PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CD Çalar hatası.

hasan çağri
18-02-2011, 10:04
Dün akşam sağlık ocağına giderken çalışan cd çalarım bu sabah cd yi uzunca çevirdi çevirdi sonra okumadı error yazdı ekranda...

Muhtemelen okuyucuya toz falan geldi diye düşünüyorum. Temizleyici cd lerden alıcaktım ama sakın alma hepten aptal ediyo dediler ben bir sorayım bunu nerde çözebiliriz bir öğreneyim istedim en ucuz yolundan.

Teybin diğer bütün fonsyonları düzgün çalışıyor. Bir sürü cd ile denedim ama hep error yazdı çalmadı bu sabah itibari ile.

hasan çağri
18-02-2011, 19:56
Kimsenin cd calari okumamazlik etmiyo demekki bu aralar :)

VWci
18-02-2011, 20:18
Benimki de okumuyor. Çözüm bulamadım daha...

mert_leon
18-02-2011, 20:27
valla benim corollada arasıra yapıyor başka bir cd taktınızmı. benimkide çalarken içinden çıkardığım cdyi bidaha taktığımda çalmıyabiliyor. iyice silip tekrar takıorum okuyor.

mrtngn
19-02-2011, 00:16
Temizleme cdsi kullandım biraz işe yaradı ama öle ahım şahım bisey olmadı.Uzun süre okumama gibi bi şikayetim olmadı ama en kötü teyp sökülüp okuyucu temizlenir işe yaramazsa okuyucu değiştiriliyor diye biliyorum

Dragger
19-02-2011, 00:22
Gidip bi teypciye 5-10 lira verin kafasını temizletin mis gibi olur ;)

Kafa temizleyici cd falan hikaye onlar, hicbir isime yaramadı benim...

Ahmet K
19-02-2011, 23:23
aynı sorunu bende bazen yaşıyorum ama hep çok soğuk havalara denk geliyor.sabah erken saatlerde ve çok soğuk havalarda uzun süre teyp çalıştırılmadığında oluyor ısınınca düzeliyor.teybim pioneer ve "error 11" hata mesajını veriyor bununda nedeni netten araştırıp öğrendiğim kadarıyla lens yüzeyi tozlanması olabilirmiş.

rapture
19-02-2011, 23:27
aynı sorunu bende bazen yaşıyorum ama hep çok soğuk havalara denk geliyor.sabah erken saatlerde ve çok soğuk havalarda uzun süre teyp çalıştırılmadığında oluyor ısınınca düzeliyor.teybim pioneer ve "error 11" hata mesajını veriyor bununda nedeni netten araştırıp öğrendiğim kadarıyla lens yüzeyi tozlanması olabilirmiş.

soğuk havalarda hmmm lens bugu'mu yapıyor :beuj:

Kadyr
19-02-2011, 23:31
Teypciye verin temizlesin duzelmesse yrni kafa alirsiniz artik ama kafasi pahali olablir onceden bu isi yaparken vcd dvd nin yari fiyatiydi simdi bilmiyorum

hasan çağri
20-02-2011, 07:18
Valla hafta ici bir firsat yaratip gidip bakicam ins temizlemeyle gecer...

kv661
28-02-2011, 21:10
CD çaların gözünü değiştirt daha rahat edersin. CD gözü ortada olan cihazların TR'de ki klasik sorunu

hasan çağri
16-03-2011, 13:23
Evet son durum soyle :)
Servis 350 lira istedi onarimina :)

istanbul anadolu yakasinda guvenerek emanet edebilecegimiz kim vardir acaba?

Arabayi sattim ama soz verdim ben yaptiracam bunu diye. Arkadasla ofiste beraber calisiyoruz.

tdipower
16-03-2011, 21:49
içini açın lazerin kıyısında köşesinde minicik bir trimpot var focus ayarı o kayıyor genelde onunla hafif hafif oynarsanız düzelme ihtimali yüksek :)

hasan çağri
23-03-2011, 14:19
Sağolsunlar tampon için götürdüğümde söylemiştim 350 tl istediler bende yapmayın kalsın dedim. Arabayı aldığımda cd çalarım çalışıyodu :)

r1 bülent
26-03-2011, 21:22
CD player ını düzgün bir tamirciye götür gözünü temizlesin servisi boşver birinci seçenek lens tozlu ikinci seçenek tekrar kalibrasyon istiyor üç göz bitik güvendiğin birine söktür lensin model numarası üzerinde yazıyordur internetten araştırıp çok uygun fiyata bulabilirsin lens yüksek ihtimalle sonydir ama model numarası sana gerekli

putumku
30-03-2011, 02:27
temızletmekten baska carenız yok

HkN
31-03-2011, 20:07
BEnim SOny ile bir ik ikere serviste işlem yapıldı :D Uzun zamandır çalışmıyordu. Bende birşey için içini açtım. OKuyucu kısmını söktüm vede temizledim :D 1 senedir çalışmayan teyp cd okumaya başladı :D Kalitesini konuşturuyor :)