PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PS3'de kendi kendini kapatma sorunu ?

Yigit-Y
28-02-2011, 16:01
cihazı açıyoruz bir kaç dakika sonra kendi kendini kapatıyor?

daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan varmı aramızda acaba ?

berkay_aydin
28-02-2011, 16:47
Bizimde başımıza geldi açıldıktan ortalama 15-30 dk arasında kapanıyordu :( Sorunun fişten kaynaklandığını düşündük boşta duran jenaratöre bağladık sorunsuz çalıştı.. Galiba bu eski kasa yurt dışından gelenleri 220'ye çevirtmek gerekiyormuş (yanlış olabilir sadece duydum) Bu arada sonradan bu sorun oluştu ilk başta yoktu :)

EvO 86
28-02-2011, 17:01
110 v ulkelerden geliyorsa evet, ben de kuzenima alacaktim, sordum, laptoplar gibi harici adaptor olmadigindan ve dahili olanda sadece tek tip voltaji desteklediginden cevirici lazim. Sorun bu olmayabilir ama abd den vs getirteceklerin aklinda bulunsun.

Yigit-Y
28-02-2011, 17:01
Bizimde başımıza geldi açıldıktan ortalama 15-30 dk arasında kapanıyordu :( Sorunun fişten kaynaklandığını düşündük boşta duran jenaratöre bağladık sorunsuz çalıştı.. Galiba bu eski kasa yurt dışından gelenleri 220'ye çevirtmek gerekiyormuş (yanlış olabilir sadece duydum) Bu arada sonradan bu sorun oluştu ilk başta yoktu :)

aynen ilk başta yoktu 7'li uzatmaya bağlı bu cihaz voltajlamı alakalı ?

bu cihaz darty den alındı

onursumer
28-02-2011, 17:02
elektrik kaynaklı olması çok yüksek

ayrıca cihaz ısınıyormu ?

Yigit-Y
28-02-2011, 17:04
elektrik kaynaklı olması çok yüksek

ayrıca cihaz ısınıyormu ?

normal bir ısınma gibi ne zaman uzun beklersek biraz daha uzun çalışıyor ama yinede gidiyor sonra cihaz açılmıyor fişi çıkarıp taktığımızda çalışıyor bu sorun sürekli bu şekilde

Dou
28-02-2011, 17:05
Buradan alındıysa 110v uyumlu olması zor

Bendeki 110v amerikadan almıştım ilk çıktığı zaman, 220v yi 110v çevirici ile kullanıyorum nolur nolmaz diye bi sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar.

Bu arada çevirici alacakların en aşağı 400w alması gerekir, 360w harcıyor diye aklımda kalmış ps3 ler

fatiii
28-02-2011, 17:05
fan kaynaklı bi ısınma durumu soz konusu olabilirmi cihazda kendini kapatıyodur?varsayım tabi bi kontrol edilebilir.

Yigit-Y
28-02-2011, 17:10
cihaz uzun zamandır çalışmıyordu zaten toz moz durumu olabilirmi ?

Onuralp
28-02-2011, 17:18
Bende de var bir tane pert PS3. Çalışıyor sonra kilitleniş o kilitleniş sonra alev alev yanıyor. Bir ara söküp bakacağım nette bir kaç öneri var.

onursumer
28-02-2011, 17:25
cihaz uzun zamandır çalışmıyordu zaten toz moz durumu olabilirmi ?

ihtimali var kendini kapattığından dolayı

bir kontrol ettirmekte fayda var

uzun sure kullanılmadığı sırada saklandığı ortam nasıldı nem vs durumları ?

dikkat edilmediğinde kullanılmayan nemli ortamda duran urunlerde ciddi oksitlenme olabiliyor ;)

Yigit-Y
28-02-2011, 17:26
ihtimali var kendini kapattığından dolayı

bir kontrol ettirmekte fayda var

uzun sure kullanılmadığı sırada saklandığı ortam nasıldı nem vs durumları ?

dikkat edilmediğinde kullanılmayan nemli ortamda duran urunlerde ciddi oksitlenme olabiliyor ;)

nem li bir ortam söz konusu değil

toz durumu vardı

berkay_aydin
28-02-2011, 17:34
yiğit abi sen daha iyi bilirsin toz durumunu :) bence bir başka fişe tek ps3'ü tak bi dene. Çünkü bizimkide fişten çekip takınca geliyordu :(

serkan demir
28-02-2011, 17:42
belki alakasız olabilir ama dün aksam benim başıma bahsedilen durum geldi tv nin anten kablosunu ayarlamaya çalışırken scarta elin değdi o sırada ps acıktı.baktım cihaz kendini kapatmış komple.
tavsiyem scart yada hd kablosu artık hangisini kullanıyorsanız. bi kontrol etmenizde fayda var.

Yigit-Y
28-02-2011, 17:55
süpürgeyle içini biraz çektik şuan sıkıntı yok gibi kapatmadı kendini

tam bunu yazarken yine kapattı aq yaa :D