PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cit saxo ya turbo....

gökan
13-07-2007, 14:28
Bu Konuyu çok Istediğim Için Açtim Ve Herkes Düşüncesini Ve Bana Yardimci Olarak Yorumlar Yazsin ...ve Ben Arabami Seviyorum Ve Emek Harcamak Istiyorum Lutfen Bana Sat Gibisinden Laflar Etmezseniz Sevinirim..:dbana Yeter Benim Gozum Cok Yuksek Hplerde Deil:)belkide Bir Ilki Gercekleştiririm Aracim Saxo 1.4 I 75 Hp Komple Egzoz Ve Filtre Var :d
1.aracima Göre Piston Bulabilrmiyim
2 Aracima Turbo Uygulmasi Ile Kaç Hp Ve Bar Basabilir
3.fren Sisteminde Deişiklige Ugramak Lazimmi...
4.maaliyet Ve Kullanilan Parcalar Hangi Model Ve Marka Olabilir

Saygilar ....
http://img257.imageshack.us/img257/1346/98616157so5.jpg (http://imageshack.us)

senna
13-07-2007, 14:54
piston kol gibi parçalar customda olsa bulunur onlarda sorun olmaz yalnız olursa zaman sorunu olur custom parçaların üertimi bazen uzun sürebiliyo

yalnız turbo diilde mesela kapak elemanları işletim sistemindede iyileştirme yapılarak 170 190 hp değerlere rahatça ulaşılabilir yalnız tune güzel olsun

saxoların fren sistemini bilmiyorum performans olarak eğer iyileştirmelerden sonra yeterli gelmesse onlardada bi kaç düzenelememe gidilebilir

maliyet kullanılan custom parça çokluğu ile değişir tam net bi fiyat vermek biraz yanlış olabilir ama piston, kol manifold turbo piggyback falan derken 10bin ytlyi rahat geçer sanırım ama yinede emin olmamak lazım

Kaan
13-07-2007, 15:02
bence senin aracın için masraflı olur gibi gelior knka bana.Sen yürümek istiosun.Ucuz yöntemlerle bişeyler yap dicem ama olabilirse nos bas :D

C A N
13-07-2007, 15:04
10 bin ytl yi buluyor doğrudur

TAM35GNY
13-07-2007, 15:08
Olmaz diye bir şey yok ...
Gökhan Aguş bi arkadaşımızın 1.4 civicine greedy kit taktı gayet de güzel oldu saxo için kitler varmı bilemiorum ama olmaz diye bir şey yok nos ta olur turbo da paradan hbr ver...;)1.4 civice maliyeti tahminim 5000 dolar civarlarındadır..

Kaan
13-07-2007, 15:20
Erkin o turbo kiti yurtdışında 3500 dolar gibi bi fiyata getirdi 1.4civic için.Aşşa yukarı yine o fiyatları buldu ztn.

Bu sadece turbo ekipmanları.Pistonlar orjinal şuanda.

deathofacar
13-07-2007, 15:45
saxoların malzeme fiyatlarını (piston du koldu...) hondanın amerika fiyatlarıyla karşılaştırmayın. aynı malzeme için avrupa fiyatları amerikanın 2-3 katı ki saxo veya 106 için oralarda bişey yok

senna
13-07-2007, 16:04
saxoların malzeme fiyatlarını (piston du koldu...) hondanın amerika fiyatlarıyla karşılaştırmayın. aynı malzeme için avrupa fiyatları amerikanın 2-3 katı ki saxo veya 106 için oralarda bişey yok

firmaların custom parçalar için fiyatları belli

2-3 katı çok bulmaz motor avrupa alt yapılı olsada olmasada

deathofacar
13-07-2007, 17:04
firmaların custom parçalar için fiyatları belli

2-3 katı çok bulmaz motor avrupa alt yapılı olsada olmasada

jason racing super charger kit for k20
;amerika satış fiyatı 3000$, ingiltere fiyatı 5000£civarıydı yanılmıyorsam. bu bir örnek olabilir.

cem
13-07-2007, 17:19
Custom olur olmaz die bişi yok olur ölçlern falan ney ?

Aracima Turbo Uygulmasi Ile Kaç Hp Ve Bar Basabilir?

Bar arabana göre deil turbona göre basılır.

fren Sisteminde Deişiklige Ugramak Lazimmi...

Herşeyi yaparsın freneine bakarsın ona göre kendin karar werirsin.

maaliyet Ve Kullanilan Parcalar Hangi Model Ve Marka Olabilir?

Biraz kendinde araştırmalısın ama pek ucuz olcagını sanmıyorum ben .

He dersin orjinal piston kol kalsın ben turbo yapayım ne kadara saglıklı olabilir bilinmez
ama olmaz diye bişiyde yok.

gökan
13-07-2007, 19:36
teskkur ederım arkadaşlar yanı azda olsa yurusun ıstıyorum nos basmak aklımıza geldı ama saglıklı olurmu bılmıyorum turbo düşündum ama pıston orjınal olursa sakat gıbı olur yorumlarınızı beklıyorum arastırdım ıngılterde bayagı fıyatlar tuzlu başka yerdede yok buuygun fıyat sımdı arap ulklerınde arıyorum surıyede felan saxo parcası cok orda

Vts_Power
13-07-2007, 21:32
arabana uygun beyin bulabiliyosan piston ve kol sorun olmaz ihtiyacın olan enjektör ve ayar istiyosan konuşuruz msn den gökhan

JenGoO
14-07-2007, 13:28
Adana 'da bi usta 106 GTI ya turbo taktı butun parçalar custom, kafasına göre guzel yurudu ama hep sorun verdi 3.5 milyara mal etmişlerdi.yanlız sağlıklı olmadı..

demek istediğim şey şu gokancım arabanı seviorsun; ucuza kaçarsan sağlıklı bişe çıkacağını hiç düşünmüorum, kaliteli ve sağlam bişe istiyosan parayı dokeceksin kanka başka çaresi yok yani.

JenGoO
14-07-2007, 13:28
Ankarada Satılmış usta var onunla bi görüş, bu işlerin mucidi o dur bence..

TünayK
14-07-2007, 15:11
em temızı 4 mılyarı kıy cebıne satoya gıt ..garantılı turbonu yaptır gel...

gökan
14-07-2007, 18:34
hım evt bende zaten saGLIKLI BİŞİ OLSUN İSTERIM IKIGUNDE BIR BANA SORUN CIKARTRMASI BENIDE ESARSAR ZATEN:)TESKKUR EDERIM DÜŞÜNCELRINIZ İÇİN
JENGO DEDIGIN 106 YI BILIYORUM XSTE SANIRIM

senna
15-07-2007, 19:14
jason racing super charger kit for k20
;amerika satış fiyatı 3000$, ingiltere fiyatı 5000£civarıydı yanılmıyorsam. bu bir örnek olabilir.

ben kol piston gibi şeyler için konuştum s/c değildi bahsettiğim

JenGoO
15-07-2007, 19:41
hım evt bende zaten saGLIKLI BİŞİ OLSUN İSTERIM IKIGUNDE BIR BANA SORUN CIKARTRMASI BENIDE ESARSAR ZATEN:)TESKKUR EDERIM DÜŞÜNCELRINIZ İÇİN
JENGO DEDIGIN 106 YI BILIYORUM XSTE SANIRIM

yok olm ne xs i bildiğin gti

aklımda kalan spec ler :D

iveco turbosu
megane intercooler
oyma piston
orjinal kol
kapaktan traş
superchips
5. enjektör falan filan işte

gökan
17-07-2007, 16:46
bana ne parcalar lazım cıkam bulma ımkanı varmı ıkıncı el parcalar saglıklımı

SERKANS
18-07-2007, 22:07
Gökhan bence arabanı önce vts yap, daha sonra vts üzerinden yükle

Safak
18-07-2007, 22:37
Seninki 4 kapı 1.4 sanırım ?

Modifiye ye harcayacağın paraya Saxo VTS alarak mevcut gücü akabinde 120hp ye çıkarabilirsin.

OnurS
18-07-2007, 22:42
Turbo yapana kadar swap olayı daha ekonomik olmaz mı?Gerçi ondada yasal sorunlar çok...

efe-E
19-07-2007, 08:26
ya herkes gökhana aynısını söylüyor. git sat üstüne para koy vts al gti al falan.
ama adam aşık arabasına,üzerinde çok emek var e haliyle insanın içine sinmiyor satmak. kardeşim yukarda yazan doğru koy cebine 3-4 milyar.Powered by Sato Power ol gel.

cem
19-07-2007, 17:31
ya herkes gökhana aynısını söylüyor. git sat üstüne para koy vts al gti al falan.
ama adam aşık arabasına,üzerinde çok emek var e haliyle insanın içine sinmiyor satmak

Eheh koyalım bakalım gökhanın önüne bi vts temiz , al bunu diyelim yok ben kendi 1.4 arabama turbo yapcam diycek ölemi bırakın bu işleri ya .

Vts , gti alacak durumu yok desene.

Neyse turbo olursun inşallah gökhan :) Bekliyoruz :icon_tup:

gökan
19-07-2007, 22:39
Eheh koyalım bakalım gökhanın önüne bi vts temiz , al bunu diyelim yok ben kendi 1.4 arabama turbo yapcam diycek ölemi bırakın bu işleri ya .

Vts , gti alacak durumu yok desene.

Neyse turbo olursun inşallah gökhan :) Bekliyoruz :icon_tup:

evet önüme vts versende istemıyorum ...durumum kimseyi alakadar etmz herkes işine baksın...boş yorum atmayın bşta yazdım sat mat yorum varsa duzgun alırım

Kaan
19-07-2007, 22:43
evet önüme vts versende istemıyorum ...durumum kimseyi alakadar etmz herkes işine baksın...boş yorum atmayın bşta yazdım sat mat yorum varsa duzgun alırım

ben pek zannetmiorm az once arabada VTS diye bağırınıordun.Atar yapılcak bir durum yok yani.

gökan
19-07-2007, 23:18
..........................

TAM35GNY
20-07-2007, 09:39
Erkin o turbo kiti yurtdışında 3500 dolar gibi bi fiyata getirdi 1.4civic için.Aşşa yukarı yine o fiyatları buldu ztn.

Bu sadece turbo ekipmanları.Pistonlar orjinal şuanda.

Aksini iddia etmedim ;)Motoru stock deil de demedim...

gökan
20-07-2007, 10:16
www.saxosportsclub gayet başarılı tubolar var arastırmayı yapıyorum

Kaan
20-07-2007, 13:15
noldu turbolamıyon mu şimdi?

efe-E
20-07-2007, 13:33
sen merak etme,duyarsın yakında ne olup ne bittiğini kabakulak kankalarından...

gökan
20-07-2007, 13:37
ben bu konuyu acarken hiç bızaman yapcam etcem ortalıgı yıkcam dıye acmıyorum ben bana kalkıp yok vts al sat...arkadaşlar benle polemık yaratmayın madıdı durumum hakkındada kımse yorum yapmazsa sevınırım ... kımseye kalmamış benım turbo yapmam yada yapmama herkes kendınden sorumlu vts hayalımdı eevt ama ıstemıyorum o arabayı surya adam gıbı yorum atcak ınsanalr varsa saygı duyarım yok atılmıcaksa varsın kılıtlensın kafam bozulcak...

Safak
20-07-2007, 13:46
ben bu konuyu acarken hiç bızaman yapcam etcem ortalıgı yıkcam dıye acmıyorum ben bana kalkıp yok vts al sat...arkadaşlar benle polemık yaratmayın madıdı durumum hakkındada kımse yorum yapmazsa sevınırım ... kımseye kalmamış benım turbo yapmam yada yapmama herkes kendınden sorumlu vts hayalımdı eevt ama ıstemıyorum o arabayı surya adam gıbı yorum atcak ınsanalr varsa saygı duyarım yok atılmıcaksa varsın kılıtlensın kafam bozulcak...

Konuyu aracımı turbo yapmak istiyorum ne yapmalıyım diye açsaydın samam hiçbirimizin sana VTS al diyeceğini.

Ayrıca daha yumuşak konuşmalısın, kimse seni maddi durumundan ötürü rencide etmek ya da arabandan soğutmak için değil daha mantıklı olacağı için VTS diyor. VTS alabilirsin diyen birine, Hayır VTS almak istemiyorum dersen olur biter. Tutup boş akıl vermeyin vs...gerek yok. Bunuda söylemek bana düşmez di arabaya yapacakların yanından konuşmasınıda öğrenmen gerekecek burada.

Kaan
20-07-2007, 13:48
sen merak etme,duyarsın yakında ne olup ne bittiğini kabakulak kankalarından...

bana bak ağzını topla velet sen kime kabakulak diyorsun?

Kaan
20-07-2007, 13:53

Senide anlamıyorum gökan.Bana yaptığın hareket dün aksam çok yanlıştı onuda söyleyim sana.Cemden alıntı yapıpta yazdığın şeyde saçma cem orda baska bişey kastetmeye çalıştı bunuda söyleyim sana.

TAM35GNY
20-07-2007, 13:57
rezil etmeyin kendinizi

gökan
20-07-2007, 13:57
Konuyu aracımı turbo yapmak istiyorum ne yapmalıyım diye açsaydın samam hiçbirimizin sana VTS al diyeceğini.

Ayrıca daha yumuşak konuşmalısın, kimse seni maddi durumundan ötürü rencide etmek ya da arabandan soğutmak için değil daha mantıklı olacağı için VTS diyor. VTS alabilirsin diyen birine, Hayır VTS almak istemiyorum dersen olur biter. Tutup boş akıl vermeyin vs...gerek yok. Bunuda söylemek bana düşmez di arabaya yapacakların yanından konuşmasınıda öğrenmen gerekecek burada.

ya sana sureklı aynı seyı derlerse naparsın ...bunu bana sölermısn yada senın bılmedıgın belkı bana gelen laflar var konuyu belkı tam bılmıyosun ben kıme nasıl davrancagımı ıyı bılıyorum konumu dagıtmayın böle kalkıp bana nasıhat vermeyın konuma yazın olurmu...insanların bı sabır haddı var benımkı dolmuş kusura bakma

Kaan
20-07-2007, 13:59
Kimsenin kimseyi rezil ettiğini düşünmüyorum ben.Burası bir forum paylaşım yeri herkez fikirlerini paylaşmak durumunda.
İsteyen istediğini yapabilir arabasına herkez özgür ben sadece fikir veririm herkez gibi saygı duyup duymamak fikir isteyene düşer.
En yakın dediğimiz arkadasımız bile bize böyle yapıyorsa Ceme bana ayıp derim.

gökan
20-07-2007, 14:00
Senide anlamıyorum gökan.Bana yaptığın hareket dün aksam çok yanlıştı onuda söyleyim sana.Cemden alıntı yapıpta yazdığın şeyde saçma cem orda baska bişey kastetmeye çalıştı bunuda söyleyim sana.

bak kaan kaç senedır arkadaşız ama senı bı huyun var sana sölıyım ben onu ...bibok oldumu sureklı ya yol alın hadı yuru ya senın kımse kahrını cekmez sana sölıyım bıraz arkdaşlık dostluk ogrnın hersey laf sokmakla hersey laf sölemekle olmaz kaan bıraz sız saygılı olun bende olurum ama kalkıpta bana ne yol al dıyebılırsın nede başka bişi senı alttan almak zorunda deılım ....kapatın konuyu yeter derdım bana yeer kımsele ugrasamam:mad:

efe-E
20-07-2007, 14:01
bak kaan kaç senedır arkadaşız ama senı bı huyun var sana sölıyım ben onu ...bibok oldumu sureklı ya yol alın hadı yuru ya senın kımse kahrını cekmez sana sölıyım bıraz arkdaşlık dostluk ogrnın hersey laf sokmakla hersey laf sölemekle olmaz kaan bıraz sız saygılı olun bende olurum ama kalkıpta bana ne yol al dıyebılırsın nede başka bişi senı alttan almak zorunda deılım ....kapatın konuyu yeter derdım bana yeer kımsele ugrasamam:mad:

tamam gökhan msnden konuşun,bunca senelik arkadaşsınız,burda söylenmez bunlar.

Kaan
Haa bide bu arkadasların çoğu hergün yüzyüze konustuğumuz insanlar ayıp diyorum sadece.Baskada birşey yazmıyıcam.Hepinize sevgiler.

tool
aferin size gencler..