PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 RC için hangi cold air intake kit uygundur

threshold
02-02-2011, 01:56
merhaba arkadaşlar,sitenizi uzun zamandır takip ediyorum,birkaç gün önce de üye oldum,bana yardımcı olursanız sevinirim...
arabam 207RC şu an stock halde,ben performansı artıracak ufak tefek dokunuşlar yapmak istiyorum,ben modifiyeden fazla anlamam,araştırdığım kadarıyla ilk önce soğuk hava filtresi olayı daha sonra da blow off gibi fikirler aklıma geldi,blow off un net bir faydası olup olmadığı konusunda emin değilim,sadece sesi için de kullananlar var galiba.
ilk önemli konu ''cold air intake kit'' hangi marka hangi modeli peugeot 207RC de en iyi sonucu verir,motora yerleştirilmesi de pratik bir olay değil galiba,hava alımını sağlayabilmem için en pratik çözümler ve modeller nelerdir?
pek uzun oldu elimden geldiğince açıklamaya çalıştım,teknik bir eksiğim varsa affola,hepinize hayırlı,huzurlu,mutlu sürüşler dilerim,allaha emanet olun...

zekky
02-02-2011, 02:03
Forum kuralları gereği ilk kendinizi tanıtmalısınız..
207 RC ile ilgili bütün soruların yanıtını aşşağıdaki konudan bulabilirsiniz.
http://www.techturkey.com/forum/genel/28480-207-rc-cadde-kullanimi-icin-modifiye-yardim.html

threshold
02-02-2011, 02:22
Forum kuralları gereği ilk kendinizi tanıtmalısınız..
207 RC ile ilgili bütün soruların yanıtını aşşağıdaki konudan bulabilirsiniz.
http://www.techturkey.com/forum/genel/28480-207-rc-cadde-kullanimi-icin-modifiye-yardim.html
merhaba,gösterdiğiniz linke ulaşmıştım,bilgim dahilinde net bir karara varmam konusunda yeterli olmadı,neyse bu işi daha fazla öğrenip gelmem gerekecek sanırım

zekky
02-02-2011, 02:35
Herşeyde olduğu gibi bütçenize bağlı. Fiyat sorun değil derseniz siteye üye antalyalogy nickli abimizin kullandığı pipercross filtre kiti var fiyatı 550 civarlarında diye hatırlıyorum. En iyi olan bu olması gerek. Ama o kadar bütçe yoksa silikon borularla yapılıcak custom kit ve ucunada aem dryflow veya hks mantar filtre takabilirsiniz.
Blow off bana göre mantıksız çünkü filtre size o sesi veriyor ve blow off un performans bakımındanda bi yararı yok. Ben aldım satıyorum suan hiç kullanmadan..
Eğer aracımı modlicam aracımı yakından tanicam diosanız o konuyu boş vakitlernizde baştan sona okumanız sizin için iyi olucaktır.

ruudvan
02-02-2011, 02:39
merhaba,gösterdiğiniz linke ulaşmıştım,bilgim dahilinde net bir karara varmam konusunda yeterli olmadı,neyse bu işi daha fazla öğrenip gelmem gerekecek sanırım

yanlıs anlamayın ama o lınkte gordugunuz kısıler 207 gt ve rc serısıne kafa patlatmıs zamanını harcamıs denemıs sokmus kısıler turkıyede o lınktekı bılgılerden daha ıyı bılgı kımsede yok..
aracınıza guc ıstıosanız yapıcagım ılk ıs ıntercooler ve fıltre kıtı olurdu...onuda forge onerırım.

threshold
02-02-2011, 02:42
Herşeyde olduğu gibi bütçenize bağlı. Fiyat sorun değil derseniz siteye üye antalyalogy nickli abimizin kullandığı pipercross filtre kiti var fiyatı 550 civarlarında diye hatırlıyorum. En iyi olan bu olması gerek. Ama o kadar bütçe yoksa silikon borularla yapılıcak custom kit ve ucunada aem dryflow veya hks mantar filtre takabilirsiniz.
Blow off bana göre mantıksız çünkü filtre size o sesi veriyor ve blow off un performans bakımındanda bi yararı yok. Ben aldım satıyorum suan hiç kullanmadan..
Eğer aracımı modlicam aracımı yakından tanicam diosanız o konuyu boş vakitlernizde baştan sona okumanız sizin için iyi olucaktır.
eyvallah zekky sağolasın,fiyat sorun değil sağlam iş olsun bir kere olsun diyorum,pipercross un modelini tam olarak öğrenip,yerleştiriliş biçimini de iyi kötü kavrayıp ustaya gitmekte fayda var gibi geliyor bana,sen de 207gt kullanıyorsun sanırım,sende de modifiye vardır mutlaka

threshold
02-02-2011, 02:45
yanlıs anlamayın ama o lınkte gordugunuz kısıler 207 gt ve rc serısıne kafa patlatmıs zamanını harcamıs denemıs sokmus kısıler turkıyede o lınktekı bılgılerden daha ıyı bılgı kımsede yok..
aracınıza guc ıstıosanız yapıcagım ılk ıs ıntercooler ve fıltre kıtı olurdu...onuda forge onerırım.

ruudvan kardeş,söylediklerin eminim ki doğru,ama ne yazık ki benim şu anki bilgim oradan öğrendiklerimle harekete geçecek kadar değil...mesela sen intercooler dedin bu konuyu da oturup araştıracağım,inan bana pek fazla bilgim yok sizin gibi

leventrc
02-02-2011, 02:48
Forumun 207RC konusunu (zekky' nin attığı link) belki baştan sona olmasa bile zaman zaman okumanızı öneririm. Hiçbir yerde olmayan bilgiler orada size fazlasıyla yararı olacaktır. Sitenin arama bölümünüde kullanabilirsiniz. Keyifli forumlar:)

slowmotion
02-02-2011, 02:51
bencede kesinlikle oraya bekleriz sizi, resimli anlatımlar mevcut. kafanıza yatmayan her soruyu sorabilirsiniz orada...

ruudvan
02-02-2011, 02:52
durum sımdı daha netlestı.
207rc ler mını cooper r56 ile aynı motora sahıptır bılıyormusun bılmıyorum yanı mını r56 yanı yenı kasalara uyan her parca 207 rc yede olur.
ıntercooler adındanda bellı oldugu gıbı sogutucudur turboya gıren havanın daha soguk olup benzının daha ıyı patlaması ıcın radyotor seklınde bır yapıdır.
atmosferık araclar fıltreyle daha ıyı sonuclar verır turbo araclar bıraz daha avantajlıdır ıntercooler hava fıltresıne destek oldugundan daha buyuk gucler cıkartabılır.
fıltre kıtıne gelınce sanırım 207 ıcın yapılmıs deılde unıversal bır kıt takılmıstı .egeturbo nıcklı arkadastanda bılgı alabılırsın custom fıltre kıtı yapmıstı oda.

threshold
02-02-2011, 02:54
Forumun 207RC konusunu (zekky' nin attığı link) belki baştan sona olmasa bile zaman zaman okumanızı öneririm. Hiçbir yerde olmayan bilgiler orada size fazlasıyla yararı olacaktır. Sitenin arama bölümünüde kullanabilirsiniz. Keyifli forumlar:)

ya abi sorma o linki ben bikaç gece okudum da ondan yola çıkarak kendimi ilerletmeye çalışıyorum,ders kitabı gibi değerli,hatta orada bahsedilen bi aracın sahibini de tanıyorum,biraz daha bu işi çözersem daha iyi olacak.ilkokulda okumayı sökemeyen çocuklar gibi hissettim burda kendimi:)

ocean0636
02-02-2011, 03:03
Özgür abiye (Antalyalogy) mesaj atın isterseniz, rc konusunda epey bilgilidir kendisi ;)
http://www.techturkey.com/forum/members/8381-antalyalogy.html

threshold
02-02-2011, 03:05
durum sımdı daha netlestı.
207rc ler mını cooper r56 ile aynı motora sahıptır bılıyormusun bılmıyorum yanı mını r56 yanı yenı kasalara uyan her parca 207 rc yede olur.
ıntercooler adındanda bellı oldugu gıbı sogutucudur turboya gıren havanın daha soguk olup benzının daha ıyı patlaması ıcın radyotor seklınde bır yapıdır.
atmosferık araclar fıltreyle daha ıyı sonuclar verır turbo araclar bıraz daha avantajlıdır ıntercooler hava fıltresıne destek oldugundan daha buyuk gucler cıkartabılır.
fıltre kıtıne gelınce sanırım 207 ıcın yapılmıs deılde unıversal bır kıt takılmıstı .egeturbo nıcklı arkadastanda bılgı alabılırsın custom fıltre kıtı yapmıstı oda.

sağol kardeş,aydınlatıcı oldu,biraz çalışayım yeni sorularla gelecem,ilginize teşekkür ediyorum

Antalyalogy
03-02-2011, 15:53
Konuya bekliyoruzzzzzz :D:D:D