsi bir başka gidiyor maşallah...

RS609
14-01-2011, 01:27
ıkı aracada masallah.orcun zaten arabasını gormek ıstıodu bı ıddası olmadıgı ıcın arabasını gormesı acısından cok ıyı olmus.son vıdeo cok guzel olmus cupra gercekten hızlı bır arabaymıs bır kez daha gorduk ama son vıdeoya bakcak olursak ctr23 dusundugumuzden ıyı tutunmus masallah.kavga gurultu laf dalası olmadan yapılan nadır bır rollıng olmus bu dahada sevındırıcı kazasız belasız ıkı aracada.

ömeRC
14-01-2011, 08:44
iki aracada maşallah typer da çok güzel gidiyor 2 de patiye düştüğündeki sesler çok güzel:)maşallah kazasız belasız gazlamalar...

gp74
14-01-2011, 08:51
Önce gazlıyanlara, sonrada bu görüntüleri çekenlere çok teşekkürler, araç içi video larda herşey çok net... Type-R çok ii direniyor cupra' ya...

TaGo
14-01-2011, 08:55
ıkı aracada masallah.orcun zaten arabasını gormek ıstıodu bı ıddası olmadıgı ıcın arabasını gormesı acısından cok ıyı olmus.son vıdeo cok guzel olmus cupra gercekten hızlı bır arabaymıs bır kez daha gorduk ama son vıdeoya bakcak olursak ctr23 dusundugumuzden ıyı tutunmus masallah.kavga gurultu laf dalası olmadan yapılan nadır bır rollıng olmus bu dahada sevındırıcı kazasız belasız ıkı aracada.

şu söylediklerine katılıyorum. Ama bir şeyinde altını çizmekte fayda var. Diğer video konusunda o şekilde bir tablo çizildiki hatta çizilmedi dile getirildi "tayyar 2-3-4-5 önde, 5 de cupra gelio ve sonrası kafa kafaya" doğrumuyum direkt bu şekilde yazıldı. Bu videolarda buna benzer bir tablo varmı peki?

Bu tip anketler aynı zamanda insanlara yol gösteriyor ve inanınki ben Cupra almayı düşünen biri olarak ilk video konusu itibariyle aracı almaktan vazgeçtim. Eğerki 330-340 hp lere yakın bir cupra ancak geriden yetişip kafa kafaya gidebiliosa beklenen performansta bir araç değil die düşündüm. Eminim cupra kullanıcılarıda ufak bir burukluk yaşamıştır.

Sizin söylmlerinizdende şunun altını çizeyim "son videoda nasıl tutunuyor görüyoruz bu bir başarı" dediğiniz yere bir bakın birde kaç video olduğuna bakın. Bu videolada bana pek tutunma varmış gibi gelmedi. Heleki 1 kişi fazla vede hafifletme yokken.

Yinede tayyar atmoda şuan ulaşılabilecek en ii yerde, 2000cc olarak eline su dökebilecek araç yok maaşallah

Ranthor
14-01-2011, 08:58
arabalara maşallah
fakat kornaya basış şeklinizi centilmence bulmadım
dııııııııııt dıt dı

vtecburhan
14-01-2011, 09:08
tayyara tekrardan maaşallah atmosferıkte bu başarıyı elde etmek kadar sevindiriçi bişey yoktur diye düşünüyorum ...

cembozbey
14-01-2011, 09:26
tebrikler deneyen arkadaslara kocamanda bi maşallah :)

şu gördugumu yazmadan edemiyecem

videolarda tutunma şeklinde bi çekişme bende görmedim cupra basıyor ve gidiyor acık ve net -ki bundan daha dogal bişey olamaz cidi hp ve tork farkı var..

ve yine tarafısz bir gözle bakıyorumki genelde geçen tebr edilirken typar her kosulda fanlarıyla coşuyor konularda :D

orcuns
14-01-2011, 09:38

videolarda tutunma şeklinde bi çekişme bende görmedim cupra basıyor ve gidiyor acık ve net -ki bundan daha dogal bişey olamaz cidi hp ve tork farkı var..

ve yine tarafısz bir gözle bakıyorumki genelde geçen tebr edilirken typar her kosulda fanlarıyla coşuyor konularda :D

bunu nasıl anlatsam bılemıyorum yerler ıslaktı ve vıdeolarda kuru olan yerle ıslak olan yerın arasındakı fark ortada typer fanlıgı gıbı bır sey yok ortada bence cupranın tabıkıde gecmesı normal ama bence sende typer ıcın antıpatı olusmus gokten yıldız kaysa suclusu typer.sana sole solıyım bazı denemelerımız var 5 soktugumda bıle kesıcıye dustum sen burdan pay biç tekrar soyluyorum herhangı bır ıddam yoktu denedık gorduk sen son vıdeoda yerler kuruydu orda bır cekısme gormuyorsan yapıcak zaten bır sey yok.

BoraRS
14-01-2011, 09:49
Tartışmaya hiç gerek yok bence. Mis gibi rol olmuş. Evet ilk 4 videoda bana da pek çekişme yok gibi geldi. Cupra devirlenir devirlenmez direk arayı açıp yürümüş. Ama son videoda bariz CTR arkadan kopmamış en azından kopmamaya çalışmış.

Cupra gibi bir rokete bence iyi bile dayanmış. Maşallah her iki araca da.

cembozbey
14-01-2011, 09:52
orcuncum mesajım senlik bişey değildi,
ben inanmış typar fanlarına yazdım,kaldıki seni takdir ediyorum bizim millette geçemeyecegin arabayla deneme-me kompleksi vardır sen bunu aşmıssın
ama son video haric tutunma göremedim ben..yerlerin ıslak olma konusunu ben burdan bilemem kuru zeminde birdaha yapılır ozaman belkide gecersin ama su anki denemelerde tutunma yok gibi

Cupra03
14-01-2011, 09:53
şu söylediklerine katılıyorum. Ama bir şeyinde altını çizmekte fayda var. Diğer video konusunda o şekilde bir tablo çizildiki hatta çizilmedi dile getirildi "tayyar 2-3-4-5 önde, 5 de cupra gelio ve sonrası kafa kafaya" doğrumuyum direkt bu şekilde yazıldı. Bu videolarda buna benzer bir tablo varmı peki?

Bu tip anketler aynı zamanda insanlara yol gösteriyor ve inanınki ben Cupra almayı düşünen biri olarak ilk video konusu itibariyle aracı almaktan vazgeçtim. Eğerki 330-340 hp lere yakın bir cupra ancak geriden yetişip kafa kafaya gidebiliosa beklenen performansta bir araç değil die düşündüm. Eminim cupra kullanıcılarıda ufak bir burukluk yaşamıştır.

Sizin söylmlerinizdende şunun altını çizeyim "son videoda nasıl tutunuyor görüyoruz bu bir başarı" dediğiniz yere bir bakın birde kaç video olduğuna bakın. Bu videolada bana pek tutunma varmış gibi gelmedi. Heleki 1 kişi fazla vede hafifletme yokken.

Yinede tayyar atmoda şuan ulaşılabilecek en ii yerde, 2000cc olarak eline su dökebilecek araç yok maaşallah

Ağzımdan aldın lafımı:)Bende diğer konuda 2-3-4 öndeyim denilince woww demiştim helal typer a.Bu videolarda böyle birşey görmedim.Diğer konudada yazmıştım,tahmin edilen den daha iyi gitmiş bence cupra.Bu kilo farkına ve hondanın muadilleri içinde ciddi hızlı olmasına rağmen.
Tekrardan maşallah araçlara..Cupraya ayrıca Maşallah.

sulhi
14-01-2011, 09:54
abı sana solıcek ne bır kelıme var nede bır laf 10 numara bır ınsansın hıc benı kırmadın nerde ıstersek bastık ben ınanılmaz keyıf aldım zaten basındada soyledıgım gıbı cupra hızlı bır araba bunu kımse ınkar edemez eger sen olamasaydın bende aracımı deneme sansı bulamıcaktım hersey ıcın tesekkur ederım herzaman senınle sabaha kadar denerız abı sıkıntı yok.

tebrık ederim arkadaşlar işte budur her 2 tarafın istenildiği yerde basılarak cok güzel denemeler oLmus..

TaGo
14-01-2011, 10:00
İlk açılan ankette; Tayyarın sökük geleceği belirtildimi?, Cupranın yanında 110kg lık bir adamla roll yapacağı? Cupranın stepneyi dahi sökmeyeceği?. Sanırım sadece belirtilenler speclerdi. Herkeste kendi tecrübeleri doğrultusunda ankete oy verdi. Kimileri oya tecrübeyide değil fanatiklik ve gönülden geçenleri kattı, bu tayyar içinde öyle cupra içinde. Ama bir gerçek varki her 3 kişiden en az 2 si cupra dedi. Sonuç tabikide aşikardı. Ancak ilk videolar konusunda açıkcası arabaların ne olduğunu anlayamadığımız videolar diyeyim, tayyar sanki hep önde gibi gözüküyordu. Hatta söylemlerdede bunun böyle olduğu vurgulandı. Bu tayyara olan saygıyıda arttırdı, fanatikliğide tetikledi.

Şimdiki videolarda ise durum tamamen tersi yönündei yani o denli farklıki tutar tarafı yok. Ama ben demiorumki tüm değerlendirme bu videolardan yapılsın. Bir 3. şahır çıkar bendede bunlar var der bence herkes yine değerlendirir.

seko
14-01-2011, 10:11
cupra cok guclu yahu adam her turlu yurumus orcun yap artık daaha birseyler ist da itb vardı satılıklarda 12,5 cr piston+itb tadından yenmez :)

Erol
14-01-2011, 10:13
yaaw cuma manisalı cupralar gelse 0,8 de denesek maksat gazlamak olsun bari :)

gökan
14-01-2011, 10:14

abı ayarla ıste 1000 lıkle denetelım senı yada baska arac varsa abımız haber beklıyr sızden ses cıkmadı deneme amaclı maksat eglence olsun:)

Erol
14-01-2011, 10:16
tmm akşama gelin deniyelim gökan.. ama bana kesin haber ver ki aracı çıkarayım

chiefkadir
14-01-2011, 10:17
Video 4 ve 5 te tutunma problemi olmadan denenmiş sağlıklı olan onlar bana göre

gökan
14-01-2011, 10:20
tmm akşama gelin deniyelim gökan.. Ama bana kesin haber ver ki aracı çıkarayım

abıyel konusıyım habwer verım abı cunku adam turk degıl:)şirkette çalışıyr yogun bı adam haber vercem abı :)

sword
14-01-2011, 10:20
kilo beygır oranı deneme sartları ıcın cok yakın cıkıyor ama kılo torkta ınanılmaz bır fark var cupra cok ustun. sonuc da bu doğrultuda sartlara uygun olmus videolarda.

berkred
14-01-2011, 10:44
maşallah araçlara

WhiteCupra
14-01-2011, 11:10

deneyelim abi ne olucak yaff maksat gazlamak deneriz abi bu gece ama nefesi 0.8 den fazla açayım deme sakın yoksa fena boguluruz..:D:D:D:D

Erol
14-01-2011, 11:14
yok yaw 0,8 off mod zaten kii az çok tanıyoruz birbirimizi :)

WhiteCupra
14-01-2011, 11:19
yok yaw 0,8 off mod zaten kii az çok tanıyoruz birbirimizi :)

..:D:D:D:D tmm abi bende makarasına dedim yaff..:D:D

soneR
14-01-2011, 11:37
ugur aga naptınız bu cupraya, neydi ne olmuş :D maşallah... ;)
ctr zaten erol abinin dediği gibi hep isyan maşallah...

ahmetgurlek
14-01-2011, 11:50
bu cupra lar enteresan gidiyor. type r ın çok iyi yürüyen bir araç olduğunu kadir abinin beyaz rol type r ından iyi biliyorum. ama cupra bi farklı... böyle sakin sakin, çaktırmadan, sanki gitmiyormuş gibi bi izlenim vererekten o kadar ağırlık farkına rağmen acayip iyi gidiyor. tebrik etmek lazım...

WhiteCupra
14-01-2011, 13:31
ugur aga naptınız bu cupraya, neydi ne olmuş :D maşallah... ;)
ctr zaten erol abinin dediği gibi hep isyan maşallah...

aga azıcık gıdıkladık yaff..:D:D

chiefkadir
14-01-2011, 13:36
bu cupra lar enteresan gidiyor. type r ın çok iyi yürüyen bir araç olduğunu kadir abinin beyaz rol type r ından iyi biliyorum. ama cupra bi farklı... böyle sakin sakin, çaktırmadan, sanki gitmiyormuş gibi bi izlenim vererekten o kadar ağırlık farkına rağmen acayip iyi gidiyor. tebrik etmek lazım...eyvallah Ahmet , rol typerda kuk cupra ile aynı giden evo x dan 6 boy temiz yiyordu :)

orcuns
14-01-2011, 18:20
arkadaslar ılk 3 vıdeoda otoban gıselerını gecıyoruz ve zemın ıslaktı gaza basar basmaz kesıcıye gırıyorum ve lastıkler kesınlıkle tutmuyor gerıde kalma sebebım o ayrıca son ıkı vıdeoda aracı kullanan kısıler serkan abı ve ugur abı degıl baska arkadaslar tekrar soyluyorum bu aracın benı gecmesı kadar dogal bır sey yok burda onemlı olan 2 haftada cupra yaklasık 20 boy kadar hızlanmıs bunu cok net soyleyebılırım kg farkı tork farkı denılıyo arkadaslar denedıgım araba 350+ el ınsaf herhangı bır art nıyetım yoktu koltukları soktum kotumu yaptım anlıyamadım.

Serhat Y.
14-01-2011, 19:35
orçun şöölede bi gerçelk varki kg/hp hesaplamalarında zaten sen üstün olan tarafsın bence, tork olarak bayagı geride (120nm.kadar)kalıyorsun. turbo araçla deneniyorsun sonuçta agırlık azaltman çok normal, tabi cupra iki kişi değilde tek kişi olsaydı çok daha adaletli olurdu.

sakhee
14-01-2011, 20:13
bu videoları ancak izleyebildim. gerçekten maşaallah
cupra ya söylenecek söz yok, sınıfı başka gerçekten
ama özellikle 6. videoda type r ın kafa tutuşu çok fantastik.
bilmiyorum belki de bazı arkadaşların söylediği gibi fanatizm nedeni ile öyle geliyordur
Allah kazasız belasız güzel muhabbetlere vesile ederek binmeyi nasip etsin

VTec_king
14-01-2011, 20:30
Maşallah 2 aracada Orçun Gerçekten çok güzel gidiyor aracın

sword
14-01-2011, 20:36
orçun şöölede bi gerçelk varki kg/hp hesaplamalarında zaten sen üstün olan tarafsın bence, tork olarak bayagı geride (120nm.kadar)kalıyorsun. turbo araçla deneniyorsun sonuçta agırlık azaltman çok normal, tabi cupra iki kişi değilde tek kişi olsaydı çok daha adaletli olurdu.

kg/hp oranında aşırı bır fark yok bence cok yakın torkta arada ucurum var

orcuns
14-01-2011, 20:38
ben hıc bır hesap kıtap yapmadım acık konusmak gerekirse arac 450 mı 500 mu ne tork var zaten turbo bır araba bırı dıyo 340 hp bırı dıyo 350 bırı dıyo 380 hplere yakındır ben anlamadım bu ısten bu cok ınce hesap kıtap yapılarak yapılan bır deneme degıldı eger oyle olsaydı ınanın ben kesınlıkle gecılmezdım varsın benı serkan abı gecsın helalı hos olsun onunla tekrar soyluyorum sabaha kadar denerım araba fabrıkasyon cıkısı zaten kg olarak avantajlı konu yıne suna donucek kı donmesını ıstemıyorum typerı turbo yapalım kgler esıtlensın bakalım ne oluyo dıcem polemık olucak burnumuzdan gelıcek serkan abıyle tanıstık 3 tane dengesız cıkıcak bos bos konusucak adamla aram acılıcak ben onu bır rakıp olarak gormuyorum cok acık konusmak gerekırse cunku benden kat kat ustun ama burda atmosferık bır arabanın basarısını bır kac kısı goz ardı edıyo varsa stage2+ cupra ıle deneyecek atmosferık bır typer cıksın bızde yorum yapalım ben arabayı yaptım 50 tane arabayla kımsenın denemedıgı arabalarla denedım ve denemeyede devam edıyorum ve ayrıca kımsenın ne saygı duymasını nede sevmesını beklıyorum ılgı cekmek ıcınde degıl aracıma bır sey yapıyorum ve paylasıyorum daha ıyısını bılen yapan varsa cıksın koysun vıdeosunu bızde tebrık edelım yorum yapalım ama ortada bır gercek varsa goz ardı etmeyelım.

sakhee
14-01-2011, 21:10
dediğim gibi. ne seni ne diğer arkadaşı tanıyorum. buradan biribirimize iki mesaj attık tüm sohbetimiz o. nacizane önerim böyle bir ortama video koyuyorsan sen her ne kadar uyarsan da hoşlanmadığın mesajlar gelecek. insanların çoğu postları okumuyor bile emin ol. o yüzden sende kaale alma, cevap bile yazmakla zaman kaybetme. kendi adıma konuşayım arabanın sesi gidişi muhteşem. tüylerim diken diken oluyor izlerken. insana bir dünya hayaller kurduruyor. az önce de söyledim, belki benimki de fanatizm ama benim gözüm başka araç görmüyor kardeşim. 9000 küsür devir çeviren bir alet o makinenin çalışması beni benden alıyor. mütevazi hacimde mütevazi maliyetlerle çıkardığı iş ortada. 98 vtec sahibiyim bir type r ım olsa herhalde 3-4 gece içinde uyurum.
tekrardan maşallah diyelim hem sana hem arkadaşa. efendiliğiniz de takdire şayan

TayfunS
14-01-2011, 21:15
Vites değiştirişin harika

tayfun arslan
14-01-2011, 21:54
iki aracada maşallah çok güzel denemeler devamını beklıyoruz.

cliver
14-01-2011, 22:22
gayet guzel yurumus 2 aracada masallah :)

RS609
15-01-2011, 11:50
[QUOTE=TaGo;1974293]Sizin söylmlerinizdende şunun altını çizeyim "son videoda nasıl tutunuyor görüyoruz bu bir başarı" dediğiniz yere bir bakın birde kaç video olduğuna bakın. Bu videolada bana pek tutunma varmış gibi gelmedi. Heleki 1 kişi fazla vede hafifletme yokken.

şimdi zaten mantıken ıkı aracta bırbırının klasmanı bı araba deıl ama denenmen ıstenmıs rollıng yapılmıs.sız dıosunuzkı 1 kısı fazlayken ve hafıfletme yokken pekı hıc dusunmuomusunuz cupranın 100 hp kadar fazlası oluo ve bırde turbo bır araba oldugunu?
bı daha soluorum aynı klasman deıllerkı ve bıraz aradakı 100 hplık ve turbo olusunun cupraya kattıgı artıdan dolayı orcunda hafıfletmek ıstemıs arabasını ancak o sekılde dengeleyebılırlerdı aradakı farkı baska bı acıklaması yok.
bırde ben orda son vıdeoya bakcak olursak dedım ozellıkle bunu belırttım son vıdeoda guzel yurudugunu kastetdım ctr 23ün.zaten vıdeolarda hersey gozukuo bunun ustune hala fanatıklık yapmam zaten.
yanı aslında bu tur polımıklere gırmekte ıstemıorum sonucta araba benım deıl orcun sadece kardesımdır onun ıcın yorum yapıorum ama arabaların sahıplerı agızlarını acmazken ve bı rollıngten sonra nadır gordugumuz ıkı kısınınde bırbırını tebrık ettıgı guzel anları suan bızım burda yaptıgımız polımıkler golge dusuruo bence.
umarım yazdıklarımdan art nıyetlı bı ınsan olmadıgımı anlamıssınızdır cuprayı kotuleyıp orcunun arabasını met etmek gıbı bı cabam yok!

efe_
15-01-2011, 21:26
Maşallah sonuç beklenen gibi:)

vtc mania
18-01-2011, 11:08
MAsallh MAsallh

grkm
18-01-2011, 11:30

ben bir önceki konuyu hatırlıyorum da saglıklı giden cupra nın geçilmesi , geride kalma ihtimali nşa imkansız gibiydi. Denenir ama geçecek gibi bilenilmiş gibi hissetmiştim, videodaki sonuçlar açık

DR808
18-01-2011, 15:40
maşallah cupraya =)

ice
18-01-2011, 16:19
Masallah araclara.Sonuc basindan belliydi ne bekleniyordu ki ?

sovalye
18-01-2011, 17:06
şu korna olayına hasta oluyorum namı değer urfa style dııııttt dıııııttt dit :D:D:D

harbiden yaaa
niye boyle basılıyor kornaya
madem ikinci kornada bassın herkes. :)

gurlekyasin
19-01-2011, 09:27
maşallah araçlara..cupra ya ayrıca maşallah en zevkli olanı roll 6