PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Çılgın Müşteri Diyalogları

utkuselamoglu
15-02-2011, 10:29
Geçen gün bi müşteri aradı. dedi sizin istedikleriniz yapıyorum tıklıyorum düğmeye sonra 'plob' diye bi ses geliyor ekran gelmiyor işlem olmuyor, bunun anlamı nedir?

plob pop up blockerın sesi.

Brs_eg
15-02-2011, 10:35
M: Printer almak istiyordum.
B: Tabi buyrun bu tarafta

Daha sonra Printerin çalışma sisteminden,nasi kullanilcagina genel bir konusma sonrasi.tabi bu konusma 15dk sürüyor.

M: Bu printera virus girermi ?

Demesi üzerine adama arkami dönüp uzaklaşmiştm :)

aslan
15-02-2011, 10:41
Telefon çalıyor
B.Alo G..... iyi günler buyrun
M:biraz öncede aramıştım S....... Bey boşaldımı
B.Bende işi piçliğine verip henüz boşalmamış efendim
M.Ne zaman boşalır acaba
BS.....Beyin boşalması biraz geç sürecekmiş
M.Peki teşekkürler
bu gerçek bir diyaloğdur telefonda

ondertopcu
15-02-2011, 10:43
M- internete giremiyorum ?

B- bağlantı var gözüküyor sorun nedir?

M- işte ***** sitelere giremiyorum :D

MiaMi
15-02-2011, 10:50
Sene 2001 veya 2002
Seyrantepenin dere ghettoları Novell 3,12 kullanan bir çicekçi müştremiz var bildiğiniz bahçe alışveriş merkezi, Tam iftar vakti ezanı bekliyoruz şirkette bi telefon,

M= ,Müşterimizin Bilgi işlem sorumlusu , tabi karşında bilgi işlem sorumlusu olunca bir takım basit soruları geçiyoruz.

M: Server'ı restart ettik açılmıyor,
B: Nasıl yani açılmıyor görüntümü gelmiyor
M: İlk açıldığıda IBM Server yazıyor ama sonrasında siyah ekran kalıyor
B: Nasıl olur anormal bişeymi oldu işletim sisteminde problem oluşmuş gibi.
M: Bilmiyorum genel md. sinirlendi acil gelmeniz lazım kasalarda sorun yaşıyoruz,
B: Ok geliyoruz

Tabi bi dünya trafikte küfür ede ede gittik allahtan yakındı bize,

İftar olmuş tabi herkes yemek yiyor direk serverın yanına gittik. Gerçektende makina boot etmiyor sağına soluna baktık herşey normal.
Bi ara gözüm disket sürücüsüne gitti disket takımışlar server tabi makina boot edemez.
Disketi çıkarttık firma genel md. eline verdik o sonra bilgi işlemcisine ne yaptı bilemem.

Serverdaki diskette o gün gelen muhasebe programcısının update disketi çıktı :)

Evrenoz
15-02-2011, 10:59
Siemens Help Deskte çalışıyorum o zamanlar..

İpragazın sahada çalışan IT'si arıyor, benden yardım istiyor.

x bir program için framework lazım, nereden indirebileceğini soruyor..

ben : microsoftun sitesinden indirebilirsin
İpragaz IT : nerden?
ben : microsoftun sitesinden
Ipragaz IT : anlamadım nerden?
ben : microsoft microsoft
Ipragaz IT : kodlarmısın
ben: microsoftu mu kodlayacam?
Ipragaz IT : evet
ben mardin, istanbul, ceyhan, rize, ordu, samsun, ordu
Ipragaz IT : ha microsoft microsoftttt ben duymuştum onu daha önceee
ben : çaat diye telefonu kaparım..

Akabinde seni IT yapanın taaa diye okkalı bir küfürü basarım

Evrenoz
15-02-2011, 11:02
IMKB Bilgi İşlemindeyim..

IMKB başkan danışmanlarından biri arıza kaydı açar, telsizimden anons gelir.. CD-ROM'u çalışmıyormuş..

Neyse çalıştığından emin olduğum bir CD ROM, çalıştığından emin olduğum bir CD ve tornavide alır başkanlık katına çıkarım..

Önce D'ye tıklarım okumaz..

CD-ROM'un kapağını açtığım an gördüğüm şey beni şok eder.

Koskoca başkan danışmanı, sen disketi kır, içindeki yuvarlak diski çıkar, cd ye tak sonra okumuyor diye case aç..

İçimden söve söve ne diyeceğimi bilmez bir halde durumu anlatmaya çalışırım...

utkuselamoglu
15-02-2011, 11:08
ben:ıp nı solermısın. Burdan halledıcem.
Musterı : onu nasıl bakıcam bılmıyorum ben ne ıse yarıyor

musterı bılgısayar muhendısı.

0M42
15-02-2011, 11:09
Amcam hırdavat işi yapıyor aynı zamanda geniş kapsamlı vida çeşitleri satmakta oradayken şahit olduğum bir diyalog ;

Müşteri : Felanca arabanın motor vidası varmı ?
Amca oğlu : Kalmadı abi.

miniks
15-02-2011, 11:13
İstanbullular moda daki meşhur Ali usta dondurmacıyı bilirler

bir yaz akşamı dondurma yiyoruz

adamın biri geldi sizde dondurma varmı dedi

sonra dondurma aldı çok güzelmiş dedi

Shadow_Dancer
15-02-2011, 11:13
Ben uçakta yaşadıklarımı anlatmayayım :) Olay olur.

imhotep
15-02-2011, 11:21
Ben uçakta yaşadıklarımı anlatmayayım :) Olay olur.

kahvemi aldım okuyorum anlat bakem :D

Shadow_Dancer
15-02-2011, 11:28
* Burası çok dar beni business class'a alır mısınız.

* Kusura bakmayın yalnız upgrade yetkimiz yok, aşagıda halletmeniz gerekiyor.

* İngilizce konuşup kafamı karıştırma parası neyse verecez

:D

uçak iner high speed taksi dedigimiz durumdadır. yani indikten hemen sonra ki pistte koşma anı, nokianın açılış müzigi duyulur, müdehale ederim.

* Beyefendi rica etsem cep telefonunuzu kapatır mısınız.

* Bi konuşup hemen kapatacam.

* oldu kaptana söyleyelim o da pistten çıksın hemen geri dönsün.

Doguda bi yere gidiyoruz bi teyzeyle amca geliyorlar böyle hararetli tartışarak, neyse uçak kalktı servise çıktık ben içecek veriyorum. ***** sıraya geldim; amca ne içersiniz ne ikram edim dedim.

* Bana bi sarı su ver, aha bu ... karıya da ne verirsen ver :D

İnceden bi türbülans olur, yolcu çagırır.

* Buyrun lütfen.

* mıcırlu yola mı girdi naaptı bu kaptan söyleyin dogru düzgün kullansın

* İletirim kendisine.

Shadow_Dancer
15-02-2011, 11:33
Fiks olan muhabbetlerde var tabi.

* En az sizin kadar uçuyorum. (yılda 1000 saat havada olan birine söylüyor bunu)

* xx kart sahibiyim (kartı göstererek)

* bunu bi konuşalım genel müdürle (herkes best kankası sanki)

* x havayolunda böyle degil sizde neden böyle.

* x firmanın uçagı kalktı ama siz hala kalkmadınız.

* divert eder başka bi yere inersin akabinde hemen aynı olay: şimdi amcamla konuştum x firma inmiş siz niye inmiyorsunuz.

__FrK__
15-02-2011, 11:34
:D:D:D:D off çok iyi yaa devam keyfimiz yerine gelsin yaw

Bone-crusheR
15-02-2011, 11:41
bende munubus işletmesi yapıyorum aracım sradayken bayan muşteri geldi nezaman kalkıyo dedi yanımdaki arkadasta oturdunmu hemen kalkıyo ablam dedi arkamı donup anında terk ettim orayı :D

ahk
15-02-2011, 11:47
Fiks olan muhabbetlerde var tabi.

* En az sizin kadar uçuyorum. (yılda 1000 saat havada olan birine söylüyor bunu)

* xx kart sahibiyim (kartı göstererek)

* bunu bi konuşalım genel müdürle (herkes best kankası sanki)

* x havayolunda böyle degil sizde neden böyle.

* x firmanın uçagı kalktı ama siz hala kalkmadınız.

* divert eder başka bi yere inersin akabinde hemen aynı olay: şimdi amcamla konuştum x firma inmiş siz niye inmiyorsunuz.

çok alakasız bişey sormak istiyorum. Türk kahvesi sadece belli uçaklarda mı var yoksa kabin istersemi yapıyor?

Shadow_Dancer
15-02-2011, 11:57
çok alakasız bişey sormak istiyorum. Türk kahvesi sadece belli uçaklarda mı var yoksa kabin istersemi yapıyor?

Er uçuşları dedigimiz kıtalararası uçuşlarda business class yolcuları için yüklenir uçaga, granül şeklinde üzerine sıcak su eklenerek yapılıyor. İç hat ve kısa dış hat uçuşlarında olmaz.

Kakus
15-02-2011, 11:59
geçenlerde bim e gittim O.K hisset marka prezervatif almaya (diğer super marketlere oranla daha ucuz)

nese 3 kutu aldım kasaya doğru gittim erkek ve kadın kasiyer vardı erkeğe girdik haliyle kadın dediki beyefendi burda sıra bitmek uzere buraya geçin cart curt nese geçtik kutuları ters koydum hemen poşetliyip parayı verip çıkcam kadın aldı geçirirken dumur bir ifade ile''hepsini siz mi kullanacaksınız?'' dedi bende nuri alço gülümsemesiyle tabikide dedim orda parayı verdm ve çıktım.

Ahuahhah :D:D:D

Şapka alma işleri çok sıkıntılı oluyo yaa. Ne kadar dikkat edersen et, illaki bi yerden bi komedi patlak veriyo :D

Günkut
15-02-2011, 12:00
Ahuahhah :D:D:D

Şapka alma işleri çok sıkıntılı oluyo yaa. Ne kadar dikkat edersen et, illaki bi yerden bi komedi patlak veriyo :D

En temizi benzinlik :D ikram ediyorum uehauhsd :D

ahk
15-02-2011, 12:08
Er uçuşları dedigimiz kıtalararası uçuşlarda business class yolcuları için yüklenir uçaga, granül şeklinde üzerine sıcak su eklenerek yapılıyor. İç hat ve kısa dış hat uçuşlarında olmaz.

sağolasın bikaç kere içebildim, genelde kalabalık uçuşta yok falan diye söylüyorlar bende şimdi herkes isterse uğraşamayız diye vermediler diye düşündüm :D
bu arada yakalamışken bişey daha sorayım first class uçuşları kalkıyor mu? Dergide okudum frist class olan uçaklar satılıyor diye...

opium_robust
15-02-2011, 12:09
bende munubus işletmesi yapıyorum aracım sradayken bayan muşteri geldi nezaman kalkıyo dedi yanımdaki arkadasta oturdunmu hemen kalkıyo ablam dedi arkamı donup anında terk ettim orayı :D

puahahahhahaha :D çok iyi

imhotep
15-02-2011, 12:10
geçenlerde bim e gittim O.K hisset marka prezervatif almaya (diğer super marketlere oranla daha ucuz)

nese 3 kutu aldım kasaya doğru gittim erkek ve kadın kasiyer vardı erkeğe girdik haliyle kadın dediki beyefendi burda sıra bitmek uzere buraya geçin cart curt nese geçtik kutuları ters koydum hemen poşetliyip parayı verip çıkcam kadın aldı geçirirken dumur bir ifade ile''hepsini siz mi kullanacaksınız?'' dedi bende nuri alço gülümsemesiyle tabikide dedim orda parayı verdm ve çıktım.

ah bana sorucak öle bişeyi :hehe:

opium_robust
15-02-2011, 12:10

o soruyu soran kasiyeri görmek isterdim :D:D

B.Aktepe
15-02-2011, 12:12
ah bana sorucak öle bişeyi :hehe:

ah panpa ah :D

ulasstoprak
15-02-2011, 12:15
M.Onlu arkali basarmisiniz...
A.Tabikide ne zaman istersiniz..?
M.Hemen istiyorum..
A.Buyrun siz oturun ben hemen basiyorum..

M.Iyi gunler google varmi..?(gelen Ege universitesi Ogrencisi)
A.Internetmi..?
M.Hayir google..
A.Yok arkadasim yandaki bufeye sor.

Arkadasimin fotokopi dukkaninda karsilastigim 2 diyalogu.. :)

imhotep
15-02-2011, 12:16
ah panpa ah :D

kısmet işte :D

Day Walker

:hehe: bu bombaymış :D

Shadow_Dancer
sağolasın bikaç kere içebildim, genelde kalabalık uçuşta yok falan diye söylüyorlar bende şimdi herkes isterse uğraşamayız diye vermediler diye düşündüm :D
bu arada yakalamışken bişey daha sorayım first class uçuşları kalkıyor mu? Dergide okudum frist class olan uçaklar satılıyor diye...

Dogrudur jet airways'den kiralanan 777lerde vardı first class kabinler, onların sözleşmesi bitiyor teker teker gönderiliyorlar.Onların yerine fabrika teslimi mülkiyeti bize ait olan 777ler geliyor sırasıyla.. o uçaklarda da comfort class uygulaması başlıyor. şu anda 2 uçakta mevcut.

MBuğra
15-02-2011, 12:42
Çanakkalenin bir ilçesine otobüsle 1 tane kitap gönderecem:

Ben:Abi bu yeniceye gidecek, garajdan arkadaş alacak.
Muavin:Tamam.
B:Borcum ne kadar abi?
M:At bi sigara parası yeter.
B: (Kısa bir duraksamadan sonra).. Abi inşallah marlboro içmiyosundur.

Sonuç:3 tl verdim, uzaklaştım.

kurpat
15-02-2011, 13:00
en büyük hayalim şadovdensırın olduğu uçakta uçma şansına sahip olmak, bi denk gelsem ertesi gün buraya diyalogları yazarım :)

Jem89
15-02-2011, 13:02
Ups'te çalışıyorum..

Kargosu 1 hafta boyunca şubede bekletilmiş..Daha doğrusu unutulmuş.. :D :D

Arıyor : Ama inanılmaz nazik bi ses tonu..

M: Şu şu takip nolu gönderimi soracaktım..Gelmedi hala..
B: O gün gelmiş arkadaşlar..Evde kimse yokmuş..Açıkçası ondan sonra da paket şubede bekletilmiş..
M: Neden ??
B: Yan battı çamur oldu ıvır zıvır yalanlar sayarken..Sözüm kesildi ve şöyle bi ses geldi..
M: Yapacağınız işin ta g.tüne koyayım..Getirmeyin a. koyayım..Geri gönderin.
B: Beyfendi sakin oldun dedim..
M: Sakinim canım..Geri gönderin..Hadi iyi günler..

Bi 10 dk şok olmuştum :) Ama çok gülmüştük :D

Jem89
15-02-2011, 13:05
Diğer bir diyalog..Cümleleri zor anlaşılan bir adam arar ve ;

M: Benim kargom geleceeedi..
B: İsminiz neydi beyfendi..
M: Ahmet benim adım..Herkes bilir zaten mahallede..Getirsinler hemen..Bakkala sorsalar bilirler benim evi.
B: Soyadınız neydi acaba ?
M: Ya karıştırma şimdi..Ahmet diye getirin işte..Bizim bu mahallede tek Ahmet benim..
B: Ama sistemde nerede olduğunu bulmam lazım..Ona göre hareket edeceğim..
M: Ya evdeyim işte beee..Benim dayıoğlu gönderdi onu..Tolga onunda adı..İstanbulda..Öyle bakıver..
B: Bi takip numarası alın karşı taraftan..Sonra görüşelim..

Dedim kapattım..Tamam bilemeyebilir ama..Zorlamanında anlamı yk :)

baha38
15-02-2011, 13:13
Diğer bir diyalog..Cümleleri zor anlaşılan bir adam arar ve ;

M: Benim kargom geleceeedi..
B: İsminiz neydi beyfendi..
M: Ahmet benim adım..Herkes bilir zaten mahallede..Getirsinler hemen..Bakkala sorsalar bilirler benim evi.
B: Soyadınız neydi acaba ?
M: Ya karıştırma şimdi..Ahmet diye getirin işte..Bizim bu mahallede tek Ahmet benim..
B: Ama sistemde nerede olduğunu bulmam lazım..Ona göre hareket edeceğim..
M: Ya evdeyim işte beee..Benim dayıoğlu gönderdi onu..Tolga onunda adı..İstanbulda..Öyle bakıver..
B: Bi takip numarası alın karşı taraftan..Sonra görüşelim..

Dedim kapattım..Tamam bilemeyebilir ama..Zorlamanında anlamı yk :)

Süpermişş:hihih:

RIDVAN
15-02-2011, 13:35
Mesleğimiz matbaacılık tam öğle arası arkadaşlarım iş yerine gelmişti tam yemek yiyoruz binbürtürlü dalga muhabbet tam full time piçlik tam işte okullar kapanma vakti neyse o an kapıdan aniden 5tane lise son kız girdi tabi o an ordaki ifadeler çok değişti :D

Ben - buyurun ?
kız - mevzuniyet için davetiye bastırıcaz
Ben - tabiki buyurun
kız - basabilirmisiniz ?
Ben - tabikide neden olmasın
kız - tşk ederiz
arkadaş - :D buyurun ayakta koyduk içeri girin daha rahat olur:D :D
kız - tşk ederiz hadin kızlar girelim
ben - kaç tane basalım
kız - hımmm yaa 100tane basarmısınız
ben - tamam
kız - şimdi bize basacaksınız başka arkadaşlarda var bastıracaklar fiyatı ona göre söyleyin hahah :D (burda herkes iptal oldu :D)
ben - para önemli deyil hepimiz kardeşiz
kız - çok naziksiniz
biz - o sizin nazikliğiniz
kız - kız biz yarin gelemeyiz yanındaki arkadaşını göstererek arkadaş alabilirmi ?
arkadaşım - :D yaşınız kaç ?
kız - tuhaf tuhaf bakarak 19 ?
arkadaşım - oo çok rahat alırsınız :D :D :D :D

kızlarda sonunda iptal oldu ben anında orayı terk ettim. mesleğimiz matbaacılık no problem :D

__FrK__
15-02-2011, 13:39
Ups'te çalışıyorum..

Kargosu 1 hafta boyunca şubede bekletilmiş..Daha doğrusu unutulmuş.. :D :D

Arıyor : Ama inanılmaz nazik bi ses tonu..

M: Şu şu takip nolu gönderimi soracaktım..Gelmedi hala..
B: O gün gelmiş arkadaşlar..Evde kimse yokmuş..Açıkçası ondan sonra da paket şubede bekletilmiş..
M: Neden ??
B: Yan battı çamur oldu ıvır zıvır yalanlar sayarken..Sözüm kesildi ve şöyle bi ses geldi..
M: Yapacağınız işin ta g.tüne koyayım..Getirmeyin a. koyayım..Geri gönderin.
B: Beyfendi sakin oldun dedim..
M: Sakinim canım..Geri gönderin..Hadi iyi günler..

Bi 10 dk şok olmuştum :) Ama çok gülmüştük :D

ya yanlış anlama sakın okuyunca aklıma geldi ben geçen yurtiçi kargoda bi görevliye çok pis sövdüm adrese teslım kargo gelıyor gelıp subeden alın dıyo 9 tl de odemesı var diyo sıgara paketı kadar kutuya sankı alaskadan gelmiş dünyanın ağır küfürünü ettim suratına kapattım sonra bıraderım aradı abı kargon geldı dedı :D:D

Day Walker
15-02-2011, 13:40
Müşterinin hasarını ödememişiz oda dayanmış bankoya avazı çıktığı kadar bağırıyor :D

aklı sıra bağırıp baskın gelicek hasarını ödettirecek :D

sonra ağzınlar şu cümle dökülüyor yakarım bu arabayı anam avradım olsun yakarım :D

bizim çok bilmiş hasarcı ise eğer siz yakarsanız onuda ödemem :D

adam iptal :D

Günkut
15-02-2011, 13:40
Mesleğimiz matbaacılık tam öğle arası arkadaşlarım iş yerine gelmişti tam yemek yiyoruz binbürtürlü dalga muhabbet tam full time piçlik tam işte okullar kapanma vakti neyse o an kapıdan aniden 5tane lise son kız girdi tabi o an ordaki ifadeler çok değişti :D

Ben - buyurun ?
Ben - tabiki buyurun
kız - basabilirmisiniz ?
kız - tşk ederiz
ben - kaç tane basalım
ben - tamam
kız - şimdi bize basacaksınız başka arkadaşlarda var bastıracaklar fiyatı ona göre söyleyin hahah :D (burda herkes iptal oldu :D)
kız - çok naziksiniz
kız - kız biz yarin gelemeyiz yanındaki arkadaşını göstererek arkadaş alabilirmi ?

kızlarda sonunda iptal oldu ben anında orayı terk ettim. mesleğimiz matbaacılık no problem :D

bi şikayet etseler tacızden 1 2 yıl :D

RIDVAN
15-02-2011, 13:43
bi şikayet etseler tacızden 1 2 yıl :D
hahaha :D :D kesin ama kızlarda iptal oldu gülmekten :D:D

opium_robust
15-02-2011, 13:45

Ben - buyurun ?
Ben - tabiki buyurun
kız - basabilirmisiniz ?
kız - tşk ederiz
ben - kaç tane basalım
ben - tamam
kız - çok naziksiniz

ahahahahahha :D:D:hahaha:

Günkut
15-02-2011, 13:45
muavinlik yaptıgım zamanlarda benımde cok basıma gelmişti bu tarz şeyler :)

Allah o günleri bir daha yasatmasın amannn :p

RIDVAN
15-02-2011, 13:48
muavinlik yaptıgım zamanlarda benımde cok basıma gelmişti bu tarz şeyler :)

Allah o günleri bir daha yasatmasın amannn :p
kardeşim. daha bu neyki yaw bunlar en basidi daha bizde neler var :D :D birkere bir kadın girdi aniden içeri buyurun dedik elinde bir kart örneği uzattı ben bastırıcamda büyüklüğüne küçüklüğüne karar veremiyorum diyor hahahahaha :D :D :D :D

Günkut
15-02-2011, 13:49
qygwyaGYGDWYGYAGSYDGASD cizseydin kagıda :D:D:D

----
---- -----
---- -----
---- -----
---- -----

berkay_aydin
15-02-2011, 13:51
qygwyaGYGDWYGYAGSYDGASD cizseydin kagıda :D:D:D
:hahaha::hahaha::hahaha:

RIDVAN
15-02-2011, 13:53
anında dışarı çıktım olay yerini terk ettim. :D :D abla diyorum size nasıl birşey gerek yani eee diyor ne büyük ne küçük hepsinden farklı olsun herkesinki çok klasik abla ben bir basim sen bak herkes soracak nerde bastırdın diye abla ciddimisin ? ben denemekte fayda var :D :D :D :D

Hüseyin
15-02-2011, 14:01
Askerde It olarak çalısıyorum bi arıza raporu geldi bende o kata çıktım ve odaya girip nasıl anlatırımda pc alırım diye düşüyordum oda da çalısmak zor rütbeler büyük :)

işte anlatıyorum bakın komutanım almam gerekiyo hemde bakımı yaparım fln die anlatmaya çalısıyorum oda *bak evladım önemli evraklarım belgerim var sen git rütbelin gelsin diyo bi şekilde ikna ettim pc söktüm vee monitörde görüntü gittikten sonra bak işte demedim gitti belgerim masaüstü ** o anda nasıl dışarı attım kendimi hatırlamıyorum :D

vkarayel
15-02-2011, 14:13
90'ların sonunda Ankara da Realde aldıklarımızın parasını öderken babannem kasiyerle yarım saat pazarlık edip iyi hiçbişey almıyorum o zaman deyip hadi gidelim o zaman demişti :)
Ama almıştık tabi :)

cery
15-02-2011, 14:49
prezo olayını görünce 2 anım aklıma geldi.

ilki 2005 yılında daha stajyerken eczanede diğer elemanlar dolu ben sap gibi duruyorum abinin teki geldi.
-premezervatif var mı?
-efendim?
-premezervatif
(yaklaşık 5 saniye süren bi anlama sürecinden sonra ne istediğini anladım)
-var abi 5 liralık 10 liralık 2 çeşit
-bakayım bi
-bunlar(diyip 2 çeşidi de çıkardım gösterdim)
-10 liralık pahalı yaw. neyse sen 5 liralıktan 2 paket ver :)
-toplam 10 yapıyor abi
-tamam buyur (diyip 10 lirayı uzattı)

çıkar çıkmaz topladığım kahkahayı saldım

ikincisi geçen nöbette oldu
hastalar yoğun sabahtan oturmamışız kafam bi milyon o ara 3 yaşlarında ufak bi çocuk gelmiş. bizim çırağa abi balon var mı diye sormuş. çırak neyin kafasındaysa çocuğa 1 paket prezervatif vericek. o ara yakaladım ne bu dedim. çocuk istedi dedi. hangisi dedim. gösterdi 3 yaşlarında ufacık çocuk. balon istedi dedi. olm komple mi giycek bunu dedim bırak yerine git markete de dedim :D yolladı çocuğu... :D

Burak Mehmet
15-02-2011, 14:50
müşteri:Rençber sizmisiniz?(eksper demek istiyor)
ben:buyrun nasıl yardımcı olayım
m:benim panterde sürtük var (partnerinin kapısındaki çizikten bahsediyor)
b:sürtüğe bir bakalım
m:sen anlarmısın sürtükten ustasını çağırsak?
b:sürtüğün ustası benim zaten :D

---------------------------------------------

m: merhaba,benim aracın önündeki tavşan amblemi kırılmış..(araç 407 pug )
b: aslan efendim o tavşan değil.
m:her ne hayvansa işte...

Sercan K.
15-02-2011, 15:25
hastane bilgi işleminde çalışıyorum arızalara bakın siz

hostes : ya bilgisayarımdan ses gelmiyo ya herşeyi yaptım olmuyo.
ben : eminmisin herşeyi yaptıgına speakerların fişi takılımı bi bak bakalım (başıma geleceği biliyorum ya)
hostes : speaker ne ki,
ben : hani ses gelen hoparlör varya onlar
hostes: he onlar elektirkle mi çalışıyo
ben : alışık olduğum için kolay gelsin diyip kapatıyorum

doktor arıyo bakın doktor bu adam 6 yıl okul okumuş

d: bilgisayarım açılmıyo gelip bakarmısınız
ben : hemen geliyorum hocam
d: bi bak şuna sercan açamadım
ben : monitörün stand by tuşuna basarım ve görüntü gelir
d: teşekkür ediyo ( hiç utanmadan bide )

'@' işaretini yapamayan üniversite mevzunu hostes var onu hiç anlatmıyorum

utkuselamoglu
15-02-2011, 15:31
müşteri: merhaba nasılsınız sizi buralarda göremiyoruz çok yogunsunuz galiba bi benim ayarıma bakabilirmisiniz?
b: tabi bakarım. bakalım hemen.:)
başka müşteri(arkadaşı): ya işiniz bitince bide benim ayarlarımı kontrol edelim mi?

utkuselamoglu
15-02-2011, 15:32
hastane bilgi işleminde çalışıyorum arızalara bakın siz

hostes : ya bilgisayarımdan ses gelmiyo ya herşeyi yaptım olmuyo.
ben : eminmisin herşeyi yaptıgına speakerların fişi takılımı bi bak bakalım (başıma geleceği biliyorum ya)
hostes : speaker ne ki,
ben : hani ses gelen hoparlör varya onlar
hostes: he onlar elektirkle mi çalışıyo
ben : alışık olduğum için kolay gelsin diyip kapatıyorum

doktor arıyo bakın doktor bu adam 6 yıl okul okumuş

d: bilgisayarım açılmıyo gelip bakarmısınız
ben : hemen geliyorum hocam
d: bi bak şuna sercan açamadım
ben : monitörün stand by tuşuna basarım ve görüntü gelir
d: teşekkür ediyo ( hiç utanmadan bide )

'@' işaretini yapamayan üniversite mevzunu hostes var onu hiç anlatmıyorum
hangi hastane hangi HBYS

taytay
15-02-2011, 15:42
ikincisi geçen nöbette oldu
hastalar yoğun sabahtan oturmamışız kafam bi milyon o ara 3 yaşlarında ufak bi çocuk gelmiş. bizim çırağa abi balon var mı diye sormuş. çırak neyin kafasındaysa çocuğa 1 paket prezervatif vericek. o ara yakaladım ne bu dedim. çocuk istedi dedi. hangisi dedim. gösterdi 3 yaşlarında ufacık çocuk. balon istedi dedi. olm komple mi giycek bunu dedim bırak yerine git markete de dedim :D yolladı çocuğu... :D

ahahhaha çırak iyiymiş :D

makif84
15-02-2011, 15:44
Medikal bir firmada teknisyen olarak çalışıyorum.Özel merkezin cihazı arızalanmış,arıza onarımı için tarafımıza gönderildi, fiyat teklifi verildi,teklif kabul edilmiş cihazın onarımı yapıp şehir dışı olduğu için kargoyla gönderdim.Ertesi gün telefonum çalar cihazı kullanan dr.x yapmış olduğunuz cihaz açılmıyor.hastalarımız sizin yüzünüzden tedavi olamıyorlar gibisinden şikayetler,ben hocam cihazın elektirik fişini taktınızmı evet taktım,salağamı benziyorum ben der.Ben estafurullah hocam filan peki hocam fişi prize taktınız ama cihaza taktınız mı?telefonda ses kesilir ben hocam ordamısınız derim 2 dk sonra Dr dan cevap gelir,ben biraz öncede takmıştım cihaz çalışmamıştı ama şimdi çalıştı eline sağlık der ve teli kapatır..

ibooo
15-02-2011, 15:47
geçenlerde arkadaşımın eczanesinde duruyorum kızın biri geldi doğum kontrol hapı istedi,bizimçocuk mutfaktaydı ben bilmeden kıza SSK varmı diye sordum eczanede kimse kalmadı

5500
15-02-2011, 15:54
M: Site yaptırmak istiyorum
B: Tabi. Sektör nedir? İçerik vs ne olacak?
M: Abim biz araç alıp satıyoruz, satılık araçların bilgileri falan olcak sitede. Ana sayfada da böyle güzel araç resimleri falan olcak diğer sitelerden çalarsın koyarsın.
B: Hönk..
M: Yanlız öyle çok fiyat verme benim bi bilgisayarcı çocuk var 250'e yaparım dedi.
B: Yapma abi olurmu öyle şey.
M: Olur Olur konuşuruz fiyatı yüzyüze. ha bu arada başla sen hemen, akşama falan biter demi
B: Nee?
M: Alo, alo. kodumun hattı kesildi (muhtemelen:)) )

Günkut
15-02-2011, 16:34
geçenlerde arkadaşımın eczanesinde duruyorum kızın biri geldi doğum kontrol hapı istedi,bizimçocuk mutfaktaydı ben bilmeden kıza SSK varmı diye sordum eczanede kimse kalmadı

uaehuashduhauhd hocam bitanesin yaa aksam aksam cok güldüm allah'ta senı guldursun :D:D:D:D

Sercan K.
15-02-2011, 16:35
hangi hastane hangi HBYS

Rumeli Hospital Sefaköyde
HBYS : Genotıp

hüsor
15-02-2011, 19:25
bizde yemekciyiz milletle ugrasmak bazen dert bazen eğlence oluyo :D

M: bugun yemekleri hiç beğenmedim.
B: neden ? hayrola bişeymi oldu ?
M:evet
B : nedeni ne yağındamı tuzundamı ?
M: evet çünkü köpeklerim bugun kızartmayı hiç sevmedi yemediler.
B: haklısınız ustaya soylerim dedim cıktım cıkmamla gülme krizi tuttu :D

böyle hergün başıma geliyo aklıma geldikce yazarım :D

utkuselamoglu
15-02-2011, 20:03
Rumeli Hospital Sefaköyde
HBYS : Genotıp

genotıp ı bılmıyorum nasıl ıımı uygulama...

Yigit-Y
15-02-2011, 20:06
ben:ıp nı solermısın. Burdan halledıcem.
Musterı : onu nasıl bakıcam bılmıyorum ben ne ıse yarıyor

musterı bılgısayar muhendısı.

hahahahaha :D:D:D

tunch
15-02-2011, 20:07
hastanede sahit oldugum var bi tane unutamayacagim;
dr: sikayetiniz nedir?
kadin: oglum sol kolunu hareket ettirirken cani cok yaniyor
dr: bi dusme vs. oldumu ustune?
kadin:dun gece damdan dustu
dr : once getirseydiniz keske, kirik olabilir,film cekilecek
kadin:simdimi?
dr:isterseniz haftayada cektirebilirsiniz.

utkuselamoglu
15-02-2011, 20:12
sene 1998 ulus ıskıtler

m:selam
b:hbosgeldın abı buyur.
M:bana 5 torba kalekım-50 paket sıyah fayans lazım
b: var abı %2 den verırım hepsını
m:sarıgulde %1 den alıyoz.
B: abı bızde bole
m:son ne olur
b:ırsalıye ıstıyomusun
m:yok
b:baskan oldurdun ya hadı %1.9 dan verım
m:ya neyse kalsın
b:gel gel tamam pıyasanın aq nuz....zaten gel.

utkuselamoglu
15-02-2011, 20:17
can:aha utku kanka bak bu ıcerı gıren adama
ben: ne oldu
can: bak elı kolu kafasında basını kasıyarak dukkana gırıyosa gecırıcen
ben::)
musterı:mrb elektrık sayacı varmı..
Can:var
m:ne kadar ne marka
can: 50 tl amann 80 tl :) tek marka var...
M: enson ne olur
can: olurunu soledım abı
-- musterı bı kafayı son kez kasır...
M:ıyı ver bı tane...

utkuselamoglu
15-02-2011, 20:21
hastanedeyım ankara numune beyın ve genel cerrahı
hemsıre:ya nerde kaldınız sısstem calısmıyo.
Ben: hemen bakıyorum
hemsıre:cabuk hemen ılacların gelmesı lazım
ben: tamam benım ıs degıl bu hemen arkdasım gelıyo
hemsıre: hemen
arkadas gelır
arkadas:hemen halldeıyruz..
Hemsıre: ya nasıl ıs bu ya sıstem calısmıyo hasta ex oldu sızın yuzunuzdennnn.

Bız dumur....

cem
15-02-2011, 20:22
müşteri: merhaba nasılsınız sizi buralarda göremiyoruz çok yogunsunuz galiba bi benim ayarıma bakabilirmisiniz?
b: tabi bakarım. bakalım hemen.:)
başka müşteri(arkadaşı): ya işiniz bitince bide benim ayarlarımı kontrol edelim mi?

panpa gene çok çapkınsın :D

Yigit-Y
15-02-2011, 20:27
hastanedeyım ankara numune beyın ve genel cerrahı
hemsıre:ya nerde kaldınız sısstem calısmıyo.
Ben: hemen bakıyorum
hemsıre:cabuk hemen ılacların gelmesı lazım
ben: tamam benım ıs degıl bu hemen arkdasım gelıyo
hemsıre: hemen
arkadas gelır
arkadas:hemen halldeıyruz..
Hemsıre: ya nasıl ıs bu ya sıstem calısmıyo hasta ex oldu sızın yuzunuzdennnn.

Bız dumur....

hasta ex oldu sizin yüzünüzdenmi

:eek::eek:

utkuselamoglu
15-02-2011, 20:29
hasta ex oldu sizin yüzünüzdenmi

:eek::eek:

yok ılaclarını aldı hasta gene bıze heyecan yaptırıyorlar.. Hastane kurulumu zaanı hbys...

KMR2-GT
15-02-2011, 20:34
kuyumcuuyum ben.nıe bılmıorum:D

müşteri: ben 40 milyonluk kolyelerin fiyatını soracaktım

ben:valla onlar 40 milyon civarında

müşteri: (hala çakmadı)hmm tamam teşekkürler.

müşter: sizde altın varmııı

ben:kalmadı yaa

_FrKn_
15-02-2011, 20:35
.....................

AşkınS.
15-02-2011, 20:36

Bittiğim andır :D

Yigit-Y
15-02-2011, 20:39
yok ılaclarını aldı hasta gene bıze heyecan yaptırıyorlar.. Hastane kurulumu zaanı hbys...

:D:D:D

bu konu güzel oldu :D

Frid
15-02-2011, 20:43
off ne güldüm bütün anıları gül gül unuttum yazıcak bişey kalmadı :hehe:

!KO
15-02-2011, 20:46
yagmurlama baslıkları yapıyoruz

adamın bırı geldı ılla yesıl renk istiyo daha iyi donuyomus abı dıyoruz yok kırmızı var fılan en sonunda ıkna ettık yollaadık

ertesı gun aradı

donmuyo bunlar yesıl daha iyiydi
kum fılan vardır suda temızle onları
bira doksem atar dimi kumu dedi :D

Ufuk
15-02-2011, 21:53
Yazlık yerde turizmcilik yapıyorduk eskiden en eski ve en köklü olduğu için o çevre hep bizi tercih ederdi.Neyse kışın teknelerin bakımını yaptırdık yaz oldu 24 saat açık yazhane ben babam amcam diğer amcam öyle kafamıza göre dönüşümlü bakıyoruz.
türk turist geldi :D
T:Kardeş ben bu gezi tekneleri turları için fiyat soracaktım
B:işte 12 adalr turu 45 ölüdeniz 15 göcek market 25 falan
T:Kardeş dur ya ben hanımı bıraktım konyada kalktım geldim 2 gün burdayım hangisinde güzel kızlar oluyor böyle yabancı cıvıl cıvıl ?Ona göre bincem
B:O sırada ben herifle abi işte şöyle böyle amcam baktı dışarıdan girdi içeri buyrun ben yardımcı olayım dedi adama aynısını amcamada dedi.
A:Kardeş valla bu önümüzdeki 3 gün için bütün tekne turlarımız dolu fazla yolcu alınca sahil güvenlikle papaz oluyoz dedi adam üzüntülü üzüntülü terk etti yazhaneyi :D
Amcam dedi sonra bu tipler yolcuların huzurunu kaçırır.Millet ülkesine dönünce,şehrine dönünce bizi düzgün hatırlasın ki bir daha gelsin çevresine tavsiye etsin.

Aynı yaz yine;
Ben teknede garsonum bizim tekneler o zaman 2 ye ayrılıyordu türk turistler 2sinde yabancı turistler diğer 2 sinde.Bende daha acemiyim yabancı turistlerin olduğu teknelrde garsonlar ingilizce öğretmeni.Peder benim işi öğrenmem için beni bulaşıkçılık,paspas,halat sarma,kıçtan bağlama için kullandırtıyor.Neyse ben taktım boneyi eldiveni maskeyi yemekleri tabaklara koyuyorum abimiz geldi gayette iri yarı bir tip.
T:Ben rejimdeyim hanım dırdır ediyor göbek yapmışım sallanıyormuş yürürken
B:Abi yok ya incecik adamsın(yalana bak :D )
T:Tamam sen koy ordan 2-3 kaşık salata göstermelik hanımın önünde yiycem sonra ayır azcık balık onuda çaktırmadan veririsin bana
B:peki abi
Abi yedi salatyı geldi
T:La olm ver balığı ya
verdim balığı
Ve izleyenlerin gözü önünde rahat 15 cmlik balığı ağzına tepti kılçıklarıyla çiğnedi ve yedi.Oh dedi bir de su içti:D
Ben tabi bişey diyemedim ama kaptan uyarmış ayıp oldu diye
zaten gemi kaptan falan diyorumda toplamda 4 kişilk mürettabatız.Kaptan ben 2 garson.

BLuEBoY
15-02-2011, 22:36
yeni açılmakda olan tunıng shop a çevre halkın ilgisi büyüktür sürekli birileri gelir bişeler sorar ve yine bigün birisi gelir;

m: abi kolay gelsın
b: saolun buyrun
m: modifiye ne kadar ?
b : :S modifiye derken ?
m: işte nos-turbo biraz faça falan
b: araç nedir ?
m: şavrole avego sedan ( aynen böle söluyo ) :D
b: dumur vaziyette adamı savuşturmak için 5mılyardan başlıyo gerisi yapılanlara kalmış denir :D :D
m: saol abi...

:D :D :D

KMR2-GT
15-02-2011, 22:43
gene vazgeçilmez nişan alışverişlerinden biri:

kız: ilerde bana elmas alırsın artık canım

erkek: tabıkı hayatım alırım sen iste yeter

kızın annesi çocuga dedıgı laf: senın almana gerek yok kızımın maaşı senınkınden fazla

hepımız: hık!! :D

BAŞAR
15-02-2011, 22:48
ilginç diyologlar :)

ST
15-02-2011, 23:09
Bir teknoloji mağazasında notebook reyonunda çalışıyorum ;
Bugün daha yeni bir diyalog;
M :Tamam biz bu ürünü alalım.
B :Tamam efendim , hayırlı olsun buyrun kasaya.
M :Ödemeyi yaptıktan sonra eve gelip siz kuruyorsunuz değil mi Notebook'u ?
B : Nasıl efendim , anlayamadım?
M : Eve gelip diyorum siz mi kuracaksınız , eve servisiniz varmı?
B : Hayır,buradan teslim alıp gidiyorsunuz.
M: Hee peki o zaman.
B: İçimden geçen küfürün haddi hesabı yok :)

Sercan AKCAN
16-02-2011, 00:03

ahahahahah yarıldım yaaa :)

serdar_07
16-02-2011, 00:04
ayakkabı dükkanım var..müşteriyle geçen diyalog aynen şöyle

m:s.a sizde su ısıtıcısı var mı?
b:kaç numara istiyosunuz dedim :D
m:dalga mı geçiyosun sen ya dedi çıktı..

5 dk kendime gelemedim hayal felan mı gördüm acaba diye..

mert_leon
16-02-2011, 00:18
* Burası çok dar beni business class'a alır mısınız.

* Kusura bakmayın yalnız upgrade yetkimiz yok, aşagıda halletmeniz gerekiyor.

* İngilizce konuşup kafamı karıştırma parası neyse verecez

uçak iner high speed taksi dedigimiz durumdadır. yani indikten hemen sonra ki pistte koşma anı, nokianın açılış müzigi duyulur, müdehale ederim.

* Beyefendi rica etsem cep telefonunuzu kapatır mısınız.

* Bi konuşup hemen kapatacam.

* oldu kaptana söyleyelim o da pistten çıksın hemen geri dönsün.

Doguda bi yere gidiyoruz bi teyzeyle amca geliyorlar böyle hararetli tartışarak, neyse uçak kalktı servise çıktık ben içecek veriyorum. ***** sıraya geldim; amca ne içersiniz ne ikram edim dedim.

* Bana bi sarı su ver, aha bu ... karıya da ne verirsen ver :D

İnceden bi türbülans olur, yolcu çagırır.

* Buyrun lütfen.

* mıcırlu yola mı girdi naaptı bu kaptan söyleyin dogru düzgün kullansın

* İletirim kendisine.

geçen sene bende thy de dış hatlarda boarding de çalışıyorum :D lagosa giden uçak bi yolcunun telefonunu kapamaması yüzünden çıkan kavga sebebiyle 4 saat geç kalkmıştı orda geçen dialogları anlatmaya kalksam destan olur ama içlerinden bir tanesini söyliyeyim kaptan kokpitten çıktı yanıma gelip evladım hangi yolcu sorun çıkaran gösterirmisi diyip adam This is captainn otur ulannn yerine die bağırmasıydı :D:D

mert_leon
16-02-2011, 01:37
gene vazgeçilmez nişan alışverişlerinden biri:

kız: ilerde bana elmas alırsın artık canım

erkek: tabıkı hayatım alırım sen iste yeter

kızın annesi çocuga dedıgı laf: senın almana gerek yok kızımın maaşı senınkınden fazla

hepımız: hık!! :D

bu ne be :D

ATA156
16-02-2011, 02:03
ayakkabı dükkanım var..müşteriyle geçen diyalog aynen şöyle

m:s.a sizde su ısıtıcısı var mı?
b:kaç numara istiyosunuz dedim :D
m:dalga mı geçiyosun sen ya dedi çıktı..

5 dk kendime gelemedim hayal felan mı gördüm acaba diye..

Bence o sıcak su isteyecekmiş :D

Kubi
16-02-2011, 02:24
iş yerine biri ödeme almaya gelir adamı muhasebede bekletirim

B: buyrun çek'iniz
M: neyi çekicem ?
B: iyi günler

( çeki masaya bırakır ve işime bakarım )

1 sonraki ay yine aynı dialog
'
B: buyrun çek'iniz ( çek işaret ve orta parmağımın arasındadır )
M: Neyi çekicem ? geçen seferde böyle dedin çekince ne olacak ?
B: ossurucam ( 2. kez bu soruyu ciddi ciddi sinirlerime dokundu :D )

ygtrn
16-02-2011, 03:30
en yakın arkadaşımı sabah saat 9 da bi kadın boynerden arıyor, yok şöyle kampanyamız varda bilmemnede diye, tabi dün gece deli gibi içmiziş kafalar hala güzel uyuyoruz salonda.....

boyner: merhaba beyfendi boynerden arıyoruz vaktiniz varsa kampanyamızdan bahsedicem....
arkadaş:vaktim yok uyuyom....
boyner: ama çok güzel kampanyalarımız bilmemnelerimiz var bi bahsedeyim...
arkadaş iii peki....

'kadın saçma sapan bişilerden bahsettikten sonra'

boyner: uçuyormusunuz beyfendi?(uçakla seyahat ediyormusunuz manasında)
arkadaş: valla geçen gün denedim üsküdara kadar uçabiliyorum....
boyner: bu konuşmalar kayıt altında beyfendi yok şölede bilmemnede sizi şikayet edicem zart zurt.....
arkadaş: ne s..kim yerse ye halla halla, sen istedin konuşmamı aha konuştuk manyak karı s..tir sabah sabah tövbe estafurullah........ :D:D:D:D:D

ygtrn
16-02-2011, 03:32
küçükken bi nalbura gitmiştim çivi almak için...

b: şeyy....
n: şey yok!...
b: höynk!

ygtrn
16-02-2011, 03:33
.............................................

Günkut
16-02-2011, 07:17
en yakın arkadaşımı sabah saat 9 da bi kadın boynerden arıyor, yok şöyle kampanyamız varda bilmemnede diye, tabi dün gece deli gibi içmiziş kafalar hala güzel uyuyoruz salonda.....

boyner: merhaba beyfendi boynerden arıyoruz vaktiniz varsa kampanyamızdan bahsedicem....
arkadaş iii peki....

boyner: bu konuşmalar kayıt altında beyfendi yok şölede bilmemnede sizi şikayet edicem zart zurt.....
arkadaş: ne s..kim yerse ye halla halla, sen istedin konuşmamı aha konuştuk manyak karı s..tir sabah sabah tövbe estafurullah........ :D:D:D:D:D

uheuahsudheuh bankalardan arayıncada güzel oluyor direk söylyorum bende arandıkca kazan var telefonu masaya bırakıyorum sız anlatın :D 15 sn ses gelmiyor :D:D

Sercan K.
16-02-2011, 07:25
genotıp ı bılmıyorum nasıl ıımı uygulama...

iyi bi uygulama kullanışlı esnek bi program..gerçi bizim çalışanlarımız bazen kullanamıyolar ama ...desteği falanda iyidir haftada bi programcılar gelir aksaklıklar varsa düzeltilir..FETA bigisayar şirketin adı da . GenoTIP Web (http://www.genotip.com) buda internet siteleri..:)

utkuselamoglu
16-02-2011, 07:36
iyi bi uygulama kullanışlı esnek bi program..gerçi bizim çalışanlarımız bazen kullanamıyolar ama ...desteği falanda iyidir haftada bi programcılar gelir aksaklıklar varsa düzeltilir..FETA bigisayar şirketin adı da . GenoTIP Web (http://www.genotip.com) buda internet siteleri..:)

çok teşekkürler bi araştırım

Sercan K.
16-02-2011, 07:39
çok teşekkürler bi araştırım

rica ederim.:)

dedebeto
16-02-2011, 07:55

arkadaş iii peki....

hahaha en komıgı buydu:)

baha38
16-02-2011, 09:02

arkadaş iii peki....

Süpermiş tek başıma baya güldüm:D

gurcell
16-02-2011, 09:40
Benim anılarım şöyle..

Sene 1998, bir firmanın it'sine destek oluyorum. Telefon çaldı, açtım. Genel müdür arıyor. Buyrun efenim zart zurt konuşmasını yaptık. Dedi ki , benim windows açılmıyor (makineler direkt olarak dos'a düşüyordu, dos tan sonra windows'u başlatıyorlardı). Hımm nasıl açılmıyor? dedim, yavrum ne biliyim böyle bi C iki nokta şapka falan var (C:>)dedi. hımm dedim dos ekranındasınız, peki bir DIR çekin anlayalım nerede olduğunuzu dedim, telefondan şöyle bir ses geldi "DIIIRRRRRR". Koptum, yarıldım, telefonu bıraktım yerlere düştüm.

Sene 2005, büyük bir medikal firmasında IT'lik yapıyorum. Aynı zamanda büyük bir kolonoskopi ve gastroskopi markasının da distisiyiz. Bana dediler ki, bu kolonoskopi cihazı ile bir kolonoskopi işlemini videoya alalım, cdye basalım gösterelim. Olur dedim. Aldım kamerayı, bir müşterimiz olan hastaneye gittik, gerekli izinleri aldık. Sırada 50 yaşlarında bir amca var. Dedik bak biz seni kameraya çekeceğiz bu işlem olurken, iznin olur mu? Olur dedi. Hasta hazırlandı, hastane elbisesi giydirdiler, dedik şu perdenin arkaya geç, yatağın üstüne git bekle. Gitti adamcağız, perdeyi çektiler üzerine. Ben kamerayı tripoda koydum. Adamın poposunu vs. göstermeden çekmek için açıyı hazırladım. Perdenin arkadan amca seslendi :

Amca: La ben nasıl yatayım?
Doktor : Amcacım namaz pozisyonu al, secdeye varmış gibi dur.

5 saniye sonra perde açılır, adamcağız bildiğin secdede namaza durmuş şekilde namaz kılıyor.

Amcanın namazı 15 dakika kadar sürdü, bizde saygıdan bölmedik :)

Sene 2007 büyük bir entegratörde çalışıyorum. Araba alıp çıkmam gerekti. Ali diye bir arkadaş ilgileniyor bu işle. Çocuğun dahilisini bilmiyordum, yan masamdaki arkadaşa sordum Ali'nin telefonu ne diye, ben bilmem sekretere sor dedi. Sekreteri aradım, gayri ihtiyari Ali Bey'in telefonu nedir dedim, 1870 dedi. Aldım telefonu, çevirdim 1870'i. Bu arada ali ile önceden muhabbetim koyu, direk daldım muhabbete :

Ben : Ali kardaş araba var mı?
Ali : Ne arabası yahu?
Ben : Ne arabası olacak, hani bizim araçlardan
Ali : Ne arabası diyorsun kardeşim sen?
Ben : Lan dallama ne arabası la, bildiğin araba a.k , direksiyonu olur, düt düt der, gaza bastın mı vırrommm der.

Bu arada gözüm Cisco ip telefonun ekranındaki isme takıldı. Ali Bilmemne , Genel Müd Yard. yazıyordu. Sekreter bacı ben Ali bey diye isteyince genel müdür yard Ali beyin telefonunu vermiş. Aman ali bey, canım ali bey ben ettim sen etmen diye diye kapattım telefonu. Açık ofisteydik, tüm şirket yarıldı.

tolgakaynak
16-02-2011, 09:49

Ona benzer bişey başıma geldi :D sonunda hatunun telefonunu almıştım... sonrası *****:D

tolgakaynak
16-02-2011, 10:08
samsung teknik servisteyim ilginç arızalar geliyor...

- arka cebimde çekiyor gömlek cebimde çekmiyor
-arıyorum karşıdaki bayan benimle konuşmuyor
- arama yapıyorum dıtt dıtt diye ses geliyor kapanıyor. kontör yetersiz diye mesaj geliyor :D
- Cihaz açılmıyor( şarj aletini hiç kullanmamış)
-"sahte aramayı aktifleştirmiş" şikayet: sürekli gizli numaradan arıyorlar

KMR2-GT
16-02-2011, 10:24
muster: çeyrek altın varmı

ben: yok kalmadı

musterı: hiç mi yok

ben: kenarda bi tutam olacak bakım :D

Evrenoz
16-02-2011, 11:32
Merck Sharp Dohme IT'sine yeni geçmişim..

Telefonlarda klavye mevcut, istediğin ismi yazıyorsun ve arıyorsun. Mail gelmiş Duygu isimli birisinden, kendisine geri dönem lazım.

Ben : Duygu Hanımla görüşecektim
Duygu : Buyrun ( erkek sesi )
Ben : yok ben duygu hanıma görüşecektim
Duygu : Benim duygu ama hanım değil, bey
Ben : hasskktr... Allahtan şirkette bir başka duygu ( kadın ) varolduğunu biliyordum da yanlış tuşlamaşımı ben duygu hanımla görüşecektim soyada bakmamıştım ekrandan diye kıvırdım..

SekoLive
16-02-2011, 11:37
geçen yıllarda bir adam pepsi içtiğini ama reklamdaki gibi aysun kayacının gelip onu öpmediğini ve parasının iade edilmesini istediğini içeren bir haber vardı o dialogda müthişdi :D :D

RIDVAN
16-02-2011, 12:24
Mesleğimiz matbaacılık tam öğle arası arkadaşlarım iş yerine gelmişti tam yemek yiyoruz binbürtürlü dalga muhabbet tam full time piçlik :D tam işte okullar kapanma vakti neyse o an kapıdan aniden 5tane lise son kız girdi tabi o an ordaki ifadeler çok değişti :eek::eek::eek:

Ben - buyurun ?
Ben - tabiki buyurun
kız - basabilirmisiniz ?
Ben - tabikide neden olmasın :D
kız - tşk ederiz
arkadaşım - buyurun ayakta koyduk içeri girin daha rahat olur :D :D
ben - kaç tane basalım size ? :D
ben - tamam
kız - şimdi bize basacaksınız başka arkadaşlarda var bastıracaklar fiyatı ona göre söyleyin hahah (burda herkes iptal oldu ) :D:D:hahaha:
ben - para önemli deyil hepimiz kardeşiz :D
kız - çok naziksiniz :o :D
biz - o sizin nazikliğiniz :o :D
kız - kız biz yarin gelemeyiz yanındaki arkadaşını göstererek arkadaş alabilirmi ? :rolleyes:
arkadaşım - yaşınız kaç ?
kız - tuhaf tuhaf bakarak 19 ? :beuj::beuj:
arkadaşım - oo çok rahat alırsınız :icon_tup: :D :D

kızlarda sonunda iptal oldu ben anında orayı terk ettim. mesleğimiz matbaacılık no problem :D :D :D

VTEC®
16-02-2011, 12:30
Bizim firma aranır telefon bana bağlanır

ben: merhaba
Müşteri: Clio symbol benzinli varmı
B: Yok efendim elimizde, eğer dizel düşünürseniz elimizde mevcut
M: benzinli hiçmi yok
B:yok efendim
M:nasıl yok yaa deponuz var orda bi sürü araba var ordadamı yok
B: yok beyefendi isterseniz sizin iletişim bilgilerinizi alayım istediğiniz tipte bir araç geldiğinde sizi arayalım
M: aramazsınızki !
B: niye aramayalım beyefendi biz araç satmak için burdayız
M: sen bak bakim stoğuna belki yeni gelmiş araba vardır sen görmemişindir.
B:Beyefendi benim görevim araba satmak, ve istediğiniz araç yok, elimdeki imkanlarla size yardımcı olmaya çalışıyorum. Elimizde benzinli symbol yok. İletişim numaranı.... (adam sözümü keser)
M: Tamam o kadar araba var benzinli arabanda var söylemiyorsun ÇAAT!!

Telefonu yüzüme kapatır.

mert_leon
16-02-2011, 12:41

B: yok beyefendi isterseniz sizin iletişim bilgilerinizi alayım istediğiniz tipte bir araç geldiğinde sizi arayalım
B:Beyefendi benim görevim araba satmak, ve istediğiniz araç yok, elimdeki imkanlarla size yardımcı olmaya çalışıyorum. Elimizde benzinli symbol yok. İletişim numaranı.... (adam sözümü keser)

Telefonu yüzüme kapatır.

pezevengin duygularıyla oynamışsınız sanki :D triplere bak :D

mustafa_KYR
16-02-2011, 13:07
Müşteri: araç ne zaman elimde olur beyfendi

ben: şubat gibi elinize veririz efendim

müşteri : hıkkkkk

ben : XX bey işte dediğim gibi şubat gibi elinizde olur aracınız :D

mustafa_KYR
16-02-2011, 13:11

Telefonu yüzüme kapatır.

bu benimde başıma geldi :D sanki araba satmamak için buradayım gibi :D

utkuselamoglu
16-02-2011, 13:14
Müşteri: araç ne zaman elimde olur beyfendi

ben: şubat gibi elinize veririz efendim

müşteri : hıkkkkk

ben : XX bey işte dediğim gibi şubat gibi elinizde olur aracınız :D

ehehe bu ne ya:D

mustafa_KYR
16-02-2011, 13:15

yarıldığım dialog :D :icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup::hahaha:

baymustang
16-02-2011, 13:35
çok güzel bi konu olmuş bu arada kimin aklına geldi ise tebrik ederim;

anadoluya işim gereği tura çıkıyordum.

ne zaman bodrum barlar sokağına geldimki iyi bi anım oldu ticari yönden.

dükkana girdim haliyle eski müşterimiz

müşterinin yanında çalışan boyu çok kısa bi arkadaş vardı.

biranda 3 tane ingiliz kız geldi ama jon jonlar tabii.

mağaza sahibi ortamı ayarlamaya çalışıyor kızlar fiyat soruyor allak bullak cevaplar veriyor işi halletmeye çalışıyor tabii. kızlar bu olayıda fark ettiler tabii. allah ne verdi ise almaya başladılar. mağaza sahibi baya bi heyecanlandı suratı bile kızardı. sonrada kızlar boyu kısa olan elemanla gırgır yapmaya başladılar.

kızlar: ya boyuda ufak şimdi bi işe yaramaz.
mağaza sahibi atladı hemen: ufak mufak ama iş görür diye elemanıyla alay geçti nasıl olsa kızları kendisiyle hayal ediyor.

sonrasında kızlar elemanla ilgilenmeye başladılar ürünlerin parasınıda ödemediler çünkü mal sahibi para önemli deil dedi. ve ertesi gün gittiğimde eleman çoşmuş mağaza sahibiyle alay ederek daga geçiyordu hem para gitti hemde... :)

Sercan AKCAN
16-02-2011, 20:17
adidasa ayakkabı almaya gittiğimde yanımda kız arkadasım var.
bi lavuk geldi böyle artist artist.bende genelde bayan ayakkabı yada unisex ayakkabı modellerine bakarım adidasda cizgileri falan daha başarılı oluyo diye.bi tane mavi bi ayakkabı begendim.

Ben:bunun 40 numarası varmı
Satıcı:ama o bayan ayakkabısı
B:ben bu bayan yada erkek ayakkabsımı diye sormadım 40 numarası varmı dedim
S:ben bakıyım
B:(uyuz oldum)bi zahmet senide gezdiriyoruz ama falan gibilerinden laf sokuyorum
S:(gelir) evet varmıs
B:kutuya koy o zaman alıyorum
S:eleman dumur .D cok ukela davranmıstım :)

Arenimo
16-02-2011, 23:42
Osmanbeyde tekstil firmamiz var 7 sene once acmistik numaramiz hep dogan hayatla karisiyodu biz avrupa yakasinda oldugumuzdan ve dogan hayat anadolu yaksnda oldugundan basina 0216 koymayi unutan emekli amca ve teyzelerimizle bi miktar ugrasmistik:)
Telefon calar
Ataker tekstil
Dogan hayatmi
Yok tekstil firmasiyiz
Hmmmm ali bey ordami
Hayir burasi tekstil firmasi
Himmm merve hanm orda mi
Hayir beyfendi yanlis aradiniz
Aradan birsure gecti ayni amcam yine aradi
Ataker tekstil die actim teli
Dogan hayat mi
Hayir beyfendi tekstil firmasi
Yaa nasil olur ben hep ariyorum dogan hayat cikiyo dur ben yine aricam acma sen dexi
Once kisa bi sok yasadim aradi acmadim bidahada aramadi ama unutulmazdi:)

deeperblack
17-02-2011, 09:23
Reklam sektöründeyim ve beşiktaşta copy center im var
gün içinde türlü türlü sorular geliyor...

-asma kilit varmı
- mezar taşına baskı yapıyormusunuz vb.

En beteride sakin bir gün kapının açılması içeri giren çıtır hatunun
- meraba scan varmı diye sorması
yetkili arkadaşta
- içeri geçin arkadaş yardımcı olsun :)

Benzer diyalog spiral takıyomusunuz olarakta çok kez yaşandı...

KMR2-GT
17-02-2011, 09:28
müşteri: ben bu kolyeyi aldım ama komşum beğenmedi değiştirmek istiyorum içime sinmedi alışamadım vs vs

ben: o komşuyu bı yakalarsam hıc bı *** begenmıyor (içimden tabi:D)

SekoLive
17-02-2011, 09:32
bi kere gece nöbetinde gelen hasta vardı o efsaneydi :D

adam bir sağa bir sola tek ayak üstünde geldi saat 5 civari ve kapıyı zor tutturup güvenliklerle bankoya kadar geldi :D
Muayene olacam şuan kaç numara görüyorm merak ettim başka bi beklentim yok demişti :D ve eklemişti normalde kaç derece gözlük kullanıyorm biliyorum fakat 1 büyüğe yakın içerim yan tarafta2günde1 . İçtikden sonra kaç numara takıcam onu tespit ettiricem diyince kopmustum :D :D zar zor muayene olup gitmişti amca :D :D

Runaway
17-02-2011, 09:34
Geçen gün arkadaşın kuaför dükkanındayım,arkadaş bitane dayıyı traş ediyor.traş bitti.

Dayı: Üstler uzun kaldı sanki amcam !

Berber: Yok amca yıkayınca çekecektir.

Dayı: Yıka bakalım.çekecek mi görelim.

dışarı zor attım kendimi :D :D :D

RIDVAN
17-02-2011, 10:36
Bu tam bir bomba okuyun :D :D :D
Meslek matbaacılık bir kadın girer içeri aniden

KADIN - meralabalar iş yeri kartı basıyorsunuz dimi ?
BEN - evet nasıl birşey istemiştiniz ?
KADIN - sizde varsa gösterebilirmisiniz ? :D
BEN - tabi açılıp gösterilir (katalog:D)
BEN - siz nasıl birşey istiyorsunuz aklınızda varmı birşeyler ona göre gösterim basim basıldıktan sonra dönüşü olmaz :D :D :D
KADIN - ben daha önce çok bastırdımda hep aynı aynı farklı birşeyler istiyorum :D :D :D
BEN - nasıl birşey mesala ?
KADIN - ya böyle ne büyük ne küçük olsun herkesinkinden farklı olsun elime aldığım zaman işte bu diyebiliceğim birşey istiyorum :D :D :D :D :D
BEN - hımmm anladım daha önce kime bastırdınız
KADIN - ........matba bastı ama hoşuma gitmedi :D
BEN - ben basim 1-2 saat sonra gelin bir örneğine bakın hoşunuza giderse bu şekilde hep basarız
KADIN - tamam ben 1-2 saat sonra gelirim güveniyorum bakın size clasik birşey olmasın güzel olsun
BEN - Tabikide :D :D :D

M.A.D
17-02-2011, 10:42
desinatörüz , musterı ornek getırcek

-abi bende bi iş var getırıyorum sımdı,en kısa ne zaman alabılırım bunu

___

- abi ben desen istiyorum

- ne tarz desen arıyosun

- onu ben de bılmıyorum abi...

bir de kagıt uzerınde baskı seklınde adam resmı var,onun calısılması lazım, musterı bıze sankı 3D calısıomusuz gıbı aynen sunu dıyor

- adam 3 cm saga döndürülsün :D

VTİ1035
17-02-2011, 11:11

xcvbklshgbdhfjkxmçöbcjkb ...............:hehe::hehe:

MoDVTeC
17-02-2011, 18:44
Tüpçü arıyordum doğalgaz yoktu o zamanlar bi dükkanın içine girdim

b : abi buralarda tüpçü varmış nerde ? ( sağım solum önüm arkam tüplerle dolu evet tüpçü dükkanındaydım ) :D

tüpçü : zaaaaaaaaaaaa xD

MBuğra
17-02-2011, 18:56
Tüpçü arıyordum doğalgaz yoktu o zamanlar bi dükkanın içine girdim

b : abi buralarda tüpçü varmış nerde ? ( sağım solum önüm arkam tüplerle dolu evet tüpçü dükkanındaydım ) :D

tüpçü : zaaaaaaaaaaaa xD

bunu diyen tüpçünün liseli incici olduğundan şüphelenirim arkadaş. :D

mrc38
18-02-2011, 10:30
bayan müşteri: meyveli sigara var mı?
büfeci: bunların hepsi meyveli abla.
b.m: tamam şundan alyım.

aslan
18-02-2011, 10:51
Müşteri: Merhaba, ben Kamil. Bilgisayarımın disket girişinde disket takıldı kaldı, dışarı çıkaramıyorum.
Çağrı merkezi: Dışarı çıkarmak için gerekli olan düğmeye bastınız mı?
Müşteri: Evet bastım ama hâlâ çıkmıyor.
Çağrı merkezi: Bu durum pek iyi gözükmüyor, not almam lazım.
Müşteri: Aa. Bir saniye. Disketi daha takmamışım, hâlâ masamın üzerinde duruyor. Pardon...

Müşteri: İyi günler, yine ben Kamil. Bilgisayarımdan çıktı alamıyorum. Her seferinde tekrar deniyorum, ama karşıma 'Yazıcıyı göremiyor' şeklinde bir yazı çıkıyor. Yazıcıyı monitörün önüne kadar getirdim hala göremediğini söylüyor.