PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin malı navi yardım

SONE-R
18-01-2011, 19:50
dealextreme'den aldığım bu navigasyonu bilgisayarıma nasıl tanıtabilirim?

DealExtreme: $70.11 5.0" LCD Windows CE 5.0 Core GPS Navigator w/FM Transmitter + Internal 2GB Memory (Europe Maps) (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.41578)

Low-Rider
18-01-2011, 20:13
Antalyallogy o siteden navi almıştı önceden bayağıda bir uğraşmıştı içine yazılımlar falan yüklemişti , onla bir görüş bence.

Quantum
18-01-2011, 20:14
Ustad selamlar.. Tanıtmak derken? Ne yapmak istiyorsun tam olarak? Yardımcı olayım ben sana

SONE-R
18-01-2011, 20:20
Ustad selamlar.. Tanıtmak derken? Ne yapmak istiyorsun tam olarak? Yardımcı olayım ben sana

Kahin hocam :D navi'nin içine film, mp3 yüklemek ve haritaları güncellemek için pc'ye tanıtmam lazım. usb kablosunu pc'ye taktığımda cihaz yüklenemedi yazdı.. Driver eksik sanırım.. kutunun içinde CD de çıkmadı..

Quantum
18-01-2011, 20:26
Kahin hocam :D navi'nin içine film, mp3 yüklemek ve haritaları güncellemek için pc'ye tanıtmam lazım. usb kablosunu pc'ye taktığımda cihaz yüklenemedi yazdı.. Driver eksik sanırım.. kutunun içinde CD de çıkmadı..

:)

Navi de SD card yok mu? Bunlar SD Card ile yükleniyor. ?
Bu cihazların bellekleri sadece WinCE için yeterli bellek kadar ayrılıyor. Az bişey.
IGO ve haritalar vs de direkt belleğin içine mi atılmış?

Micro SD/TF slot supports card up to 16GB in size diyor. 16 gb a kadar SD Card destekliyor diyor. SD Kart yoksa card al bi tane, takla attıralım çocuğa :)
Bilgisayara taktığında kabloyu sarj da etmiyorsa, bir de başka bir kablo ile dene.. Benim de başıma geldi......

SONE-R
18-01-2011, 20:31
:)

Navi de SD card yok mu? Bunlar SD Card ile yükleniyor. ?
Bu cihazların bellekleri sadece WinCE için yeterli bellek kadar ayrılıyor. Az bişey.
IGO ve haritalar vs de direkt belleğin içine mi atılmış?

Micro SD/TF slot supports card up to 16GB in size diyor. 16 gb a kadar SD Card destekliyor diyor. SD Kart yoksa card al bi tane, takla attıralım çocuğa :)
Bilgisayara taktığında kabloyu sarj da etmiyorsa, bir de başka bir kablo ile dene.. Benim de başıma geldi......

navide SD card yok. TF card slotu var. içinde iGO yüklü.. fadime v2 ve v1 yüklü.. avrupa haritaları mevcut.. klavyesi türkçe değil.. türkçe menü var ama..
TF card satılıyor mu piyasada?

Quantum
18-01-2011, 20:36
navide SD card yok. TF card slotu var. içinde iGO yüklü.. fadime v2 ve v1 yüklü.. avrupa haritaları mevcut.. klavyesi türkçe değil.. türkçe menü var ama..
TF card satılıyor mu piyasada?

Farketmez.. Slotlu bir şekilde satılır piyasada.. takım olarak alırsın.. ucuz olacak diye kıstıkları şeye bak :)
Kablo ile şarj oluyor mu usb den bağladığında? foto makinası kablosu ya da external hard disk kabloları da olur. başka bir kablo ile dener misin?
bir de menüsünde navi path diye bir menü var mı? Ayarlar kısmındadır kuvvetle muhtemelen.

Bir de PM ine bak :)

SONE-R
18-01-2011, 20:44
iGO nun 8.0.0.35389 no'lu versiyonu yüklü.. 15 Nisan 2008 görünüyor..
usb kablosu takıldığında şarj olmuyor.. ama casio foto makinasının kablosunu takınca şarj oldu :D :D
casionun kablosu ile yığın yükleme gibi gördü.. 1,67 GB hafızanın çoğu dolu.. 55 MB boş alan var..

Quantum
18-01-2011, 20:50
iGO nun 8.0.0.35389 no'lu versiyonu yüklü.. 15 Nisan 2008 görünüyor..
usb kablosu takıldığında şarj olmuyor.. ama casio foto makinasının kablosunu takınca şarj oldu :D :D
casionun kablosu ile yığın yükleme gibi gördü.. 1,67 GB hafızanın çoğu dolu.. 55 MB boş alan var..

WinCE var. WinCE olan patch e de IGO yüklemiş danalar.
Salla sen IGO8 i. En iyi en güncel programları yükleriz.
Sen kart al gerisi kolay.
Paket olarak yüklerim nete, direkt indirip karta kaydedersin, çalıştırırsın..

(Benzin zammında sesleri çıkmayanlara link mink yok :p ) :D

SONE-R
18-01-2011, 20:52
şu karadenizli şivesini de ekleriz di mi :D :D

SONE-R
18-01-2011, 21:03
bir de menüsünde navi path diye bir menü var mı? Ayarlar kısmındadır kuvvetle muhtemelen.

bu navi path dediğin şey ile ne yapılıyor hocam?

Schumi
18-01-2011, 21:11
ActiveSync yüklemen lazım WinCE cihaz ise eğer.

Quantum
18-01-2011, 21:11
bu navi path dediğin şey ile ne yapılıyor hocam?

Karadeniz şivesi iş değil rötuşları hallederiz :)

navi path dediğim şey, bi tane klasör koyacağız sd karta. onun içinde olacak IGO yazılımı.
cihaza taktıktan sonra o arayüz var ya hani. fm transmitter falan açtığın ekran. oradan bir yer olması lazım. diyeceğiz ki, "ben navigasyon butonuna basıp çalıştırmak istediğimde, sen git bu klasördeki IGO.exe dosyasını çalıştır"..

öyle bir menü var mı bakar mısın? navigasyon yolu, navi path, navi yolu, vs bişey olması gerek.

Quantum
18-01-2011, 21:12
ActiveSync yüklemen lazım WinCE cihaz ise eğer.

sürücü olarak göstermek yeterli çok sorun değil o. klasörlere erişsek yeter.

kv661
18-01-2011, 21:24

navi path dediğim şey, bi tane klasör koyacağız sd karta. onun içinde olacak IGO yazılımı.
cihaza taktıktan sonra o arayüz var ya hani. fm transmitter falan açtığın ekran. oradan bir yer olması lazım. diyeceğiz ki, "ben navigasyon butonuna basıp çalıştırmak istediğimde, sen git bu klasördeki IGO.exe dosyasını çalıştır"..

öyle bir menü var mı bakar mısın? navigasyon yolu, navi path, navi yolu, vs bişey olması gerek.

başkan bu haritayı nereden indiricez. Bende alakasız konuya dahil oldum ama. Bende bi map yüklü cok sevmedim.
Xetec cihaz.

Du arabadan alıyım da geliyim :D

heves ettim haritayı değiştiriyim bende :D

SONE-R
18-01-2011, 21:25

navi path gibi bir menü yok.. :(
iGO klasörünü direk hdd üzerine yüklemişler...

Quantum
18-01-2011, 21:25
başkan bu haritayı nereden indiricez. Bende alakasız konuya dahil oldum ama. Bende bi map yüklü cok sevmedim.
Xetec cihaz.

Du arabadan alıyım da geliyim :D

heves ettim haritayı değiştiriyim bende :D

Navi programı nedir? ve hangi firmanın haritası?

Quantum
18-01-2011, 21:26
navi path gibi bir menü yok.. :(
iGO klasörünü direk hdd üzerine yüklemişler...

msn ekler misin.
eklediysen bana bir davet gelmedi. özelden msn adresini alaiblir miyim

SONE-R
18-01-2011, 21:27
msn ekler misin.
eklediysen bana bir davet gelmedi. özelden msn adresini alaiblir miyim

vsoner@hotmail.com

kv661
18-01-2011, 21:31
Navi programı nedir? ve hangi firmanın haritası?

N-Drive program

mobile navigator

kv661
18-01-2011, 22:11
haber bekliyordum ama :D

Quantum
18-01-2011, 22:13
IGO konusunda yardımcı olabilirim. ve ona uygun haritalar konusunda.. :)
Diğer programlara çok girmek istemiyorum açıkçası yardımcı olmaya yetecek bilgim yok :)

volkan_gs
08-03-2011, 22:54

iyi geceler,
bu karadeniz şivesi paket halinde var mı bende çok aradım ama bulamadım makarasına koyalım navigasyona :) tom tom navi bu arada..

Quantum
08-03-2011, 22:56
tomtom a uygun yok bildiğim kadarıyla

ClioSport
08-03-2011, 23:26
bende bugün bu karedeniz uşağının sesini arıyodum buldum

Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: Lazca Navigasyon Ses dosyaları megarsivportal.com.zip (http://hotfile.com/dl/97280645/d67535c/Lazca_Navigasyon_Ses_dosyalar_megarsivportal.com.z ip.html)

ama uyumlumu bilmiyorum yarın bakabilcem :)

volkan_gs
08-03-2011, 23:36
tomtom a uygun yok bildiğim kadarıyla

öyle mi :(

bende bugün bu karedeniz uşağının sesini arıyodum buldum

Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: Lazca Navigasyon Ses dosyaları megarsivportal.com.zip (http://hotfile.com/dl/97280645/d67535c/Lazca_Navigasyon_Ses_dosyalar_megarsivportal.com.z ip.html)

ama uyumlumu bilmiyorum yarın bakabilcem :)

link için sağolun bi denerim bende yarın :)

volkan_gs
09-03-2011, 12:15
uyumlu değil tomtoma ama uğraşıcam bakalım evdeyim bikaç gün becerebilirsem paylaşırım :)

volkan_gs
09-03-2011, 14:09
Create Your Own Content Guide (http://create.tomtom.com/manuals/create-your-own-content/)

şu kısmı anlayan/anlatabilecek yardımccı olabilecek biri var mı :)
ses dosyaları hazır, ama nası .vif yapıcam onu anlamadım :(

edit:

Windows

1. Download and save Viftool to your computer.

2. Extract the files into the folder containing your 59 voice files.

3. Open a command prompt. To do this, click Start, then click Run, and then type CMD and press the Return key.

4. At the command prompt type the name of the drive where you saved your files, for example:

C:

Then type cd followed by the directory path of the folder in which your voice files are saved. For example:

cd TomTom\Voices

5. Type the following command:

viftool join <number> <name> data<number>.vif

For example:

viftool join 75 John data75.vif

Number refers to a unique file number that each navigation voice must have.

Note: Many numbers are already used by the standard and premium TomTom voices. You can check the numbers that are already in use by looking in the voices folder on your device. Number 71 to 99 are recognized as special voices and it is recommended that you use one of the numbers that are in this range.

Name refers to the name of your voice. It can be between one and eight characters long and must only use ASCII characters.

6. Viftool will then create two files, a .CHK file and a .VIF file. For the above example you would have these two files:

data75.chk
data75.vif

ClioSport
09-03-2011, 14:41
benim çin malı nava attım cuk diye oldu vallahi :D

kime gösterdiysem gülmekten kendini dışarı attılar :D

ClioSport
09-03-2011, 14:46
1. Viftool diye bir programı indirmen lazım

2. ses klasöründen 59 tane sesi viftool ile al ve yedekle

3. Çalıştır > CMD yapıp dos ekranı aç

4. sende olan bu 59 sesi direk hdd nin içinde bir klasöre at (C:/ses) gibi ve komut ekranından buraya git

komut ekranında ana sürücüdeyken C:/>cd ses yaz

5. bu klasörün içinde "viftool join <number> <name> data<number>.vif" bu komutu gir

örnek: viftool join 75 John data75.vif

işlem tamamdır :)

inşallah

volkan_gs
09-03-2011, 16:06
Sevindim çalıştırmanıza :)
Ya yine beceremedim valla, viftool saçma sapan bişey notepadle açılıyo falan normal program gibi açılmıyoki :s ses dosyalarıyla onun bağlantısını sağlayamadım o yüzden..