PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banka ile ilgili yardim!

Time-R
20-02-2011, 14:33
Arkadaslar bildiginiz uzere kredi ve banka kartlarimizdan 6 ayda bir aidat kesiliyor 40 - 45 TL, birkac kart olunca dogal olarak 100 - 150 TL 6 ayda bir aidat oduyoruz.

Bu aidatlarin geri alinabildigini duymustum, icimizde bu aidatlari geri alan var mi? aldiysaniz nasil aliniyor yardimci olur musunuz arkadaslar? tek kart oluncada koyuyor, 3 kart olunca daha fazla koyuyor.

Ahmet_28
20-02-2011, 14:59
banka müşteri hizmetlerini arar biraz cırlarsan :D kredi kartına bonus,chip para v.s olarak geri yuklerler.bende 4-5 bankanın vardı bende hepsine ödemek istemedim ve iptal ettirdim sadece 1 tane ayırdım limiti en yuksek olan ve en sık kullandığımı.şahsi fikrim en güzeli böylesi

Günkut
20-02-2011, 15:04
sametim fesatlın yapman lazım panpa ara müşteri hizmetleri ayarlarlar sonra :D

Time-R
20-02-2011, 15:24
Temsilcilerle gorustum fakat birsey yapamazsiniz konu ile ilgili diyorlar arkadaslar :S Aslinda bi cozumu var ve bunu bulsak hepimizin isine yarar.

Cimmeria
20-02-2011, 16:13
bu isin cozumu biraz carlamak biraz risk almak. Eger o kart uzerinden cok fazla islem yapiyorsaniz ve limitiniz yuksekse geri iade edebiliyor bankalar ama cok yuksek degilse genelde geri iade etmiyorlar.

hakan48
20-02-2011, 18:44
ilgili bankanin elefon bankaciligini ara kart ucreti veya uyelik ucreti iptali ile ilgili basvuruda bulunmak istedigini sole engec 2-3 gun icinde parayi kartina iade ediyolar ben ekstrede gordugum an arayip iptal ettiriyorum ama geriye donuk hic yapmadim su an sadece hesap isletim ucreti uzerine yogunlastim paartesi bankayla onuda konusucam nasil iptal ettire blirim diye bakalim iste o geriye donuk olucak ciddi paralar yil icine vurdugunda

bluestain
20-02-2011, 20:10
tüketici mahkemesine dava açıyorsun hemen sonuçlanıyor geriye dönükte alabiliyorsun yanlız aidatların kesildiği aya ait ekstreleri bulman lazım eğer ekstreler elinde yoksa bankalardan dilekçe vererek belli bir ücret karşılığı bütün ekstrelerini çıkarttırabilirsin ekstre başı 7.5 tl istiyorlar sanırım, biz kayınvalidemin iki kartı için geriye dönük aldık ekstreler elimizde mevcuttu.
kesinlikle bu işin peşini bırakmayın tefecilere paranızı yedirmeyin

fastchild
20-02-2011, 22:42
abi kartın limitine ve senin işlem sıklığına göre değişir

babamın 15 tıllık yapıkredi gold kartının(aidatı daha yüksek) limiti 2.800 ve taksiye düzenli hergün mazot alır ay sonu rahat 2500 lira gibi meblalar ellerimin arasına bankamatiğe kayardı
babam bankada otururken müşteri temsilcisiyle muhabbet esnasında bu konu çıktı babam iptal edilmesini istiyorum kapatırım hesaplarımı diye zarf attı temsilci iptal ediyorum aidatınızı dedi
hatta yılbaşını az geçmişti o ödediğimiz aidatıda kontör olarak telefonuma bile attı