PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TOEFL sınavı hakkında bilgisi olanlar

polo34
25-02-2011, 23:21
Nette birkaç yerde parasıyla yerine adam sokma olaylarını duydum diyen birilerinin yazılarını okudum, var mı böyle birşey, burada da duyan var mı merak ediyorum :soru:

gökan
25-02-2011, 23:33
tofel zor bı sınav dogrusu yerıne adam soksun yakalanırsa ama hayatıda gıder :)en ıyısı oturp calısmak

Boost Up
25-02-2011, 23:34
toefl bu aralar sıkıntılı, söylentiler var işte bu yönde. toefl verip 3-5 kelimeyi yan yana getiremeyen insanlar olduğu için takip altında..

samet_61
25-02-2011, 23:36
amerıkan kultur derneklerınden yeterlı bılgıyı alabılırsın bılkentte hazırlık okudugum donemde gırdıgım bı sınavdı ielts gıbı grammer agırlıklı deıldır 2 essay 2 reading 2 listening sınavı vardı tabi birde speaking benım gırdıgım yıllarda 512 baraj puandı puan sıstemdıe deıstı yanılmıosam.. ama tavsıyem gırecek olan kısının amerıkan kultur derneklerınden yardım alması..

NeiTH
25-02-2011, 23:48
10 kere girdim her cesidine...
PBT-CBT-IBT-IPT =)
sinava baskasini sokma isi zor is...
oyle seyler cok arastirdim bulamadim... bulsam 10 kere girmezdm zati... =)
kimlikle giriyosun sinava...

bilalMW
25-02-2011, 23:52
ne sınavı bu?

NeiTH
25-02-2011, 23:53
Test Of English As Foreign Language

Dou
25-02-2011, 23:56
toefl demeyin tüylerim diken diken oluyo

bundan 5 sene once :D speaking bölümünde sorduğu kazık soruya söyleyecek cevap bulamayınca -- türkçe bile sorsa akla gelmesi 2-3 dakika alabilecek bi soru,

"senin soracağın sorunun ben taa .. koyayım" diye cevaplamıştım soruyu :hehe:

sonradan seve seve konuşturdular tabi okuldan ötürü :)

polo34
02-03-2011, 14:36
ben toefl ibt sınavından 70 aldım ama 80 lazım, sorun şu ki sınava bir grup insanla beraber küçük bir odada giriyorsunuz, sesler birbirine karışıyor, arada sırada görevli giriyor çıkıyor, başınızda bekliyor, bazılarının sınavı önceden başlayıp siz reading yaparken onlar speaking yapıyor, öyle saçma sapan bir para tuzağı, 225 usd verip girmiştim, ne diyeyim Allah kahretsin, sınav koşulları çok dandik ...

şimdi TOEIC diye bir sınav buldum, o 80 euro, sadece reading ve listening var, sadece 2 saat, TOEFL çok daha uzun sürmüştü, yarım gün gidiyordu ...

umut01
03-03-2011, 07:42
ben toefl ibt sınavından 70 aldım ama 80 lazım, sorun şu ki sınava bir grup insanla beraber küçük bir odada giriyorsunuz, sesler birbirine karışıyor, arada sırada görevli giriyor çıkıyor, başınızda bekliyor, bazılarının sınavı önceden başlayıp siz reading yaparken onlar speaking yapıyor, öyle saçma sapan bir para tuzağı, 225 usd verip girmiştim, ne diyeyim Allah kahretsin, sınav koşulları çok dandik ...

şimdi TOEIC diye bir sınav buldum, o 80 euro, sadece reading ve listening var, sadece 2 saat, TOEFL çok daha uzun sürmüştü, yarım gün gidiyordu ...

peki bu eni bulduğunuz sınav(TOEIC) denk mi kabul ediliyor TOEFL'a ? ilk defa duydum. yabancı okullarla ilgili bir toplantıya gitmiştim standlarda okullarını, dershanelerini tanıtan eleman da vardı. Toefl yerine ielts'i önermişlerdi bana. yaygın olarak geçerli, daha kolay, daha ucuz diye bir sürü övmüştü.
yerine adam olayını hiç bilmiyorum:)

polo34
03-03-2011, 08:51
evet yök den kontrol edebilirsiniz, puan olarak üds karşılığı da var, yalnız max ayda bir kere bu sınava girebiliyorsunuz, konular terimler vs günlük hayata ait olduğu için çok özel değil ....

Aps
03-03-2011, 19:35
öyle olaylar varmışta gerek yok riskli işler,o işi yapan adamda anlatmaz zaten

toefl değişik bir sınav şansın yanında olması gerekiyor,Allaha şükür yeni kurtuldum hazırlık dönemi çok stresliydi.

reading bölümünden nefret ettim pek kelime bilmeyen biri olarak.

Gokhan43
03-03-2011, 19:35
öyle olaylar varmışta gerek yok riskli işler,o işi yapan adamda anlatmaz zaten

toefl değişik bir sınav şansın yanında olması gerekiyor,Allaha şükür yeni kurtuldum hazırlık dönemi çok stresliydi.

reading bölümünden nefret ettim pek kelime bilmeyen biri olarak.

Asıl tecrübe konuştu :p :)

Aps
03-03-2011, 19:39
Asıl tecrübe konuştu :p :)

ne tecrubesi ya fazla zaman geçirdim sadece,bumerang gibi sınava giriyordum geçemeyip dönüyordum hazırlığa,sıkıntıydı baya :S

Gokhan43
03-03-2011, 19:41
ne tecrubesi ya fazla zaman geçirdim sadece,bumerang gibi sınava giriyordum geçemeyip dönüyordum hazırlığa,sıkıntıydı baya :S

Hayırlısıyla atlattın ya gerisi can sağlığı boşver :)

gambit49
03-03-2011, 20:37
hangisine gireceksin pbt ibt hangisi

polo34
03-03-2011, 21:02
hangisine gireceksin pbt ibt hangisi

bana sorduysan ben ibt'ye girmiştim, pbt-paper based oluyor galiba, bu sınav hala yapılıyor mu? yazın kursa gitmiştim, direk ibt'ye aldılar, eskiden yazılı vardı demişlerdi:) TOEIC benim için number one şimdilik :)

Aps
03-03-2011, 21:06
pbt tek ankarada var bildiğim kadarıyla ben ankarada girmiştim.

Time-R
03-03-2011, 21:07
lisedeyken exchange student olarak isvece gidecektim universite icin les roches, toefl istemisti bizden kazandigimiz takdirde gondereceklerdi fakat bizim okulun isvec ile baglantisi kesilince benim evde yaptigim testler deneme sinavlari bosuna gitmisti..

polo34
03-03-2011, 21:39
bu arada toeic de toefl gibi yakında zorlaşabilir, speaking ve writing bölümleri yurt dışındaki gibi burada da yapılabilirmiş, girmek isteyen varsa kaçırmasın, ne kadar çok test çeşidi o kadar çok sinir stres, sınav salonunda problem vs vs ...

NeiTH
04-03-2011, 16:39
ankaradaki pbt deil ipt... Writing yok...
Bazi yerler kabul ediyor, benim okul ediyordu SUNY...
Onun disinda cogu okul artik IBT istiyor...

polo34
07-03-2011, 14:57
80 ÜDS notu lazımdı, 685 (990 üzerinden olan) TOEIC sınav puanına denk geliyordu, 825 almışım, işimi gördü, herkese tavsiye ederim ...

NeiTH
10-03-2011, 08:25
hayirli olsn =)

R-Turbo
10-03-2011, 09:17
Ankarada bu işi yapan bikaç kişi(yer) var bildiğim kadarıyla ama şöylede bi durum var; sen sınavı geçtikten sonra senden tekrar para isteyip seni tehdit edip hayatınla oynayabiliyolar diye duymuştum çok gereksiz bende çalışıp gir gerisini boşver derim