PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 307 1.4 HDI ve İlk Gün

Matrak...
31-01-2011, 21:01
1) Merhaba arkadaşlar bugün Peugeot 307 1.4 HDİ aldık iyi güzel sabah gezdik gezdik araba hafif yokus yukarıda kaldı o ara noterde arabayı üstümüze aldık indik bindik çalışmadı :D araba bekledik bekledik düz yere çıkardık çalıştı telefon ettik bi abimize böyle böyle diye mazot pombası ile ilgili olabilir dedi düz yolda çalısıyor biraz yokus yukarı bıraktım tekrar biraz önce yine tık demedi ...

2) Asfalt,düz yolda muhteşem tık ses yok ama hafif tırtıklı yola girdik tavandan tırtır ses geliyor teneke vuruyor gibi o ses neden olabilir ve nasıl düzeltebiliriz

Teşekkürler , İyi Akşamlar.

Emre.E
31-01-2011, 21:12
bu yokuş yukarı çalışmama olayı banada oluyo ama depoda sadece damlalar halinde mazot kaldığı zaman :D tabi sizin olayınız farklıdır ama yinede sorıyım dedim depoda yeteri kadar mazot vardı dimi ?
edit: hayırlı olsun bu arada kazasız belasız

Matrak...
31-01-2011, 21:21
ilk çalışmadığı zaman yoktu ışık yanıyordu sonra 50 liralık aldık şimdi asağıda yine çalışmadı yarın bi bismillah çeker otururuz belki çalışır :D

Emre.E
31-01-2011, 21:23
hadi hayırlısı:D

Jem89
31-01-2011, 21:27
Öncelikle hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin..

Tavandan gelen ses muhtemelen iç aksamdaki plastik seslerden geliyordur..Ya yerinden oynayan bi parça vardır, yada bi vida veya ufak bi parça geziniyordur..

Baştan söyleyeyim..Fransız arabasına biniyoruz..sağından solundan muhakkak ses gelecektir..Seslere alışık olmak lazım :)

Emre.E
31-01-2011, 21:30
Öncelikle hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin..

Tavandan gelen ses muhtemelen iç aksamdaki plastik seslerden geliyordur..Ya yerinden oynayan bi parça vardır, yada bi vida veya ufak bi parça geziniyordur..

Baştan söyleyeyim..Fransız arabasına biniyoruz..sağından solundan muhakkak ses gelecektir..Seslere alışık olmak lazım :)

ses gelme konusunda haklısınız benimde eski aracım peugeot 307 di o seslere artık kulağım alışmıştı hiç takmıyodum:D binen direk diyodu ama bu ne böyle heryerinden ses geliyo diye insan alışıyo ama :icon_tup:

Jem89
31-01-2011, 21:32
ses gelme konusunda haklısınız benimde eski aracım peugeot 307 di o seslere artık kulağım alışmıştı hiç takmıyodum:D binen direk diyodu ama bu ne böyle heryerinden ses geliyo diye insan alışıyo ama :icon_tup:

c4 çok daha fena..İçerde kıyamet kopuyo :) Ama bir süre sonra insan o kadar alışıyorki..Hepsi rutine bağlıyor..hiçbir ses rahatsız etmiyor..Ta ki arabanıza yeni binen dikkatli biri söyleyene kadar..Sonra yine duyuyosunuz :)

Emre.E
31-01-2011, 21:35
c4 çok daha fena..İçerde kıyamet kopuyo :) Ama bir süre sonra insan o kadar alışıyorki..Hepsi rutine bağlıyor..hiçbir ses rahatsız etmiyor..Ta ki arabanıza yeni binen dikkatli biri söyleyene kadar..Sonra yine duyuyosunuz :)

Aynı duyguları paylaşmışız sizinle :D :D

Matrak...
31-01-2011, 21:39
bizde alışıcaz artıkın :D

Jem89
31-01-2011, 21:44
bizde alışıcaz artıkın :D

Alışmak zorundasın :)