PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel 2004 1,7 dti & 1,3 Crdi

ChtArdARSL
24-02-2011, 18:11
Merhaba,

Golf mk1 sattım hayırlısı ıle opel corsa tek kapı alamayı dusunuyorum,fakat motorları konusunda kararsızım benım ıcın dayanıklılık ve performans onemlı olan sızce hangısını almalıyım 1,7 ve 1,3 dezavantajları nedır?

Aldıgımda yapılacak olanlar,

Duz boru
Son susturucu
Blow off
Chıp

Baska ne yapılabılır?

Not:1,7 ısuzu japon - 1,3 fiat sanırım

Edir:Ruhsatta hususi olarak gecicek aldıgım arac..

R.I.P
24-02-2011, 18:23
stock halde ekonominin keyfine vararak veya sadece bu dediklerinle çok aşırı beklenti olmadan kullanırım derseniz cdti derim.
2004 cdti da çıkması muhtemel problemler :
*direksiyon kutusu tıkırtı yapabilir sadece ses yapar keyfi bir masraftır
*mazot pompasının oringlerinin değişmesi gerekebilir 150-250 lira masrafı vardır masraf tutanda işçiliği.eğer yaptırmazsanız sabahları geç çalışma yapar
*arka amortisörler kışın bazen gıcırtı yapabiliyor bütün burçların vs yağlanmasıyla problemden kurtulanda var tekrar yaşayanda var
bunların haricinde yakıt tüketimi konusunda oldukça memnun eder bakımlarının benzinli bir corsadan farkı yok
5w-40 tam sentetik yağ 60 lira 10-15 lira yağ ve hava filtresi 25 lira ufi marka mazot filtresi şeklinde bakımı tutar.alacağınız araç van olacağı için tek sıkıntı her sene muayene olması.vergisi öyle çok fazla değil 140 küsür lira ödedim 2004 vectra 1.6 ile aynı yani.
koltuklu camlı bişeyler düşünüyorsanız kesinlikle ruhsata işli ve ruhsatta 4-5 kişi olarak işli olması arkalarda da 2-3 tane emniyet kemeri olmasına dikkat edin.

levent
24-02-2011, 18:26
1.7 dti da kırsal motorin kullanabilirsin ek olarak, daha performanslıdır ama şanzımanları kısa 200 gibi 5 bitiyor diye biliyorum emin olmamakla beraber.

ChtArdARSL
24-02-2011, 18:49
stock halde ekonominin keyfine vararak veya sadece bu dediklerinle çok aşırı beklenti olmadan kullanırım derseniz cdti derim.
2004 cdti da çıkması muhtemel problemler :
*direksiyon kutusu tıkırtı yapabilir sadece ses yapar keyfi bir masraftır
*mazot pompasının oringlerinin değişmesi gerekebilir 150-250 lira masrafı vardır masraf tutanda işçiliği.eğer yaptırmazsanız sabahları geç çalışma yapar
*arka amortisörler kışın bazen gıcırtı yapabiliyor bütün burçların vs yağlanmasıyla problemden kurtulanda var tekrar yaşayanda var
bunların haricinde yakıt tüketimi konusunda oldukça memnun eder bakımlarının benzinli bir corsadan farkı yok
5w-40 tam sentetik yağ 60 lira 10-15 lira yağ ve hava filtresi 25 lira ufi marka mazot filtresi şeklinde bakımı tutar.alacağınız araç van olacağı için tek sıkıntı her sene muayene olması.vergisi öyle çok fazla değil 140 küsür lira ödedim 2004 vectra 1.6 ile aynı yani.
koltuklu camlı bişeyler düşünüyorsanız kesinlikle ruhsata işli ve ruhsatta 4-5 kişi olarak işli olması arkalarda da 2-3 tane emniyet kemeri olmasına dikkat edin.

Hususi olarak gecıcek ruhsatta sadece yazdıklarımı dusunuyorum performans beklendım pek yuksek degıl olursa eger turbo vs buyute bılırım..

1.7 dti da kırsal motorin kullanabilirsin ek olarak, daha performanslıdır ama şanzımanları kısa 200 gibi 5 bitiyor diye biliyorum emin olmamakla beraber.

Kırsal artık kalktı malesef hemen hemen hıcbıryerde yok gıbı ıst mk1 den bılıyorum son hız benım ıcın cok onemlı degıl vıtes gecıclerı serı olsun yeterlı

A.Cem
24-02-2011, 18:54
1.7 daha gürültülü, yakıt hemen hemen aynı, 1.7 motor isuzu olduğundan bayağı dayanıklı. 1.3 dediğin gibi multijet motor. Eger yükleyeceksen 1.7 chip turbo büyütme gibi işlemlerde daha iyi cevap verir. 1.3 ün hoşuma giden tek yanı ön ve arka tamponu. Bir de yanılmıyorsam 1.3 ün konsolunda ekran var 1.7 de yok.

Sonuç olarak ben alacak olsam öncelikle 1.7 alırım ama temiz bi 1.3 gelirse iyi fiyata, 1.3 ü alırım.

omR35
24-02-2011, 18:57
Hususi geçicek ise 1.7 dti. 1.3 cdti ler ticari van olarak geçtiğinden sonradan cam koltuk da yapılsa hususi yapılamıyor.Her sene muayene , yüksek vergi vs.

ChtArdARSL
24-02-2011, 19:00
Bende oncelıkle 1,7 dusunuyorum fakat rengı yok hep beyaz hep beyaz :(

1,3 gri kırmızı war bırde makyajlı gercı onlar sorun degıl ama renk..

A.Cem
24-02-2011, 19:02
1.7 de kırmızı var ama çok nadir. Zaten küçük spor bir araba. Bence zorlama başka renk bulacam diye. bi de hususi almaya özen göster bence.

ChtArdARSL
24-02-2011, 19:19
1.7 de kırmızı var ama çok nadir. Zaten küçük spor bir araba. Bence zorlama başka renk bulacam diye. bi de hususi almaya özen göster bence.

onu bılmıyordum soyledıgınız ıyı oldu mutlaka bakacagım.kırmızı ıstemıyorum aslında ama beyaza gore ıyıdır uygun fıyata bulursam kaplatırım.. linkler bunlar..

1,3 ler

Opel Corsa 1.3 CDTI Cosmo 2004 Model 12.750 TL Sahibinden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-2004-model-opel-corsa-41840025/detay)

Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy 2005 Model 12.650 TL Sahibinden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-corsa-2005-model-115000-km-34249046/detay)

Opel Corsa 1.3 CDTI Sport 2006 Model 12.850 TL Sahibinden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-cok-temiz-camli-koltuklu-kilima-abs-43481304/detay)

1,7 ler

Opel Corsa 1.7 DTI Comfort 2003 Model 12.500 TL Galeriden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-corsa-2003-136-000-km-de-3-kapili-hususi-oto-super-ekonomik-dize-41965444/detay)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-corsa-tertemiz-1-7-dizel-corsa-33256227/detay

ChtArdARSL
25-02-2011, 12:36
Yokmu daha fazla bılgı arkadaslar?

Yogi
25-02-2011, 12:57
-----1.7 dti----
- sesi fazla
- yakıt seçmiyor biyodizel we 10 numara yağ dışında butun mazotları koydum hiç bişey olmadı (merruse mertol abi ayçiçek yağıyla istanbula gelmiş sorun cıkmamıs)
-ilanlarda sadece euro dizel ile kullanıldı diyenlerde yalan söylüyor. euro dizel turkıyede 2004 yılında satılmaya başlanmış
-ön takımları problemli
-vergisi 1.3 e göre fazla
- bazı ilanlarda fabrikadan hususi olarak çıktığı yazılıyor fakat turkıyeye gıren 1.7 lerin hepsi sonradan açılma we koltuk takılmıştır. Eğer adam iddaa ederse fabrika çıkış koltuklu diye kaputu acıp arabanın sağ köşesindeki corsa van yazısını gösterebilirsin. ( sanırım turkıyede 3 4 tane 4 kapı 1.7dti war)
-arkalarda emniyet kemeri olması iyi bir özellik benimkinde yok muayenede ne yapıcam bilmiyorum
-arka koltukların yanındakı bakalitkerde koy kolma yeri yok
-120binden sonra mazot pompasının beyni ustune mazot damladığından sorun çıkarıyo sökülüp temizlenip güzelcene kapayıp geri takıosn problem kalmıo
- abs li we klimalı modelini almanı tawsiye ederım bende abs yok bazen sıkıntı yaratabiliyor.
- yazın 4 kişi bagaj full klima açık antalyaya gidip geldik yokuşlarda yolda hıc sıkıntı cıkarmadı çekişi

---1.3 cdti---
- 1.3 hakkında cok bir bilgim yok aklımda olanları yazıyorum benden daha bilgili arkadaşlar düzeltir:)
-motoru daha yenı bir sistem olduğu için euro dizelle kullanmak gerekıyo
-sonradan açılanlar bildiğim kadarı ile hususi olarak geçmiyor cunku tıcarıden hususıye geçme kanunu 2003 yılından sonra kaldırılmış buda her yıl muayeneye girmek zorundasınız demek

benım bildiklerim bunlar umarım hepsi doğrudur:)

Ronin_
25-02-2011, 13:03
1.7dti ını bi süre kullandım.. motor sesi cok geldi, en azından 206 hdi ya göre cok geldi..(kullandığım araç hususiydi) araçtanda olabilir 100k yı geçmişti km si.ancak devirlenmesi ataklığı 1.7dti ın cok hoşuma gitti. ancak parça ve iç olarak 206 kadar tatmin etmedi beni. oturuş pozisyonu olsun. yanlış bilmiyorsam klimalı olanların kronik klima hastalığı var (yanlış biliyor olabilirim).. yakıt olarak gözle görülür bir yakıt sarfiyatıda görmedim.. temiz bir tane bulursan neden olmasın.