PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artarak yanıp,azalarak sönen follow me home sistemi

aqustic
09-02-2011, 12:42
Golf 6 da artarak yanıp,azalara sönen park-sis follow me home sistemi(leaving home sistemi) var.Mercedesin bazı modellerinde sisler bu şekılde yanıyor.

Bu benim yaptıgım
YouTube - Follow me home fade out style (http://www.youtube.com/watch?v=hkvAgV_cQIk)

Bu da golf 6 daki sistem
YouTube - VagCom Golf GTD VI (http://www.youtube.com/watch?v=rBz5lcMcLTY&feature=related)
Bu da LDR (ışık sensörü).İstenildigi zaman sadece gece,istenildiginde gece-gündüz devamlı aktif hale getirilebiliyor.Işık yanıkken kumandaya basılırsa ışıklar sönüyor basılmayıp beklenirse 20 saniye sonra otomatik olarak sönüyor
http://img842.imageshack.us/img842/6953/71236321.jpg (http://img842.imageshack.us/i/71236321.jpg/)

Ufuk
09-02-2011, 12:47
Emek var belli elinize sağlık..
Bu arada far ayarınızı yaptırın tez vakitte :)

Diyadin
09-02-2011, 12:54
Bu sistem için sislerde Xenon olmaması gerekli değilmi?

Azalarak sönmesi için ?

imparatoR
09-02-2011, 12:56
eline sağlık ;ben beğendim..

zekky
09-02-2011, 12:57
Çok güzel olmuş elinize sağlık. Peki xzenonda böyle bişe yapabilirmiyiz?

fatiii
09-02-2011, 12:58
süper bişeymiş elinize saglık

FaBeRgE
09-02-2011, 12:59
Elinize sağlık çok güzel olmuş, evet zenon olmaması gerek diye düşünüyorum. Çünkü direksiyonu çevirince yanan sisler arıza ışığı yakıyor zenonda :)

Tunç
09-02-2011, 12:59
elıne saglık biraz daha detaylı bılgı verebılırmısın maliyet vs

aqustic
09-02-2011, 13:08
ST-max uyarı için teşekkürler.Haklısın.
Sisler xenon oldugunda normal follow me home sisteminde yani anında yakıp anında söndüren sistemde gayet iyi çalışıyor.Burda birkaç kişinin aracına taktık.
Ama burda azalarak sönme işin içine girince henuz denemedim ve büyük ihtimalle olmaz gibi gözüküyor.
Çünkü xenonlar ilk açılışta flash patlar gibi açılıyor.
Aracında dönüş farı özelligi olup sislerinde xenon bulunan arkadaşlar varsa sitede demekki olabilir ama sanmıyorum
Maliyetinden çok benım için manevi degeri var ve çok emek var.Basit klasik devrelerle yapılan bi olay degil.Yazılımlı kendi geliştirdigim bi devre ile bu sistem saglanıyor.
Deneme aşamasında oldugum için henuz satmıyorum.Özellikli angel+sis kombinasyonu baglanırsa angelların azalarak sönüşü muhteşem gözüküyor.Youtubeda buna benzer videolar var.

Ufuk
09-02-2011, 13:27
Biz denedik merco c180'inin sislere xenon istedi amcam tam taktırmaya gidicez otoparktan çıkarken bir baktım sisin teki yanıyor anladım bu dönüşe duyarlı diye ne olur ne olmaz diye servisi aradık daha 5 aylık araba adamlar sakın yapmayın dedi bir anda sistemden voltaj çekiyormuş,bir anda patlamsı trafikte göz alırmış.Bir anda voltaj düşmesi aracı korumaya alırmış falan 1-2 teknik şey söylediler vazgeçti amcam.Arıza ışığı ile ilgili olan bölüm hakkında bilgim yok.

by serçe
09-02-2011, 13:28
güzel elinize emeğinize sağlık

Alican
09-02-2011, 16:47
Dönüşlerde sisi yanan araçlara xenon olmuyor. Xenon titreyerek yanıyor ve ardından araç arızaya geçiyor :D

Eline sağlık abi güzel olmuş

OmeR-FE
09-02-2011, 20:01
Elinize emeğinize sağlık.

_FrKn_
09-02-2011, 20:04
elinize emeğinize sağlık.elektrik elektronik öğrencisi olarak ilgimi çekti :)

BRETE
09-02-2011, 20:05
senin yaptığın daha güzel olmuş tebrikler...

Selman
09-02-2011, 20:06
Eline sağlık güzel olmuş.

ÖNDE-R
09-02-2011, 21:38
cok güzel gerçekten ellerinize sağlık bende kısa farlarıma yapmayı düşünüorum merkezi kilitten tetik alarak nette bazı devre fotoları mevcut ama nasıldır nedir bilemiyorum

onur_S
10-02-2011, 11:21
Elinize sağlık çok güzel olmuş, evet zenon olmaması gerek diye düşünüyorum. Çünkü direksiyonu çevirince yanan sisler arıza ışığı yakıyor zenonda :)

yakmayanları var fakat coming home özelliğinde sorun çıkarabiliyor her seferinde sorunsuz yanmıyor.kısılarak açıldığı için balasta yeterli güç gitmiyor o da otomatik kapatıyor kendini arızaya oluyor.ben kullandım bi kaç marka var dönüşlerde hiçbir problem yok.yanmadığını hiç görmedim.

onur_S
23-06-2011, 00:08
ST-max uyarı için teşekkürler.Haklısın.
Sisler xenon oldugunda normal follow me home sisteminde yani anında yakıp anında söndüren sistemde gayet iyi çalışıyor.Burda birkaç kişinin aracına taktık.
Ama burda azalarak sönme işin içine girince henuz denemedim ve büyük ihtimalle olmaz gibi gözüküyor.
Çünkü xenonlar ilk açılışta flash patlar gibi açılıyor.
Aracında dönüş farı özelligi olup sislerinde xenon bulunan arkadaşlar varsa sitede demekki olabilir ama sanmıyorum
Maliyetinden çok benım için manevi degeri var ve çok emek var.Basit klasik devrelerle yapılan bi olay degil.Yazılımlı kendi geliştirdigim bi devre ile bu sistem saglanıyor.
Deneme aşamasında oldugum için henuz satmıyorum.Özellikli angel+sis kombinasyonu baglanırsa angelların azalarak sönüşü muhteşem gözüküyor.Youtubeda buna benzer videolar var.

hocam ben taktım.dönüşlerde hiçbi problem yok.sağ solda sisler problemsiz yanıyor fakat araca yaklaştığımda kapıları açtığımda xenonlar arızaya geçiyor.hatta kapıları kilitlediğimde kısılarak kapanırken çat diye kapatıyor kendini.buna bi çözüm bulunurmu?

gökberk
23-06-2011, 00:22
Elinize sağlık...Çok güzel olmuş.

bhdrgzd
25-06-2011, 22:44
çok ii olmuş ya ellerinize sağlık,nasıl yapabiliriz bunu :D:D

Murat Özcan
26-06-2011, 10:27
çok guzel bır uygulama olmus ellerınıze saglık