PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko hakkında bir soru

fatihtemizer
31-01-2011, 09:29
Daha önce ki aracımda arka tamponumu kaskodan değiştirdim..Aracı sattım ve kaskosunu zeyilname yaparak yeni aracımın üzerine geçirdim..şimdi o hasar sanki şimdi kullandığım araçtaymış gibi gözüküyor..bunu halletmenin bir yolu varmıdır.yada yeni kasko yapıp 1 yıl hasar olmaksızın tutanakların silinmesi mümkünmüdür..Bilseydim zeyilname yoluyla geçiş yaptırmazdım..öğrenmiş olduk..

Erk@n
31-01-2011, 09:46
Bence bir yanlışlık var, hasar plaka üzerine kaydedildiğinden bu araçta görülmesi biraz saçma.Ama hasar tarafından yapıldığı için o hasardan kaynaklanana indirim kaybın kaskolarını etkileyecek.Yani yeni aracında hasar gözükmemesi lazım, bu olay sadece senin yaptırdığın kaskolardaki primlerini etkiler.

TarikS
31-01-2011, 09:48
hasarin tarihi, aracin senin uzerine gecis tarihi bellidir abi, onlara bakinca sorun olmamasi gerek

fatihtemizer
31-01-2011, 09:53
şimdi teklif aldım bir acenteden araç üzerinde gözüküyor hasar dedi..şaşırdım..24/06/2010 tarihinde yapılmış..ben aracı Tarıktan eylül gibi aldım sanırım:)

Tarık evet benim sorun yok fakat kime anlatabilirsin ki bunu:)

fatihtemizer
31-01-2011, 10:01
Bence bir yanlışlık var, hasar plaka üzerine kaydedildiğinden bu araçta görülmesi biraz saçma.Ama hasar tarafından yapıldığı için o hasardan kaynaklanana indirim kaybın kaskolarını etkileyecek.Yani yeni aracında hasar gözükmemesi lazım, bu olay sadece senin yaptırdığın kaskolardaki primlerini etkiler.

bende öyle düşünüyorum..ama malesef ekstradan bu çıktı karşıma..:(