PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : astra gsı motor modifiye de yardım

kadir jdm civic
08-02-2011, 23:36
slm arkadaşalr bir arkadaşımda 95 astra gsı var doch motor var motoruna yuklenmek istiyorum sadece dıştan arkadaşım bana sormadan birsey yapmış kendımız araba chiplenırken bulduk maslakta performans tunınte erol abi makınayı chiplıyor 400-500 tl civarı bir memla ödiyecegiz bana biraz fazla gibi geldi sizede sormak istedim

araç chipten önce dynoda 150 hp verdi.

power cap filtre borusu acık hava filtresi ısı yalıtımı bu malzeme nasıl monte edilir sensörleri nasıl bagları alumınyum boruya

hedears

chip

okudugm bazı yazılarda egr iptalı duydum nekadar etkisi vardır artısı etkısı nedir???

bu konuda nereye tavsiye edersınız malzemleri nerden bulabiliriz gsı lar yardımcı olursanız çok sevinirim.

chiefkadir
08-02-2011, 23:44
Custom yazılım olacaksa fiyat makul.. Ama hazır eprom takılacaksa gereksiz max 100-150 liraya chipleri var...

kadir jdm civic
08-02-2011, 23:48
custum degil erol abi kendı tecrübelerine dayanaraktan hazırladıgı bir chip daah önce gsıda tecrubesi olan birisi kendı dedigine göre

chiefkadir
08-02-2011, 23:56
Konuyu Cenker okuyo o da yazar gerçi, chipe o kadar para yazık olur ama yinede arkadaşın yaptığı işe emeğe saygım var karar senin..
Power cap hazırda varsa takın ama yoksa 45lik dirsekten bile flanş kesilerek yapılır .aman aman bi parça değil...

bugra_0101
08-02-2011, 23:57
astra da ne kadar chip yaparsanız yapın eğer ileri gitcekseniz motorda kesinlikle beyin almanız lazım , piyasada güzel chipler var hazır olarak ve 5 te 1 fiyatına geçici olarak kullanılabilir

isotta
09-02-2011, 00:00
Konuyu Cenker okuyo o da yazar gerçi, chipe o kadar para yazık olur ama yinede arkadaşın yaptığı işe emeğe saygım var karar senin..
Power cap hazırda varsa takın ama yoksa 45lik dirsekten bile flanş kesilerek yapılır .aman aman bi parça değil...

Kardeşimize pm attım kanka.elimden gelen yardımı bilgiyi paylasırım.bende dün power cap koydum ve memnunum.

kadir jdm civic
09-02-2011, 00:03
artık yapcak bişey yok arkadaşım bana sormadan yapmış bunu bende anlamadım sonra baktık chiplenıyor makına adamla konuştum wideband olmadan afrleri görmeden nasıl olcak bu oda aracın stock gsı oldugu için benım kendı hazırladıgım programdan yapıcam dedı sayet motor içi olsaydı ozaman yolda ayarlıyacaktım daha önce 2 astra yükledım tecrüleri varmış

suan yapcak bişey yok chiplerlerse yarın vericez ama digerleri için yardımınız lazım

bugra_0101
09-02-2011, 00:07
her arabanın kondisyonu aynı olmaz ki bence :s illa afr aynı çıkacak diye de bişey yok

chiefkadir
09-02-2011, 00:27
Önce chip sonra yükleme olacak herhalde,

Ben bi reçete yazayım :D
*276derece Estaş egzantrik
*Ayarlı kasnaklar
*İnce Conta
*60mm egsoz
*port polish
*Büyük flap gaz kelebeği
*F16 CR kısa şanzıman

kadir jdm civic
09-02-2011, 00:34

*Ayarlı kasnaklar
*İnce Conta
*60mm egsoz
*port polish
*Büyük flap gaz kelebeği
*F16 CR kısa şanzıman

önemli olan işin duygusal kısmı o yuzden bütcemız el verdikce ve bu işte daha önce tecrübesi olan kişilerle muhatap olup bize guven verirseler neden olmasın hepsini yaparız.

suan yapılan chip göte giren şemsiye yapcak bişey yok olcak okadar

bugra_0101
09-02-2011, 00:46
o zaman adam şimdi yapmasın bunları takınca yapsın yada wideband bulun adam gibi ayar yapsın 400-500 tl az rakam değil sonuçta

XSi
09-02-2011, 07:01
Custom yazılım olacaksa...

Türkiyede OEM beyne bu dediğini yapan biri var mı?

isotta
09-02-2011, 07:14
önemli olan işin duygusal kısmı o yuzden bütcemız el verdikce ve bu işte daha önce tecrübesi olan kişilerle muhatap olup bize guven verirseler neden olmasın hepsini yaparız.

suan yapılan chip göte giren şemsiye yapcak bişey yok olcak okadar

kadirin yazdığı listeden elimde olanlar:D

278 ve 286 dereceli egzantrik
sıfır power cap
lexmaul emme
ayarlı kasnak
f16 4 ileri sanzıman:D
geri kalanlarda yapılr;)

coyete
09-02-2011, 08:16

sıfır power cap
lexmaul emme
ayarlı kasnak
geri kalanlarda yapılr;)

abi akşam telefonlaşalım

kadir jdm civic
09-02-2011, 08:22
Türkiyede OEM beyne bu dediğini yapan biri var mı?

var suan yapılıyor ve civiclerde oem beyınleri chiplenebiliyor honda da cem taşçı bu işi yapıyor

KA®ANLIK
09-02-2011, 08:26
astra gsi a 500TL ye chip ile bir ilki gerçekleştiriyorsunuz diyebilirim :D

Lexmaul emme monifoldu takmayın da ne takarsanız takın arabaya (:

kadir jdm civic
09-02-2011, 08:31
astra gsi a 500TL ye chip ile bir ilki gerçekleştiriyorsunuz diyebilirim :D

Lexmaul emme monifoldu takmayın da ne takarsanız takın arabaya (:

emme manıfoltunun ne zararı var bir yerde daha okudum stock makınada bir etkisi olmuyor yazıyordu hatta tartışma konusu olmuştu.

valla girdi biri kere bana giren yok arkadaş azıcık ucundan gırdı ben kendısınıde söyledım bunu yaptırmalayım dıye.

ztn söyle bişey var chip ı yazdı beyne takılcak tum seylerı yaptı ondan sonra küçük entegreye yazdıgı programı yukledi ama çalışmadı araba bir sorun vardı bugun halledebilirse iyi olur halledemezse biz kurtuluruz

KA®ANLIK
09-02-2011, 08:41
Lexmaul'un Stock bir GSI'a + verdiği bir GSI görmedim ben şahsen.
Lexmaul dan verim almak için sıkıştırma, headers, egzoz ve "BEYİN" gibi atraksiyonların da olmasının gerektiğini düşünüyorum şahsen...

he SES istiyorsa, dadından yenmez. he ama ses için o para verilir mi ? (:

PPR engineering
09-02-2011, 08:43

*Ayarlı kasnaklar
*İnce Conta
*60mm egsoz
*port polish
*Büyük flap gaz kelebeği
*F16 CR kısa şanzıman

iyi ayarlarla uçak spor olur :icon_tup::D

TaGo
09-02-2011, 11:40

sıfır power cap
lexmaul emme
ayarlı kasnak
geri kalanlarda yapılr;)

abi parçalara hemen özelden fiyat alam :D opelim fiyatı :D

kadir jdm civic
09-02-2011, 12:04

durun bi ya salça olmayalım biz bir alalım sonra siz alırsınız

KA®ANLIK
09-02-2011, 12:14
opelim ne ya
clubgsi fiyatı ver cenker abi :D

PPR engineering
09-02-2011, 12:14
durun bi ya salça olmayalım biz bir alalım sonra siz alırsınız

salça olmaz sizin işinizide engellemez merak etmeyin.sen hariç coğu kişi tanır samimiyeti olduğu için o kişiyle öle yazmıştır.

kadir jdm civic
09-02-2011, 12:16
salça olmaz sizin işinizide engellemez merak etmeyin.sen hariç coğu kişi tanır samimiyeti olduğu için o kişiyle öle yazmıştır.

tabi tanışmadıgımız için yalnış anlaşılmasın bende sakasına yazdım öyle sey olmaz parçaları ne görduk ne aldık isteyen herkes alır bizde buluruz sonra ztn

coyete
09-02-2011, 12:22
chip 75 liraya kadar düştü :)

coyete
09-02-2011, 12:23
Opel Modifikasyon Chip 75 TL (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-astra-gsi-vectra-gt-c20xe-chip/detay)

Chatin
09-02-2011, 12:23
gsi sahibi opel sever arkadaşın varsa bedavaya bile verir. yani chip i..

coyete
09-02-2011, 12:27
adam satıyor işte :D en uygunu bu

KA®ANLIK
09-02-2011, 12:38
coyote

senin ilanın değil mi o chip ilanı ?

TaGo
09-02-2011, 12:51
Arkadaşlar kimse yanlış anlamasın. Kimsenin önüne geçip kimsenin nasibini kapatmam. Hak önemlidir benim nazarımda.

kadir jdm civic
09-02-2011, 12:52
Opel Modifikasyon Chip 75 TL (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-astra-gsi-vectra-gt-c20xe-chip/detay)

bana bu chip bir mantıgını açıklasın nedir standart aracın verilerine göre mı hazırlanıyor. dizeldeki gibi mı işliyor.

benım ustalar chip işi ile ugraştırlar custom chip widebanda bakılır yola cıkılır ayarı yapılır ben bunu biliyoum nedir al tak chip ???

TaGo
09-02-2011, 12:56
Bunlar zamanında araçlar için yazılmış ve hatta zaman içinde ince oynamalarla değişime uğramış çiplerdir. Superchipsin bu arabalar için yadzığı yada Lexmaulun çipi gibi. Ancak bu çiplerden kimse alameti farika beklemesin 5-10 hp aralığında gezerler. Aslına atmo araç içinde fena değildir.

chiefkadir
09-02-2011, 14:52
Kadir abi iii güzel hoş bunnarı yazmışsında arkadaşlar sonra nasıl durdurucaklar o GSİ yi :)
Onunda reçetesi belli :D

Astra H disk ve kaliperleri ile zımba gibi durur ;)

Araba iyi gitsin deniliyosa mutlaka hafifletmek lazım astra gsi typer kadar ağırlığı olan bir araba ..1000 lere düştüğünde çok zevkli olur ..

coyete
09-02-2011, 14:59
bana bu chip bir mantıgını açıklasın nedir standart aracın verilerine göre mı hazırlanıyor. dizeldeki gibi mı işliyor.

benım ustalar chip işi ile ugraştırlar custom chip widebanda bakılır yola cıkılır ayarı yapılır ben bunu biliyoum nedir al tak chip ???

piyasada satılan 7300 rpm olan chiplerin aynısıdır büyük bir ihtimalle adam numarasını koymuş ara sor istersen gsi kullanan arkadaşlar yazarlar

coyete
09-02-2011, 15:00
Kadir abi iii güzel hoş bunnarı yazmışsında arkadaşlar sonra nasıl durdurucaklar o GSİ yi :)

vectra b nin fren discleri ve kaliperleride uyuyor

coyete
09-02-2011, 15:02
coyote

senin ilanın değil mi o chip ilanı ?

benimle bir alakası yok ilanın ;)

*AddO*
09-02-2011, 15:11
15" orj GSI jantlarına , Astra H disk ve kaliperleri sorunsuz takılıyor mu ?

chiefkadir
09-02-2011, 15:13
15" orj GSI jantlarına , Astra H disk ve kaliperleri sorunsuz takılıyor mu ?Evet pek zorlanmıyor ama o saatten sonra kışlık 14" sac vs takma şansı yok:)

Eyup Duygun
09-02-2011, 15:14
Aracın stock ecusuna custom yazılım gayetde yapılıyor.Yazılan parcalara birde bu sekılde uygulama yapılırsa cokda güzel olur.Emg plaka gsi'ı severek izliyoruz :):) Biri yapsada izlesek gıdıklanmış gsi nasıl gıdıyor.En ucuz yollu bana göre komple egzost,yazılım,powercap,filtre,bide kodunu bilmiyorum kısa sanzuman vardı gsi icin f18dı heralde.Bunlar bayagı bir tatmin eder birde aracın hafifletilecegini düsünürsek.

*AddO*
09-02-2011, 15:17
Evet pek zorlanmıyor ama o saatten sonra kışlık 14" sac vs takma şansı yok:)

Orj jant ile oluyorsa daha fazlasını aramamak gerekir :)

Yapılı GSI'ları yollarda göremiyoruz pek, keşke görebilsek.

Ozan Özer
09-02-2011, 15:30
:) Merakla bekliyoruz GSI'ları

coyete
09-02-2011, 16:00
Vactra b deilde Astra H ninkisile daha iii olucağını sanıyorum ben.

doğru olabilir ben kendi bilgim doğrultusunda yazdım öğrenmemek ayıp deyil :)

kadir jdm civic
09-02-2011, 22:41
yorum yapan herkese teşekkür ederim tech turkeyde olmaktan cok mutluyum buraya sayesınde kıymetli sohbeti hoş işten anlıyan görmuş gecirmış arabanın kıymetını bilen yarışınmanın zevkini almış ustalarla tanıştım

burdan kendilerine teşekkür ederim OPEL TEAM ' e mustafa ve cenk abiye tanıştıgıma çok mutlu oldum.

ben aranan kanı bulduk diyebilirim herseyi bize guzelce acıkladılar sag olsun artılarını eksilerini söylediler evet chipte kazık yedik fazladan paramız gitti ama tecrübe kazandık hangimizin paraları boşa gitmediki modifiye ugruna olcak okadar dedik.

şimdi ki speclerımız

chip yapıldı chipsiz stock halde egzos dahil stock 150 hp dyno verisi vardı

chipten sonra hiç birsey degişmeden 161 hp dyno verisi çıktı aracın.

bunun üzerine ilk aşamada power cap egzos sistemı short shift bitircez power cap siparişi verildi.

bu arada tabi arabayı toparlamak için bir kaç kişimiz daha var mustafa abi yol göstericek

sonraki aşamada egzantirik sıfır ayar ve yeni chiple devam edicez

Kadett_gsi
09-02-2011, 23:02
lexmaul emme konusuna tam olarak katılmıyorum , normal emme yada power cap'tense kesinlikle Lex derim. Lex'ten ancak throttle bodies için vazgeçerim.

hazır konusu açılmışken de :D

bende de

276 derece Dr.Schrink egzantrik , orj. hidrolik itici ile çalışır
ayarlık kasnak ,custom

bulunmakta

ilgilenen arkadaşlar olur ise görüşebiliriz.

isotta
09-02-2011, 23:23
[QUOTE=kadir jdm civic;2037350]yorum yapan herkese teşekkür ederim tech turkeyde olmaktan cok mutluyum buraya sayesınde kıymetli sohbeti hoş işten anlıyan görmuş gecirmış arabanın kıymetını bilen yarışınmanın zevkini almış ustalarla tanıştım

burdan kendilerine teşekkür ederim OPEL TEAM ' e mustafa ve cenk abiye tanıştıgıma çok mutlu oldum.

yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.bizde memnun olduk tanıştığımıza kardeşim.

Chatin
10-02-2011, 00:03
yüklü gsi lar var.. hatta turbolanmışları da var.. buradan yürüdükleri de var.. kayıtları da var..ama videolar bölümünde yoktur o ayrı .. sayayım mı daha :)

opel team i severiz... hatta onların dominos pizza yı sevdikleri kadar severiz :).. yezoya selam söyle

*AddO*
10-02-2011, 00:48
yorum yapan herkese teşekkür ederim tech turkeyde olmaktan cok mutluyum buraya sayesınde kıymetli sohbeti hoş işten anlıyan görmuş gecirmış arabanın kıymetını bilen yarışınmanın zevkini almış ustalarla tanıştım

ben aranan kanı bulduk diyebilirim herseyi bize guzelce acıkladılar sag olsun artılarını eksilerini söylediler evet chipte kazık yedik fazladan paramız gitti ama tecrübe kazandık hangimizin paraları boşa gitmediki modifiye ugruna olcak okadar dedik.

şimdi ki speclerımız

bunun üzerine ilk aşamada power cap egzos sistemı short shift bitircez power cap siparişi verildi.

bu arada tabi arabayı toparlamak için bir kaç kişimiz daha var mustafa abi yol göstericek

Hayırlısı olsun inş.
Short shifti nereden temin ettiniz ?

EMG
10-02-2011, 00:57
çok para harcamak istemiyorum diyosan ve motor durumunuda sağlıklı varsayarsak

headers güzel iş yapıyor
custom yazılım
işli gaz kelebeği
emme alınmıcaksa powercap
filtre egzoz
hafif volan

gidişi tatmin eder bu şekilde

para harcarım diyosan güzel bi takım egzantrik ayarlı kasnak emme manifoldu piston beyin vs. diye gider..

Chatin
10-02-2011, 01:17
çok para harcamak istemiyorum diyosan ve motor durumunuda sağlıklı varsayarsak

headers güzel iş yapıyor
custom yazılım
işli gaz kelebeği
emme alınmıcaksa powercap
filtre egzoz
hafif volan

gidişi tatmin eder bu şekilde

para harcarım diyosan güzel bi takım egzantrik ayarlı kasnak emme manifoldu piston beyin vs. diye gider..

veya turbo :D emre bu senin için de geçerli

EMG
10-02-2011, 01:27
veya turbo :D emre bu senin için de geçerli

Aslında kaliteli bi atmosferik GSi yapmayı çok isterim

ama bu kiloyla atmosferik yapmam :D

2 aracımız atmosferik olarak güzel olcak inşallah biri astra biri kadett olmak üzere :)

ben turbo yapana kadar böyle kullanmaya devam :)

Chatin
10-02-2011, 01:39
ama emrecim turbo ile çıkacağın güçlere atmosferik çıkmak için çok daha fazla para harcaman gerekiyor malesef... neyse turboya geçeceğin zaman 1 hafta gel ankarada kal. sana yardımı olacak kendin gibi arkadaşlar var :)

isotta
10-02-2011, 07:37

pm yollanmıştır:D

isotta
10-02-2011, 07:47
yüklü gsi lar var.. hatta turbolanmışları da var.. buradan yürüdükleri de var.. kayıtları da var..ama videolar bölümünde yoktur o ayrı .. sayayım mı daha :)

opel team i severiz... hatta onların dominos pizza yı sevdikleri kadar severiz :).. yezoya selam söyle

dediğin gibi yüklü sayılacak çok gsi var,ama piyasaya çıkmıyorlar fazla:D.ama bu sene ortaya çıkacaklar;)1 kadettimiz zaten hazır.diğer kadett yakında biter.bi astramızda rodajda;)
pizzaya devamm:D

bugra_0101
10-02-2011, 08:07

şimdi ki speclerımız

bu değerler yere verdiği değerler değil dimi ? 161 hp yere vermiyo bu araba ?

isotta
10-02-2011, 08:20
yere 161 hp vermesi için aracın 180-185 hp arası çıkması lazım:)yakın bir zamanda bir dyno day yapsakmı gsi cılar:)

bugra_0101
10-02-2011, 08:25
ordan da bi roll güzel olur :D

isotta
10-02-2011, 08:27
ordan da bi roll güzel olur :D

27 subat izmire sakla enerjini :D

KA®ANLIK
10-02-2011, 08:31
biri yüklü GSI mı dedi :eek:

comming soon :D

*AddO*
10-02-2011, 11:10
yere 161 hp vermesi için aracın 180-185 hp arası çıkması lazım:)yakın bir zamanda bir dyno day yapsakmı gsi cılar:)

:icon_tup::icon_tup:

sınav dönemlerimize denk gelmesinde, güzel bir dyno day gider :D
mart ayının sonlarında.