PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tesisat sonrası sigorta atıyor?

volkan_gs
06-02-2011, 02:41
Arkadaşlar bir takım comp subwoofer ve bunları besleyen bir amfim var. Sinyallerimin sigortası atıyor sürekli, yenisini takıyoruz yine atıyor.
Tesisatçı benle alakası yok diyor, servis tesisattan amfi yüzünden vs. diyor. Nası çözeceğim bu sorunu fikri olan var mı?

Günkut
06-02-2011, 07:32
Kacak vardır yaptırdgın yere bi götür kontrol etsinler..

dgoo
06-02-2011, 11:03
malzemeleri ve sigortanın amperi hakkında bilgi verseydin ya:) sinyallerimin sigortası dediğin akü girişine bagladığınız sigorta mı yoksa amplinin sigortası mı

Rec.O
06-02-2011, 14:38
Anfi probleminden kaynaklanıyor olabilir aynı problem bendede vardı eski anfimde tamir yaptırdım düzeldi..elektronikciye göster derim.

utkuselamoglu
06-02-2011, 15:30
bi yerde kaçak olabilir.

ruudvan
06-02-2011, 16:11
sigortanın atması güzel bişey biyerde sorun oldugunu gosterır sase nerden alındı belkı yeterlı olmuyordur o yuzden guc sınyallere gıdıp sıgortasını attırıyordur.

volkan_gs
06-02-2011, 17:27
Kacak vardır yaptırdgın yere bi götür kontrol etsinler..

Tamamdır hafta içi tekrar uğrarım..

malzemeleri ve sigortanın amperi hakkında bilgi verseydin ya:) sinyallerimin sigortası dediğin akü girişine bagladığınız sigorta mı yoksa amplinin sigortası mı

Malzemeleri derken, ben çon anlamıyorum o yüzden anlatamadım :) Gücü aküden aldığını biliyorum sadece, ve sinyal lambalarım yanmıyor sigortası atıyor 3 seferdir..

Anfi probleminden kaynaklanıyor olabilir aynı problem bendede vardı eski anfimde tamir yaptırdım düzeldi..elektronikciye göster derim.

Amfim sıfır 1 haftalık falan aslında ama, olmazsa onuda garantiye yollarım dediğiniz gibi..

bi yerde kaçak olabilir.

Tekrar baktıracağım kablolara..

sigortanın atması güzel bişey biyerde sorun oldugunu gosterır sase nerden alındı belkı yeterlı olmuyordur o yuzden guc sınyallere gıdıp sıgortasını attırıyordur.

şaseyi nerden aldığını bilemiyorum, ama konuşacağım tekrar tesisatçıyla..

Çok teşekkür ederim hepinize vakit ayırdığınız için :)

Peki amfinin gücünün yetmemesi yada teybin böyle bir soruna yol açar mı yoksa tamamen montajla alakalı bir sıkıntı mıdır bu?

taktığım parçalar, orjinal teybi kullanarak, bir takım alpine spg-13cs.. alpine sbe 1243bp 30cm ve alpine pmx 640 4 kanal amfi..

volkan_gs
25-02-2011, 17:12
aynı problemi yaşayan olursa diye bilgilendirme yapayım..
subwooferın üzerinde mavi ledler vardı, sorun onlarla ilgiliymiş çektikleri akım yüzünden sigortam atıyormuş sürekli.. Onları iptal ettikten sonra sorun çözüldü..

ruudvan
26-02-2011, 00:59
kapasıtorun yok sanırım.
ama sorunun bulunduguna sevındım.

volkan_gs
26-02-2011, 01:22
evet, çok güçlü bir sistem olmadığı için gerek duymadım kapasitör almaya, teşekkürler.

alpello
30-11-2011, 22:47
sistemin resmi varsa atabilirmisin?