PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : anfi için yardım

_agr_
23-02-2011, 23:15
Pioneer TS-W308F 30cm Subwoofer

Maksimum Giriş Gücü 1.000 W .
Nominal Giriş Gücü 300 W .
Empedans 4Ω .
Frekans tepkisi 20 - 2,100 Hz .
Hassasiyet (1W/1m) 84,6 dB .
Woofer büyüklüğü 30 cm .
Woofer materyali Interlaced Basalt / Aramid Fibre Reinforced IMPP Composite Cone .
Ses bobin türü Single (4Ω) .
Ses Sarma bobin türü Aluminium .
Terminaller DIN-shaped .
Surround Dual Layer Urethane Surround .

özellikleri boyle olan bi wooferdan ikitane bagaja koymak istiyorum

aracım astra h hb bitişik bi kabin gordum nette wooferları ona monte ettirip oyle koymayı düşünüyodum ama biraz dolasınca forumda işin biraz tefarruatlı oldugunu gordüm
1. sorum nasıl bi anfi almalıyım 300-350 yı gözden cıkardım
2. sorum bazı tesısatlarda tüp gibi bişi var uzerinde sureklı değişen rakamlar falan var onun ne işlev gördüğü merak ediyorum eger iki anfi alınması gerekirse bi anfi bide o tüpten alınıp anfiyi teke düşüre biliriz
3. astranın orjinal cd calarının yerıne oturacak uygun fiyatli bi ekran varmıdır. 700-800 civarı bişi navigasyonsuz

badboy
23-02-2011, 23:32
Soundmagus x 402 tavsıye ederım.

rnler (http://www.soundmagus.com.tr/urun_amplifikator/big.asp?id=924)

Bahsettiğin subwooferıda rahatlıkla besler.Tabi tek woofer için geçerli ayrıca belirtiyim.

A.Cem
24-02-2011, 11:10
1. Ses sisteminde önemli olan nominal yani sürekli güç, bir diğer değişle RMS'tir. Yazdığınız özelliklerdeki cihaz 300 RMS. İki tane kullanacağınız için almayı düşündüğünüz amfi 2 kanala 300 er rms verebilmelidir. Önce bu wooferin tek bobin mi çift bobin mi olduğunu öğrenin. Ayrıca bobin dirençlerini de öğrenin. Muhtemelen bu woofer çift bobin ve her bobin 4 ohm. Paralel bağlamada 2 ohm olur, dolayısı ile 2 tane 2 ohm da 300er rms çıkış verebilecek bir amfi almalısınız. Amfilerin özelliklerinde yazar köprü modda 2 x 300 rms @ 2 ohm gibi.

2.Tüp gibi şey dediğiniz kapasitördür, almanız iyi olur aracınızın aküsünün ömrünü uzatır, amfiye giden elektriğin daha düzgün olmasını sağlar. Almazsanız birşey olur mu, olmaz. Sadece akünüz 5 yıl gideceğine 4 yıl gider mesela. Bir de bass her vurduğunda aracınızın göstergeleri, farları gibi ışıkları zayıflar. Almanızı tavsiye ederim, 2 farad işinizi görecektir. İlerde sistemi büyüteceğim diyorsanız 5 farad da olabilir.

3. Var tam markası şu an aklımda değil ama bire bir astra h için üretilmiş bir model vardı ekranlı. Ancak fiyatı 700 800 den fazladır.

_agr_
24-02-2011, 22:29
pıoneer ın ekranları ın dash olan urunlerı var onları düşünüyorum

sağlıklı bi tesisat ıcın kapasitor şart diyosunuz

anfi olarakda 2x300 rms cıkıs veren anfilere bakmalıyım tşk ederim

ENGean
24-02-2011, 22:49
dostum pıonner ın F serısı bassları kabınde calmaz ıstedıgın sesı alamazsın.onlar free aır basstır.
elımde mono anfı war bılgın olsun dusunursen msj at goruselım.
sierra sra-1200d mono anfı