PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Raporu

grkm
01-07-2007, 13:05
Dün bir yakınım aracıyla maddi hasarlı bir kaza yaptı. Olaya polis sebebiyet verip kaçtığı için zabıt tutmaya da polis göndermediler bilerek. Yakla$ık 2.5saat bekleyi$e dayanamayan öndeki kazaya karı$an araç bastı ve gitti. Olay yerine gelen polis bu durumda haklı olarak zabıt tutamam dedi. YApabileceğiniz $ey adliyede bilirki$iye rapor tutturmak dedi.

Sormak istediğim bu rapor için ne yapmak gerekiyor , nelere dikkat etmek gerekiyor , ne kadar sürüyor bütün i$lemler ?

Te$ekkürler

MUGENPOWE®
01-07-2007, 13:12
olm hıc tanıdk trafıkcı yokmu onlar ıllakı tutarlar bulurus bırını

grkm
01-07-2007, 14:20
yok abi yok i$te . .

senna
01-07-2007, 20:42
keşke polis gelince tutabilseydiniz zabıt 2.5 saatte gelmeyen polislerede görevlerinde başarılar diiliyorum ne kadar olursa artık

adliyede rapor tutulabilir belki ama kaza dinamiklerini nasıl rapor içine yerleştiricekler bilmiyorum ?

yiit
01-07-2007, 21:23
vay dallamalar vay ne denirki şimdi bunlara

cem
01-07-2007, 21:32
Geçmiş olsun görkem.

Hukuk forumları falan var google'dan bakabilrsin orda daha sağlıklı cevap alabilirsin.

grkm
01-07-2007, 21:50
avukat takip ediyor durumu ama sanırım bu yolla çok uğra$ıcaz bunlarla gibi geliyor. Bakalım neler olacak ..

ALG
01-07-2007, 22:08
işiniz çok zor..iğneyle kuyu kazmak gibi olacak..allah yardımcınız olsun.

^^ANIL^^
01-07-2007, 22:15
kardeşim tekrardan geçmiş olsun ama bence uğraşmaya bile değmez türkiyedeyiz neyine uğraşıcaksınki mahkemeye işin düşdümü 3 yıl 10 yıl sürer o iş komik iş haline gelir sonra gülersin kendi kendine

grkm
01-07-2007, 22:17
devleti devlete $ikayet ediyosun bide üstüne vay efendim sen misin beni $ikayet eden diye üstümüze gelecekler .. BAkalım girdik bir davaya :) Kurtlar vadisine döncek gibin haha :P

Ferhat_V
01-07-2007, 22:44
geçmiş olsun.

bilirkişiden 170 ytl miydi öyle bişeyle belge alıyosun kasko için sadece bunu biliyorum ama başka bişey varmı bilmiyorum hemen 1 saat içinde veriyolar..kadıköy mahkemesi miydi kadıköy savcılığımıydı ordan yada oturduğunuz semtte en yakın savcılıktan..

fatih h
02-07-2007, 08:54
antalyada en fazla 6 ay surer ama ıstanbulda galıba olay orayı bılemıyorum alırsın ama paranı eger sucsuz gorulursen tabı o kadar ugrasdıkdan sonra sadece kacan sahısa bı ceza kesıp gondermezlerse

Ferhat_V
02-07-2007, 09:05
çarptığınız araçların içinde polis arabası varsa eğer ne yaparsan yap haklı olamazsın..

ambulans polis vs. araçlar gelip sana çarpsa bile sen suçlusun..
eğer kasko için lazımsa rapor karakoldanda alabiliyosunuz..

grkm
02-07-2007, 09:25
Kazaya polis karı$madı , sadece sebebiyet verdi . Dönülmemesi gereken yerde U dönü$ü yaptıı ve öndeki araç ona vurmamak için yava$ladı. Bu sırada bizim araç yava$ladı ve arkadan gelen duramayınca ortaya zincirleme kaza çıktı. Kimsenin aracında bi hasar yokken bizimkinin arabasında kaput , tamponlar , fan fln bayağı kötü oldu. Polis olay yerinde durmadı bile , bastı gitti. Ama plakası alındı ve elimden gelen her$eyi yapıcam onu bulmak için.

Polis durmadığı gibi telsizden herhalde anons geçti ki gayet bulunması kolay olan merkezi bir yere 2.5saat polis uğramadı. 2-3a$ağı sokaktan kendim polis bulup getirdim. Onları getirmeye gittiğim sırada öndeki bayan doğum hem$iresi olduğunu söyleyip orayı terk ediyor.(bir bakıma haklıda ama i$te bütün her$ey o noktada bozuluyor) Bu durumda olay yerine geldiğimizde poliste haklı olarak bir$ey yapamayacağını söylüyor. I$te $ahit fln var ama benim derdim o polis memuruna dava açmak ve elimden geldiğince onu bu yaptığına pi$man etmek.

Ferhat_V
02-07-2007, 09:32
durumu şimdi anladım..
mahkemede filan uğraşacaksın bayağı en az 1 sene diyelim..geçmiş olsun..