PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PC Açılma Sorunu...

_FrKn_
04-02-2011, 10:55
konu açmim dedim ama yazıcı konusunun içinde bi sonuca varamadım.bu aralar anakartın fanı ilk açılırken power butonuna basınca tepki vermiyor.5 saniye falan basılı tutup sonra çekip basmak gerekiyor.yinede biraz dönüp tekrar kapanıyor.bu süre gittikçe uzuyor.bugün açmak için yarım saat uğraştım.bunun sebebi ne olabilir.sonu format+detaylı bi bakım olcak ama bunun nedeni ne olabilir?pc 5 senelik falan özellikleri bunlar

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/4/1644.jpg (http://urlal.com/dqqf)

mrtngn
04-02-2011, 11:00
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/70609-yazici-nin-tarama-problemi.html#post2005215

Verilen cevaplara cevap gelseydi belki bi sonuca ulasılabilirdi ;)

_FrKn_
04-02-2011, 11:02
cevabınızı gördüm :) de benim pc de devamlı dönüyor yani dönüp durmuyor.şimdi oraya yazıp bu konunun linkini kopyalıcaktım :)bi kasanın arkasına bakan fan var bi anakartın üstünde var işte soğutucu aynı şeyden bahsetmiyor muyuz.devamlı dönüyor ayrıca çalışır vaziyetteyken.

edit:zaten burda kastettiğim mesele fanın dönüp durması değil pc açılmıyor yani .

senna
04-02-2011, 11:02
formatlık bir durumu yok sanırım açma kapama tuşuna, güç kaynağına en sonda anakartına bir bak, biosunu sıfırla, eğer pc çalışıpta açılmıyorsa anakartın problemli olabilir

_FrKn_
04-02-2011, 11:04
bencede formatlık bir durum yok pc açıldıktan sonra çalışmasında bi sıkıntı yok çünkü bakıcaz artık.bilgiler için teşekkürler.

mrtngn
04-02-2011, 11:06
Baska bir güç kaynagı deneme sansın var mı? Güç kaynağı dene sorun devam ederse anakartı sök kasadan dısarda calıstırmayı dene

senna
04-02-2011, 11:07
topraklama nasıl iyimi

berkay_aydin
04-02-2011, 11:09
bence güç yetersiz.. Ekran kartını sonradan taktıysanız kutusuna bir bakın kaçlık psu gerekiyormuş.. bende destekler diye aldığım ekran kart 3-4 ay sonra güç yetersizliğinden çalışmadaı 460w psu taktım şimdi harika çalışıyor

!KO
04-02-2011, 11:12
power tusunun arkasındaki kabloyu takip et anakartta 2 igne ucu gibi yere giricektir(kabloyu çek çıkar ordan) etrafındada bu iğne uclar var o girdiği 2 yere tornavida dokundurup açabilirsin

power tusu sorunluysa tabi

Ghostr
04-02-2011, 11:13
:D yanıtlar çözüm değil ilk önce psu nu kontrol et daha doğrusu power suply i büyük ihtimalle sorun onda ondan sora alcağın yeni power en az 350wt güç sağlaması lazım eğer hiç açılmıyor yada makina çalışıyor ekrana görüntü gelmiyorsa ram lerin birinde sorun demektir pcne yaklaşık 50 tlilk bişey sıkışmış hadi geçmiş olsun

cem
04-02-2011, 11:14
aynısı bana oldu , power supply idi.Ondan basla kontrol etmeye.

!KO
04-02-2011, 11:15

kaynımda var iğveeet :D

senna
04-02-2011, 11:15
:D yanıtlar çözüm değil ilk önce psu nu kontrol et daha doğrusu power suply i büyük ihtimalle sorun onda ondan sora alcağın yeni power en az 350wt güç sağlaması lazım eğer hiç açılmıyor yada makina çalışıyor ekrana görüntü gelmiyorsa ram lerin birinde sorun demektir pcne yaklaşık 50 tlilk bişey sıkışmış hadi geçmiş olsun

board çatlaksa yada ekran kartı bozuksa aynı problemi yapabilir yanıtlar çözüm değil demişsinde zaten güç kaynğı söylenmiş:)

cem
04-02-2011, 11:16
hahaha hatta psuyu patlatmıştım fena patlar cok kurcalarsanız :D

senna
04-02-2011, 11:16

tv kartını dene bide:D

ahmetuygur
04-02-2011, 11:25
kasayı yan yatır

emp:)
04-02-2011, 11:30
Bilgisayarı parmaklayan herkesin başına gelmiştir. Benimkinin fanı bozulmuştu çalışırken kasayı kucağıma alıp kafamı kasaya sokmuştum bakmak için o sırada bum:) O konumda o his anlatılmaz.

Bencede sorun psu birkaç test yöntemi var nette yazıyor en kolay yolu başka bir psu ile denemek.

!KO
04-02-2011, 11:32
valla okadar uğraşırım hiç patlamadı psu :D ama arkadan fanın oldugu yerden alev çıkarmıstım patlamadan sayılıyosa :D

fena elektrik çarptı bikaç sefer :)

emp:)
04-02-2011, 11:36
Topraksız priz kullanıyorsanız nemli ellerle kasanın metal kısmını ellemeniz yeterli elektrik çarpması için:D

onursumer
04-02-2011, 12:06
ürün zorla açıldığına gore güç yetersiz geliyor

psu artık miladını doldurmuş büyük ihtimalle bi açıp içini bakın şişen patlayan bir parça varmı ?

_FrKn_
04-02-2011, 15:04
Baska bir güç kaynagı deneme sansın var mı? Güç kaynağı dene sorun devam ederse anakartı sök kasadan dısarda calıstırmayı dene

teşekkürler.şuan için öyle bi şansım yok malesef.

topraklama nasıl iyimi

evet iyi

bence güç yetersiz.. Ekran kartını sonradan taktıysanız kutusuna bir bakın kaçlık psu gerekiyormuş.. bende destekler diye aldığım ekran kart 3-4 ay sonra güç yetersizliğinden çalışmadaı 460w psu taktım şimdi harika çalışıyor

ekran kartı sonradan takma değil aldığımızdan beri böyle 5 yıldır da bir sorun çıkarmadı yorum için teşekkürler.

power tusunun arkasındaki kabloyu takip et anakartta 2 igne ucu gibi yere giricektir(kabloyu çek çıkar ordan) etrafındada bu iğne uclar var o girdiği 2 yere tornavida dokundurup açabilirsin

power tusu sorunluysa tabi

power tusunda sorun yok yorum için saolun.

makina hiç açılmıyor derken açılıyor 1 saniye sonra kapanıyor yani fan dönüp kapanıyor makina da açılıyor denemez.ekrana görüntü geliyor onda da bi sıkıntı yok.evet sorun büyük ihtimalle power supply de ondan başlamak lazım.yorumlar için teşekkürler

kasayı yan yatır

sesli güldüm teşekkürler.

psu artık miladını doldurmuş büyük ihtimalle bi açıp içini bakın şişen patlayan bir parça varmı ?

bilgi için teşekkürler 5 sene oldu artık yavaş yavaş emekliye ayrılma zamanı geldi.