PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 86 model arabaları onları hayata bağladı

gurcell
17-02-2011, 13:20
İzmir’de, yürüyemeyen 73 yaşındaki Ahmet Baydan ile gözleri görmeyen eşi 68 yaşındaki Şerife Baydan, birbirlerinin gözü ve ayağı olarak yaşam mücadelesi veriyor. Gözleri görmeyen Şerife Baydan, 25 yıl önce Kızılay’ın armağan ettiği dört tekerlekli engelli arabası ile yürüyemeyen eşini sokaklarda gezdiriyor, alışverişe götürüyor. Ahmet dede ve Şerife nineyi hayata o tekerlekli sandalye bağlıyor.

İzmir’in Basmane semtinde oturan Ahmet Baydan ile yıllardır aynı yastığa baş koyduğu Şerife Baydan’ın yaşam mücadelesi, yürek burkuyor. Çocukluğunda yakalandığı hastalık nedeniyle bacakları tutmayan Ahmet Baydan, 25 yıl önce Kızılay’ın kendisine hediye ettiği, artık güçlükle sürülebilen tekerlekli engelli arabası sayesinde eve mahkûm olmak zorunda kalmıyor. Birbirlerine göz ve ayak olan yaşlı çift, bu sayede bakkala alışverişe, fırına ekmek almaya gidebiliyor, sıkıldıklarında gezip dolaşmaya birlikte çıkabiliyor. Şerife nine eşinin oturduğu tekerlekli sandalyeyi itiyor, Ahmet dede arabaya yön veriyor, ön taraftaki küçük dikiz aynasından da eşini görebiliyor. Çift bu sayede başkalarına muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

Geçimlerini ayda ellerine geçen 200’er TL’lik engelli aylığı ile sürdüren Baydan çifti, bir akülü araca sahip olmayı istediklerini dile getirdi. Yaşamlarını ancak birbirlerinin desteği ile sürdürdüklerini anlatan Ahmet Baydan, "Birimizin gözleri görmüyor, benim de bacaklarım tutmuyor. İkimiz bir bedende tek can gibiyiz. Birbirimize destek olarak yaşayabiliyoruz. Yıllardır tüm başvurularıma rağmen bir akülü araç bağışı yapmadılar. Eğer akülü araç olursa gözleri görmeyen eşim, benimle, yağmurda, soğukta, sokaklarda aynı sıkıntıyı çekmez. 25 yıldır, Kızılay’ın verdiği tekerlekli engelli aracını kullanıyorum. Defalarca tamir ettirdim. Artık zor gidiyor. Bize yapılacak en büyük iyilik bir akülü araçtır" dedi.

86 model arabalar onlar hayata balad - Hrriyet Gndem (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17048227.asp)

Off ya, Allah yardımcıları olsun. Arkadaşlar yahu bu akülü araba çok pahalı bir şey midir? Biz aramızda para toplayıp bu hayat sevgisini ve azmini yitirmemiş yaşlı çiftimize akülü araba alamaz mıyız?

Edit : Ailenin Videosunu TaGo arkadaşımız çekmiş, bende yükledim.

http://www.youtube.com/watch?v=9a99MMb6k_4

orhansah
17-02-2011, 13:24
offf yürek burkan bir haber.

ama üzülmekle kalmayalım pamuk eller cebe.

yönetimin izni olursa toplanacak paraya iştirak ederim.

gurcell
17-02-2011, 13:26
2500 lira civarından başlıyormuş.

Bereket Medikal | Medikal Medikatalog Market Medikal Malzeme Medikal Pazar medikal,medikal market, medical market,medikalci,medical,medikal malzeme,tekerlekli sandalye,ambu,tansiyon aleti,masaj aleti,şeker ölçümü,tens cihazı,fizik tedavi,ortopedi, En (http://www.medikatalog.com/default.asp?altkategori=14419&git=8)

ikinci elde 1000 civarına bile var.

Detaylı Arama Sayfası (http://www.sahibinden.com/search.php?b)[search]=akulu_tekerlekliler&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=89169&c=89169&search_result_page_limit=50&sKlasik=1

mira
17-02-2011, 13:27
önce okudum sonra linki açtım.açmam ile içimin cız etmesi bir oldu.o iki yaşlı insanı görünce bir hoş oldum :(
şayet böyle bir organizasyon yapılırsa benim gibi tüm sitemizin destek olacağına inanıyorum

Vts_Power
17-02-2011, 13:31
100 er lira versek 10 kişi çıkmazmı arkadaş. ben varım veya herkesin gönlünden ne koparsa

mira
17-02-2011, 13:36
100 er lira versek 10 kişi çıkmazmı arkadaş. ben varım veya herkesin gönlünden ne koparsa

yönetim onaylarsa yada böyle bir organizasyon düzenlerse , değil 2500 liralık sandalye o linkteki 4 bin küsürlük iyi sandalyelerdende alabileceğimize inanıyorum

orhansah
17-02-2011, 13:38

benden çıkar

gurcell
17-02-2011, 13:38
Ben varım, 100 lira verebilirim.

İzmir basmane semtinde bu sandalyenin teslimatını yapabilecek ve bu aileye ulaşabilecek var mı?

cetinkaya55
17-02-2011, 13:40
hemen organize olalım biri bizi yönlendirsin yauuu :)

gurcell
17-02-2011, 13:40
Ben yönlendiririm, öncelikle izmirde bu işin teslimatını ayarlayacak biri lazım

Jam da Joker
17-02-2011, 13:42
Bende seve seve katılırım şayet burası bir otomobil sitesi bahsi geçen yardımda akülü araçsa Techturkey olarak üzerimize düşeni yapalım bugun araçlarımıza taktığımız en ufak parça 100 liradan başlıyor.. Eminim kimseden birşey göturmez onları mutlu görmenin bizlere vericeği mutluluk hiçbir dünyevi tatmin ile kıyaslanamaz !
Güvendiğimiz bir arkadaşımız hesap numarasını paylaşsın, konu sabitlensin hemen harekete geçelim lütfen..

imhotep
17-02-2011, 13:43
hacilar hocalar hadi bagam gorelim herkesi

Bendende 100 tl calisir

TaGo
17-02-2011, 13:43
Hadi birimiz ilgilensin modeldi vs işlevsel kullanılabilecek birşey olsun (bunun için medikal sektördeki arkadaşlardan yardım istiyorum), ben güzel bir destek yapmak istiyorum.

Kimse yanlış anlamasın, sektör bana uzak 100tl lik şeyi ben gitsm 500e alırım. Bu yüzden bile birisi yardım ederse dedim. Yardımcı olunursa sevinirim.

Dragger
17-02-2011, 13:45
Muhtemelen bu haber sonrası akülü araba verilir bir kurumdan.

İrtibata gecelim bir sekilde, verilmemisse akülü arabayı alalım.

Yok eger verildiyse topladıgımız parayı direk aileye teslim edelim.

Yönetim konusunda da sıkıntı olacagını düsünmüyorum, güvenilir birinde parayı topladıktan sonra.

ilkerotti
17-02-2011, 13:46
Bende varım 100 tl önemli değil

gurcell
17-02-2011, 13:46
Resimlerden goruldugu uzere bu araci yolda kullaniyorlar. Buyuk lastikli bir arac almak lazim. Tarkan hocam teslimati sen halleder misin? Izmirdesin ya...

Dragger
17-02-2011, 13:47
İzmirde medikal islerle ugrasan kimse varmı?

Direk izmirden halledersek, teslimatı da kolay olur.

TaGo
17-02-2011, 13:47
Kardeşlerim ben şimdi okudum yorumlarınızı ya özür dilerim. Bana adresini bulun ben teslim ederim. Siz yeterki işe yarıcak araba cinsini bulun, ben arabanında bedelinin ii bir kısmını karşılamak istiyorum. Ancak para toplaşma işini bana bırakmayın, ***** para pul işi bu sakat iş. Fazlası olursada paranın fena olmaz elden veririm.

cetinkaya55
17-02-2011, 13:48
İzmirde kardeşimiz var,arabayı hazır edip ona gönderirsek bize yardımcı olacaktır

cetinkaya55
17-02-2011, 13:52
Kardeşlerim ben şimdi okudum yorumlarınızı ya özür dilerim. Bana adresini bulun ben teslim ederim. Siz yeterki işe yarıcak araba cinsini bulun, ben arabanında bedelinin ii bir kısmını karşılamak istiyorum. Ancak para toplaşma işini bana bırakmayın, ***** para pul işi bu sakat iş. Fazlası olursada paranın fena olmaz elden veririm.

ben yazarken sen yazmışsın fark etmedim,bence sen teslim edersen tabiki daha iyi olur

TünayK
17-02-2011, 13:54
bende varım ne kadar dıyorsanız...

gurcell
17-02-2011, 13:57
Hurriyet gazetesinden bir abimi aradim, haberi yapan arkadasin telefonunu alacagim.

TaGo
17-02-2011, 14:01
Bekliyorum hem adresi hemde kullanılabilir bir araç için bilgi.

Basmane ye 1 km bile değil iş yerim. Atarım doblonun arkasına götürürüm.

anıl turan
17-02-2011, 14:07
bende varim... boyle seyler icin organize olmamiz lazim :)))

cetinkaya55
17-02-2011, 14:12
Hurriyet gazetesinden bir abimi aradim, haberi yapan arkadasin telefonunu alacagim.
Acele etmek lazım en azından para toplama işini yarına bırakmayalım,derim.

SOMEONESPECIAL
17-02-2011, 14:13
200+200= 400 TL ile nasıl yaşar bu insancıklar.
Vay memleketimin haline bak :icon_rule

SONE-R
17-02-2011, 14:24
teşekkürler gürsel.. parayı kim toplayacak? ben de 100 lira veririm..

TaGo
17-02-2011, 14:52
200+200= 400 TL ile nasıl yaşar bu insancıklar.
Vay memleketimin haline bak :icon_rule

Abi haberi okudum ya yalan değilm ayıpta değil hüngür hüngür ağladım. En çokta içten şükretmediğime ağladım. İnsanlar ne durumda, kadın kör, adam kötürüm ve hala beraberler hergün dışarı çıkıyorlar. Tek tasaları akülü araba olsaydı ii olurdu demeleri. Bense herşey için yakarıyorum şu arabaların yanına neden hala m5 koyamadım diye.

Yani allah yukarda bu insanlar gerçekten bu halde ve bu derece istisna kişilerse yıllardır yapılacak hayır burda bekliyor. 400tl niye yetmiyor bile dememiş adamlar ya ben bir iş yemeğinde yiyorum o parayı...

orhansah
17-02-2011, 14:54
var mı hesap numarası verecek bir arkadaş, arayı soğutmadan toplamaya başlayalım derim ben.

TaGo
17-02-2011, 15:00
Arkadaşlar allahın izni ile çok muhteşem erdemli bir kardeşimiz sayesinde arabayıda bulduk gibi. Arayanlar gene aramaya devam etsin ama, en azından elimizde bir seçenek var. Eğer adres konusunuda çözersek bende gidip şu insanlara bir bakayım diyorum.

rodya
17-02-2011, 15:03
Selamlar
Eger akülü sandalye ihtiyaçları henüz karşılanmadıysa bi aksilik çıkmazsa bu ihtiyacı ben karşılarım, toplanan para da başka bir ihtiyaçları için kullanılabilir.
İzmirde oturan dergah vs takılan bir arkadaşımla konuştum. " hemen dibinizde böyle insanlar var ne biçim müslümansınız" vs gibi baya bir laf ettim. Adreslerini bulup muhtemelen dergan bilmem ne tarzı bi yerden hayatlarının sonuna kadar bakım ayarlamaya çalışacak.

SOMEONESPECIAL
17-02-2011, 15:05
Selamlar
Eger akülü sandalye ihtiyaçları henüz karşılanmadıysa bi aksilik çıkmazsa bu ihtiyacı ben karşılarım, toplanan para da başka bir ihtiyaçları için kullanılabilir.
İzmirde oturan dergah vs takılan bir arkadaşımla konuştum. " hemen dibinizde böyle insanlar var ne biçim müslümansınız" vs gibi baya bir laf ettim. Adreslerini bulup muhtemelen dergan bilmem ne tarzı bi yerden hayatlarının sonuna kadar bakım ayarlamaya çalışacak.

Allah razı olsun

rodya
17-02-2011, 15:09
Abi Allah falan razı olmaz be.Valla olmaz.
Bak yukarda 25 yıldır yazıyor.
Adamın 25 yıllık sıkıntısını bikaç saatte çözebilirken ama bak 25 yıl yazıyor.Hani çözüm bu kadar kolayken 25 yıllık bi süreç?
Yok valla Allah falan affetmez bizi.

TaGo
17-02-2011, 15:09
Selamlar

Allah razı olsun. Zaten bu insanların ne kadar ömrü kalmış olabilirki? Bizimkisi bir nevi son istekleri yerine getirmek rahat ettirmek için arkadaşlar.

SONE-R
17-02-2011, 15:10
bizden toplanan paralar ile kıyafet falan alınabilir...

S.Saka
17-02-2011, 15:10
Gerçekten güzel bir yardımlaşma ya .. leşke benim de elimden yardım yapabilmek gelsede bende yardımcı olabilsem...

gurcell
17-02-2011, 15:17
Bir toplantidayim, cikinca hurriyetteki abimle konusacagim. Ben simdi bakamiyorum, verdigim linke girip, haberi kimin yazdigini buraya yazar misiniz?

SONE-R
17-02-2011, 15:18
mustafa oğuz yazmış..

COOLFEAR
17-02-2011, 15:23
Adminler acsın bir hesap hepimiz kullanıyoruz ınternet bankacılığı herkes gonlunden ne koparsa gondersın 20 50 100 fark etmez damlaya damlaya gol olur bızım begenmedigimiz 10 tl onların cok işine yarar hadi baslayalım işe hemen

onursumer
17-02-2011, 15:33
linki açınca bi kotu oldum ya

herturlu yardıma bende varım organize olalım ;)

TaGo
17-02-2011, 15:35
Arkadaşlar isterseniz şu şekildede yapabiliriz... Bu insanları bulduktan sonra onlara şahsi bir hesap açtırılır (tahmini olmadığı için), oraya yaparız yardımı. Çünki diğer türlü toplanan paralar biri aracılığı ile iletilcek, kimse töhmet altında kalmasın derim.

SONE-R
17-02-2011, 15:38
tago; bu yaşlı insanlar gidip bankadan para çekmeyi becerebilir mi? pek sanmıyorum.. vicdan sahibi kimse yardım paralarını içedip yemez sanmıyorum..

senna
17-02-2011, 15:49
eğer buradan bu parayı toplayamazsak utanalım

pamuk eller cebe

senna
17-02-2011, 15:49
Arkadaşlar isterseniz şu şekildede yapabiliriz... Bu insanları bulduktan sonra onlara şahsi bir hesap açtırılır (tahmini olmadığı için), oraya yaparız yardımı. Çünki diğer türlü toplanan paralar biri aracılığı ile iletilcek, kimse töhmet altında kalmasın derim.

arabayı alıp teslimde ederiz bu iş için gönüllü olurum

para vermek doğru olmaz bence

ulasoztas1
17-02-2011, 15:51
bi garip oldum okuyup resme bakınca..
Yardımcı olucak arkadaşlar yazmış zaten yönetim el ayak olsun bir hesapta para toplansın elektrikli arbaları hatta fazladan maddi destek olalım. biz araçlarımıza ekstra o kadar harcama yapıyoruz keyfimiz için bu insanlara yapılacak yardıma kimsenin sessiz kalmayacağını düşünüyorum..

TaGo
17-02-2011, 15:52
Semihim arabayı ben teslim edicem zaten. Araba işinide sağ olsun bir arkadaşımız çözdü bile. Bu nedenledirki geri kalanlarda maddi anlamda en azından bir yardım yapmak istiyorlar.

senna
medikal ürünler satan yakını olan varmı? aklıma gelmiyor birisi vardı sanki forumda

cetinkaya55
Bencede araba alınıp teslim edilmeli,araba ihtiyaçları kalmamışsa giden arkadaşımızın saptayacağı herhangi bir ihtiyacını alalım....

senna
17-02-2011, 15:53
Semihim arabayı ben teslim edicem zaten. Araba işinide sağ olsun bir arkadaşımız çözdü bile. Bu nedenledirki geri kalanlarda maddi anlamda en azından bir yardım yapmak istiyorlar.

ne gerekiyorsa yapalım, eğer yakınsa bakarsan şöyle bi eksik neyse alalım, mutfak eşyası, erzak ne lazımsa yapalım

TaGo
17-02-2011, 15:54
Baba işte ben direkt adresi beklemekteyim. Adres gelsin en öncelikli işim budur.

senna
17-02-2011, 15:55
şimdi para vermekte ne bilyim yanlış olabilir kırmayalım insanları ondan korkuyorum

s2k
17-02-2011, 15:59
şimdi para vermekte ne bilyim yanlış olabilir kırmayalım insanları ondan korkuyorum

Çok doğru ama İzmirli arkadaşlar adresi bulunduğunda yanına giderek ne ihtiyaçları olduğunu birinci ağızdan öğrenirlerse çok daha iyi olur :icon_tup:

Eriador
17-02-2011, 16:01
Nasıl bi hayat bu ya ?
Bunların etrafında yaşıyan , mahallesinde yaşıyan insanlar da hiç mi insanlık yok ? Bu tür insanlar gazateye çıkacak kadar caresizlerde nasıl etraflarında rahat yaşayıp uyuyorlar , pes ...

gurcell
17-02-2011, 16:02
Arkadaşlar haberi yapan Mustafa Oğuz DHA İzmir Bölgesindeymiş, sağolsun Hürriyet'ten bir arkadaşım sayesinde buldum. Şube Müdürü İlyas bey ile konuştum, bu yaşlı çiftimize ulaşacak bilgileri bulup beni arayacak.

Umarım gün içinde bilgisi gelir.

Bu arada biz parayı toplayalım, bu çiftimize alışveriş yapalım. Ne bileyim 1 çuval patates, 2 çuval makarna, giyecek vs. olabilir. Mesela evlerindeki elektrik için gidip TEDAŞ'a peşin para veririz, elektrik faturalarından düşerler. Bunları belirleriz.

Gerekli bilgi gelsin, bir gidip bakalım, sonrasına karar veririz. Görünen o ki ; en az 2500 lira toplarız şu tabloya göre.

gurcell
17-02-2011, 16:05
Bu arada , hepimizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Duyarlılığınız için teşekkürler, beni çok mutlu ettiniz, bu başlığı burada açmakla çok iyi etmişim...

s2k
17-02-2011, 16:06
Nasıl bi hayat bu ya ?
Bunların etrafında yaşıyan , mahallesinde yaşıyan insanlar da hiç mi insanlık yok ? Bu tür insanlar gazateye çıkacak kadar caresizlerde nasıl etraflarında rahat yaşayıp uyuyorlar , pes ...

Etrafındakilerin onun hayatından daha iyi olduğuna dair bir bilgimiz yok ;)

Dragger
17-02-2011, 16:11
Bu arada , hepimizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Duyarlılığınız için teşekkürler, beni çok mutlu ettiniz, bu başlığı burada açmakla çok iyi etmişim...

Biz tesekkür ederiz kardesim, böyle birseye önayak oldugun icin ;)

Ailenin bilgileri gelsin, ona göre yeni bir baslıkla yardım olayını baslatırız, facebook techturkey grubuna da toplu mesaj atarız.

Eriador
17-02-2011, 16:11
Etrafındakilerin onun hayatından daha iyi olduğuna dair bir bilgimiz yok ;)

Orası öylede ben durumu olupta yardım etmiyenleri kasdettim , bütün mahallenin bu şartlarda olduğuna inanmıyorum . Durumu olupta bunları görüpte yardım elini uzatmıyananada diyecek birşey bulamıyorum

TaGo
17-02-2011, 16:17
Arkadaşlar malesef mahalle malesef çok ama çok maddi olanakları bir semt. Şehrin tam göbeği ama hep yaşlıların ağırlıkta olduğu varoş bir kesim. Yani etraftakilerinde ancak kendi yiyeceği yemekleri vardır sanıyorum.

MBuğra
17-02-2011, 16:32
94 yaşındaki alzaymır hastası büyükbabama biz bakıyoruz.. Ve şunu öğrendim yaşlılar aslında artık yetişkin değil. Birer çocuklar. Sakallı, yüzleri kırışık çocuklar sadece. Harçlığımın elverdiği sürece bende yapılan yardıma katılmak isterim.

FunnyCorpse
17-02-2011, 16:39
merhaba ben EGE ÜNİ. de ögrenciyim suanda
50 kaattt da benden (gücümün yettigince)

BU arada her zaman böyle organızasyonlarda yer almak isteyeceginizden hiç kuskum yok
AMMAAA dha haber ajansı haber yapıor YARDIM ETMIYOR ?
(sponsorla bile bir sandalye alırlar 3 5 bınde hıcbıryerlerıne dokunmaz NEDEN?)
burada da oturup düşünmek lazım

mur_84
17-02-2011, 17:38
belediyenin çok büyük ayıbı var bende belediyede çalışıyorum ama biz bu tarz ihtiyaçlı insanları tespit edip temin ediyoruz akülü aküsüz+ 3 tane de engellilere tahsis edilmiş mnibüsünüz var istedikleri yere hastaneye gezmeye her yere ücretsiz götürüoruz..

istanbul içi olsaydı akülü bir araç ayarlardım..

TC_VTEC
17-02-2011, 17:58
bende varım ne kadar dıyorsanız...

Jam da Joker
17-02-2011, 18:20
Aslında istenilen akülü araç nasıl birşey tam olarak fotoğrafı varmı ?
Çünkü aklıma şu geldi o iki insan heryere birlikte gidiyorlar teyzemizin gözleri görmediği dedemizinde bacakları tutmadığı için şimdi akülü araç alınırsa teyzemizin oturucak yeri olucakmı ? Ben dışarıda görmüştüm sakatlar için 3 tekerlekli elden gazı olan motosiklet tarzı akülü araçlar. Bu tarz bir aracın yanına ekstra birde tekerlekli sepet eklenerek ikisininde kullanabilmesi sağlanabilir diye düşünüyorum ama tabi benzinli olmaması lazım 400 lira maaş 4 lira 1 litre benzinli ülkemde mümkün değil mutlaka akülü olması şart araştırsak bu dediğimi..

cem06
17-02-2011, 18:29
SGMS Akl Engelli Arabalar | wheelchair arabas sandalyesi, konya akl tekerlekli sandalye (http://www.sgms.com.tr/)
YIL-SAN Özürlü Araçlar Sanayi Ticaret LTD. STi .....:::::YIL-SAN © 2009:::::..... (http://www.yil-san.com/urunler.html)
Belmo | Akülü Engelli Arabaları | Akülü Tekerlekli Sandalyeler (http://www.belmo.com.tr/kategori-akulu-tekerlekli-sandalyeler.html)

yukardaki linkte her cesitte arac var. yönetimden ilgilenecek birisi hesap acsın, kac bin kisilik forumuz bikac gunde toplarız tutarı.

Boost Up
17-02-2011, 18:38
Aslında istenilen akülü araç nasıl birşey tam olarak fotoğrafı varmı ?
Çünkü aklıma şu geldi o iki insan heryere birlikte gidiyorlar teyzemizin gözleri görmediği dedemizinde bacakları tutmadığı için şimdi akülü araç alınırsa teyzemizin oturucak yeri olucakmı ? Ben dışarıda görmüştüm sakatlar için 3 tekerlekli elden gazı olan motosiklet tarzı akülü araçlar. Bu tarz bir aracın yanına ekstra birde tekerlekli sepet eklenerek ikisininde kullanabilmesi sağlanabilir diye düşünüyorum ama tabi benzinli olmaması lazım 400 lira maaş 4 lira 1 litre benzinli ülkemde mümkün değil mutlaka akülü olması şart araştırsak bu dediğimi..

abi teyzemiz ayakta kalacak ama yanda sepet(yada her neyse tam telaffuz edemedim:)) olursa bu sefer çok geniş olur, hareket imkanı kısıtlanır diye düşünüyorum:)

Jam da Joker
17-02-2011, 18:43
abi teyzemiz ayakta kalacak ama yanda sepet(yada her neyse tam telaffuz edemedim:)) olursa bu sefer çok geniş olur, hareket imkanı kısıtlanır diye düşünüyorum:)

Şu iki kişilikmiş
akl engelli zrl sandalyesi arabas wheelchair Medical* Scooters (http://www.sgms.com.tr/apego-2d.htm)
Fakat bunlar sadece sokakta kullanmak için eve giremez onun içinde amcaya birde ev içinde kullanabileceği bir minik akülü lazım

Frid
17-02-2011, 20:56
iyi kötü bende vardım edebilirim kendimize yok başkalarına minikte olsa faydamız olsun :(

http://www.sgms.com.tr/apego-2kit.htm

şu model iyi ama resmen araba gibi eve alıp korumaları saklamaları gereken bir durum söz konusu olacak çünkü adi insanlar çalma telaşına girebilirler e tekli alıncada yıllardır tek vücut hareket ettiklerini ifade ediyorlar buna onları ayırmak olur sanırım ve tenteli olmasıda yazın sıçaktan kışında yagmurdan bir nebze korur

Parsia
17-02-2011, 21:06
arkadaşlar çok güzel bir fikir, çok iyi düşünmüşsünüz. ama ülkemizde sadece ahmet dede ve şerife nine yok, bunun gibi yüzlerce vatandaşımız var. eminim bu insanlara bu siteden ya da başka yerlerden yardım yapılacaktır. bu konuda şüphem yok ancak benim de aklıma şöyle bir fikir geldi. *****, bir otomobil forumuyuz ve hem araçlarımıza hem de ekstralara yüzlerce binlerce lira yatırıyoruz. diyorumki bu yardım olayını gelenekselleştirsek? yani techturkey adına bir banka hesabı açalım ve bunu yardım fonu yapalım. tespit ettiğimiz insanlara elimizden geldiğince yardım yapalım. forum olarak da muntazaman bu hesaba 3-5 ne kadar gönlümüzden koparsa ne kadar bütçemiz el verirse o kadar para yatıralım. ihtiyaçlara göre bunlarla malzeme alalım. nakit para vermekten ziyade ihtiyaç malzemesi almak daha iyi olacaktır. bunu da adminlerden biri organize edebilir, tespit ettiğimiz vatandaşlarımızın yaşadığı ile göre gene adminlerden biri güvenilen bir arkadaşa ihtiyaç malzemesini temin ve teslim etmesi için parayı emanet edebilir, o da böylece üstüne düşeni yapabilir. ya da belirleyeceğimiz tarihte, teslimatı techturkey olarak grupça da yapabilirizki bu insanlar yalnız olduklarını düşünmesinler. bu iş organize edilirse çok fazla insanı mutlu edebiliriz. geceleri yatağımıza biraz daha rahat yatarız eğer onları da rahat yatırabilirsek..

MBuğra
17-02-2011, 21:17
Sanırım vosvoscuların forumunda görmüştüm, yaşlılar haftası münasebetiyle huzurevine gidip dışarı çıkabilecek olan yaşlıların hepsini arabalarıyla hem gezdirip hem de böyle bir çay bahçesine götürmüşlerdi. Çok hoşuma gitmişti. Bizlerde böyle birşey yapabiliriz esasında.

RUN
17-02-2011, 22:39
Arkadaşlar bende iştirak etmek istiyorum şuanda iş nedeniyle yurt dışındayım ama hesap no su pm atan olursa hemen internetten yollarım.

EM-RE
17-02-2011, 22:53
Bende varim hatta gercekten ciddi hir grup olusturulur ise her ay en azbir aileyi mutlu edebiliriz ne kdr kalabalik olursak o kdr buyuk isler yapariz en az 100 lirada ben verebilirim.

Octane
17-02-2011, 23:22
öğrenciyim ankara üni.de, ama öyle bir fon olursa aylık 50 lira ayırabilirim sanırım, da...

sizle benle olacak işler değil bunlar, millet 48bin eurolara A1 almış herkes herifler plazadakini bile satmış, gidip 5 tl yardım yapmazlar. Adam çıkarır canlı yayında cebindeki parayı saymaya başlar, mebla muhteşemdir, sadece o an cebindeki parayla bile şu ninem ve dedem mutlu edilebilir, yardım yapılmaz. Kendi blog'unda düşüncesini yazan bir üniversite öğrencisinin yazdığı yazıyı inceleyecek, bu öğrenciyi örgün öğretimden men edebilecek ve 2 yıl hapse sokabilecek bir şekilde çalışıyor devlet, o parayı mesaiyi ve insanları böyle kişilere yardım ederek kullanmaktan ziyade. Benzinin litresine 4 lira veriyoruz, bunun 4te üçü gibi bir rakamı vergi, yollarımız yapılmadığı, elektrik ve suların hala kesilmeye devam ettiği gibi, bu şekilde çalışan yardım kurumlarının da işleri ek vergilerle zorlaştırılıyor. Çalıştığım şirketin patronu her ay 30 çocuk okutuyordu, hükümetin üstüne binip ekstradan koyduğu vergiler yüzünden şu anda 10'a çekmek durumunda kaldı bu rakamı. Yaşlılara yardım da öyle.

Diyeceğim, hadi bu ninem ve dedeme yardım ettik, hadi bir fon oluşturduk kendimiz koyduk her ay böyle bir ninemi dedemi mutlu ettik. biz ne kadar başarabiliriz ki bunu?

Yakında aha bu otomobil forumu yardım yapıyor demek ki paraları çok onların paralarını daha çok yiyelim diyerek otomobillere ve kullanılan yakıt olur yağ olur malzeme olur eşyalara ekstra zam da gelir, benden söylemesi. Ha bu benim umurumda mı yaptığım yapılan yardıma karşılık, pek de değil:)

Tunç
17-02-2011, 23:31
arkadaslar bırı öncü olsun izmirden acsın hesabı yatıralım para toplanıncada en ucuz nernden nasıl alabılrız oradan alalım istanbuldan bulursak burdan alırız bı hafta sonuda ızmırdekı arkadaslarla görusup kensı elımızle teslım ederiz? pistte yarıs olsa herkez gider ama ?

Ae86
18-02-2011, 07:42
Medikal ürün satan arkadaşım ve çevresi var irtibata geçicem yazarım buraya gün içerisinde.

orhansah
18-02-2011, 07:47
beyler onu bunu bırakın ya. onun parası var yardım etmiyomuş falanmış filanmış. konuya odaklanın, şu anki konu bu. amcayla teyzeye yardım edeceksek edelim. işin sosyal boyutlarına girersek içinden çıkamayız.

Yönetimden ricam önayak olmaları. Yoksa ben de verebilirim hesap numaramı ama tanımayanlar vardır, güvenmeyen falan olabilir diye vermek istemedim.

imhotep
18-02-2011, 08:34
paralar sennada toplansın derim.:)

SONE-R
18-02-2011, 08:37
paralar sennada toplansın derim.:)

sonra semih bize hawaii'den kart atıyormuş :D :D

cliver
18-02-2011, 08:40
Gerçektende yurek burkan bı durum bazılarımız bı hayatta ufacık seyler ıcın uzuluyoruz oysakı bu durumdakı ınsanlar bıle vallahı helal olsun devletın kurumlarının bu işe el atması lazım saglık bakanlıgına yazalım arkadaşlar mutlaka bu insanlara yardım edıceklerdır :(

senna
18-02-2011, 08:58
diğer arkadaşlarla konuşıyım özgünlede sıkıntı olmaz toplarız

Ae86
18-02-2011, 09:21
Arkadaşlar Ahmet bey ve Şerife hanımın bağlı bulunduğu muhtarı buldum ve iletişime geçtim.Muhtar haklı olarak adres bilgilerini vermedi ancak akülü arabayı alınca kendisi ile birlikte götürüp teslim edicez.Muhtarın iletişim bilgilerini aldım ayrıca gazete soyadlarını yanlış yazmış.

Medikal firmasında çalışan arkadaşımada telefon açtım, akülü araçla ilgili firmaları arayıp fiyat konusunda bilgi vericek.

TaGo
18-02-2011, 09:28
Gürsel sağ olsun bana irtibat nosunu herşeyini buldu ailenin. Ben bugün en kısa sürede irtibata geçeceğim. İhtiyaçlarının ne olduğunu öğreneceğim.

Ae86
18-02-2011, 09:42
Tarkan haberleşelim birlikte gidelim.

gurcell
18-02-2011, 09:42
Arkadaşlar DHA'dan Mustafa bey ile konuştum, gerekli tüm bilgileri aldım. Öncelikle ailenin nelere ihtiyacı olduğunu belirleyelim. Önceki postlarda sandalyenin ayarlandığı belirtilmişti.

İzmirli arkadaşlardan ricam, TaGo dışında aksiyon almayınız. Kendisine ailenin evinin adresini , onlarla ilgilenen bir beyefendinin telefonunu vs. verdim.

Tarkan arkadaşımız gün içinde aileye yardım eden Orhan bey ile buluşacak. Kendisinden gelen haberden sonra para toplanması , erzak alınması gibi yardımları hallederiz.

Herkesin ilgisine tekrar teşekkürler...

TaGo
18-02-2011, 16:41
Arkadaşlar ailenin ihtiyaç ları ile ilgilenen Orhan bey ile yaptığım görüşmede, daha aileye akülü araç ile ilgili müsbet bir dönüş olmadığını. Herhangi bir yardımda yapılmadığını öğrendim. Ziyaret etmek istedim ancak gce yarısından sonra semte geleceğini bildirdi. Duruma açıklık getirmek için, yardım öncesi aileyi görmek istediğimi ve ihtiyaçlarını mümkünse kendim tesbit etmek istediğimi bildirdim. Olgunlukla karşıladı. Pazartesi gibi araç ve harici gereklerini tesbit edeceğim allahın izni ile. Gelişmeleri tekrar burdan yazarım.

SOMEONESPECIAL
18-02-2011, 16:44
Emeği, hakkı geçen herkesten Allah razı olsun valla

ef186
18-02-2011, 19:02
Tarkan gerekli ihtiyaclari belirlesin hem kendi adima hemde tanidigim birkac firmaya da bilgi verip destek isteyerek elimden geleni yapmak isterim bende amca ve teyzemiz icin .

hddsheriff
18-02-2011, 19:39
yoğunluktan takip edemeyebilirim arkadaşlar kararı verin üzerimize ne düşerse yapmaya hazırım. Konuyu kaçırırsam PM yoluyla ulaşın bana

UnnAmeD
18-02-2011, 22:37
bende herturlu destege hazırım elımden geldıgınce.

aliergun
18-02-2011, 23:30
bende elimden geldiğince yardım etmek isterim. Başımızın gözümüzün sadakası olur.

Yiğit Ş.
19-02-2011, 02:52
elimden geldiğince yardıma katılmak isterim bende. bugün işim gereği çocuk esirgeme kurumundaydım, ağlamamak için zor tuttum kendimi. yeni bi çocuk geldi kuruma, ailesinden almışlardı sanırım.. harap bitap haldeydi ağlamaktan minik, ne yemek yemiş ne uyumuş. yazık daha bu yaşta ne günahı var miniğimin. cız etti içim.. ilk fırsatta o çocuklar içinde birşeyler yapmaya niyetlendim.

rodya
19-02-2011, 19:00
Akülü tekerlekli sandalye şuan elimde.aküsü falan ayrılmış durumda.yarın birleştirip akünün durumunu kontrol edeceğim.
Yalnız oldukca agır bi meret bu sandalye.Bi aksilik çıkmazsa bunun izmire ulaştırılması konusunda yardımlarınızı talep edeceğim zira tek başıma altından kalkmam mümkün olmayacak.

Berkan
19-02-2011, 20:08
elimden geleni yaparım bende amca ve teyzem için

27sinde draglar yokmu zaten izmirde :soru: gidicek olanlar hem izmirden hem istanbul ankara vs.. toplanıp teslim ve ziyaret yapılabilir

makif84
19-02-2011, 20:15
elimden geldiğince bende bişeyler yapmak isterim

Ufuk
19-02-2011, 21:22

27sinde draglar yokmu zaten izmirde :soru: gidicek olanlar hem izmirden hem istanbul ankara vs.. toplanıp teslim ve ziyaret yapılabilir

Bir elin verdiğini öbür elin görmesin demişler.Bence öyle ulu orta gidilip 10 kişi ile baskın gibi olmamalı.1 kişi veya maksimum 2 kişi gitsin versinler.İnsanların da onuru kırılmasın .

Eren G.
20-02-2011, 23:35
Kim bilir bu halde bu kadar yardıma muhtaç kaç insan var daha etrafımızda, çok yakınımızda. Bende 50tl gibi bir rakam yardım yapabilirim keşke elimden gelsede daha fazla yardım yapabilsem ama bende lise öğrencisiyim.

yan53
20-02-2011, 23:41
yapılırsa benıde yazın 100 lira...

DaRkNeSs-
21-02-2011, 00:22
bende elimden geldiğince yardım etmek isterim. Başımızın gözümüzün sadakası olur.
buna sadaka demesek de insanlık görevi desek nasıl olur :)

Bir elin verdiğini öbür elin görmesin demişler.Bence öyle ulu orta gidilip 10 kişi ile baskın gibi olmamalı.1 kişi veya maksimum 2 kişi gitsin versinler.İnsanların da onuru kırılmasın .

hep beraber değil ama her şehirden bir kişi toplanıp 3-4 kişi gidilebilir..

bu aralar ciddi bir darboğazdayım ama bana ufak ve değersiz gelebilcek bi rakam bu iki insanın en azından bir günlük erzak ihtiyacını karşılar her ay bir haftalık erzağını karşılasam ne mutlu bana

tarkan biliyosun çarşı pazar sürekli alışveriş ediyorum işim gereği,erzak alma durumunda özellikle de manavlık bi malzeme durumunda bi ufak liste yap bana ben pazara gidince temin eder basmaneye aileye bırakırım
pazardaki esnaf da böyle şeylere hassas insanlar onlar da yardımcı olurlar bende olurum meyve sebze ihtiyaçlarını karşılarız hiç olmazsa..bunu her hafta olmasa bile ayda 2 kez yapabilirim...

sen bir liste oluşturursan bende elimden geleni yaparım yardım konusunda madem sandalye ihtiyacı kalmadı bu kısmını hallederiz...

leventrc
21-02-2011, 05:32
İlgilenen arkadaşlarımız neyin lazım olduğunu gördükleri zaman bildirirler..Daha sonra arkadaşların bilgilendirmeleri doğrultusunda neye ihtiyaçları varsa kesinlikle yardım etmek lazım...Bende elimden geleni yaparım...

ef186
21-02-2011, 05:35
Akülü tekerlekli sandalye şuan elimde.aküsü falan ayrılmış durumda.yarın birleştirip akünün durumunu kontrol edeceğim.
Yalnız oldukca agır bi meret bu sandalye.Bi aksilik çıkmazsa bunun izmire ulaştırılması konusunda yardımlarınızı talep edeceğim zira tek başıma altından kalkmam mümkün olmayacak.

guzel haber kontrol edebildinmi durum nedir ?

@tago
tarkan ne oldu son durum nedir konuyla alakali ?

Burak Kasim
21-02-2011, 05:50
Bizde burdan yardimci olabiliriz, sadece PM atmaniz yeterli hesap nosunu.

rodya
21-02-2011, 13:58
guzel haber kontrol edebildinmi durum nedir ?

@tago
tarkan ne oldu son durum nedir konuyla alakali ?

Dünden beri şarjda alet. Akşam hem denerim adam akıllı hem de resim falan eklerim. Ancak dediğim gibi ürünün ulaştırılmasında yardıma ihtiyacım var.

TaGo
21-02-2011, 14:46
Arkadaşlar bugün ailenin yanındaydım söz verdiğim gibi. Arkadaşlar içim parçalandı... Çok kısa olmakla beraber video çektim ayıp olmasın diede bunu yayınlamak amaçlı yapmadığımı söyledim. İnsanlar birkere çok düzgün insanlar. Sadece akülü arabaya takmışlar, "bir olsa çok rahat ederiz, herkes alırız dedi ama kimse getirmedi" diyorlar. Bende dedimki "akülü araç her ne olursa olsun halloldu, peki daha başka ne yapabilirim sizin için"... Sizce ne cevap almışımdır??

İnsanlar ne isteyeceklerini bile bilmiyorlar... "Çiçekyağı istersek alırmısın?" dediler yaaa. Düşünebiliyormusunuz, tek ama tek istedikleri çiçek yağı...

Artık konunun gerisini duyarlı arkadaşların yüreklerine bırakıyorum.

Rodya abi sendende müspet bir bilgi bekliyorum. Korgosunu osunu busunu düşünme abicim. Sen sadece hazır olduğunda haber ver yeter.

gurcell
21-02-2011, 14:51
Tarkan hocam o zaman para topluyoruz, parayı sana yolluyoruz. Sana zahmet, eğer işin yoksa güzelce alışveriş yapıyoruz.

Erzaklarını alalım, benim aklıma gelenler şunlar :

1 çuval fasulye , nohut vb. bakliyat
1 çuval pirinç
1 çuval un
en az 30 kilo deterjan
Şampuan, sabun vs.
1 çuval bulgur
4-5 teneke ayçicek yağı vb.
Giyecek alalım.

Fikri olan var mı?

Hadi para kimde toplanıyor ise hadi belirleyelim, ben 100 TL ile başlıyorum.

Rodya kardeş sandalyeyi nasıl alacağız senden? Kargo ile yolla desek bunu kasalayın, kutulayın vs. derler. En mantıklısı ambar bulup, izmire mal gönderen bir kamyona koyup yollamak.

hddsheriff
21-02-2011, 14:53
Tarkan hocam o zaman para topluyoruz, parayı sana yolluyoruz. Sana zahmet, eğer işin yoksa güzelce alışveriş yapıyoruz.

Erzaklarını alalım, benim aklıma gelenler şunlar :

1 çuval fasulye , nohut vb. bakliyat
1 çuval pirinç
1 çuval un
en az 30 kilo deterjan
Şampuan, sabun vs.
1 çuval bulgur
4-5 teneke ayçicek yağı vb.
Giyecek alalım.

Fikri olan var mı?

Hadi para kimde toplanıyor ise hadi belirleyelim, ben 100 TL ile başlıyorum.

toplu şekilde değil de aylık ihtiyaçları kadar bu yardımı yapsak her ay ? bozulma , kandırılıp elinden alınma gibi durumlar yaşamayalım.

TaGo
21-02-2011, 14:56
Ben dönem dönem takip ederim aileyi, o sorun değil. Tabiki birşey yapıp sonrada unuttum demek doğru değil. Çuvalla alınan ürürnlerin bozulma riski var dednildiği gibi.

Sandalye içinse benim çalıştığım ambar firması var. Sadece Rodya bey nasıl alınacağını söylesin.

gurcell
21-02-2011, 14:56
toplu şekilde değil de aylık ihtiyaçları kadar bu yardımı yapsak her ay ? bozulma , kandırılıp elinden alınma gibi durumlar yaşamayalım.

O çok zor olur, zaten aile ile ilgilenen Orhan bey var, gerekirse ona teslim edilir.

hddsheriff
21-02-2011, 15:00
O çok zor olur, zaten aile ile ilgilenen Orhan bey var, gerekirse ona teslim edilir.

biz üstümüze düşeni yapalım o zaman muhafaza kısmını düşünürüz.

gurcell
21-02-2011, 15:07
Arkadaşlar şimdi kim kaç lira verecek lütfen yazsın. Benim listemi copy paste yaparak ekleyin, ne kadar toplayacağımızı , buna göre aileye ne sunabileceğimizi belirleyelim :

Gurcell - 100 TL

hddsheriff
21-02-2011, 15:08
Gurcell - 100 TL
hddsheriff - 100 TL

SONE-R
21-02-2011, 15:09
Gurcell - 100 TL
hddsheriff - 100 TL
sone-r - 100 TL

gurcell
21-02-2011, 15:13
Beyler videoyu ilk postuma ekledim.

Gurcell - 100 TL
hddsheriff - 100 TL
sone-r - 100 TL

onursumer
21-02-2011, 15:19
Gurcell - 100 TL
hddsheriff - 100 TL
sone-r - 100 TL
onursumer- 100 TL

cetinkaya55
21-02-2011, 15:34
Gurcell - 100 TL
hddsheriff - 100 TL
sone-r - 100 TL
onursumer- 100 TL
cetinkaya55-100 TL

Burak Kasim
21-02-2011, 17:35
Gurcell - 100 TL
hddsheriff - 100 TL
sone-r - 100 TL
onursumer- 100 TL
cetinkaya55-100 TL
Burak Kasim - 100 TL
Oguzgkhn - 100TL

rodya
21-02-2011, 18:11
Videoyu izledim sinirlerim bozuldu.
Ben aksarayda otururken, dersanem çemberlitaştaydı.para yok pul yok anam iterdi sandalyemi aksaraydan çemberlitaşa.bilen bilir yokuştur da o yol.Bilirim nasıl bişey oldugunu..
Sandalye hazır arkadaşlar..Çalışır vaziyette.1 kere mi ne binmiştim üzerine.Birazdan dışarıda da denicem ne olur ne olmaz diye:)
Bikaç da resim çektim.Eklerim şimdi.
Bu arada nacizane tavsiyem dikkat çekici bir başlıkla yeni bir konu açılsın.Koca tt bunlardan çok daha fazlasını yapar..yapmalı..

Edit :

http://i52.tinypic.com/5po3d1.jpg

http://i54.tinypic.com/1zqfoqo.jpg

Ben şişli'de oturuyorum. İstanbulda bu konuyla ilgilenebilecek birilerini bulmak lazım.
Haftasonu yarışa gidecek birileri yardımcı olsa?Yavuz Abiyi bilgilendirilse o muhakkak bulur oraya gidecek bi araba

TaGo
21-02-2011, 19:17
Dostum senin bu yaptığının bir örneği yok. Bugün her yerde anlattım, bu sandalyeyi verecek olanda engelli bir vatandaşımız diye. İnsanların tek yorumu "böyle insanlar hala yaşıyormu?" şeklindeydi. Gerçekten allah razı olsun.

rodya
21-02-2011, 20:37
Arkadaşlar bu meretin sag tekeri dönmüyorum :(
Biraz döndü falan ama şimdi sol teker dönmesine rağmen sag tekerde tık yok.internetten baktım biraz motorda bi diş atması gibi bişey deniyor.
Ben bi şekilde baktırmaya çalışırım ama sstanbuldan yardımcı olacak bi arkadaş ya da direk izmirden baktırabileceğimiz bi yer olursa harika olur.İzmir olursa en azından yaptırdığımız yeri tembihler, ileride bi sorun çıkarsa da aynı kişinin ilgilenmesini saglayabiliriz.
Bence 3-4 bin lira vermek yerine bunu yaptırmak daha mantıklı zira cidden kullanılmadı hiç. Ama yok bu şekilde olmaz yenisini alalım denirse de ben de 100 lira ya da biraz üzerinde katkıda bulunurum.
yalnız cidden yeni bi başlık açılsın konuyla alakalı.Bu şekildeyken kimsenin dikkatini çekmiyor başlık.

Saygılar

TaGo
21-02-2011, 20:39
Yönetimden birinin el atması iyi olur. Şimdi başlık açmıyayım boşuna

Dragger
21-02-2011, 20:49
Simdi hesap no isini izmirden halledelim, sonucta erzak vs ordan alınacak istanbulda toplayıp oraya para göndermek mantıksız.

Tarkan sen bi hesap numarası ver detayıyla, o hesap numarası ile konuyu acayım ben.

Aydın kardesimizdeki tekerlekli sandalyenin tamiri ve nakliyesi icin de o konuda yardım talep ederiz.

Hesap nosunu yazıver direk baslatalım bu gece.

aliergun
21-02-2011, 20:51
50 lirada ben vermek istiyorum.

TaGo
21-02-2011, 20:53
Abi yardım etmek isteyen çok, allaha şükür çokta güzel. Ancak hesap nosu vermek çok ama çok töhmet altında bırakan birşey. Şöyleki arkadaşlarımız herkes yardım etmek istiyor baktığımızda 3-4 bin tl para toplanacak. Peki hesapta bu ayrıntıyı göremessek sıkıntı olmazmı? Hesap nosu veririm, ancak yatıran dekontunu burdan yayınlasın bence.

Dragger
21-02-2011, 20:59
Güven konusunda hicbir sıkıntı olacagını düsünmüyorum.

Senin dedigin gibi yatıran konuda dekont paylasabilir, sen de yatıran arkadasların detayını paylasabilirsin, o sekilde dengeleriz bence.

Tabiki seni de zorlamak istemeyiz, izmirden tanıdıgımız güvendigimiz baska bir arkadasımız da üstlenebilir.

Aileye bi hesap no actırsak diyecegim ama direk para yollamak pek hos olmaz zaten ihtiyaclarını da karsılayamayan bir aile. Paralarını kaptırmasınlar sonra.

TaGo
21-02-2011, 21:03
OK ozaman yarın hesap nosu vereceğim sabahtan. Sürekli olarakta "Hesap Hareketleri" çıktısını paylaşacağım. Ne olur kimse yanlış anlamasın, para pul konularından herzaman çekinmişimdir. Ancak madem girdik bir işe bari sonunu getirelim.

Bu arada İstanbuldaki aracı İstanbullu arkadaşlarımız bir zaahmet Aydın Beyden alsınlar ve işlevsel hale getirsinler. Ambar konusu sorun değil ben hergün ambarla istyanbuldan palet palet mal getiriyorum, gene getirtirim. Yeterki sorunsuz şekilde şu görevimizi bitirelim.

Eren G.
21-02-2011, 21:03
Gurcell - 100 TL
hddsheriff - 100 TL
sone-r - 100 TL
onursumer- 100 TL
cetinkaya55-100 TL
Burak Kasim - 100 TL
Oguzgkhn - 100TL
sSPAM- 50TL

TolgaEsentepe
21-02-2011, 21:07
Hepinizden ALLAH razı olsun..

Dragger
21-02-2011, 21:07
Ok kardesim yarın hesap nosu ile konuyu acalım, hayırlısı olur insallah.

Nakliye isi de halledildi varsayarsak sadece arabanın sıkıntısını cözmek kalıyor.

Onu da yaptıracak biryer buluruz, hallederiz.

mmustu
21-02-2011, 21:12

Simdi hesap no isini izmirden halledelim, sonucta erzak vs ordan alınacak istanbulda toplayıp oraya para göndermek mantıksız.

Tarkan sen bi hesap numarası ver detayıyla, o hesap numarası ile konuyu acayım ben.

Aydın kardesimizdeki tekerlekli sandalyenin tamiri ve nakliyesi icin de o konuda yardım talep ederiz.

Hesap nosunu yazıver direk baslatalım bu gece.

valla 27 sindeki yarışa zaten 2 araba gidiyoruz yarın bi görüşelim en olmadı nakliye işiniz biz çözeriz

hesap numarasını banada pm atın ;)

senna
21-02-2011, 21:16
Abi yardım etmek isteyen çok, allaha şükür çokta güzel. Ancak hesap nosu vermek çok ama çok töhmet altında bırakan birşey. Şöyleki arkadaşlarımız herkes yardım etmek istiyor baktığımızda 3-4 bin tl para toplanacak. Peki hesapta bu ayrıntıyı göremessek sıkıntı olmazmı? Hesap nosu veririm, ancak yatıran dekontunu burdan yayınlasın bence.

bankadan rica edip hesap dökümünü alabilirsin bence

EMG
21-02-2011, 21:17
Hesap no yazılsın da bende elimden gelen katkıyı yapiyim

Dragger
21-02-2011, 21:19
valla 27 sindeki yarışa zaten 2 araba gidiyoruz yarın bi görüşelim en olmadı nakliye işiniz biz çözeriz

hesap numarasını banada pm atın ;)

Katlanabilen birseyse biz götürürüz kanka, sıgdıramazsak da tarkan palet palet mal cekiyoruz demis...En kötü sizin sirketin bi kanalını ayarlarsın.

Bulusalım bi aydınla (rodya) görüselim bu haftaici.

mmustu
21-02-2011, 21:19
tarkancım bu forumda sana kefil olacak bir dünya adam sayarım kardeşim ;)

mmustu
21-02-2011, 21:21
Katlanabilen birseyse biz götürürüz kanka, sıgdıramazsak da tarkan palet palet mal cekiyoruz demis...En kötü sizin sirketin bi kanalını ayarlarsın.

aynen kankacım sığdıramayacağımız birşeyse ben bizim şirketten bi kanal çekerim :)

gurcell
21-02-2011, 21:22
Rodya sen kendi durumuna rağmen sandalyeni hediye ediyorsun ya... Yüce Allah'ım sana cenneti bu dünyada yaşatsın inşallah.

Dragger
21-02-2011, 21:26
Rodya sen kendi durumuna rağmen sandalyeni hediye ediyorsun ya... Yüce Allah'ım sana cenneti bu dünyada yaşatsın inşallah.

Amin insallah, en büyük sevabı isliyor helal olsun.

TaGo
21-02-2011, 21:29
Yavuzum, Muştum, Gürsel sağolun güveniniz için. Dediğim gibi o katlanmasa bile ambar ile bana 50m tl yi bulmaz gelmesi. Yalnız kutulaması güzel yapılsın. ***** ambarcılar mal taşımada çok özenli olmuyorlar. Yani işin İzmire gelmesini dert etmeyin siz. Yetreki sandalye faal çalışır duruma gelsin.

rodya
21-02-2011, 22:01

http://i54.tinypic.com/15bjh5.jpg
http://i54.tinypic.com/2wpv91v.jpg
http://i51.tinypic.com/27y8u3c.jpg

mmustu
21-02-2011, 22:04
kardeşim harbiden mübarek bi adamsın

TaGo
21-02-2011, 22:06
Kanka şunun servis mevzusunla bir ilgileninde, 1-2 güne bende olsun araç artık.

rodya
21-02-2011, 22:06
ya abartmayın abi
demim demim diyorum ama hepimiz aynı yolun yolcusuyuz axq :D
Hallolsun da gerisi önemsiz:)

Edit :

Normal kargo şirketleri götürmez muhtemelen.Çünkü cidden agır bi alet.Peder burdayken arabaya indir bindir sıkıntısını çözersem ben de istenilen bi yere getirebilirim.

mmustu
21-02-2011, 22:07
Kanka şunun servis mevzusunla bir ilgileninde, 1-2 güne bende olsun araç artık.

yarın yavuz gider bakar kanka çekerik bi ayar

rodya
21-02-2011, 22:09
yavuz abi beşiktaşta değil miydi?

mmustu
21-02-2011, 22:11
evet senin ev nerdeydi gülüm

rodya
21-02-2011, 22:13
okmeydanındayım ben.muhtemelen yarın akşam götürüp bırakabilirim ben

mmustu
21-02-2011, 22:18
yok be gülüm biz geliriz o tarafa

rodya
21-02-2011, 22:25
farketmez ben de bırakabilirim.özelden cep telefonumu yolluyorum.
allah hepinizden razı olsun

mmustu
21-02-2011, 22:27
tamam gülüm en olmadı ben yarın kardeşimi yollarım sana boşta zaten :D

hem fena elektronikçidir güzelce bakımınıda yapar :) bende mköydeyim

gurcell
21-02-2011, 22:30
farketmez ben de bırakabilirim.özelden cep telefonumu yolluyorum.
allah hepinizden razı olsun

Asil Allah senden razi olsun...

ulasoztas1
21-02-2011, 22:56
Rodya helal olsun dostum çok güzel bir davranış..
hesap numarası verildikten sonra yatırılan paralarla Rodya'nın sandalyesi tamir ettirilebilir ...

Dragger
21-02-2011, 23:14
Mustu yarın aksam bulusalım, bi de bagajı büyük bi araba ayarla benim arabaya girmez.

Bunu kimler tamir eder, onu da bi ögrenelim.

Normal sanayide yapılacak biseyse sanko sanayide falan birini bulursun mustu, olmadı baska yerlere sorarız.

Dragger
21-02-2011, 23:16
okmeydanındayım ben.muhtemelen yarın akşam götürüp bırakabilirim ben

Yok yok kardesim, biz geliriz.

Hatta cıkar bi yemek yeriz oturur sohbet ederiz.

Katlanınca da baya kücülüyormus, izmire giderken benim arabaya sıgmasa da grande puntoya sıgdırabiliriz belki. Olmadı bi cözüm buluruz zaten.

DaRkNeSs-
21-02-2011, 23:24
allah hepinizden razı olsun arkadaşlar
tarkan paslaşalım erzak konusunda ben de tecrübemi konuşturayım :D

S.Özeren
21-02-2011, 23:30
valla helal olsun durumu ayarlarsam bende yardımcı olmak isterim

leventrc
22-02-2011, 00:57
Helal olsun...Bende her türlü yardıma hazırım hesap no' sunu bekliyorum konuya...

mmustu
22-02-2011, 07:14
Mustu yarın aksam bulusalım, bi de bagajı büyük bi araba ayarla benim arabaya girmez.

Bunu kimler tamir eder, onu da bi ögrenelim.

Normal sanayide yapılacak biseyse sanko sanayide falan birini bulursun mustu, olmadı baska yerlere sorarız.

kankacım bugün rodya ile irtibata geçip teslim alacağım akşam gibi sandalyeyi.

önce bi ersin bakar :) o halleder bu işi :)

orhansah
22-02-2011, 08:38
hesap no belli oldu mu arkadaşlar acaba?

**rodya, Allah razı olsun senden

SekoLive
22-02-2011, 08:50
ben konuyu daha yeni görüyorum...

50tl de ben vermek isterim...

benide yazın hsap numarasını bulamadım postlarda birisi bana pm atar ise hesaba geçeyim

bu arada rodya senin gibi birisiyle aynı foruma üye olmak bile güzel ;)

imhotep
22-02-2011, 09:08
OK ozaman yarın hesap nosu vereceğim sabahtan. Sürekli olarakta "Hesap Hareketleri" çıktısını paylaşacağım. Ne olur kimse yanlış anlamasın, para pul konularından herzaman çekinmişimdir. Ancak madem girdik bir işe bari sonunu getirelim.

Bu arada İstanbuldaki aracı İstanbullu arkadaşlarımız bir zaahmet Aydın Beyden alsınlar ve işlevsel hale getirsinler. Ambar konusu sorun değil ben hergün ambarla istyanbuldan palet palet mal getiriyorum, gene getirtirim. Yeterki sorunsuz şekilde şu görevimizi bitirelim.

hesap actıgın bankanın internet subesını kullanırsan oradan butun dokumlerı alırsın bankaya gitmene gelmene gerekte kalmaz.

TaGo
22-02-2011, 10:05
Tarkan Ayter

TR26 0006 2000 2390 0006 6898 27 (IBAN)

Şube Kodu: 239 (Güzelyalı Şubesi)
Hesap No: 6689827

2 ayrı şekildede para yatırma imkanınız var. Sizden ricam yatırdığınız paranız ile ne yapılması istediğinizide belirtirseniz dahada gönlünüze göre bir iş çıkar.

SekoLive
22-02-2011, 10:08
abi hangi bankanın güzelyalı şubesi bu? onu belirtmemişsn

TaGo
22-02-2011, 10:15
Özür dilerim Garanti Bankası nın Güzelyalı Şubesidir

SekoLive
22-02-2011, 10:20
ben eft yaptım birazdan geçer hesabınıza.

imhotep
22-02-2011, 10:25
DEKONT T. GARANTİ BANKASI A.Ş.
Büyük Mükellefler Vergi Dairesi
Vergi No : 8790017566

HESAPTAN HESABA HAVALE
ŞUBE ADI : KAĞITHANE MÜŞTERİ NUMARASI : 5955319 HESAP NUMARASI : 721/6681305 İŞLEM TARİHİ : 22/02/2011 İŞLEM YERİ : INTERNET DÜZENLENME TARİHİ: 22.02.2011 IBAN:TR53 0006 2000 7210 0006 6813 05

SAYIN ÖZGÜR AYDIN

İMHOTEP ALACAKLI ŞUBE : GÜZELYALI ALACAKLI HESAP : 00239 / 6689827 TARKAN AYTER ALACAKLI IBAN : TR26 0006 2000 2390 0006 6898 27 KOMİSYON HESABI: 00721 / 6681305 IBAN:TR53 0006 2000 7210 0006 6813 05 MASRAF : 0,95 TL BSMV : 0,05 TL KOMİSYON TOPLAMI : 1,00 TL YALNIZ YüzTL.

SIRA NO : 2011-02-22-11.20.50.008483

TUTAR : - 100,00 TL

TaGo
22-02-2011, 10:32
Sağolun beyler. Zaman zaman sürekli buradan hesap hareketlerini yayınlıyacağım. Diğer hesaplarımın tamamı şirket hesapları olduğu için veremesdim. Buda az kullandığım kişisel bir hesabım. İnşallah allah yüzümüzü kara çıkarmaz.

orhansah
22-02-2011, 10:35
ben de birazdan geçiyorum

mmustu
22-02-2011, 11:21
aynen kankacım bende birazdan hallediyorum

moderatör arkadaşlar hesap numarasıda gelmiş yeni bir başlıkla toparlasak konuyu

Dragger
22-02-2011, 11:24
Ok simdi hallediyorum.

orhansah
22-02-2011, 11:28
evet yeni konu iyi olur

mmustu
22-02-2011, 12:02
Ok simdi hallediyorum.

45 dakka oldu nan açsana konuyu :D

Dragger
22-02-2011, 12:05
ok hallettim.

mmustu
22-02-2011, 12:06
sapık nereye açtın konuyu :D :D

Dragger
22-02-2011, 12:06
sus senin yüzünden oldu zaten, pm atmısın o an geldi.

Dragger
22-02-2011, 12:10
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/76564-techturkey-uyeleri-goreve-izmirdeki-yasli-ciftimiz-icin-yardim-kampanyasi.html