PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cep telefonu mail uyarısı sorunu

aqustic
16-02-2011, 13:03
Nokia c7 kullanıyorum
Cep telefonuma maillerim geliyor.Mail geldigi zaman mail için seçtigim zil sesi çalıyor ama ekranda yazılı olarak"1 mail alındı" gibi uyarı vermiyor.O sesi duymazsam mail geldigini anlayamıyorum.Sanırım 5800 larda da böyle.
Sorun acaba telefonda mı?Mail uyarısını ekrana yazılı olarak veren hangi telefon var ?Ben bunu maillerden haberdar olmak için almıştım ama tam olarak işime yaramıyor.Zil sesini duymazsam bile en azından ekrana yazılı olarak uyarı veren bir sistem olmalı.

SULTANOGLU
16-02-2011, 13:09
5800 da buna benzer sorunu mesajlar konusunda yaşamıştım 4000+ mesaj tuttuğun zman bir yerden sonra telefon titremiyor mesaj geldi uyarısıda vermiyor hatta yukarda üst köşede mesaj kutuğuğu bile çıkmıyordu. sadece bildirim ışığı yanıp yanıp sönüyordu. mesajlar içine girip yeni mesajı görebiliyordunuz. bu problemide ortadan kaldırmanın yolu telefonda bulunan mesaj sayısını azaltmak yada komple silmek. Aynı şey mail için geçerlimidir bilmiyorum ama benzer problemelr.

karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın

Dragger
16-02-2011, 13:12
Ben 5800e c6 cfw yükledim, widget olarak da maili ana ekrana koydum direk görüyorum.

Widget olarak ana ekranında mail varsa, senk. yaptıysan sürekli mail alımı da acıksa görebilmen lazım. Ses de mesaj sesi geliyor bende mail geldiginde.

aqustic
16-02-2011, 13:19
Sultanoğlu
İşte aynen ona benzer bi problem var.
Telefonda daha yeni sayılır.Güncelleme yapmadan önce bildirim ışıgı "mail gelincede yansın" diye bi seçenek vardı.O seçenegi işaretliyorum.Mail gelince yine yanmıyordu.Sadece cevapsız arama ve mesajlarda yanıyor.
Dün güncelleme yapıp yeni versiyon yükledim.Bu sefer bildirim ışıgı ayarına girdigimde ordaki "mail gelincede yansın"seçenegi ortadan kalkmış.Sadece cevapsız arama ve mesajlarda "diye seçenek var.
İşim icabı mailleri kaçırmamam hatta anında okuyup cevaplamam gerekiyor.

Yavuz abi widget dedigin nedir?Kısayol falan mı oluyor.
Maile bakmak için Menü- uygulamalar-epostaya girmem gerekiyor.
Epostayı ana ekrana taşımak mı oluyor widget?Kusura bakmayın

Dragger
16-02-2011, 13:22
Aynen kardesim, ana ekrana tasıyorsun.

Maillerin sürekli gözünün önünde oluyor, oraya düsüyor.

Bak ovi mail yazıyor, orda kendi hotmailin oluyor onu eklediysen ;)

http://www.maxicep.com/portal/wp-content/uploads/nokia-c7-grey-_11871_1.jpg

aqustic
16-02-2011, 15:46
Yavuz abi.Çok teşekkür ederim.
Paket veri seçenegini de "gerektiginde"moduna aldım.Mailler 1dk dan daha kısa sürede geliyor.Dedigin şekılde hotmail hesabını oraya taşıdım.

Dragger
16-02-2011, 16:03
Rica ederim kardesim ;)

Daha bircok sey ekleyebilirsin o ana ekrana, kisi sayısını arttırabilirsin, kısayolları cogaltabilirsin.

Misal bende 12 kısayol var hic menüye bile girmiyorum hersey ana ekranda.

C6 gibiyse ana ekrandayken secenekler icerigi düzenle yapıyorsun, diledigin seyleri kaldırıp yerine farklı widgetler ekleyebilirsin.