PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özel sağlık sigortası hakkında bilgi yardım ...

onursumer
01-02-2011, 22:55
çok uzun suredir

genel yaşam sigortadan ozel sağlık sigortamı yaptırıyordum

fakat bu sene yenilerken policeye ekledikleri birkaç şey beni rahatsız etti ve başka firmalara bakmaya başladım

içimizde sigortacı varsa yorum tavsiye

veya ozel sağlık sigortası kullanan arkadaşlar firma olumlu olumsuz yorumlarını paylaşabilirlerse sevinirim

başka bir firmaya geçmek niyetindeyim işin açıkcası ;)

teşekkurler şimdiden herkese

8.000rpm
02-02-2011, 07:03
poliçeye ekledikleri ve seni rahatsız eden o birkaç şey ne mesela?

onursumer
02-02-2011, 11:15
poliçeye ekledikleri ve seni rahatsız eden o birkaç şey ne mesela?

ya şoyle geçen sene grip dolduğum donem doktora gitmiştim herhalde ona bağlıyorlar eminde değilim

kontrol vs yapıldı ilaçlarım yazıldı sozde o donem bana sinizut vs gibi birçok teşis konduğunu bu policede o hastalıkların varlığını kabul ederek o rahatsızlık tekrarlarsa karşılayamacaklarını falan eklemişler

ama oyle bir rapor teşis vs yok gerçi hala daha bana geri donmediler bugun yarın haber bekliyorum .

leader_T
02-02-2011, 11:33
senin kronik veya normal olabilecek hastalığını karşılamıyorsa ne yararı var bu sağlık sigortasının anlamadım.

imhotep
02-02-2011, 11:45
onur kaç yıldır bu sıgortadasın.. benım bıldıgım 3 yıldan sonra suresiz yenileme garantisi veriyorlar.. bununda faydası şöyle kronık, cocukluktan gelen, yenı olan kalıcı veya uzun vadeli tedavı gerektıren rahatsızlıkları karsılıyor ve 1 yıl sonra senı yıne aynı sartlarda sıgortalayacagını garanti ediyor.. bunu sıgorta sırketınle gorus.

biz ailecek axa sıgrtadayız. eşim dogum masrafları 7500 tl tutmustu karsıladı , ben ameliyat oldum 5500 tl tuttu karsıladı,eşim bel fıtıgı ameliyatı oldu 13.500 tl tuttu karsıladı ve suan bizim suresız yenıleme garantimiz var her ne olursa olsun ben sigortayı devam ettirdiğim surece benı sıgortalamak zorunda ve tedavı masraflarımı karsılamak zorunda..
istersen sana acentanın tlf veririm net bilgiyi tolga bey den alabilirsin

8.000rpm
02-02-2011, 11:52
bazı şirketler kronik rahatsızlıkları karşılamayabiliyor ,
akut , yani sonradan gelişen rahatsızlıklarda sorun çıkarmıyorlar pek
sende de bulgulardan sonra "bu rahatsızlık kronikmiş , sigorta yapılmadan önce de varmış , poliçe imzalanırken sigortalının bu durumu bize bildirilmesi gerekliydi" gibi bir savunmaya girebilirler

onursumer
02-02-2011, 13:52
onur kaç yıldır bu sıgortadasın.. benım bıldıgım 3 yıldan sonra suresiz yenileme garantisi veriyorlar.. bununda faydası şöyle kronık, cocukluktan gelen, yenı olan kalıcı veya uzun vadeli tedavı gerektıren rahatsızlıkları karsılıyor ve 1 yıl sonra senı yıne aynı sartlarda sıgortalayacagını garanti ediyor.. bunu sıgorta sırketınle gorus.

biz ailecek axa sıgrtadayız. eşim dogum masrafları 7500 tl tutmustu karsıladı , ben ameliyat oldum 5500 tl tuttu karsıladı,eşim bel fıtıgı ameliyatı oldu 13.500 tl tuttu karsıladı ve suan bizim suresız yenıleme garantimiz var her ne olursa olsun ben sigortayı devam ettirdiğim surece benı sıgortalamak zorunda ve tedavı masraflarımı karsılamak zorunda..
istersen sana acentanın tlf veririm net bilgiyi tolga bey den alabilirsin

abi 2008 den beri kullanıyorum

ve açıkcası buzamana kadar hiç sıkıntı yaşatmadı annem birsuru ameliyat oldu vs herşeyi sıkıntısız karşıladılar

her sıkıntıda doktora gittiğimde hiç sorun yaşamadım

ama bu sene yenilemek istediğimde hem bana sormadan bilgi vermeden hemde boyle bir raporum olmamasına rağmen ekleme yapmışlar geçen sene çıkan birşeymiş vs gibisindende bi savunma yaptılarda haber bekliyorum

hatta tam maddeleri yazıyım size

septum deviasyonu+konka hipertrofisi ile ilgili herturlu teşis,tedavi ve komplikasyon giderleri kapsam dışıdır

anedoid hipertrofisi ile ilgili herturlu teşis tedavi ve komplikasyon giderleri 2750tl ile limitlidir

diye 2 tane madde ve ayar oldum diyebilirim başka firmaya geçicem ki annem babam kardeşim herkes burdan tek bana eklemişler

telefon numarası bekliyorum abi senden bi arayıp konuşayım

bazı şirketler kronik rahatsızlıkları karşılamayabiliyor ,
akut , yani sonradan gelişen rahatsızlıklarda sorun çıkarmıyorlar pek
sende de bulgulardan sonra "bu rahatsızlık kronikmiş , sigorta yapılmadan önce de varmış , poliçe imzalanırken sigortalının bu durumu bize bildirilmesi gerekliydi" gibi bir savunmaya girebilirler

valla abuk subuk şeyler oyle bi raporum yokki benim doktorun yolunu bilmem ben

onursumer
03-02-2011, 09:10
güncel diyelim varmıdr başka bilgisi olan :D

SekoLive
03-02-2011, 09:17
Onur özel sağlık sigortasında gittiğin doktorun doldurdugu muayene formu cok önemli,
sana yazarsa xxx rahatsızlıgı doğuştan mevcut yada senin sigorta oldugun süreden önce var olan bi hastalıkdır diye bunları kapsam dışına alır ve gerekcede doktor raporu olarak sunar. aklında olsun gittiinde hocanın doldurdgu muayene formuna kesinlikle doğştan yada kronik gibi şeyler yazdırma.

dikkat etmessen bu sicil gibi işleniyor ve öyle kalıyor.

onursumer
03-02-2011, 15:22
Onur özel sağlık sigortasında gittiğin doktorun doldurdugu muayene formu cok önemli,
sana yazarsa xxx rahatsızlıgı doğuştan mevcut yada senin sigorta oldugun süreden önce var olan bi hastalıkdır diye bunları kapsam dışına alır ve gerekcede doktor raporu olarak sunar. aklında olsun gittiinde hocanın doldurdgu muayene formuna kesinlikle doğştan yada kronik gibi şeyler yazdırma.

dikkat etmessen bu sicil gibi işleniyor ve öyle kalıyor.

gittiğim doktor belli eğer bana soylediğinden farklı birşey yazdıysa işi var :D

zaten şuan için sigorta şirketi bana şoyle şoyle raporların var vs diye birşey sunamadı işin garipliği burda

hala haber bekliyorum