PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Greddy e-manage ?

ghost
01-11-2005, 16:32
Standart makinada (103 bin km de, kompresör verileri gayet iyi) sadece kutuiçi green var. E-manage ile yapılacak modifikasyonla sizce ne kadar + güç alınır? Yapan varsa detay bilgi verirse sevinirim.

Manimillion
01-11-2005, 16:42
Verdigin paraya, alacagin guc hic guzel olmaz, standart araba ya kutu ici filtre takip, greddy emanage ile tune yaparsan pek olumlu sonuclara varamazsin, zaten duzgun tune yapabilmen icin wideband o2 sensoru gerekir. Emanage e verecegin para yerine gidip header/egzost/intake gibi ufak seyler yaparsan daha verimli sonuclar alirsin.

Oz`
01-11-2005, 17:31
greddy den önce egsoz headers ve cold air intake i tavsiyen ederim

Greddynin amacı %80 ağırlığı benzin ve avans bunları ayarlamak için knock monitor ve wideband dediğimiz benzin karışımını gösteren ağletlerle yapılması gerekir ama sadece greddy ile güç alırmızın evet alırsın belki 2 beygir belkide 3 :)

KSK-VTEC
01-11-2005, 19:17
peki özgün bey bunların hepsi bende varsa ve daha fazlası varsa nekdar güç alırız greddy ile :)

Manimillion
01-11-2005, 19:22
peki özgün bey bunların hepsi bende varsa ve daha fazlası varsa nekdar güç alırız greddy ile :)

Ozgun e sordun ama ben cevap vereyim sana. Assagi yukari 5hp-10hp. Emanage in sana olacak olan faydasi, tork vede hp egrini daha duzgun bir hale getirmen olacaktir, yani devirler arasindaki hp vede tork artisi daha duzgun hale geliyor. Zaten chip yada boyle cihazlarla tuning yapan kisiler bu degismeyi arabalarini kullanirken hissederler.

Oz`
01-11-2005, 19:31
Ozgun e sordun ama ben cevap vereyim sana. Assagi yukari 5hp-10hp. Emanage in sana olacak olan faydasi, tork vede hp egrini daha duzgun bir hale getirmen olacaktir, yani devirler arasindaki hp vede tork artisi daha duzgun hale geliyor. Zaten chip yada boyle cihazlarla tuning yapan kisiler bu degismeyi arabalarini kullanirken hissederler.

+ Zaman lazım :cool:

Onrcn
02-11-2005, 00:58
bende istiyorum : )

ghost
02-11-2005, 08:49
şimdi sadece greddy diye söylememin sebebi zaten bende varolması, turbo projem vardı onun içinde pek çok malzeme aldım. Ancak zamanla şartlar değişince bu projeyi gerçekleştiremedim. Greddy de evde kuzu kuzu yatıyo. Satılık ilanı verdim, millet yok pahasına almaya kalkıyo e durum böyle olunca bir işe yarasın diye düşündüm.

yorumlara göre; headers + intake + greddy adam akıllı bir sonuç çıkmasını sağlayacak. :heyoo:

Oz`
03-11-2005, 10:24
tabiki desteğimizi esirgemeyiz :) herzaman

ghost
08-11-2005, 16:14
tabiki desteğimizi esirgemeyiz :) herzaman

saol dostum, bakalım bi aile kankınma planımızı hanımla yapalım ona göre bende kendi gazlama planımı yapıcam :)