PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kar zinciri tecrübesi olan?

facia
14-02-2011, 12:56
Haftasonu Bolu'ya gidicez. Kartalkayaya zincir alıcamda ne almalıyım?? Tecrübesi olanlar paylaşabilirmi?

YavuzNaz
14-02-2011, 13:09
serme zahmetlidir ama en sağlamıdır marka olarak atlı.
takmatikte iş görür marka farketmez.

ahmet3425
14-02-2011, 13:09
para sorun değilse palet al...

sokmesi takması cok basit ugrasmasssın...

senna
14-02-2011, 13:15
serme takmak bana takmatikten daha kolay geliyor ama yoruyor arabayı:) bir set takmatik bir set serme var atlı ikiside sermeyi daha çabuk söküp takıyorum

takmatik al atlıların bir kısmı çin işine dönmüş diye duydum Türk malı olanlardan bulursan alabilirsin birde yıldız diye bir firma varmış onuda arayabilirsin

cheers
14-02-2011, 19:34
Koray'cım araç nedır?

Geçen hafta bız delı gıbı kar yagarken çıktık Kartalkaya'ya zincir takmadık.Iyı bır kar lastıgı varsda sıkıntı yaşamazsınız.

0M42
14-02-2011, 23:00
serme takmak bana takmatikten daha kolay geliyor ama yoruyor arabayı

Ne denebilirki kesinlikle katılıyorum sermeyi takmasını bildikten sonra takmatikten çok çok çok daha kolay ve tırmanma kapasitesi takmatikten çok daha iyidir ancak senna nında söylediği gibi özellikle kuru yada hafif karlı asfaltta felaket bir vibrasyona neden olur çok yavaş gitmek icap eder.

tursurayn
14-02-2011, 23:33
Ustacım eger binek araçi le çıkacaksanız atlının takmatik çapraz sırasını öneririm büyük araç ise serpme herkül denilen kalın baklalı olanları öneririm birde zinçirleri lastiklere taktıktan sonra nalburculardan her lastik için 1,50 kırnap ip alıp onunla gerdigin zaman kolay kolay sorun yaşamassın takmatiklerde gerginlik için çok ufak bi gerdirme lastigi veriyorlar sermelerde ise kalın lastik veriyorlar araç hızlandıgı zaman gerdirme lastikleri dışarı dogru açma yapıyor ve zincirler boşa çıkarak pat pat diye vurarak araça zede veriyor eger dedigim gibi iplede gerdirme yapar sanız sorunyaşamassınız(bu kadar uzun yazmam sıkıcı olmamıştır herhalde)

VTEC®
14-02-2011, 23:47
Toyota corolla ile kartalkayaya gayet sağlam tipi varken sadece önde 2 adet bridgestone kar lastiği ile çıktım. gayette sorunsuz çıktım. sabah saat 9.30-10 arası çıktım akşam 8.30 gibi geri indim ne kaydım ne kaldım nede sorun yaşadım. kaliteli bir kar lastiği ile bence zincire gerek yok arabanın canına okumayada gerek yok

senna
15-02-2011, 07:38
Toyota corolla ile kartalkayaya gayet sağlam tipi varken sadece önde 2 adet bridgestone kar lastiği ile çıktım. gayette sorunsuz çıktım. sabah saat 9.30-10 arası çıktım akşam 8.30 gibi geri indim ne kaydım ne kaldım nede sorun yaşadım. kaliteli bir kar lastiği ile bence zincire gerek yok arabanın canına okumayada gerek yok

bridgestone lm20 kullanıyorum 6 senedir, zincir takmadım boluda ne karda ne tipide

VTEC®
15-02-2011, 08:02
bridgestone lm20 kullanıyorum 6 senedir, zincir takmadım boluda ne karda ne tipide

aynen bendede lm20 vardı. Ki sen boluda ikamet ediyorsun bizden daha çok karla haşır neşirsin, kar lastikleri ile ne istanbulda nede kartalkayada hiç sıkıntı yaşamadım. kasım sonu takarım lastiklerimi mart sonu çıkarırım. vıcık vıcık pis karda bile kuru karda bile hiç sorunsuz ilerledim.

Yıllarca arabalarımızın canını almışız zincir yüzünden.

Maxi
15-02-2011, 08:13
keşke şu "KIŞ LASTİĞİ" mevzusunu trafik polisleri dahil herkes anlayabilse !

hala millet lastiğe şu gözle bakıyor
HEPSİ YUVARLAK - HEPSİ SİYAH = HEPSİ AYNI

olay desen mevsuzuda değil,
lastiğin hamuru çok farklı
bizim normal lastikler kış mevsiminde MERMER gibi sertleşir, lastik olmaktan çıkar,
o yüzden hiç yol tutmaz ve o yüzden kar lastiği takanların ağzı 1 karış açık kalır aaaaaaaaaa.....

tabi olayın maddi yönüde var ama uzun vadede düşünülürse en mantıklısı en azından 2 tane kış lastiği almaktır. Yok zincir sök tak, yok kopar ,yok arabaya zarar verir bir sürü dert .

kaç kere polislerle tartışmış biriyim ,
araç 4 çeker diyorsun, 4 tane kar lastiği var hala bana zincir tak diyor ya !
birde onlar zincir diyemez , zeeenciir tak .

Burak Mehmet
15-02-2011, 08:20
kar zinciriyle yaşadığım 2 farklı tecrübenin bana kattığı en büyük deneyim bir daha zincir kullanmayacağımdır. kopan zincir 98 E200k da fren hortumu patlattı 06 GPuntoda sol ön çamurluk sol ön kapı ve kaputun boyanmasına neden oldu

overblack
15-02-2011, 08:23
bencede zincir takmayın. ben canı sıkıldıkça uludağa çıkıp inen biri olduğumdan tavsiyem good year ultra grip extreme..

facia
15-02-2011, 08:45
Arabam G.Punto önlerde kar lastiğim var yeni aldım pirelli carving ama arkalar normal arkalar normal olduğu için zaten zincir almak istemem. Birde bazen zincirsiz araba yollamıyorlar dedi bir arkadaşım dağa . O yüzden alım yanıma gerek görürsem takarım diye düşündüm.

senna
15-02-2011, 08:51
o lastiklerle çıkarsın sıkıntı olmaz, 4 mevsimle çıkıyoruz bazen:)