PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meguiars ve digerleri ?

ergin
17-01-2011, 10:06
Merhaba arkadaslar merak ettigim bir konu da yardim almak istiyorum hangi urun daha iyidir hangi urunun eksigi yada artisi fazladir yardimci olursaniz sevinirim dusuncelerinizi ve deneyimlerinizi yazarsaniz mukemmel olur. Karsilastirma Meguiars ve diger markalar diyelim simdiden tesekkurler

Fbc
17-01-2011, 10:09
Meg'den iyileri de var muhakkak ama ne istedidğinize ve aracınıza bağlı, her konuda mükemmel olan bir marka yok maalesef, şahsi görüşüm.

ergin
17-01-2011, 10:17
Arac icin degil piyasa arastirmasi icin dusuncelerinizi ogrenmek istiyorum soylediginiz gibi muhakkak en iyisi diye birsey yok ama ideal olani bulmaya calisoyorum

Ranthor
17-01-2011, 10:28
3m şirketi meguiars ın sahibi ordan pay biçebilirsin

-batu-
17-01-2011, 10:33
firma olarak en iyisi en mükemmeli diyebileceğimiz biri yok
ama ürün bazında en iyiler her zaman var, (fiyat/performans dahilinde tabiki)

Baran^
17-01-2011, 10:59
Meguiars dan cok daha iyi markalar var elmas tozundan yapılan cilalar vs ufacık kutusu 10milyar olan cilada var.Kullanılabilirlik hızlı sonuc ve hata kapatma olarak Türkiye şartları için konusursak en iyisi kesinlikle Meguiars.Amatör ürünü bu kadar bol olupta janjanlı insanı cilaya teşfik eden başka marka yok bence.Meguiars bir aile şirketi,ürün formullerini birtek aileden olanlar biliyor ve argesi cok iyi olan bir firma.Her sene ürünleri yenilenir vs.Sonaxın megi almasındaki en buyuk sebepte budur zaten,argesinden faydalanmak.Eskiden TR için konusursak en iyi firma ziebarttı fakat son senelerde iyice çuvalladılar.Dimond gloss dan başka cilaları yok veya onu destekliyecek.İsim yapmış bir firma olduğundan uzunca süre isimleriyle yürüdüler ama artık bu sektörde kurtlar sofrası.Son olarak şunuda belirtmekte fayda varki malzeme kadar uygulayacınında rolü büyük.Sıradan malzemeyle harikalar yaratan adamda gördüm,harika malzemeyle sıradan sonuc alanda...

ergin
17-01-2011, 11:26
bilgiler için teşekkur ederım pekı uygulayan arkadaşlar ne gıbı eksıkler yada artılar gordu yada goruyor ?

ruudvan
17-01-2011, 11:29
olay söyle gelişir.
nasıl bir arabaya sahipsin.
amerikan mı , avrupalımı , japonmu?
sert verniklimi yumuşak verniklimi.
ardından nasıl bır renk koyumu acıkmı.
ardından secıme gelırsın.
sert vernık ıcın saglam asndırıcı yumusak ıcın daha az bı asındırıcı.
aynı sekılde bundan snr harede gelır.
snr glaze e ıhtıyacın var mı yokmu varsa arac koyumu acıkmı.
ardındn parlatmad ne ıstıyorsun yansımasımı ıyı olsun derınden mı parlasın ıslak mı gozuksun dıe uzar gıder.
ama ıc parlatma mat gorunum vs jant temızleyıcı lastık parlatıcı dersen .yıne zevkıne gore secebılırsın.
bır cok marka var ama meguiars gibi arac ıvın her turlu urune sahıp 3-5 tane marka var yanlızca.

By_HaNNibaLL
25-01-2011, 18:41
Meguiars Tr şartlarina göre cok başarili ki yurt dişindada gayet başarili

DeNNis
25-01-2011, 18:50
meguiarsın tercih edilen ve beğenilen ürün oranı oldukça fazla fakat her ürününde iyi performans sunamıyor. mesela tekstil ürünlerinde başarısız.