PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maldives Sun Island Gezilesi Gorulesi Yerler Tavsiyeler

seko
12-02-2011, 17:39
Kısmetse mart 2. hafta tatile gidecegiz ailecek daha once giden arkadaslardan tavsiye alabilimiyiz male gezisi vardı tercih etmedik dalış okulu var 1 gunluk adanın diger ucunda ona kayıt olacagım , dubai aktarmalı ucuyoruz free shop tan ucuza neler bulabilirz yarı fiyatına gelir ise bir n8 ve iphone 4 alayım diyorum , bizim atol biraz uzak deniz ucagı ile ulasım biraz tırsıyoruz gerci en kotu denize iner diye insan kendini avutuyor ama daha once tecrube eden arkadaslardan fikirlerini ve önerilerini almak isterim..
Donuste guzel guzel fotoları paylasırım ozellikle balayına gidecekler icin cok tavisye ediyorlar

ruudvan
12-02-2011, 19:41
deniz uçagı eglenceli olucak gibi...sımdıden ıyı eglenceler dubaide elektronık ucuz yanlız çakma seylere denk gelmeyin yeter.free shoplar zaten ucuz.parfum gozluk takı ıckı sıgara.vs vs vs

BoraRS
12-02-2011, 20:40
Dubainin free shop' unda hiçbir elektronik cihaz ucuz değildir. Boşu boşuna fazla heveslenme. Ben çok geziyorum oraları. İlla elektronik alacaksan Dubai şehir merkezine in. Orada Tahtakale kıvamında bir yer var. Orada bulabilirsin ama sahtelerine dikkat.

Onun dışında içki alkol sigara ucuz ama Türkiye' de içki daha ucuz geldi bana.

Maldivler dersen orası küçük Almanyadır. O kadar çok Alman turist vardır ki bir an için Almanyaya mı geldim filan dersin. Bayılırlar oraya.

Gittiğinde mutlaka scuba dalış takımına katıl ve Victoria batığına kesinlikle dal. Gittiğinde mutlaka ıstakoz ye. Çok ucuzdur. Hatta hergün yiyebilirsin. Yanlız yedikten sonra etrafında herhangi bir dişi yaratık olmamasına özen göster :D Onun dışında bol bol adanın heryerinde yüz. Bu dünyada görüp görebileceğin en güzel en temiz ve en berrak denize sahiptir.

Ha bol bol da resim çek. Mümkünse yanına bir sualtı fotoğraf makinesi al. Çok ihtiyacın olacak.

İyi tatiller.

Shadow_Dancer
12-02-2011, 20:43
DUbainin free shop' unda hiçbir elektronik cihaz ucuz değildir. Boşu boşuna fazla heveslenme. Ben çok geziyorum oraları. İlla elektronik alacaksan Dubai şehir merkezine in. Orada Tahtakale kıvamında bir yer var. Orada bulabilirsin ama sahtelerine dikkat.

Sık giden birisi olarak katılıyorum.. dubaide ucuz elektronik istiyorsan.. naif street iyidir... özellikle kamera ve telefon olayında... Lakin diger duty freelere kıyasla sigara ve içki gerçekten çok ucuz.. türkiyede bulamayacagın pek çok içkiyi (bacardi breezer, absinth vs.) rahatlıkla bulabilirsin.. alışverişte türk vatandaşı oldugunu söylersen, ödemeni türk lirası ile yapabilirsin :)

Duty free'ye girişteki sarı 911 ve maybach 62 çekilişine katılmayı unutma belli olmaz belki çıkar :)

Dipnot: An itibariyle iphone 4 900 dolar civarında..

seko
12-02-2011, 21:18
Dubainin free shop' unda hiçbir elektronik cihaz ucuz değildir. Boşu boşuna fazla heveslenme. Ben çok geziyorum oraları. İlla elektronik alacaksan Dubai şehir merkezine in. Orada Tahtakale kıvamında bir yer var. Orada bulabilirsin ama sahtelerine dikkat.

Maldivler dersen orası küçük Almanyadır. O kadar çok Alman turist vardır ki bir an için Almanyaya mı geldim filan dersin. Bayılırlar oraya.

Gittiğinde mutlaka scuba dalış takımına katıl ve Victoria batığına kesinlikle dal. Gittiğinde mutlaka ıstakoz ye. Çok ucuzdur. Hatta hergün yiyebilirsin. Yanlız yedikten sonra etrafında herhangi bir dişi yaratık olmamasına özen göster :D Onun dışında bol bol adanın heryerinde yüz. Bu dünyada görüp görebileceğin en güzel en temiz ve en berrak denize sahiptir.

Ha bol bol da resim çek. Mümkünse yanına bir sualtı fotoğraf makinesi al. Çok ihtiyacın olacak.

İyi tatiller.

Dun gozluk snorkel maskeyi goztepe onusub diye bir yerden aldım oradan dalış icin IP 68 coverlı foto makinesi icin 400usd fiyat dediler onu arastırıyorum simdi dalıs gecmisimiz yok yeni heves ediyoruz bakalım bogulmadan doneriz umarım :)
emirates ile ucacagız ilk ucus aksam 7 gibi 4 saat suruyor acaba diyorum ikinci ucusu business olarak upgrade mi ettirsem zira o da 4 saat suruyor ve uykunun en tatlı yeri sabah 9 gibi male de olacagız uykumuzu alırsak o gun cok daha verimli gecer diye dusunuyorum..

seko
12-02-2011, 21:21
Sık giden birisi olarak katılıyorum.. dubaide ucuz elektronik istiyorsan.. naif street iyidir... özellikle kamera ve telefon olayında... Lakin diger duty freelere kıyasla sigara ve içki gerçekten çok ucuz.. türkiyede bulamayacagın pek çok içkiyi (bacardi breezer, absinth vs.) rahatlıkla bulabilirsin.. alışverişte türk vatandaşı oldugunu söylersen, ödemeni türk lirası ile yapabilirsin :)

Duty free'ye girişteki sarı 911 ve maybach 62 çekilişine katılmayı unutma belli olmaz belki çıkar :)

Dipnot: An itibariyle iphone 4 900 dolar civarında..

kopenhag da nasıl olduysa o lottery e katıldım 997turboyu gorunce ingilizdi o firma onlarınki halen daha deli gibi mail geliyor. icki konusunda yetenekliyiz eylulde kıbrıstan 12 sise yeni rakı 2 sise keglewich kavun getirmisligimiz var :) :)