PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peygamber efendimizin soyu nerelere varmış..

erayakar
15-02-2011, 09:13
Soyların ülkeler üzerindeki yayılış sürecini istatistiki verilerle mercek altına alan İrlanda'daki Dublin City Üniversitesi'nin araştırmasına göre Arap Yarımadası, Kuzey Afrika ve Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca kişi Hz. Muhammed'in torunu.

İrlanda'nın en saygın eğitim kurumlarından Dublin City Üniversitesi, insanların kökenlerini ortaya çıkarmaya yönelik çarpıcı bir araştırmaya imza attı. Dünyanın nüfus artış hızı ve soyların ülkeler üzerindeki yayılışının istatistiki veriler kullanılarak mercek altına alındığı araştırmaya göre, birkaç asır önce dünya üzerinde yaşayan ve çocuk sahibi olan herkesin şu an milyonlarca torunu bulunuyor. Bir başka deyişle günümüzde yaşayan insanların çoğunluğu kral, padişah veya sultan kanı taşıyor.

Soy ağacı çıkarıldı
Profesör Gary Murphy tarafından yapılan araştırmanın, gündeme bomba gibi düşen sonuçlarına göre Arap Yarımadası'nda, Kuzey Afrika'da ve Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca kişi peygamberimiz Hz. Muhammed'in soyundan geliyor. Genetik uzmanı olan Profesör Murphy, geliştirdiği modelle bilgisayar üzerinde 670 yılında hayata veda eden Hz. Muhammed'in soyunun dünya üzerinde nasıl yayıldığının haritasını çıkardı. Buna göre nesiller geçtikte Hz. Muhammed ile kan bağı bulunan milyonlarca insanın yaşadığı coğrafya üç kıtayı aştı. Örneğin, ünlü jön aktör Humphrey Bogart, ünlü Hollywood yıldızı Audrey Hepburn ve aktris Brooke Shields, Hz. Muhammed'in kanını damarlarında taşıyor.

İmam torunu İspanya'ya gidince
İrlandalı bilimadanıma göre Hz. Muhammed'in soyu ilk olarak kızı Fatma ve Hz. Ali aracılığıyla Arap Yarımadası'nda yayıldı. Peygamberin 9'uncu kuşaktan torunu olan ismail aracılığıyla ise soyu Avrupa'ya uzandı. İspanya topraklarına giderek Sevilla Müftüsü olan Hz. ismail'in oğlu, burada bir hanedanlık kurdu. Endülüs Enıevileri'nin sürdürdüğü hanedanlık, bölgeyi Avrupa'nın kültür merkezi haline getirdi. Hanedanlığın son emirinin kızı olan Zaida ise Hıristiyanlığa geçerek Isabel adını aldı. Hz. Muhammed'in kanını taşıyan Isabel, Kral 6'ncı Alfonso ile evlendi. Böylece Hz. Muhammed'in soyu Hıristiyan kökenli hanedanlara da taşınmış oldu.

Isabel'in 5'inci kuşaktan torunu olan Prenses Maria'nın Kral Zalim Peter ile yaptığı evlilik sonucu ise Hz. Muhammed'in soyu ingiltere'ye uzandı. Prenses Maria'nın torunlarının aracılığıyla Hapsburg ve Bourbon hanedanlıklarına, bir başka deyişle tüm Avrupa'ya yayıldı... Hz. Muhammed'in soy ağacıyla bağlantılı olanların arasında İtalyan düşünür Niccolo Machiavelli, Amerika kıtasını keşfeden Cristopher Colombus ve evrim teorisini geliştiren bilimadamı Charles Darwin gibi Avrupa kültürünü şekillendiren önemli isimler yer alıyor. Hz. Muhammed'in günümüze 43 nesil gelindiğinde ise karşımıza İtalyan Prenses Maria Torlonia çıkıyor. Prenses Maria'nın torununun torunu ise ünlü aktris Brooke Shieldsşlar ilginç ...insanlar neler araştırıyor..

cery
15-02-2011, 09:16
ben vefat yılını 632 olarak hatırlıyorum ? bi yanlışlık olmasın?

TheAce
15-02-2011, 09:17
demek ki "peygamber soyundan geliyor bizim aile eheahahaha" diyenler haklıymış italyada bile peygamberimizin soyu var.

ali24
15-02-2011, 09:22
biraz karmaşık we saçma bi araştırma olmuş..
neticede hepimiz MUHAMMED ÜMMETİYİZ..soyundan olanda olmayanda... bence bu araştırmaları yapma yerine, nasıl yaşarsak ona layık bir ümmet oluruz onun araştırmasını yapsınlar.. hem kendilerine hemde bütün okuyanlara bi faydası olur... benim düşüncem bu yönde!!!

tool
15-02-2011, 09:22
Maşallah Süphanallah kardeşim:
keske Gary Murphy vaktini daha verimli islere harcasa

ali24
15-02-2011, 09:26
ben vefat yılını 632 olarak hatırlıyorum ? bi yanlışlık olmasın?

aynen öyle vefat yılı 632..
kızının ismide FATMA değil FATIMA'DIR...

MyDream
15-02-2011, 09:34
Türiyede zamanında bu araştırmayı diyanet işleri de yaptı ve sonuçları şuan ellerinde mevcut çok uzağa gitmenize gerek yok peygamber efendimizin soyunu merak ediyosanız anlıs hatırlamıyorsam diyanet işlerinde mevcut ve şu an ülkemizde yaşayan bütün torunları biliniyor. Ama genel olarak paylaşım güzel fakat su hıristiyanlığı seçme durumunu isabelden itibaren bir araştırmak lazım hiç güvencim yok benim bu bilim adamlarına ordan bile bir çıkar sağlamayı düşünüp strateji kurmuş olabilirler.

0M42
15-02-2011, 09:42
Bu yazının doğruluğu nedir zaten o bile tartışılır ancak ali24 ;

biraz karmaşık we saçma bi araştırma olmuş..
neticede hepimiz MUHAMMED ÜMMETİYİZ..soyundan olanda olmayanda... bence bu araştırmaları yapma yerine, nasıl yaşarsak ona layık bir ümmet oluruz onun araştırmasını yapsınlar.. hem kendilerine hemde bütün okuyanlara bi faydası olur... benim düşüncem bu yönde!!!

Burada noktayı koymuş zaten.

ACTPK
15-02-2011, 10:01
Valla ben kendimi biliyorum bizim valide de seyid hatta direk bizim valide tarafı arap:D Hatta şöyleki genelde seyid birisi yine seyid birisiyle evlenir ki soy bozulmasın. Annem hariç herkes araplarla evli sülalede. Sıddık'lar da sıddıklarla evlenir genelde. Çoğunlukla akraba evliliği yapılıyor o yüzden aralarında.

_FrKn_
15-02-2011, 16:22
670 he.vaybe.