PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdisi Ilac konusunda Acil Yardim ....

ef186
20-02-2011, 21:58
Arkadaslar turkiyede bulunmiyan fransa ve belcikada satisinin yapildigini ogrendigimiz doğal vitamin türü olan bir ilacla ilgili acil yardima ihtiyacimiz var .
Cok yakin bir aile dostumuzun kanser olan babasi icin aramaktalar .(ucreti dahilinde bulabilecek alabilecek kargolayabilecek yada bunlardan herhangibirini yapabilecek arkadaslardan haber bekliyoruz )

ilacin ismini asagida yaziyorum amerikada bulamadik ama diger avrupa ulkelerinde olan arkadaslar yardimci olabilirse cok iyi olur .

TRABECTEDİN - YONDELİS

PHARMA MAR

Ludacris
20-02-2011, 23:40
bu ilaç herhangi bi eczaneden direk temin edilebiliniyor mu ?
öyle ise yardımcı olmaya çalışırım belçikada hastanede çalışan yakınım var.

edit- ilaç hakkında detay doz vs. bilgi verirsin

gsi_club
20-02-2011, 23:44
ben belçika da yasiyorum.elimden geleni yapmaya çalisirim.

TRABECTEDİN - YONDELİS
PHARMA MAR
ilacin ismi bu sekildemidir?

yarin eczaneye gider sorarim duruma göre size hbr veririm.

BoraRS
21-02-2011, 00:09
Ben işim gereği ara ara yurtdışına çıkıyorum. Önümüzdeki 1 ay içinde Polonya seyahatim var gözüküyor. Onun dışında iş yerinden birçok arkadaşım sürekli gidip geliyorlar. Onlara getirtme şansımız olabilir.

Bu arada bir iki araştırma yaptım ve şu firmaların sattığını buldum;

Pharmacy, Online Pharmacy, Pharmacy Online UK, Internet Pharmacy, Internet Chemist - Pharmacy2U.co.uk (http://www.pharmacy2u.co.uk/search.aspx)

Bu adamlar zaten Johnson & Johnson ile bu ilacın üreticileriymiş. Birçok ülkede dağıtım yapma iznini de almışlar.
PharmaMar - Healthcare professionals - Products - Yondelis (http://www.pharmamar.com/yondelis.aspx)

Yanlız ilginç şekilde birinci verdiğim linkteki firmanın satış fiyatı ilacın içeriğini ve ederini bilmediğim için çok yüksek geldi bana. Bir de detay bilgi var. Mutlaka doktor reçetesi istiyorlar. Reçete olmadan parasıyla bile vermiyorlar.

BoraRS
21-02-2011, 00:10
Araştırdığım kadarı ile ilacın adı Yondelis Trabectedin. İlacı üreten ve pazarlayan şirketin adı da Pharma Mar.

doush
21-02-2011, 00:13
Geçmiş olsun ne kanseri acaba kendisi ? Babam kolon kanseri de, ilaçları merak ettim.. Onun içinse doktora sormak isterim..

ef186
21-02-2011, 01:12
Ulkelere gore satis sartlari degisiklik gosterebiliyor tabi o nedenle hangi ulkede recete hangi ulkede recetesiz olarak satilabiliyor bilemiyorum .
Bana verdikleri isim bu dozu hakkindaki bilgiyide yarin eklerim buraya .
Fiyati ile ilgili bir bilgim yok ama kanser ile ilgili oldugu icin ucuz olmamasini garipsemedim acikcasi ....

Sizden gelicek haberleri bekliyorum arkadaslar ilginiz alakaniz icin cok tesekkurler .

BaDCaT
21-02-2011, 02:28
Kargo ile gelmesi için doktordan ilaçı istediği reçete gerekiyor yoksa gümrükten ilaçlar geçmiyor malesef ayrica supplementler içinde bu geçerli..Eğer ilaci bulamazsaniz alternatiflere bakmak lazım sanirim araştırdığım kadariyla anti tümör ilacı ve muhtemelen Türkiye'de eşdeğer başka firmalar tarafından üretileni vardır doktorunuzun söylemesi gerekir...

ef186
21-02-2011, 16:09
guncel arkadaslar

Diyadin
21-02-2011, 16:13
Pm attım.

07LB726
21-02-2011, 16:17
Turkıyede eşdeğer bazı ilaçlar var bunlar içeriği aynı ama sadece isimleri farklı muadil ilac bunlar olursa istediğin kadar istediğin yere gönderebilirim kardeşim
geçmiş olsun bu arada allah kımsenın başına vermesın ama ben hastanede çalışıyorum bizim depocu arkadaştan rıca ettım bırazdan yazarım neler olduğunu doktora sorarsınız.

Shadow_Dancer
21-02-2011, 16:38
Abi bende bi bakınayım bişe çıkarsa haber ederim. uzak doguda felan varsa oralarada bakarız.

ef186
21-02-2011, 19:21
Pm attım.

cevapladim

Turkıyede eşdeğer bazı ilaçlar var bunlar içeriği aynı ama sadece isimleri farklı muadil ilac bunlar olursa istediğin kadar istediğin yere gönderebilirim kardeşim
geçmiş olsun bu arada allah kımsenın başına vermesın ama ben hastanede çalışıyorum bizim depocu arkadaştan rıca ettım bırazdan yazarım neler olduğunu doktora sorarsınız.

bir bilgi varmi ?

Abi bende bi bakınayım bişe çıkarsa haber ederim. uzak doguda felan varsa oralarada bakarız.

eyvallah sonerim

gsi_club
21-02-2011, 19:26
kusura bakmayin bütün gün yogundum eve geldim bir hizla siteye ugrayip ilacin adini yazip eczaneye gittim.oradaki çalisan adam arastiracagini ve bana yarin cvb verecegini söyledi.
siz bana telefon numaranizi öm olarak yazin bana hbr gelince iyi veya kötü direk sizinle iletisime geçerim.

Ludacris
21-02-2011, 21:53
ilacın aciliyet durumu nedir ? 2 ay sonra gelse mesela
detay verirsen yardım etmemiz daha kolay olacaktır

ef186
21-02-2011, 23:21
kusura bakmayin bütün gün yogundum eve geldim bir hizla siteye ugrayip ilacin adini yazip eczaneye gittim.oradaki çalisan adam arastiracagini ve bana yarin cvb verecegini söyledi.
siz bana telefon numaranizi öm olarak yazin bana hbr gelince iyi veya kötü direk sizinle iletisime geçerim.

0554 400 8009 benim numaram bir sms yollarsaniz ben sizi ararim bilgi icin
ilgin icin cok tesekkurler .

ilacın aciliyet durumu nedir ? 2 ay sonra gelse mesela
detay verirsen yardım etmemiz daha kolay olacaktır

Suan ariyoruz nekadar erken okadar iyi sonucta ***** bu hastalik neyazikki pek yerinde durmuyor :(

ahk
22-02-2011, 07:43
ilaç için para vermene bile gerek yok türkiye'de bulunmayan ve kullanılması gerekn her ilacı devlet ödüyor ve getirtiyor.
bunun için yapman gereken :
TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ (http://www.teb.org.tr/?modul=italilac&detay=ii_basvuru)
bu sayfayadaki gerekli belgeleri toplamak.
Eğer ki ellerinde varsa hemen yoksa ilacın aciliyetine göre kargo çeşitleriyle temin ediliyor ve adresine kargolanıyor.

Tabi bu arada takılırsan ya da yardım ihtiyacı olursa arayabilirsin.

BoraRS
22-02-2011, 08:26
Haftaya Polonyadayım. Oradan Romanyaya geçeceğim. Mutlaka etraftaki eczanelere bakıp soracağım. İnşallah birinden birinde yakalarız.

ef186
22-02-2011, 12:45
ilaç için para vermene bile gerek yok türkiye'de bulunmayan ve kullanılması gerekn her ilacı devlet ödüyor ve getirtiyor.
bunun için yapman gereken :
TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ (http://www.teb.org.tr/?modul=italilac&detay=ii_basvuru)
bu sayfayadaki gerekli belgeleri toplamak.
Eğer ki ellerinde varsa hemen yoksa ilacın aciliyetine göre kargo çeşitleriyle temin ediliyor ve adresine kargolanıyor.

Tabi bu arada takılırsan ya da yardım ihtiyacı olursa arayabilirsin.

Hemen inceliyorum kanka

ef186
22-02-2011, 12:46
Haftaya Polonyadayım. Oradan Romanyaya geçeceğim. Mutlaka etraftaki eczanelere bakıp soracağım. İnşallah birinden birinde yakalarız.

Insallah ....

ahk
22-02-2011, 13:15
Hemen inceliyorum kanka

ararsan yardımcıda olurlar ayrıca sağlık güvencesi varsa ücretsiz ;)

ef186
22-02-2011, 13:27
saglik guvencesi var karsilarmi edermi bilmiyorum. eger karsilamiyorsa sigorta , parasini odeyerek te getirtebiliyorlarmi ?

ahk
22-02-2011, 14:01
burası sigorta değil türk eczacıları birliği (TEB) ithal ilaçları ihtiyaç halinde yurt dışından temin ediyor büyük ihtimal sgk karşılıyordur. Karşılamıyorsa da ücreti ile alabiliyorsun....