PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dacia duster hakkında bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar ne düşünüyor

ozgurefe09
31-01-2011, 18:02
dacia duster almayı düşünüyorum arkadaşlar şuan ki aracım 90 lık connect ama kararsız kaldım 110 luk connect mi alsam duster mı diye şimdiden yadımcı olan herkeze teşekkürler

Eyup Duygun
31-01-2011, 18:11
Tecrübeden ziyade hıc kullanmadım ancak bana göre fıyatına göre alınabilecek bir arac dış tasarım oldukca iyi.Ama icini kullanan binen arkadaslar daha ıyı anlatır malzeme kalitesini vsvs.Motoruda zaten bildigimiz k9k bütün Renault ailesinde var sorun sıkıntı yok az yakar fenada gıtmez.

hasan çağri
31-01-2011, 18:18
İçi çok basit fiyatına göre bile basit gerçekten...

Ön camdan kaputa bakıcan aralardan motoru görme imkanınız var :S

Araba iri dursun diye kaputu şişirmişler, arabaya binerken direksyonu tutar destek alırım, binerken direksyon simidi esnedi :(

Velter
31-01-2011, 18:45
2010 haziranda aldimiz Duster su an 24000 km de ve tik demedi gercekten .
dis gorunusu gercekten guzel arabaya baktirior, ama ic dizayn sinifta kalir ve malzeme kalitesi de ehh iste.
ama arkadasin dedigi seyler benim basima gelmedi direksiyon esnemesiymis yada aralardan bakarak motoru gormedim :D
yakiti gercekten az, ama performans icin bisi diyemiycem. yol tutusuda sasirtici derece ii

alperkmen
31-01-2011, 18:50
bencede o paraya alınabılecek ıyı bır arac bence;) iç kalitesi çok iyi olmasada yakıt tasarrufu ve dış görsellik olarak beklentileri karşıladığını düşünüyorum.

hddsheriff
31-01-2011, 19:07
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/57381-dacia-duster.html

http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/52765-dacia-duster-hakkinda.html

arama butonu kullansan sorularının cevabını daha kolay bulursun :)

ozgurefe09
31-01-2011, 21:42
teşekkür ederim arkadaşlar ilginize

slave
01-02-2011, 09:29
İçi çok basit fiyatına göre bile basit gerçekten...

Ön camdan kaputa bakıcan aralardan motoru görme imkanınız var :S

Araba iri dursun diye kaputu şişirmişler, arabaya binerken direksyonu tutar destek alırım, binerken direksyon simidi esnedi :(

şaka söyledikleriniz sanırım bunların hiç birinin gerçek olmadığı bariz belli iddaya da hazırım kardeşim öle kulaktan dolma bilgilerle insanları ltfen burda yanlış bilgilendirmeyin ben hayatta dacia binmem dedim ama 4 ay kadar araştırdım şaka değil bütçeme göre bakmak modeli yüksek olsun beni üzmesin dedim ama inanın o paraya daha iyisi çıkmadı .

kesinlikle camın neresinden bakarsan bak hiç bişey gözükmez .ayrıca ben günde en az 30 defa inip biniyorum işim koşturmam gereği direksiyonum hala sapasağlam

bence ilk önce araştırın yurtdışında dacia neymiş bu modeller nelerden oluşurmuş vs .
yada sizin arabada aradığınız neler ben verdiğim paraya lüksten çok yüksek model temiz en az 2-3 sene arıza çıkarmıcak araba baktım daha uygunuda yok .

ama kesinlikle tavsiyem 2.el almanız nete bakarsanız düşük fiyata düşük km çok çok bulabilirsiniz emin olun.
adam gibi kullanan çok kişiyle konuştum emin olun düzgün kullanıldıkça en ufak sorunu dahi yok. yağ su bakım devam.
yakıt konusunda ben 1.4 benzinli kullanmama ragmen 260-280krş arası yakıyorum şiçi -- 220 krşda şehir dışı kaldıki benzin 3.95 olmuş daha ne diim .

kesinlikle 2.el bakın

saygılarımla

HaKo
01-02-2011, 09:48
30 bin tl ye bence çok ucuz bir araba, motoruda reno motoru sonuçta bence fiyat performans olarak bakıldığında çok mantıklı bir araç.. tipide çok güzel, ama aynı şeyi içi için söyleyemem

Yigit-Y
01-02-2011, 10:19
ben 12.000 km kadar kullandım rizeye gidip geldim iyi araç ama

4*4 dizel modeli alınmalı ve 2. el olmalı derim gerisi hikaye...

ozgurefe09
01-02-2011, 11:02
ben 12.000 km kadar kullandım rizeye gidip geldim iyi araç ama

4*4 dizel modeli alınmalı ve 2. el olmalı derim gerisi hikaye...

yiğit sen sattın mı aracı yaa memnun kalmadığın yönü var mı içine ses çok alıyormu mesela en olumsuz gördüğün yeri neresi falan yada şöyle connect belki onun kılasmanın da değil ama ne dersin ikisi arasında nasıl bir tercih yapmalıyım şaşırdım connect ten de memnunum ama bu da güzel gözüktü gözüme test edemedim gerçi henüz ama :confused:

Jackson
01-02-2011, 18:39
Bir dergide 4X4 lerinin çok iyi olduğunu okumuştum.

1.5 DCI motorlar o kasa için yetersiz gelebilir

Yigit-Y
01-02-2011, 19:02
yiğit sen sattın mı aracı yaa memnun kalmadığın yönü var mı içine ses çok alıyormu mesela en olumsuz gördüğün yeri neresi falan yada şöyle connect belki onun kılasmanın da değil ama ne dersin ikisi arasında nasıl bir tercih yapmalıyım şaşırdım connect ten de memnunum ama bu da güzel gözüktü gözüme test edemedim gerçi henüz ama :confused:

yürüyen çok sağlam değil :)

ben yaylalara filan çıkmıştım döndüğümde istanbula aracın her tarafından sesler geliyordu...

o paralara normal bir araç ama çok şey beklenmemeli...

otobanda süspansiyon sistemi gayet konforluydu ...

fren olayı berbat oluşundan gönderdik onu :)

ozgurefe09
01-02-2011, 22:52
hımmm soru işaretleri arttı boşverme seviyesine geldim