PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : renaut safrane 2.5 yag sogutucusu nedir ?

serkan6606
12-02-2011, 14:06
bir şey aklıma takıldı sormak istedim babamın tamir atolyesinde'idim bu gun bi araba vardı onIa ugrasıyorlardı araç renaultun safrane diye daha eveI duymadıgım bir modeIi otomatik bir araç bu adam tamirci babamın arkadası arabayı yeni almıs yeni motor yapmıs arıza yapmıs yeniden babamın yanına gelmiş eskı kuIagı kesiklerden yasIı bı usta oldugu ıcın ona getirmiş arabanın agrızası su yağ ölçme cubugunu cekdigin zaman fosur fosur yag dumanı cıkıyo sankı araba yanıyo hani cayı demlersinizde semaverinden buhar ufIerya aynen oyLe kapatıp acınca tekrar sıkısma yapıyo pufffss dıye fırlıyo bırden acınca birde eksozdanda su atıyo asıl sorunsa sesde iticiILerden sıkır sıkır ses geıiyo fena vuruyor araba tüplü düz 6 silindir sanırsam aracın yeni motor yapılmıs ama galiba ya jonta yanık yada blogda patlak var yada babamın arkası dedi bu arabada bi özelik varmıs fordalardada var bu dedi:S:S:S arabanın ust kapagının ordan bi boru cıkmıs taa aşşa karteIe gidiyo yag sogutuyomus o boru tam ne oldugunu cozemedim yada o boru tıkalı ondan bu duman geliyo dediIer araba yagda eksiItmıyormus bu arada :S kafama takıldı o yag sogutucu dedikleri seyi iık defa duydum fordlardalda varmıs bu yag sogutucu zımbırtısının tam adı ve nasıl işIedigini biris anlata biIirmi bide bu renaut safrane nasıI araçdı ? 2.5 otomatik (( benden demesi bi ara eIinize denk GElirse deneyin :D hele birde otomatikse l roketlemek cok farklı bişey m.gokcek bulvarını birbirne kattım D ankara ivedik osb de :D )) her neyse sorularımın cevaplarını merak ediyorum sımdıden cevaplayacak arkadasara tskIer :soru::heyoo:

senna
12-02-2011, 14:08
arabanın roskisi kaymış sorun orda bloğun sağ altında roski var ona bi bak roketlemesi iyice değişir

zamanında bende katmıştım birbrine bulvarı jonda yandı öyle çekmiştim kenara

Günkut
12-02-2011, 14:09
Klavyen bozuk galiba okurken cok zorlandım ..

Safrane bilinen bir model sadece biraz eskidi.

Yag sogutucu içinde forumdaki arkadaslar bilgi verirler ama adı üstünde sanki.

serkan6606
12-02-2011, 14:13
Syn senna ve syn gnkt cevaplarınz in tskler bu soyLedikıerinizi aksam babamIada payIascam roski Nedir blmiyorum ama soyediginiz gibi tarif etcem bu arada gnkt kusura bakmayın kIavyemin K ve l tusIarı ve o hızadakı bı kas tus basmıyo :D arasına cekirdek kabugu girmiş üstünede bikaç defa kola dokuIdu :)

senna
12-02-2011, 14:14
benim dediklerimi iletme:) dur şimdi

bekle biraz

ArMy
12-02-2011, 14:21
Bu yazıyı okuyan kör olur ben şaşı kaldım :D
Kelimelerini ve yazı şeklini biraz düzelt arkadaşım..Araç sahibi iyi bi renocuya götürsün çözerler sıkıntısını..
Bu arada Fiat Croma'yı da ben ilk kez duydum :)

serkan6606
12-02-2011, 14:29
Bu yazıyı okuyan kör olur ben şaşı kaldım :D
Kelimelerini ve yazı şeklini biraz düzelt arkadaşım..Araç sahibi iyi bi renocuya götürsün çözerler sıkıntısını..
Bu arada Fiat Croma'yı da ben ilk kez duydum :)

ozur dılerim kLavyenin azizLilgi lllll:( su koy verdi

fiat croma bu tutulmalyan tempralar var 2..0 lar piy.asada parcası dahi olmayan onlarlınl az Iüksü 4 cam otomatik aynalar otomatik hidrolik direksiyon ıvır zıvır

http://www.nresimleri.com/photo/Fiat-Croma76910.jpg

http://photo-voiture.motorlegend.com/high/fiat-croma-1088.jpg

http://www.nresimleri.com/photo/Fiat-Croma25183.jpg

resimiler temsiIi hafıza kart okuyucum arkadasımda oldugu ıcın aracın fotolarını koyamıyorum
tekrar tekrar ozur dılerım yazı stilim için Klavye nin azizligi bu cromalar cok az var saten 2.0 tempralarla aynı motoru felan yurtdısında sıfır var hala ama sanırım turkıyede satısı yok onların station kasa olarak cıkıyo sıfırları

senna
12-02-2011, 14:31
yazdıklarını okumaya çalışıp anladığıma göre önceki motor arızasından kalan bir problemde olabilir, yanlış motor toplamaktanda olabilir

yağ soğutucusu varsa önceden eğer yatak vs sardıysa o motor değiştirsinler yağ soğutucusunu, yağ çubuğundan o kadar anlaattığın kadar yada benim anladığım kadar üflüyorsa sıkıntı var demektir

Günkut
12-02-2011, 14:33
4 cam filan oto demişsinde bizim tempradada 4 cam otomatik hidrolik direksiyon dijital klima filan vardı sadece karoser farkı olmasın ?

Yada model yılı filan ?

serkan6606
12-02-2011, 14:35
aracın asıl sorunu sibop vurması pek orda kalamadım sadece aracı ufak bi deneme surusu yapıp ayrıldı aracı alan 88 oto sanayıde tupcu bı abimiz aracdaha evel sibop vuruyomus iticilerde sıkıntı varmıs aracı topIamısIar sıkıntı azalmıs fakat duzensız hala sıkır sıkır ses var gaza az yuklendım ses gitt ses rolantide geliyo bu dumanın nerden geIdigini cozmeye calısıyoIardı o sıkır sıkır ses sanırsam yagdan yapıyormus adını hatırlamadıgım bı yag koy sonra castrol koy felan demişdi asıl dertLeri bu yag sogutucu diye bahsetdikleri motorun ustunden cıkıp manifoltun ordan kartele giden boruyIa aIakalı o tıkaIı galiba diyolar

serkan6606
12-02-2011, 14:37
4 cam filan oto demişsinde bizim tempradada 4 cam otomatik hidrolik direksiyon dijital klima filan vardı sadece karoser farkı olmasın ?

Yada model yılı filan ?

o tempra nın tam adı neydi bimiyorum tempra 2.0 diye geciyo babam tamirci olmasına rağmen ankara gibi bi yerde bi tane tablasını bulamadı arabanın ,orjinal araç hiç bir yetek parçası kolay bulunmuyor bu cromalarda onla aynı motor ve yuruyeni tasıyomus bununde hiç bir parcası bulunmuyo :s nerden buldu bilmiyorum ama araca el degmemiş daha anca tamirci arabası diyolar bı sıkıntı cıkartırsa anca tamirci ugrasırmıs onla modelide 1996 fiat croma 2.0ie diye geciyo

ygtrn
12-02-2011, 14:40
Syn senna ve syn gnkt cevaplarınz in tskler bu soyLedikıerinizi aksam babamIada payIascam roski Nedir blmiyorum ama soyediginiz gibi tarif etcem

ahahahhahahha :D:D:D:D:D:D:hahaha:

Evrenoz
12-02-2011, 17:39
Syn senna ve syn gnkt cevaplarınz in tskler bu soyLedikıerinizi aksam babamIada payIascam roski Nedir blmiyorum ama soyediginiz gibi tarif etcem bu arada gnkt kusura bakmayın kIavyemin K ve l tusIarı ve o hızadakı bı kas tus basmıyo :D arasına cekirdek kabugu girmiş üstünede bikaç defa kola dokuIdu :)

Nokta ve virgüllerde de sorun var sanırım...

Günkut
12-02-2011, 19:02
o tempra nın tam adı neydi bimiyorum tempra 2.0 diye geciyo babam tamirci olmasına rağmen ankara gibi bi yerde bi tane tablasını bulamadı arabanın ,orjinal araç hiç bir yetek parçası kolay bulunmuyor bu cromalarda onla aynı motor ve yuruyeni tasıyomus bununde hiç bir parcası bulunmuyo :s nerden buldu bilmiyorum ama araca el degmemiş daha anca tamirci arabası diyolar bı sıkıntı cıkartırsa anca tamirci ugrasırmıs onla modelide 1996 fiat croma 2.0ie diye geciyo

Nokta ve virgüllerde de sorun var sanırım...

Sadece onlar mı evren abi ? A'lar ı'lar yok :) Neyse arkadasın klavyede problem varmış idare edicez.

Dostum bildiğin tempra işte 2.0 16v 2.0ie yazıyordu hatta arkasında ;)

ef186
12-02-2011, 19:03
Goturektefiyeciendaftirmakinaniwsorunokeyovrayt

Maxiboost
12-02-2011, 19:42
semih inciya rakos yapmış ahah

serkan6606
12-02-2011, 23:52
Yav Özür diledik işte yav iyice kepaze edip utandırmayın :) klavye sorunu yasıyorum tekrar ozur dıLiyorum bu arada sorun o bahsetdigim boruda imiş boru yag kurumu yapmıs tıkanmıs o dumanı o boru yapıyomus cıkartıp temizlemişler borunun kendi degil o sistem komple degişiyormus boru ve ucunda bir iki zımbırtı daha onuda parcacıdan istemişiler hafta ici gelcekmiş

ygtrn
13-02-2011, 01:13
parçacıya sor bakalım elinde klavyede varmıymış?